Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.32378
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Mermaid
dnes

Knížka mi byla sympatická, stejně jako Patrik Hartl a jeho... však vy víte co :-D
Na začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale postupem času jsem si některé postavy oblíbila a závěr byl i docela vděčné téma k přemýšlení.
Takže proč ubírám hvězdu? Protože právě od Hartla jsem čekala něco, co například Vieweghovi bytostně chybí - že dokáže ženy vystihnout opravdově, ne jen objektově, že třeba zná jejich duši. Ale i když pokusy byly, nakonec se nezadařilo. Pořád je tam cítit (ale jo, použiju ta ošklivá slova) šovinismus a machismus, chlapi si užívali o106 a jejich největším trestem byly sebe-výčitky, ženy měly za úkol být krásné, jako milenky, partnerky i matky dokonalé a samozřejmě moc neotravovat muže. Pokud něco z toho nefungovalo, už měly ten život těžký a mohly se jen modlit, aby je někdo chtěl. Všechny ženské postavy byly jen "žena očima muže".
Škoda... ale docela čitelné. Dám PH ještě šanci, třeba to příště napíše trochu jinak.

simecef

Tak prý kniha ze života... Cože? První polovina byla ještě ucházející, ale ten zbytek? Nesourodý rádobyvtipný guláš žánrově rozkročený mezi Beverly Hills a Pornhubem, kdy se dozvíme, že v prostředí top class vlastně každý spí s každým, mít nemanželské děti s milenkama je úplně v pohodě a všichni se tomu nakonec zasmějeme, a že bohatí a úspěšní lidé tráví svůj volný čas buď ožíráním, skupinovým sexem nebo nihilistickou destrukcí. Ano, úplně ty Petry Čechy, Pavly Nedvědy a špičkové české neurochirurgy vidím...

ditul

Na doporučení jsem si knihu přečetla. Je krásně čtivá a tak nějak ze života.. Hned na začátku jsem se musela pousmát, když Táňa čekala dvojčata - kluky, páč mě osud nadělil také toto štěstíčko a jsem defakto na rozsypání :D

TereZz24

Velmi čtivé. Ani nachvilku se nenudíte.

Lenka211

Miluji tu knihu...

tereza5767

Kniha je velmi čtivá a příběh pěkně utíká, jedna z mála knih, kde jsem nemusela přeskovat řádky. Moje první zkušenost s panem Hartlem a určitě si od něj přečtu i něco dalšího.

Adelajda_4

Kniha se četla moc hezky. Ocenila jsme hlavně to, že autor se na osudy lidí dívá z hlediska delšího časového horizontu a můžeme tak sledovat vývoj v myšlení hlavních postav. Na můj vkus tam bylo sice až moc erotiky, protože řekněme si upřímně, kdo na to sakra myslí a mluví o tom pořád? Byly tam ale i některé hořké momenty, které člověka nutí zamyslet se nad tím, co vlastně od života chce. Já tedy knihu hodnotím kladně a ráda se k ní vrátím.

Aninaj

Myslím, že mi tato kniha přišla pod ruce ve špatnou dobu. V tom období života, kdy se láme hranice mezi naivitou a smířením se...

No, třeba se k ní ještě v budoucnu vrátím a budu se na příběhy postav dívat jinak.

Jednoduchý styl psaní, lehce čtivá, zaujme.

jes09

Není to můj vkus.

dagmar.rub

Čte se to samo, ze začátku to bylo fajn, ale zhruba od půlky knihy mi to už začalo vadit, jak děj plyne jen po povrchu. Vlastně jsem pak jen čekala, jakou vatou vyplní autor prostor mezi dalšími sexuálními zážitky. Historka střídá historku, věřím, že všechny jsou víceméně reálné, ale na jednu knihu a pár postav mi jich přišlo až příliš. Nicméně....oddychové čtení, na dovolenou tak akorát.

attila1

Patrik Hartl je pro mě top český spisovatel. Knížka se četla jedním dechem.

Glivuska

Další skvělá knížka od Patrika Hartla. Kniha o běžných životních situacích a vztazích, které se vyvíjí a mění postupem času. Zábavné, odpočinkové a pohodové čtení, pro někoho může být místy vulgární a jednodušší, ale myslím si, že splňuje to, co od ní čtenář/ka čeká.

kralikova.Lú

Skvělá knížka, která se čte jedním dechem, odpočinková, lehká, plná překvapení. Líbí se mi osudy lidí, žijících vedle sebe a celkové sledování rodin v rozmezí 30ti let.

rreegg1

Z Hartlovych knih hodnotim jako nej. Moc me bavilo sledovat osudy lidi a rodin v rozmezi cca 30 let. Kniha byla chytlava od sameho zacatku , coz se mi v posledni dobe moc neděje a kolikrat jsem se v prubehu cteni i od srdce zasmala. Zcela jsem to prozivala s hlavnimi hrdiny.

