Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.31857
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

Leniii
předevčírem

Kniha pro oddechové čtení..kniha ukazuje především realitu běžného života...ukazuje zklamání, lásku, problémy každodenních dní...

Neami2

Kniha mě zaujala pro svou reálnost. Ostatně stejně jako Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Nechybí tam skoro nic. Láska, ale není přeslazená, lidské chyby, zklamání ze života, bolest, různé charaktery postav....Za mě ideální kniha pro realisty :). Pokud chcete romantickou knihu o nehynoucí lásce, není to správná volba. Pokud ale chcete knihu, která Vám popíše život takový, jaký je, i když nemá hlubokou zápletku k zamyšlení, doporučuji :). I když něco k zamyšlení na knize je...provází hlavní postavy od roku 1975 do 2014 , takže sleduje, jak postavy stárnou, vychovají děti, ze kterým je na konci knihy přes 30 a uvědomíte si, jak vlastně čas letí a jak se mění lidi i režimy :).

Rania

Výborné oddechové čtení plné zábavných momentů. Četla jsem na dovolený u moře, přesně na takové období se knížka hodí, když člověk potřebuje vypnout a přečíst si něco lehčího, no dobře napsaného.

Barisek007

Sex a erotika za každou cenu vždy a všude.. ale notak... Vtipný, čtivý, přečteno fakt rychle, ale stejně to bylo takový... přehnaný...

Marplet

Jak jsem se na konci knihy dočetla, je určena i pro mě, coby čtenáře, který takovouto literaturu moc nevyhledává. Nelituji, že jsem se do ní pustila. Pobavila mě. Trochu mi vzdáleně připomněla doby, kdy se četl Páral. Tohle ale bylo mnohem více svěží, takové příjemné prázdninové čtení.

melien

Kniha byla hodně ctiva, a bavila mě, jen mi jen mi bylo lito, že ani jedna postava neuměla byt věrná, az mi to už ke konci knihy opravdu vadilo.
Ale jinak se mi kniha hodně líbila.

Eeli

Hořce vtipná kniha, která je ale ve své podstatě smutná. Pod rouškou humoru jsou popsány životy rodičů a jejich dětí a jejich problémy. Autor dovedl hezky zachytit, že i navenek šťastný, spokojený či úspěšný člověk může mít svá velká trápení. Jinak je příběh poměrně primitivní a na můj vkus příliš vulgární.

Jordyz

Mám moc ráda všechny knihy autora. Čtivé, zábavné, zajímavé, ze života.... pohoda a absolutní relax. Vyhlížím další jeho dílo...

Doemit

Pěkně zpracovaná knížka plná zajímavých životních příběhů. Ze začátku jsem se do knihy nemohla pročíst, ale postupně jsem se do ní zamilovala. Patrik opět nezklamal, líbí se mi, jak se s ničím nemaže a všechno napíše na plnou hubu, až mě to někdy překvapí :D Ale Erotikon mi nepřijde lepší než Okamžiky štěstí, ta za mě pořád vede! :)

Inka063

Taková oddychová "sága" po hartlovsku. Sem tam nějaká ta sprosťárnička, něco sexu, malinko k zamyšlení, s rychlým spádem a akcemi. Komerce, která se prodává. Hlubokou stopu určitě nezanechá, ale jednou se to přečíst dá.

lipon

kniha o tom, jak každý zahýbá každému, .... nevím mě ale nesedla, asi žiji v jiné realitě

Kriss4

Po knížce jsem sáhla, když jsem Hartla viděla v několika televizních pořadech. Velmi mě zajímalo, jak takový vtipný a zajímavý člověk asi píše? Ovšem, pro mě to bylo velké zklamání. Asi nejsem cílová skupina, nebo mi knížka prostě jen nesedla. Párkrát jsem se zasmála, geniální mi přišlo "myšlení psů", ale jinak to pro mě byla velká nuda, příběh absolutně o ničem, přínos nulový. Ale pro někoho, kdo hledá něco čistě na oddech by to mohlo být fajn. Prostě to jen není "můj šálek kávy". Třeba si od něj někdy přečtu něco jiného co mi sedne více.

DanielaV.

Skvela knizka, paradni propleteni, precetla jsem jednim dechem. Rada se ke knizce vratim znovu.

Janynka

Prostě ze života :-) Takové knížky mám moc ráda a z pro mně neznámého autora,se stal jeden z nejoblíbenějších českých!
Napsaná z lehkostí,odreagujete se a určitě vám okamžiky,které prožívají hrdinové v knize,připomenou vaše vlastní zážitky,nebo pocity... :-)
Skvělé čtení,smála jsem se nahlas :-D což se mi málokdy stane :-)

misaa.p

Kniha naprosto geniální. Styl psaní dokonalý, je to prostě Hartlova oddychovka ze života. Málokdy se mi stává, že bych se u knížky nahlas smála. Doporučuji!!

Clodia

Kniha je čtivá, bavila mě, přečetla jsem ji jedním dechem a některými úryvky bavila okolí, ale....je mi líto, že nevěra se zde stává jakousi normou. Chápu, že ne všichni si jsou celý život věrní, ale že opravdu nikdo? Je mi z toho smutno...

