Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.24001
Romány, Literatura česká
Vydáno, Bourdon

Kniha Malý pražský erotikon

Fialka78
předevčírem

Začátek a konec byl dobrý, prostředek mne trochu nebavil, přišlo mi tam toho sexu až moc. Ale jinak super knížka, čtivě a chytre napsána a líbily se mi propracované charaktery postav.

Dagros

Skvělá knížka, četla jsem ji ze všech knih Patrika Hartla jako poslední a musím říct, že se mi líbila snad nejvíce.

Skvěle napsané příběhy, při jejichž čtení si přijdete jako na houpačce, chvilkami vtipné, chvilkami naopak. Mohu jedině doporučit, moc se mi knížka líbila. Díky za skvělý čtenářský zážitek.

valeria0031

Tahle kniha lící život ve všech barvách a se všemi odstíny, nikoliv černobílé.
Za mě nejlepší Hartlova kniha.
Líčí velký časový rozptyl. Od mládí až po smrt + až dospělost dětí. Zároveň zachycuje i různé období tady v Praze.
Je fascinující takhle vidět nejvýznamnější chvíle několika životů. Jejich problémy, radosti a nehody.
Budete se usmívat, budete toužit po tom zavřít oči a doufat, že se nestalo to co se v knize právě stalo.
Budete postavy milovat i proklínat a hlavně nakonec každou jedinečnou osobnost pochopíte a nahlédnete do ní.

Kalima206

Já miluju český humor a tato kniha mě opravdu hodně bavila :D
Psáno s nadhledem, čekala sem, co se z toho ještě vyvrbí a můžu ji vřele doporučit :)

Za mě osobně je to zatím ta nejlepší "Hartlovka" co sem četla :D

switch.man

*audio
Tak nevím.. nevím, proč jsem si myslel, že když je pan autor sympatická veselá kopa, musí psát knihy, u kterých se člověk bude za břicho popadat od začátku do konce. Asi jsem tedy čekal nějaké humorné vyprávění s lechtivým nádechem.. a místo toho jsem četl docela depresivní příběh plný životních kotrmelců, většinou nenaplněných tužeb a snů, podvádění.. s několika úsměvnými momenty. To samozřejmě není problém knihy ani autora, jen jsem zkrátka čekal něco jiného. Nebo tento žánr asi nebude pro mne.

Markéta948

Příjemné čtení. Kniha mě velice bavila, upřímně jsem se místy rozesmála. Od tohoto autora nejlepší kniha, kterou jsem četla. Doporučuji.

marciana

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel to není nic pro mě. Nedokázala jsem se po dlouhou dobu orientovat v postavách, dělalo mi problémy kdo patří ke komu. Sprostá slova mi při čtení vadila. Na druhou stranu kniha se četla rychle a tak i přes tato úskalí jsem ji dočetla.

Pippi

Zatím nejlepší kniha Patrika Hartla. Veselé, smutné i dojemné čtení. Nejvíc se mi líbil příběh Táni a Patricie. Knihu si určitě přečtu znovu.