Hluboká modř moře

Hluboká modř moře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424403/bmid_hluboka-modr-more-0rP-424403.jpg 4 275 88

Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretonci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině knize Hortenziová zahrada se na pozadí dech beroucích kulis Bretaně odvíjí dramatický příběh plný romantiky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Das tiefe Blau des Meeres , 2015

Jonna
25.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Pro mne zatím nejslabší kniha autorky, ještě bych horko těžko zkousla všechny ty obtížně uvěřitelné náhody, co se odehrají, ale po znovuobjevení Alana už jsem ani neměla chuť knihu dočíst. Nakonec jsem ji dočetla, ale ke knize se nehodlám, na rozdíl od jiných, vracet.

Jamalu
13.06.2021 5 z 5

Tyhle knihy kdy se prolina historie a současnost prostě miluju. A tahle autorka zatím nezklamala.

martinaandulka
29.05.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení,mám ráda historické romány,které se odehrávají ve dvou časových úsecích.Moc pěkně se četlo a popisy pobřeží jsem si náležitě vychutnala.

Tsampika
16.05.2021 4 z 5

Kniha veľmi dobrá, dobre a rýchlo čitateľná, ale ako to tu predo mnou už bolo spomenuté, koniec úplne nesadol - niečo mu chýbalo....Dve dejové línie - fajn spracované, predovšetkým tá historická. Romantika, predstava krásneho FR pobrežia, pekné odpočinkové čítanie.

Erawan
02.05.2021 4 z 5

Kdyby to šlo, ubrala bych půl hvězdičky za konec, protože když jsem dočetla, cítila jsem se jaksi ošizená ;-) ... Jinak jsem to přečetla "na posezení", styl autorky mi velmi vyhovuje a její knížky se mi moc líbí.

Alena1957
02.05.2021

Kniha se moc dobře četla, jsem nadšená, romantika, doporučuji k přečtení.

Hana.o
23.04.2021

Řekla bych spíše ženská četba..až taková červená, ale četlo se to moc pěkné, doporučuji!

Toňula
30.03.2021 4 z 5

Autorčiny knihy mám moc ráda,její příběhy nepostrádají lidskost, lásku, vhled do minulosti, cit pro líčení prostředí a v neposlední řadě sympatické hrdiny..Ani v tomto románu nechybí, proto mohu jen dodat, že stojí za přečtení.

Szilvia1
20.03.2021 5 z 5

Překrásná kniha,jak minulost tak i současnost.Velmi se mi líbila.

akšuram37
19.03.2021

Nakonec jsem to vzdala :( ale třeba se ke knize ještě vrátím.

Josh
16.02.2021 4 z 5

Barvitý příběh se vším všudy - záhada, pátrání, obavy, romantika, láska i nenávist, i když někdy zbytečně rozvláčný popis (pár desítek stran méně by prospělo). To vše v rámci prolínání minulosti a současnosti, které někomu nemusí vyhovovat, ale tady byla přiměřená pozornost a rovnováha mezi oběma linkami. Žádný strhující děj ani nudné čtení. Akorát na zimní dlouhé večery, kdy se přenesete do krásné Bretaně.

Domčik
16.02.2021 5 z 5

Musím se omluvit. Po pár stránkách jsem si říkala, že to asi nebude příběh pro mě. Ale pak. Kniha plyne, příběhy a časově roviny se prolínají a nutilo mě to neustále číst. Krásný romantický příběh, kdy mi na konci i slza ukápla. Úplně jsem cítila, jak sedím spolu s Kateřinou na pobřeží a nasávám atmosféru prostředí. Tohle se hodně povedlo!

baty
28.01.2021 5 z 5

Kniha byla nádherná, jsem nadšená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Určitě to nebyla poslední kniha autorky, už teď se těším na další.

rakakan
09.12.2020 3 z 5

Zajímavá kniha. Knihu mi půjčila kamarádka, ať si ji přečtu. Nemám ráda příběhy z války. Tady se ale prolínala minulost s přítomností, proplétaly se nitky osudu cizích lidí. Začetla jsem se a dočetla. Ve válečném příběhu jsem objevila spoustu pro mě historicky nových a zajímavých věcí, o kterých jsem neměla zdání. Jen Kateřina mě někdy hrozně "prudila" svou nerozhodností a neustálým řešením pro a proti. Především s Patrikem. Ale v životě už to tak chodí, každý jsme jiný a jinak bychom danou situaci řešili. Pro mě měla kniha určitě přínos.

BaLu1
28.11.2020 5 z 5

Kniha je moc pěkná a čtivá, má v sobě několik předností. Sledujeme dvě dějové linky, které se vzájemně doplňují až do konečného pochopení souvislostí a rozuzlení. Ta historická, odehrávající se za 2. světové války, je zajímavější a plná napětí. Pro čtenářku-ženu je válečné období příjemně oproštěno o vojenské taktiky a obecné válečné utrpení, autorka se plně věnuje lidským osudům postav v těžké době. Rodinné tajemství je odkrýváno postupně a čtenář se může vcítit trochu do role detektiva. Příběh jako takový je velice poutavý a romantická ženská duše si přijde na své. Popisované bretaňské prostředí obrovsky motivuje při úvaze nad strávením budoucí dovolené :-). Souhlasím s dalšími čtenářkami, že přebal se výjimečně vyvedl. Krásné čtení.....

Renike
31.10.2020 5 z 5

NÁDHERNÁ KNIHA, překrásný příběh ..hezčí než Hortenziová zahrada..a už se teším i na Maják na útesech..zaslouží 5*

Zulejka
23.10.2020 5 z 5

Úžasně čtivá knížka. Když porovnám s trilogií Panský dům, tak tato knížka mi přišla mnohem, mnohem lepší. Děj zasazený jak do minulosti, tak do přítomnosti byl velmi zajímavý, ničím nenudil. Postupné odkrývání rodinných pavučinek mě vážně bavilo. Dávám veliký palec nahoru a doporučuji.

Mesicnililie
17.10.2020 4 z 5

Prvních asi 60 stránek mě moc nenadchlo ale přinutila jsem se číst dál a nelituji. Velice krásný a dojemný příběh lásky z válečné doby propletený se současností.

vladka16
15.10.2020 5 z 5

Pro mě zcela uvěřitelný příběh. Hlavně ten z minulosti. Na knihách se dvěma dějovými liniemi se mi líbí, jak se osudy postav postupně přibližují, začínají se vzájemně proplétat a ovlivňovat, až do současnosti. Linka z války je pro mě uvěřitelná pro to, že moji prarodiče válku zažili. Z jejich vzpomínek vím, že o životě a smrti dokáže rozhodnout sebemenší maličkost, někoho potkáte - nebo nepotkáte , nechtěně řečené slovo atd. Příběh se mi moc líbil, doporučuji.

Evina.Cetba
02.10.2020 2 z 5

Odradila mě tloušťka knihy, ovšem byl to dárek, tak jsem se do ní chtě nechtě pustila. Co se týče obsahu knihy, je tady prolínání současnosti s historií, které je spisovatelkami v poslední době hodně využíváno. Možná to někomu vyhovuje. Já ztrácela přehled. Myslím si, že větší stručnost by nebyla na škodu. Stručnost, sestra talentu. I proto jsem text nedočetla.