Holčička, kterou tam nechali

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rodinná sága inspirovaná skutečným příběhem. V mrazivé noci v lednu 1941 se na schodech bytového domu objeví opuštěná židovská dívenka. Rumunsko se spojilo s nacisty a židovská populace je ve vážném nebezpečí. Dívka je umístěna v sirotčinci, ale zanedlouho ji adoptuje bohatý bezdětný pár. Pojmenují ji Natalia a holčička se pro ně stane středobodem vesmíru. Natalia prožívá bezstarostné dětství, adoptivní rodiče ji vroucně milují a chrání před válkou, která zuří všude okolo. Nástup poválečné komunistické diktatury je neúprosný a rodinu stíhá jedna rána za druhou. Rodinu připraví o veškerý majetek, roky dospívání tráví Natalia v bezútěšném světě za železnou oponou, její rodiče jsou označeni za nepřátele režimu a jsou pronásledováni. Jediným únikem před krutou realitou se jí stane hra na klavír a komplikovaná láska. Zamiluje se do dlouholetého otcova přítele, ženatého Viktora, který po změně režimu získal vysokou funkci. Nezapomněl však na staré přátele a snaží se rodině pomoci. Vzápětí však z jejich života zmizí. Po deseti letech se Natalia a Viktor náhodně potkají. Viktorovi se naskytne příležitost získat pro Natalii svobodu a uniknout z komunistického pekla. Natalia musí učinit bolestné rozhodnutí: zůstat v Bukurešti se svými milovanými adoptivními rodiči a mužem, kterého stále miluje, nebo využít šance, aby konečně žila svůj život a jednou provždy snad odhalila minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404497/holcicka-kterou-tam-nechali-RoH-404497.jpg 4.65
Orig. název:

The girl they left behind (2018)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Holčička, kterou tam nechali

Přidat komentář
veronika0382
28. března

Kniha je skvěle zpracovaná, na posledních stránkách jsou fotografie skutečné Holčičky a její adoptivní rodiny, vysvětlený jejich skutečný příběh a fotografie z dob jejího mládí od roku 1941 až do osmdesátých let dvacátého století.
Holčička, kterou tam nechali je román o hluboké rodičovské lásce, o zvolení vlastních priorit a o volbě vzdát se někoho v jeho prospěch. Je plný lásky, pochopení, ale také bolesti.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

mirka2558
05. března

Veľmi pekne a zaujímavo napísaná kniha. Prečítala som ju rýchlo a jednoducho.Stale sa tam niečo dialo a páčila sa mi aj autorkina reč na záver. knihu určite odporúčam.

Štítky

Židé děti

Autor knihy

Roxanne Veletzos

Roxanne Veletzos
rumunská

Kniha Holčička, kterou tam nechali je:

v Právě čtených1x
v Přečtených6x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst89x
v Chci si koupit33x