Aleh

Malý pražský erotikon jsem přečetla velmi rychle. Oblíbila jsem si styl psaní Patrika Hartla už když jsem četla jeho Okamžiky štěstí.. A tak jsem hltala životní osudy dvou pražských rodin, které spolu dlouhá léta žijí v těsné sousedské blízkosti. Kniha byla čtivá a měla spád, neboť v každé kapitole nebyla nouze o nová překvapení, jimiž Zbyněk, Táňa a také Honza a Marta a samozřejmě také jejich děti prošli od počátků jejich společného života mnoho let před koncem století až do dnešních dnů. Je to o práci, lásce, o sexu, o nevěře a také o spoustě tajemství, která udržují napětí a postupně vyplývají na povrch a ovlivňují jejich životy. Milé čtenářky a možná i čtenáři , kterým z vás se líbí styl autorova psaní, nechte se unášet příběhy hlavních hrdinů, kteří žijí život jako na tobogánu (aspoň tak mi to připadalo).

eaeioa

Nejsem fanouškem žánru, ale odhlednu-li od nějakých těch klišé, kterým se asi nedá vyhnout, to mělo díky zvolenému formátu spád, všechny postavy byly poměrně pečlivě vykreslené a uvěřitelné, takže jsem vlastně celkem pozitivně překvapená.

kasilka

Čtivé, ale na mě až moc nevěry a vzájemných lží :-(

MisaDorotka

Není to žánr, který běžně vyhledávám, ale pro mě byla kniha čtivá a mile mě překvapila.

99jana99

Nemohla jsem přestat číst,tak moc mě kniha bavila.

DJANKA

Po knížce jsem sáhla po shlédnutí rozhovoru s Patrikem Hartlem. Ten člověk mi byl fakt sympatický a to nejen svým smíchem. Asi jsem čekala více humoru, ale i tak se knížka dobře četla, postavy mi byly sympatické, občas jsem nad některou situací zalapala po dechu, občas se zasmála nebo mi bylo smutno ...... prostě čas s touto knížkou byl příjemně strávený.

jaroiva

Na můj vkus až příliš moc nevěry, to je jediný důvod, proč strhávám hvězdičku, vidím to tak na 90%,
Jinak se mi to ale líbilo. Baví mě knížky, kde jsou osudy postav popsány z dlouhodobějšího časového horizontu. Tady je příběh zasazen do období před a po listopadu 1989, s osudy cca dvou generací, pěkně je vykreslená atmosféra doby. Sice se to točí víceméně jen kolem sexu (jak by i člověk asi podle názvu pochopil), ale mezi řádky se dá číst i víc, někdy trochu humorného, jindy hořkého.

plysak.ap

Toto byla moje první kniha od tohoto autora a asi ne poslední. Ale bylo to celé hrozně natahované a nereálné. Docela jsem se těšila na konec a až se budu moct pustit do další knihy. Za mě průměrná kniha

Vladule

Vtipné, smutné, ze života....pohodové čtení.

eva8941

Bezva kniha

Petrush

Kniha se čte dobře, ale nemůžu a nemůžu a nemůžu se zbavit dojmu, že je celá jakási laciná.

VeronikaAug

Pro mě je Erotikon srdcová záležitost. Jako by to psal život sám. Skoro bych řekla, že je tam od všeho kousek a přirozeně se to prolíná. Samozřejmě se to točí kolem erotiky, od toho je to taky Erotikon :-), a to se mi líbí. Doporučuji.

Adell-ka

Navzdory mnoha pozitivním komentářům pro mě byla tahle kniha celkem zklamáním. Na čtení sice dost nenáročná, ale nebyla nijak zvlášť vtipná a chvílemi až moc vulgární.

adevis

Kniha se mi moc líbila. Patrik Hartl umí psát velmi hezky a čtivě.
Já osobně se těšila na knihu “plnou sexu” a myslím, že to kniha splnila :-D

MartinkaSl

Super lehké čtení, zábavný příběh. Líbilo se mi propletení rodin. Kniha krásně ukazuje každodenní osudy (ne)obyčejných lidí.

veronikovera

Bavilo :-)