Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla... celý text

Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví.
Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy.
Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama.
Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.41375
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

yellowbanna
včera

Nejdříve jsem znala Patrika Hartla jen z rozhovorů a jeho FB profilu a nadchnul mě jako člověk a osobnost. Proto jsem chtěla poznat i jeho dílo. Bohužel jsem se s prvním výběrem moc netrefila. Malý pražský erotikon je přesně takový, jak už tu mnohokrát zaznělo - popis kdo, s kým a jak často bez výrazněji vystupujícího příběhu. I na oddechové letní čtení mi kniha přišla příliš povrchní. Knížku jsem dočetla jen kvůli svému prvotnímu nadšení z autora a celou dobu mě to docela mrzelo, že takto zklamal mé očekávání.
Shodou okolností jsem v létě shlédla i Hartlovu divadelní hru "Líbánky na Jadranu" s Evou Holubovou a Bobem Kleplem na Letní scéně na Vyšehradě. Ta mě nadchla, přestože i toto byla lehká letní komedie. Možná to bylo převedením látky na divadelní prkna, možná to bylo kouzlem všech protagonistů. Nicméně chci dát autorovi ještě jednu šanci. Čeká mě teď jeho prvotina - "Prvok, šampón, tečka a Karel". Snad bude hvězdiček víc.

Fíček01
předevčírem

Skvělé čtení na dovolenou!

PavlineCZka
předevčírem

Inspiraci nejspíš autor hledal v Beverly Hills 90210, jelikož se jedná opravdu o popis toho, kdo s kým, kdy, kde a jak... většina postav si je vzájemně nevěrná a životní osudy se různě prolínají. Jako nenáročné čtení na léto, které také přeje nezávazným vztahům, je to ideální :-D Kniha "Prvok, šampón, tečka a Karel" mě od autora zaujala mnohem více.

helkol
předevčírem

Skvělý humor a příběhy se vyvíjí fakt nečekaně. Měla jsem ji hodně rychle přečtenou a můžu jen doporučit.

Adelix

Pohodové čtení na dovolenou, trochu mi to vzdáleně připomnělo Dekameron 2000 aneb Láska v Praze od Párala. Je to jako české filmy z poslední doby -
nevěra u všech postav, normálka. Nicméně není to kniha, kterou bych si zapamatovala a s chutí přečetla znovu.

kokina74

Škoda, že P. Hartl nenpasal více knih. Miluju jeho styl a tvorbu. Jeho knihy vždy zhltnu, až je mi líto, že je přečtu tak rychle.

RenoPi

Kniha se mi líbila.

Monni

Z této knihy mám takové smíšené pocity. Hrozně dobře a rychle se četla, ale nelíbilo se mi kolik je na začátku sprostých slov, které říkají děti a občas jsem kroutila s úsměvem hlavou nad tím jak se dvoum rodinám může stát úplně všechno co si člověk dokáže představit :D. Jediné co sem opravdu nepobrala a co mi tam vadilo bylo to, co si myslí ti jejich psíci :D to bylo opravdu šílené, ale jinak byla kniha fajn. :)

mone

Nemohla jsem se od ní odlepit! Fakt skvělý.

Janča089

Kniha byla super! Líbilo se mi, že popisovala příběh za celý život hrdinů a nejednalo se pouze o krátkou zápletku shrnutou do několika dnů. Autor píše s nadhledem a líbí se mi jeho humor! Jen také ještě věřím, že tolik nevěry snad na světe není.. Až knihu trochu zapomenu, ráda si ji přečtu znova :)

DK197

Plný počet hvězd nedám, protože styl vyprávění není zase tolik barvitý a, ačkoli je to erotikon, tolik prošpikované narážkami na sex to být ani nemuselo. Ale je to zábavné, milé a zajímavé. Navíc já jednoduše miluju romány, které popisují přesně takhle život v několika dekádách let. Baví mě sledovat, jak se postavy vyvíjí, mění se jim plány a touhy a život je překvapuje. Četla jsem to tak ráda, že se mi nechtělo jít spát. Ano! :-)

Fixa08

Moje první kniha od tohoto autora a líbila se mi moc! Určitě půjdu i do jiných.

