Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.32110
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Ttammarra
včera

Knihu jsem četla spíše ze zvědavosti. Mnoho lidí na o ní mluvilo jen v superlativech. Bohužel mě zklamala. Někdo řekne, že je inspirována životem. Ale osobně mít takový život bych nechtěla (ani jednoho z hrdinů). Přijde mi to až moc negativní. V tom vidím jediný přínos knihy - poučení, že žít takový život nechcete... Jinak nic...A to nezmění ani fakt, že se dobře četla.

Frupet

Tato kniha je pro mě připomínkou toho, jak málo toho víme o svých blízkých. Přiměla mě zamyslet se nad smyslem manželství a partnerství. Čtení jsem si moc užila, protože mě bavily rozdílné povahy hlavních hrdinů.

Petra17

Pan Hartl mě nezklamal, mě se to líbilo, bavilo mě to. Bavilo mě i pozorovat jak se měnil styl žen za různou éru čr, jak jsme z komunismu přešli do demokracie apod.

Heli20

Čtivá,vtipná,moc dobře napsaná oddychovka.Moc jsem se pobavila.

Rea1307

Pokud si potřebujete odpočinout od příliš komplikovaných knih, tak tohle je kniha přesně pro vás. Je vtipná, čtivá i odpočinková. Je přesně taková, jaká slibuje. Okamžiky štěstí byly o trochu hezčí, ale ani tato kniha není k zahození. Sice neznám moc lidí, kteří by vedli takhle komplikované vztahy jako hlavní hrdinové této knihy, ale věřím že se to stát může. Doporučuji.

PWM

Malý pražský erotikon ve mně ze všeho nejvíce vyvolává pocit takové vtipné a čtivé knižní obdoby Manželských etud Heleny Třešťikové, ačkoli je samozřejmě mnohem divočejší. A to je fajn.

Za povrchní slupkou spousty vtipu i “divočin” se ale skrývá tak často přehlížené poselství: i úplně obyčejný život úplně obyčejných lidí je ve skutečnosti neobyčejný zážitek.

adriane9

"Je to taková knížka o sexu v papučích" .. Přiznám se, že jak styl psaní, tak i barvy obálek knih mě u pana Hartla nijak nezaujaly a číst jsem ho nechtěla. Jenže Erotikon byl dárek a já to riskla po sérii těžkých psychologických knih. A bylo to úžasný, zasmála jsem se, zamilovala si ty postavy i s celým jejich životním příběhem. Nejvíc mi k srdci přirostl vztah Tomáše a malé Anežky to byla pecka. Na jiné knihy se od Patrika moc nechystám, ale snad dám šanci oddechovce Prvoka. A rozhodně koukněte na nějaký rozhovor se spisovatelem, vážně jsem si myslela, že je demetní, když se tak smál a přitom je to úžasnej vtipnej chlap :-)

Zdenas5

Dobře napsaná zábavná kniha, ale Prvok se mi líbil víc.

Hana62

Nevím, mě moc neoslovila. Prý ze života, já ho tak ale neznám...

milena8281

Pokud čekáte, že se budete smíchy popadat za břicho, pak budete zklamaní.
Pokud chcete strhující román plný zvratů, silných momentů a nečekaných rozuzleni, nedočkáte se.
Tento příběh je ze života. Úplně obyčejného života obyčejných lidí. Klidně by mohli bydlet vedle vás. Každá situace, popsaná v knize, mi přišla uvěřitelná. Někdo tu psal, že časosběrná kniha - to sedí.
Pobavily mě komentáře typu "příliš mnoho sexu" ... Kolik sexu myslíte, že se vejde do 40 let lidského života? Jak často lidé mluví o sexu? Jak často mluví o druhém pohlaví? Podle mě je to přiměřeně příběhu, jen když to sepíšete do "seznamu", vypadá to přehnaně.
Já jsem si knihu užila a určitě budu doporučovat dál.
Ani při nejlepší vůli se mi nepovedlo přečíst všechny komentáře. Nicméně jsem udělila rekordní počet palců.

pagac17

Přečetl jsem se zájmem třetí knihu tohoto autora. Vybral si opět zajímavé téma. Je to velká kronika dvou manželský párů s jejích osobními problémy a radostmi, totéž se týká také jejích potomků. Přestože je to taková epopej, zdá se mi místy rozvláčná. Je to ale fabulace autora a čtenářů, jak se jím jeho pojetí líbilo.

bonifacka

Vážně jsem se moc bavila. Pravda, erotiky tam bylo dost, pravda, je poznat,že to psal chlap a ano, je pravda, že všichni se pořád nepodvadi. Ale přesto, bylo to fakt ze života. Perfektní, taková kronika "ksichtů". Odpočinkové čtení, ale přesto opravdové. Udělala mi obrovskou radost.

fleurmilk

"Bylo to moc fajn." :)

