Hluboká modř moře

Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretonci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině knize Hortenziová zahrada se na pozadí dech beroucích kulis Bretaně odvíjí dramatický příběh plný romantiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424403/big_hluboka-modr-more-0rP-424403.jpg 4.3216
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Brána

Das tiefe Blau des Meeres, 2015

Kniha Hluboká modř moře

EvikU.

(+ SPOILER) Četlo se to dobře. Mám ráda pátrání po minulosti, prolínání přítomnost, minulost. Bylo to smutné a místy neuvěřitelné. Možná, že jednou by se šťastnou náhodou mohlo stát, že by se zachránila ve válce, že by ji důstojník wermachtu pomohl, i když je Židovka. Ale že se to za dobu války stane dvakrát mi přijde moc.

A i příběh Kateřiny byl pohádkový. Ale když ono se to fakt dobře čte. Sice ty hrůzy z války samozřejmě ne, kor v tyhle době, ale vlastně toho až tolik nebylo, protože Osvětimi dvakrát utekla.

Ale ta nehynoucí láska, která překoná vše i roky odloučení, to je prostě něco, při čem každá žena tají dech. Hezká kniha.

katpas76

Kniha mě po spoustě předchozích od této autorky opět nadchla. Děj je umístěn do Bretaně, krásně ji vykreslila, že si dokážu místo dobře představit. Navíc je to příběh dojemný, opravdu hluboký, moc se mi líbil. Dávám maximum hvězdiček.

mariva
09.11.2021

Kniha mě nadchla, bavilo mě prolínání historie a současnosti a s napětím jsem očekávala rozuzlení historické dějové linie, protože ta současná byla předem zřejmá. Nejvíc mě ale nadchlo prostředí Bretaně, kde se většina děje odehrává. Saint Malo jsem měla možnost před léty navštívit a město mi učarovalo a teď jsem měla možnost se tam alespoň v duchu vrátit. Už se těším na další bretaňský román autorky.

Kanimůra2
31.10.2021

historická část knihy mě bavila, současná mě popuzovala. Chování Kateřiny mě tak dráždilo, že jsem se musela zapřít, abych to vůbec četla. A tím mi vychází průměr.

Vendulik
27.10.2021

Tato kniha předčila mé očekávání. Je prostě úžasná. Nemohla jsem knihu vůbec z ruk pustit a proto jsem ji přečetla na jeden zátah.

astroweb
21.10.2021

Silný příběh s dvěma historickými rovinami, spojovaný láskou. Bez ironie musím napsat a rád - nádherné.

Arwen777
25.07.2021

Tak jsem se utvrdila v tom, že tato autorka není pro mě, nějak nejsme naladěné na stejnou vlnu. Je to už druhá kniha od ní, kterou jsem přečetla a navzdory dobrému hodnocení zde mi ani tato nesedla. Nemohla jsem se pořádně začíst, děj mi přišel nudný, nepravděpodobný, slabé dialogy, nedostatečné vtáhnutí do děje. Do 200 stránky jsem se v podstatě trápila a pak už jsem zahájila rychločtení, protože nerada nedočítám a chtěla jsem vědět, jak autorka zápletku dořeší.
Je mi to líto, ale další knihy od této spisovatelky už nevyhledám.

marketa7
18.07.2021

Hodne romantiky, lasky, dobrych skutku a náhod (mozna prilis). Pokud navic predtim doctete norskou detektivku, pak je to protiukol ten z nejvetsich (to se stalo mně). Ale jako odpocinkove cteni dobra volba. Za oceneni stoji dve ruzne prolinajici se linky vyprávění, kdy ta historicka je zajimavejsi.