Chybíš mi

Nový špičkový psychothriller Harlana Cobena, autora celosvětového bestselleru Šest let. Na začátku to vypadalo jen jako obyčejná profilová stránka tak jako spousta jiných na internetové seznamce. Kat Donovanová, osamělá policistka newyorského sboru, dostala předplatné na tenhle web od své kamarádky Stacy. Ale pak si Kat lépe prohlédne fotografii muže, který ji zaujal, a najednou jako by její svět kolem ní i v ní vybuchl. Ze snímku na ni hledí její bývalý snoubenec, Jeff, který jí zlomil srdce a kterého osmnáct let neviděla. A to ještě netuší, co všechno se kliknutím na jeho stránku otevře… Kat nejprve doufá, že se možná její život od téhle chvíle začne ubírat lepším směrem. Pak ji však osloví mladičký Brandon, který tvrdí, že jeho matka zmizela a že v tom má prsty Jeff. A z minulosti se začnou vynořovat nejen Jeffova tajemství, ale i znepokojivé otázky týkající se všech lidí, které kdy Kat milovala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243586/chybis-mi-7sA-243586.jpg 4.2588
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

Missing you, 2014

Kniha Chybíš mi

mi-380

Policistka, co je každý večer pod parou? Už zase? Málem jsem svého prvního Cobena odložil hned po pár stránkách. Jenže autor má u mých „spřátelených“ vysoký kredit, nenechal jsem se tedy odradit a trpělivost se vyplatila. Coben totiž rozehrál na několika frontách svižný, napínavý, zajímavý a dokonce i poučný příběh s přesvědčivě popsaným procesem pátrání, řadou překvapivých odhalení, přijatelnou překombinovaností, přiměřenou akcelerací a démonickou tečkou.
80 % (aktuálně 585 hodnotících s průměrem 84 %).

jprst

Parádní příběh s dobře zvolenou zápletkou a poutavým rozuzlením. Dokonce i ta romantická linka docela úspěšně do příběhu zapadá a na napětí mu neubírá.

Pampelda

Mě kniha začala bavit tak od poloviny. Ze začátku jsem byla docela zklamaná.

Ishir
29.12.2020

Napínavá, plná zvratů. Překvapivá a čtivá.

capricorn__
26.12.2020

"Chybíš mi" byla první knížka od autora, kterou jsem přečetl. A jelikož jsem od něj přečetl skoro všechno, co vyšlo, pak na mě asi zafungovala. Harlan Coben píše stejným stylem psaní, jeho hlavní postavy jsou obvykle úplně stejné (ono o postavy ani tolik nejde, co jsem si u Cobena všiml), preferuje stručnější věty, rychle se hýbe z místa,... Není to můj oblíbený autor, protože obvykle nevychází ze svého mustru a víte u něj, co dostanete. A i ten nejkvalitnější thriller mě začne nudit, když vím, co se na mě chystá. Možná proto "Chybíš mi" hodnotím výš než ostatní knihy, které jsem od něj přečetl. Je to takový průměrný thriller, který vás chytí, nepustí a vy se bezproblémově dostanete na konec. Netroufám si ale říct, že by byl nejlepší z nejlepšího.

krevetka79
14.12.2020

Paráda.... Mám pocit, že jsem chvílemi ani nedýchala.
Nápadité, čtivě napsané a napínavé do poslední stránky.

TheSarcasm
03.12.2020

Harlan Coben píše skvělé thrillery, tento to jenom potvrzuje. Jeho knihy jsou nejenom napínavé, ale i docela chytře napsané. Zápletka má každopádně hlavu a patu no a ještě ta romantická linka...

Elapheg
30.11.2020

Vynikající detektivní thriller. Harlan Coben opět dokázal vystavět brilantní zápletku v knize a bez brutalit, což velmi kvituji. I když jsem si mnohdy myslel, že už vím, jak to vše bylo, autor mě vyvedl z omylu. Můj tip vyšel tak z poloviny, ale důvody jsem netrefil přesně. Kat Donovanová objeví na seznamce fotografii bývalého snoubence Jeffa. O to horší je zjištění, že Jeff může mít prsty ve zmizení pohřešovaných osob, které se na této seznamce seznamovaly s Jeffem. Ve hře figuruje ještě mafie, která má podle všech předpokladů prsty ve smrti Kateina otce, rovněž policisty. Nejlepší na jeho knihách je, že na první pohled se zdá, že pachatel je jasný, dokonce i jeho motiv a zároveň zcela neškodné osoby, které čtenář míjí v příběhu jako nevinné, se posléze ukazují jako možní pachatelé. Jak to celé dopadne? Nechte se překvapit a knihu si určitě přečtěte, zklamaní určitě nebudete. Doporučuji k přečtení a dávám pět hvězd.

Harlan Coben
americká, 1962