Jennkie

Ctiva kniha,ackoliv tento zanr bezne nectu. Mluva je velmi pestra a dej vetsinou vtipny ;-)
Po nejake dobe se ale zacne historie opakovat a pribehy jsou si podobne.

tezzpoletsar

Za mě absolutní pecka! Knížka propletená jak vánočka. Ze života. Bezprostřední, jako autor sám:) Bavila mě moc!!

EvaEma

Bavila jsem se, skvělé letní nenáročné čtení. Měla jsem ráda všechny postavy, žila jsem s nimi, přemýšlela jsem si o nich... zavzpomínala jsem na mé dětství v 80.letech... A často jsem se zasmála nahlas. Tohle čtení jsem si prostě užila.

Beruska18

Příjemné letni nenaročné čteni ...

Verunka289

Nenáročné, pohodové čtení, avšak pro mě dost neuvěřitelné, protože prostě nevěřím, že je ne na světě tolik nevěry (možná jsem jen naivní).
Všímám si ale, že v současné české literatuře je nevěra jedním s hlavních témat a z toho je mi trošku smutno.

Kameika

Tak pro mě 5 hvězdiček. Dlouho jsem se chystala číst od tohoto autora jakoukoli knihu a vůbec nezklamala. Těším na další jeho knihy.

Melaanie

Vtipná nenáročná kniha na letní období.

Markéta137

Nenáročné čtení a toho sexu je tam až přespříliš. Osudy některých hrdinů pro mě byly méně uvěřitelné.

iveta35

Moje první kniha od tohoto autora a hned se těším na další. Hezká a pohodová a ze života...

Tereza.K91

Knihu jsem si přečetla jen kvůly tomu, že jsem si chtěla oddychnout od kriminálek. Znova jí číst nebudu.

Miru

Po dlouhé době česká knížka a fakt mě bavila! Trochu mi evokovala Vyprávěj nebo třeba Hřebejkova Medvídka... Chci další! :-)

Kuneší

Chtěla jsem něco odpočinkového a to přesně tato kniha splnila.

oskli

Na léto asi dobrý, ale nejvíc mě bavilo posledních 100 stran. Jinak mi celou dobu zněla v hlavě otázka, proč to vlastně čtu. Asi jako kdybych sledovala Ordinaci v růžové zahradě. Vadilo mi, že někdy bylo zbytečně hodně vulgarit a pak v přímé řeči na té samé stránce mluvili puberťáci spisovně i v situaci, kdy řešili nějaké sexuální téma... což byl takový ten nesoulad při čtení, který mě rušil. A pak mě hrozně štvalo, že všichni byli děsné hvězdy ve svém oboru, do toho všechny ty české "celebrity" jako křoví... prostě moc vykalkulované a moc na efekt. Já to cítila, jako že je vše psáno podle přesně rozkresleného pavouka "kdo-kde-s kým-kdy". Chyběla mi lehkost a nějaký přesah.

pe.placha

Vzala jsem si ji s sebou na dovolenou a splnila mé očekávání. Chvílemi jsem se od srdce zasmála. Četla se pěkně, za jeden u moře jsem ji zvládla. Myslím, že by z toho byl skvělý film..

petrucha86

Příjemná čtivá letní oddechovka.

DeninkaK

Bohužel, pro mě velké zklamání. Asi jsem očekávala příliš.

Mellania

Přečetla jsem během 2 dnů. Rozhodně se mi líbila víc a i se mi četla líp než Prvok. Jen teď nevím jestli se pouštět do těch Okamžiků....

IVANA0123

Příjemná oddechovka. Svižná, humorná a pěkně se čte. A přestože to nejsou žádní svatouškové, tak mi většina postav byla sympatická. Prostě pěkné čtení na léto.