Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon

Malý pražský erotikon je druhým románem režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla, jehož literární prvotina PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL se těší velkému zájmu čtenářů. Tento nový román je díky autorovu nekonformnímu nadhledu a smyslu pro humor určený i těm, kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví. Na Babě stojí nad strání s výhledem na Prahu dvě sousedící řadovky, ve kterých bydlí rodiny, jejichž členové prožívají pod povrchem zdánlivě všedních dní nečekaně osudové milostné příběhy. Honza cítí pokušení, ale protože si nechce komplikovat život, snaží se mu odolat. Marta, přestože je vdaná, občas neodolá, a Zbyněk se ani odolávat nepokouší. Táňa miluje tajně, Petra má zábrany, Tomáš je až příliš velký romantik, Cyril trochu zvrhlík a Adéla se miluje častěji než všichni předchozí dohromady, aby se necítila sama. Malý pražský erotikon je zábavným obrazem jejich intimního života, který líčí jejich touhy, okamžiky radosti i katastrofy od předškolního věku až po věk důchodový....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227249/maly-prazsky-erotikon-227249.jpg 4.31614
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

vavria01
včera

Pro mě paradoxně nejslabší z tria Hartlových knih. Vadila mi zejména rozvleklost a téměř nucená překombinovanost vztahů. Nicméně jako celek je kniha opět příjemnou "odddychovkou na letní dovolenou" s milým humorem Patrika Hartla.

Rea_Rea
předevčírem

Skvělá oddychová kniha :)

Yorika

Ale jo.Jako oddechovka dobrý.Žádný Shakespeare ale to u tohoto druhu literatury asi nikdo nečeká.

trillobit89

Oddychovka, vážně jsem se nasmála, několikrát tedy i zamyslela. Knížka mě během chvilky krásně vtáhla do děje a najednou byl konec. Těším se na čtení dalších autorových knížek. A to jsem se původně autorovi vyhnula obloukem, protože ho někde někdo porovnával s Vieweghem. Ale jelikož nakonec píše jinak a za mě teda líp, tak jsem si tohle čtení vážně užila.

dennie3

Kniha je velice ctiva. S mou zivotni filozofii se vubec neshoduje, ale je to fajn oddechove cteni.

Tynyton

Skvělá oddychovka, čtení jsem si naprosto užila.

Pavla79

Oddych, pohoda, usmivani "pod fousy" :) presne to, co jsem si od knihy prala, aby mi prinesla.. Tesim se na Prvoka...

Ruxandra

Musím říct, že jsem byla trochu zklamaná ve srovnání s ostatními knihami pana Hartla.
Po pěkném Prvokovi a skvělých Okamžicích jsem se na vychvalovaný Erotikon těšila a z těch tří bych ho tedy hodnotila jako nejslabší. Ne že by to nebylo čtivé, zhltla jsem to celkem rychle, ale na můj vkus byla taková hromada postav a jejich dějové linky spíše na škodu. Jediná, na kterou jsem se vždycky těšila až se zase ukáže byla Táňa, jejíž životní osud mi připadal nejzajímavější.

Ali_xy

Neměla jsem od knihy bůh ví jaká očekávání, ale musím říci, že byla vážně super! Lze ji samozřejmě zařadit do oddechové četby (a jakou tak nějak už ne?), ale děj byl prima, nenudila jsem se v žádné části, až mi bylo smutno, že kniha končí. Určitě si s chutí přečtu i další knihy autora :)

markettH

Výborná kniha. Čtenář si odpočine a hlavně pobaví. Další knihy Patrika Hartla si budu určitě chtít také přečíst.

Irsaf

První půlka me moc nebavila, druhá celkem ušla.

marketa9252

Kniha přečtená jedním dechem. Úžasně napsaná. Prostě česky hezky.

kudrdlinka

Na komentáře většinou nereaguji, každý má právo na svůj názor, ale to že jsem byla zařazena do skupiny konzumentů reklamních letáků, jak píše estwen, mne trochu zarazilo. Uklidňuje mě, že v tom nejsem sama.
Já jsem si Erotikon přečetla s chutí, nečekala jsem nic oduševnělého, ale oddychovku pro chvíle odpočinku, no a odpočinula jsem si u ní krásně .

