Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.23539
Romány, Literatura česká
Vydáno, Bourdon

Kniha Malý pražský erotikon

martiline

Moje druhá knížka od Patrika Hartla ... a třemi slovy "to byla jízda", ale vážně ... naplněno humorem, životem ... ta knížka se čte zcela sama, vy jen proplouváte nenásilně příběhy. A i životní tragédie jsou zapleteny v psaní tak, že si říkáte "to je život" a prostě to přijmete jako osud.

Daisuke

Hartl je mistr konzumní odpočinkové literatury. To je hodně dvousečný kompliment... Kniha je vlastně docela fajn a snadno se čte, přidanou hodnotou je určitá mezigenerační výpověď. Jen časem dochází k únavě materiálu, milostný život je přeci jen téma, které se vyčerpá rychle - a tady se nic jiného neřeší.

Alma-Nacida

To víte, je tu korona, tak čtu i to, co bych jinak minula se správným tušením, že to není pro mě. Nebylo. Vůbec nechápu oblibu autora, nic mi nepřišlo ani vtipné, ani zajímavé, nebo nějak nové, jiné. Zase užiju cimrmanské hodnocení: nuda, nuda, šeď, šeď.

Briv

Hned po Prvokovi a spol. jsem se pustila do Malého pražského erotikonu. Je to taky oddechová kniha, ale ze začátku jsem čekala více humoru. Když jsem se po chvíli do knihy začetla, tak se mi začala líbit, taková jaká je. Na nic si totiž nehraje. Přišla mi docela reálná a místy až smutná. Prostě tak jde život... Děkuji za půjčení na konci koronavirové karantény mému tchánovi a zřejmě se pustím i do dalších knih od Hartla.

Vendula0808

Krasne ctiva knizka. Jako vsechny knihy od P.Hartla. Rozhodne doporucuji, knizka je velice vtipna

Rav3n

Českou prózu jsem po dlouhou dobu povýšeně odmítala, ale tomuto pánovi musím vyseknout poklonu za dojemný, citlivý, humorný, vícegenerační příspěvek české tvorbě.
Srozumitelně vyprávěný, humorný román o těžkých dobách dvou řadovek na Babě.

blackoutzuzi

Malý pražský erotikon nám představuje propletené osudy dvou rodin. Znáte dokumentární sérii Heleny Třeštíkové Manželské etudy? Tak tato knížka je přesně něco takového. Je to jakási kronika dvou rodin napříč generacemi. Po celých 440 stránek čtenář přihlíží tomu, jak se tyto dvě rodiny rok od roku vyvíjí, jaké nástrahy jim politická situace v zemi přichystá, s čím vším se budou vyrovnávat, jaká tajemství budou skrývat před svými nejbližšími a jak jim láska zasáhne do života.
Ze všech knih Patrika Hartla mám Malý pražský erotikon nejraději. Popisuje velmi reálné situace, které se mohou stát komukoli z nás (právě reálnost je velkým plusem všech jeho knih).

vassovka

Vtipné, lehké čtení. Kniha mě velmi bavila! Doporučuji.

Nepřítel mého nepřítele
Nepřítel mého nepřítele