Hluboká modř moře

Hluboká modř moře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424403/bmid_hluboka-modr-more-0rP-424403.jpg 4 275 88

Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretonci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině knize Hortenziová zahrada se na pozadí dech beroucích kulis Bretaně odvíjí dramatický příběh plný romantiky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Das tiefe Blau des Meeres , 2015

marli58
20.06.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala jak svým romantickým názvem, tak i krásnou obálkou. A nezklamala ani svým obsahem. Prolínání současnosti (2010) a minulosti (1938 až 1980) bylo čtenářsky příjemné a dobře jsem se jak v obou časových rovinách, tak i v postavách orientovala. Tento dramatický příběh opět ukázal na nesmyslnost a krutost války a nebezpečí fanatizmu. Na druhé straně je tam lidskost, nezištná pomoc a láska. Ke čtení mě pobízelo i pátrání po rodinném tajemství, které je dokonale vypátráno a vysvětleno. To celé je úhledně zabaleno v autentickém popisu malebné krajiny Bretaně. Doporučuji a těším se na další autorčinu knihu.

hanka616
10.06.2020 4 z 5

Hezké oddechové čtení spíše pro ženy. Mnohem víc se mi líbila část z minulosti, u té současné jsem se chvílemi nudila.

4xbabča
06.06.2020 5 z 5

Krásné romantické čtení, které čte moc hezky od začátku až do konce, a vůbec nenudí.

Culina68
31.05.2020 3 z 5

Souhlasím s některými předešlými komentáři o sice zajímavém a napínavém příběhu, ale hlavně o "hluchých" místech tohoto románu. O pár stránek míň, by jistě této knize více slušelo.

deniska2
27.05.2020 5 z 5

Úžasná knizka určitě doporucuju knizky od téhle autorky .Pohlti od zacatku až do konce.

LaBobule
16.05.2020 5 z 5

Jednim slovem wau. S chuti jsem hltala cely zivot Margot, byl odvazny,smutny, neuveritelny. Tato kniha mne zaujala vic jak Hortenziova zahrada.

princesse
04.05.2020 5 z 5

Tak to byla paráda. Skvělý čtenářský zážitek. Naprostá trefa. Krásný příběh, úžasně napsaný, absolutně mě pohltil. Ani chviličku jsem se nenudila, ale neustále jsem potřebovala pokračovat ve čtení. Rozhodně doporučuji a bezpochyby si pořídím další skvost této autorky. Věřím, že nebudu zklamaná.

VasnivaCtenarka
29.04.2020 4 z 5

Musím říct, že čtení této knihy jsem si opravdu užila. Byl to moc hezký příběh, který mne velmi pohltil. Chtěla jsem vědět, jak to všechno spolu souvisí. Hlavní hrdiny si zamilujete – jsou to laskaví lidé se srdcem na dlani. Ty vedlejší hrdiny, kteří představovali mnohdy záporné charaktery, ty nebudete mít rádi ani za mák. Přesto do příběhu dokonale zapadají.

Kniha se čte jako po másle. Sednete si s knihou a jen se necháte v klidu vtáhnout do děje. Musím však napsat, že jsem v knize objevila pro mne pár hluchých míst, které, domnívám se, mohly být z knihy vypuštěny. Příběhu samotnému nijak nepomohly a ani jej nijak nezkrášlily. Ale to bylo jen pár momentů, které nijak nezničily požitek z četby.

Kniha si mne získala především svou překvapivou a ne úplně vždy předvídatelnou zápletkou a samozřejmě tajemstvím, kterým je opředená až do samého konce. Osudové zvraty, napětí, tajemství – to vše kniha v sobě má, proto si vás získá.

adelkas
27.04.2020 4 z 5

Krasný odpočinkový román, který Vas vtáhne do děje během Druhe světové Valky. Na jedné straně osud židovky na druhé mladé Kateřiny, která patra po minulosti svých předku. Některé příběhy byli naprosto zbytečné a měla jsem nutkaní přeskočit par stránek a dostat se k důležitějšímu dějí.

Zdenas5
22.04.2020 3 z 5

Nezklame ani nenadchne. Taková odpočinková romantika. Prolínají se tu dvě dějově linie, ta starší mě bavila víc. Závěr nepřekvapil a docela se táhl. Za mě tak 2,5*

bagel
22.04.2020 3 z 5

Trochu zklamání - děj byl poněkud zdlouhavý, v druhé polovině příliš romantiky a náhod. A chyb bylo opravdu dost, i faktografických.