Každopádně mě styl psaní zaujal a určitě se dostane i na ostatní autorova díla :)

happy-smile
30.12.2017

Tak si to shrňme. Děj se točí kolem dvou rodin, které vedle sebe bydlí v řadovce. Během let se z nich vyklube známý plastický chirurg, nejpopulárnější TV moderátorka, slavná francouzská modelka a návrhářka, porodník celebrit, architekt papalášů, nejslavnější český hokejista, česká juniorská olympionistka a asistentka zahraničních herců. A aby toho klišé nebylo málo, tak to má děj jako v Ordinaci v růžové zahradě, kde si užívá každý s každým. Takové resumé, kdyby mi někdo podal, tak knihu asi ani neotevřu... Jenomže on to Patrik Hartl prostě umí p(r)odat. Bavila jsem se od začátku do konce a určitě zkusím další knihu.

Majjina
30.12.2017

Začátek konce mých iluzí o tom, že dlouhodobé monogamní vztahy mohou být reálné, krásné a hlavně funkční...I po přečtení si však nějakou naději stále hýčkám. :-) Jinak je kniha čtivá a zajímavá.

vivienna
30.12.2017

když jsem četla tuto knihu, byla mojí první knihou od Tomáše Hartla - a byla jsem překvapená s jakou lehkostí dokáže popsat prolínající se příběhy lidí, ...je to oddychová kniha, která se mi moc líbila, umím si představit, že si ji ještě někdy znovu přečtu..

lessi
29.12.2017

Skvělá kniha na odreagování, která vás provede životy dvou rodin žijících vedle sebe v řadovém domku. Výborné na této knize je velký časový úsek, ve kterém se děj odehrává.

brabofka
29.12.2017

Příběh dvou rodin ve dvou řadovkách na Babě. Budete se s nima smát, brečet a nebo ani jedno. Prostě žít obyčejné životy. Od 70.let minulého století až do současnosti. Je to jakobyste četli o svých sousedech, o sobě. Určitě v drobínku každé postavy se najdete. Zamyslíte se nad neobyčejnou obyčejností života. Prostě sranda od začátku do konce.

avalonek
29.12.2017

Na knížku jsem dostala doporučení od své maminky,že se u ní prý moc nasmála.Tak asi máme každá jiný druh humoru.Příběh dvou rodin žijících vedle sebe v sousedství kdy se jejich životy vzájemně proplétají..Má to své pro a proti,děj není špatný,ale ne zas nějak moc úžasný..Takže takový průměr..

KláraJurdová
28.12.2017

Tleskam ;-)

Nikol1010
27.12.2017

Asi má nejoblíbenější od Hartla, vtipná a velmi čtivá

kanitsuj
25.12.2017

Kniha je bezesporu velmi čtivá a místy humorná, ale alespoň pro mne neobsahuje žádné zásadní nebo zajímavé téma. Pobavila mne kapitola zaměřená na převtělování zvířat, ale ta jako by snad do románu ani nepatřila, označila bych ji spíše za jakýsi náhlý a nečekaný záblesk autorovy fantazie, který se stejně rychle objevil jako zmizel. Čtenáři, kteří mají rádi nekonečné sousedské ságy o sexuálních eskapádách spřátelených rodin psané žoviálním a hovorovým jazykem si jistě přijdou na své. Ostatní jen pokrčí rameny a až budou v knihkupectví míjet autorovu novinku, nemusí ji ani otevírat, aby se dozvěděli, co od ní očekávat. Po zhlédnutí obsahově i formálně katastrofální divadelní hry "Soukromý skandál" jsem přečetla tento román pouze z touhy pochopit, proč je autor tak populární. Romány píše asi lepší než divadelní hry, přesto pro mne zůstává zapomenutelným:-)

Andrea2811
25.12.2017

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla ale nakonec fajn oddechová knížka.

Awapuhi
25.12.2017

Svou formou a svými příběhy mi tato kniha připomněla seriál Vyprávěj, a je stejně tak půvabná a dojemná jako právě televizní zpracování příběhů lidí, se kterými procházíme celým jejich životem. A navzdory množství stran přečteno během jednoho dne.

Pauvka
23.12.2017

Moje první kniha od tohoto autora a za sebe můžu říct jen jedno slovo - PECKA!! Kniha mě rozesmála ale i zahmuřila :). Všem doporučuju! Už teď sahám po Okamžicích :)

LyttaNeyd
22.12.2017

Tahle knížka má v podstatě všechno, co by dobrá knížka měla mít – čtivost, přiměřené množství postav, spád děje, trochu nadsázky, humor, zamyšlení, trochu těch mouder... a asi každý by se v jedné z těch postav trochu našel.

Jenže asi v půlce knížky mi došlo, že prostě o ničem jiném než o sexu a o práci to nebude. A to vedlo k zamyšlení, jestli se vůbec lidský tvor zabývá vůbec něčím jiným.

Líbilo se mi, jak tam byly nenápadně, ale velmi jasně popsány životy lidí v režimech, které se vystřídaly během těch několika desítek let (i když zase z pohledu práce a sexu).

Dávám tři hvězdičky, protože i když to není můj nejčtenější žánr a už bych to znova nečetla, byla to fajn knížka... oddechová, ale zase žádná hloupost.

PavlínaAlžběta
21.12.2017

Druhé seznámení s tímto spisovatelem, první knihu , kterou jsem četla byla Okamžiky štěstí a nejsem si jistá, která kniha se mě líbila více.Malý pražský erotikon, plný příběhů s erotikou,čtení k odlehčení, zábavné, propletené a plné postav a zvratů, přesto děj mě nijak silně neoslovil. Nevěra střídá nevěru a mám pocit, že toto téma je hlavním našich českých spisovatelů. Přesto jsem se při čtení i zasmála, ale mezi oblíbené knihy tuto řadit nemohu. Oddychové to je, ale nějaká špička určitě ne.