estwen

Za mě jediná vtipná situace v knize byla scéna na WC v restauraci. Nejsem asi vhodný cílový čtenář pro tenhle typ literatury. Asi postrádám potřebný nadhled, abych se zasmála příběhu, kde všechny postavy lžou, podvádějí a žijí si každá ve své bublině. Je to asi tak na úrovni filmu Kameňák - amatérsky spatlané, rádoby vtipné s cílovou skupinou konzumentů slevových letáků supermarketů.

evke

Na jednu stranu se příběh četl moc dobře, ale pro mě za druhou stranu obsahoval až moc sprostých slov a ..., no, ale zase je to erotikon, tak co jiného asi čekat. :-)

piney

Čtivé, veselé, postavy jsem milovala a příbeh hltala. Současně se mi líbí, že jsem s nimi prožila tak velký kus jejich života.

anko57

Výborná kniha , relax, oddechovka, vtipné a osvěžující.

Nifredil

Nejprve jsem to brala hrozně vážně, ale nakonec se z toho vyklubala vlastně moc milá kniha. Nesmála jsem se pořád, nebylo to čtení, u kterého se vyloženě popadáte za břicho, ale spíš jsem se sem tam pousmála a párkát zasmála nahlas. To se mi běžně u knih označovaných za vtipné nestává, takže se dá říct, že to vlastně bylo moc příjemné osvěžení. Taky bych měla přiznat, že jsem ze začátku uvažovala, jestli mi to nepřipomíná Párala a trochu i Hrabala, ale nakonec ne. Je to své a úplně jiné. Podobně jako pan autor, je to svérázné, velmi. A pasáž o holubech je vynikající.

lenkaabooks

Fajn čtení o lásce, která má různé podoby a někdy není vůbec jednoduchá.

Milky92

Kniha jedním dechem přečtená, příběhy které mě zaujali :-) Moc doporučuji

Moonrose

Super čtivá a odpočinková kniha.

LaCoccinelle

Příběh ze života, velmi čtivé.

laker4life

Nepamatuju si, že bych někdy četl knihu psanou z pohledu zvířete :-) Fajn oddychovka, ve které se opravdu hodně š*ká, nicméně je to jen taková okořeněná červená knihovna. Pobavilo :-) Potěšilo zasazení děje do našeho bydliště. Myslím ale, že byl Hartl na Babě tak jednou :-D

felia

Dobře napsaná kniha, která se mi líbila, ale názvem mi připomněla Boškův Erotikhon, který mě v dávnověku pobavil mnohem více

Leniik33

Knížku jsem dostala jako dárek. Styl pana Hartla mě oslovil, především jeho osobnost :) Jeho přetékající elán se odráží v jeho dílech. A i tato knížka není výjimkou :) Autor popisuje obyčejné životy obyčejných lidí a v průběhu knížky si oddechnete, že řešíte úplně stejné věci jako hrdinové příběhu. Pohodová a milá knížka.

Zzanka

Já mám Hartla ráda. V rámci žánru si myslím, že píše dobře. Přečíst si jeho knížku je jako podrbat si s kamarádkou. Nic hlubokého, ale člověk si u toho odpočine, přijde na jiné myšlenky (nebo taky na žádné). Píše velmi čtivě, jeho postavy jsou uvěřitelné. Co mi trochu vadí je, že se pouští do hlubších morálních témat, které pak neumí vyřešit a tak z nich v podstatě uteče.

Znedla

Já jsem přečetla jedním dechem za 3 dny. Je to sice taková oddychovka, ale někdy mne nutila k zamyšlení. Příběh dává smysl, člověk se zasmál i dojal. Sexu je v knize sice až moc, ale je to přece Erotikon :-).

ddkk

Lehké a zábavné, zručně napsané, úsměvné historky....čtivé, ale žádnou velkou literaturu nehledat...

Barbucha22

Dlouho se mi nestalo,aby me knizka opravdu tak moc bavila.Je to ctive,vtipne ale i slza ukapla.K teto knizce se jiste za par let vratim. Tleskam radosti,hvezdicek by zaslouzila nejmin 50 :-)

munka

Ako sa píše v obsahu knihy " Je to kniha, ktorá Vás rozosmeje aj dojme". Úplne s tým súhlasím a doporučujem prečítať.