Žaneeetkaa
21.04.2020 2 z 5

Nejspíš první a také poslední kniha od autorky slavného Panského domu. Historické romány nevyhledávám často, ale rozhodla jsem se pro knihu už jen kvůli milované Bretani. Autorka mě neuvěřitelně zklamala. Popisy se snad výhradně točily jen kolem barvy moře, a pokud popisovala něco jiného, bylo to holé a bez duše. Navíc místa, kde se odehrávaly obě dějové linky, občas neseděla tak, jak je autorka použila, což je neuvěřitelná škoda. Týká se to především zámku, který se nachází v Normandii, nikoli v Bretani. Další fakt kazící děj byl nepochopitelný počet chyb ve vypůjčené e-knize. Text vypadal, jako by neprošel pod rukama korektora, a pokud přeci jen ano, tak nezkušeného. – Hlavní hrdinka Kateřina byla po celou dobu knihy bázlivá a ke konci jsem ani nedoufala, že by vylezla ze své ulity. Margot byla o něco snesitelnější postava, nezanechala ve mně však hlubší odezvu. Kniha mohla být bezpochyby kratší; autorka něco rychle shrnula, další scény se zbytečně vlekly. Někdy mi i přišlo, že autorka si vymyslí opravdu cokoliv, aby kniha skončila relativně šťastně. Bestsellerem se tato kniha bohužel nedá nazvat.

Gweny
14.04.2020 4 z 5

Krásný román o 2 dějových linkách, který Vás nenechá chladnými a udrží Vás bdělé i uprostřed noci.
Historická linka je pro mě v každé knize ta zajímavější, ale nemůžu neříct, že bych z této byla kdovíjak nadšená. Přijde mi, že v posledních letech mnozí spisovatelé sází na to, že pokud do svého námětu zakomponují období šoa, atraktivita knihy ihned stoupne. Ano, může být, ale přesto jsem se těšila na odpočinkový román, což dějová linka ze současnosti s přehledem splnila, ale ta historická - opět jsem se dokázala vžít do situace Margot a prožila s ní všechny její vzestupy i pády.
Nicméně mě potěšilo, že zámeček Kerbourgh (ve skutečnosti Cherbourg) je skutečný, i když romantickému popisu z knihy se realita kapánek vymyká. Pokud v minulosti byl zámek opuštěný a zpustošený, nyní je z něho přepychové sídlo s tenisovým kurtem, bazénem apod.
Nicméně jsem byla nesmírně překvapená dějem v té současné dějové lince. Jako kdyby někdo potají sledoval můj život a pak některé jeho fáze zakomponoval do příběhu (věk Catherine, rozchod po 8 letech s partnerem, se kterým bydlela, typ auta apod.). A ještě k tomu se začátek příběhu odehrával v období Velikonoc – a já knihu rozečetla teď v sobotu o velikonočním víkendu. 
Nemůžu říct, že bych z knihy byla kdovíjak zklamaná, jak by mohlo vyznít. Ne, autorka dokázala udržet mé napětí do úplného konce, ale přesto se raději začtu do knih Susanny Kearsley, která píše knihy na podobná témata.

Le Chat
13.04.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Doporučuji a těším se na Hortenziovou zahradu.

Mrs.Brick
30.03.2020 4 z 5

Moc milá kniha, krásné dvě dějové linky, které jsou sice do jisté míry předvídatelné, ale pohladí na duši a nutí vás číst dál a dál. Knihu určitě doporučuji. Mně osobně se líbí i ten kýčovitý přebal :-)

crazyslunicko
30.03.2020 4 z 5

Velice příjemná kniha, která pohladí na duši. Popisuje jak život v minulosti, tak i v budoucnosti. Kateřina a její přítel mi ze začátku přišli strašně nesympatičtí. Ona unavená učitelka a on hráč počítačových her a bez peněz. Po smrti otce, který drží záhadnou fotografii, začne pátrat v rodinné historii a zjišťuje, že ji rodině zapomněla pár věcí sdělit. Nachází nádherné obrazy na půdě a jde po jejich stopě až do Bretaně, kde se nachází dost zanedbaný zámeček. Romantika již od začátku. Konec je nádherný. :)

janusss
25.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dvě dějové linie do sebe na konci skvěle zapadnou. Děj z druhé světové války opravdu vezme za srdce a konec knihy je krásná romantická klasika :-).

skalek
23.03.2020 4 z 5

Opět nezklamala....

jeny-v
21.03.2020 5 z 5

Ač opravdu objemná kniha, četla se mi velmi dobře. Poutavé dva příběhy, vedené každý po jiné linii, které se na konci střetnou. Kateřina žije v dnešní době, ale nic ji nenaplňuje - práce, vztah ani bydlení ve Frankfurtu. Po smrti otce najde na půdě obrazy vyobrazující oceán s plážemi, zahradu se zámečkem a vypraví se do Bretaně nalézt odpovědi. Životní cesta Margot byla opravdu trnitá, místy smutná, ale ve finále naplněná. Její příběh jsem úplně "hltala" a doufala, že vše se v dobré obrátí. Román detailně vede čtenáře k obrazotvornosti, já v jedné postavě, kterou spisovatelka pojmenovala "Alan", viděla "božského Delona". V dnešní době karantény jsem si opravdu spravila chuť.

Ester59
14.03.2020 5 z 5