Mišule_11

Tak už jen Okamžiky štěstí a budu naprosto spokojená! :) I tato kniha má šmrnc, je čtivá s nádechem erotiky a hlavně vtipná. Vůbec nevadí, že je zde více hlavních hrdinů různých generací, kteří jsou různě propojeni a každý si prožívá své..! :) Někteří z nás se mohou i v určitých situacích vidět, jelikož jde o reálné a možné situace jako v našem reálném životě.

druzickaster

Pane Hartl, co mi to děláte? Výborná kniha, líbila se mi víc než Prvok a kol. Bavil jsem se od začátku až do konce. Osudy všech účastníků byly uvěřitelné a velmi pestré. I časový záběr mi byl blízký, prostě jsme si s knihou vyloženě sedli a za to patří autorovi dík.
no a Erotikon můžu jen doporučit.

petronella1

vůbec jsem nevěděla, co mě u této knihy čeká, ale byla jsem mile překvapená. Hodně svérázný styl psaní, ale těšila jsem se na každý večer a moc mě to bavilo. Na poslední straně jsem se tak smála, že jsem měla obavy, abych neprobudila barák ("ano, píču si...)

Clea3112

Životní příběh dvou pražských rodin v průběhu tří generací. Je to takové oddechové čtení na letní dovolenou, ačkoliv mezi řádky můžeme "přečíst" mnohem více....že život není jednobarevný, že se musíme naučit dělat kompromisy, zkusit vidět svět i očima toho druhého, umět odpouštět i hledat svou cestu štěstí. Napsáno s úsměvem, s příměsí lechtivé erotiky, čtivě :)

Breberuše

Tohle byla nejlepší kniha, co jsem za poslední dobu četla. Vůbec nejsem na tenhle žánr, ale těšila jsem se na každou novou stránku. Přečteno za 3 dny a hrozně mi to chybí.

Lejdus

Jak píší ostatní, taková oddychovka, co pobaví. Zajímavý vývoj některých postav.

clairegoon

Pokud si chcete oddechnout a zároveň přečíst něco, co není hloupé, rozhodně zkuste tuto knihu! Ze začátku jsem byla dost skeptická a určitě by se dalo najít některé pasáže, které by mohly být vynechány, přesto vřele a bez ostychu doporučuji :)

Dana2016

S nadšením jsem se pustila do velmi vychvalovaného románu pana Hartla. V polovině jsem knihu odložila, mně se nelíbila.

Trolice

Velice čtivé a oddechové. Tato kniha se mi od Patrika Hartla líbila nejvíce

certik003

Styl Patrika Hartla mě moc baví, i když Okamžiky štěstí se mi líbily víc.

Juzzynka

Super! Čtivé, zábavné, doporučuji zejména pro generaci mých rodičů, je to trochu na styl Vypravej :-)

lagina

Velmi pohodové čtení :-) Překvapují mě tu opět nározy v hodnocení - ty s podivem, že je tam hodně erotiky.. No název to dost napovídá, tak jsem to očekávala :-)
Pan Hartl mě baví, jeho styl psaní je mi příjemný.
Odpočinková záležitost :-)

LuciíŠvarc

Ze začátku mi chvilku trvalo se zorientovat, kdo ke komu patří, po ujasnění to ale byla pohodová knížka. Přišlo mi to dost ze života, v některých pasážích jsem v tom dost viděla reálný svět. Kniha ve mě projevila všechny emoce, což si myslím, že byl účel.

Amy27

Knížka to byla milá a docela čtivá. Nebavila mě ovšem tolik, jako autorova prvotina, ze které jsem byla nadšená. Velmi se mi líbilo, že dokázal udělat zajímavým "obyčejný všední životní příběh", který jsem měla pocit, že zažívám každý den stejně jako postavy. Nečekala bych, že to řeknu, ale i když to název slibuje, ta spousta sexu byla na mě jaksi moc... Bylo to více méně jen o tom a to mi přišlo svým způsobem přehnané. Ale plusové body má knížka za to, že mě rozplakala v šalině.. :D

jajinka013

Je to moje první kniha, která má více než 400 stran, ale vůbec to není znát. Přečetla jsem ji během týdně a jedním dechem. Kniha je vážně skvělá a všem ji doporučuju!! Moc mě bavily postavy i děj, prostě oddechovka, při které se zasmějete.

Laviedete

Super, super, super! Přečetla jsem jedním dechem, bavila moc. Tolik první dojem po dočtení poslední stránky. 100%

baacinka

Málokdy čtu knihy tohoto typu - normální příběhy normálních lidí (ačkoliv toho sexu tam přeci jen bylo na normální lidi trochu moc). Takže jsem chvíli ani nevěděla, jestli se mi to líbí. Ale jelikož jsem 400stránkovou knihu přečetla za 3 dny a ty postavy mi asi budou i chybět, tak se mi to asi líbilo :)