Hluboká modř moře

Hluboká modř moře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424403/bmid_hluboka-modr-more-0rP-424403.jpg 4 275 88

Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretonci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině knize Hortenziová zahrada se na pozadí dech beroucích kulis Bretaně odvíjí dramatický příběh plný romantiky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Das tiefe Blau des Meeres , 2015

VeSvat
05.03.2020 5 z 5

Kýčovitý název knihy může čtenáře odradit, ale stojí opravdu za to. Krásný příběh plný překvapení a napětí.

janasim
25.02.2020 5 z 5

A chci do Bretaně! Ačkoli je tato kniha pěkná baculka, četla jsem ji se zatajeným dechem. Nenechala mě v klidu ani spát. Jako kdybych byla do příběhu vtažena. Je to dechberoucí romantické čtení. Skutečně se mi moc líbila a autorku si ukládám do svého hledáčku.

iška
15.02.2020 4 z 5

Ani toho sladkého tu nechybí. Ale zajímavý pohled na válečné události a smýšlení jednotlivců donutí k zamyšlení. Myslím, že mohu doporučit.

sabca
11.02.2020 5 z 5

Nádherná kniha odehrávající ve dvou časových linkách. Rok 1939 - 1980 a současnost - rok 2010. Kateřina se postupně dozvídá o svých předcích a co má společného s Bretaňskem. Hned na začátku jsme vtažení do děje a nutí nás knihu dočíst co nejdříve a odhalit celé tajemství její rodiny. Doporučuji k přečtení.

Jana77
10.02.2020 5 z 5

Krásný příběh. Žádná zbytečná slaďárna, jen příběh z druhé světové války, který zasahuje do současnosti.

zuzana2599
09.02.2020 5 z 5

Hluboká modř moře, kouzlo a krása Bretaně, uchvátily nejenom hlavní hrdinky této knihy, ale také mě - čtenářku. Ono se těžko odolává knize s tak pěknou obálkou !
Moc pěkný příběh s romantickou zápletkou se odehrává ve dvou časových rovinách. Pátrání po tajemství svého otce zavede Kateřinu do Bretaně, kde nachází nejen lásku, ale také pravdu. Mnoho let předtím rozbouřené moře vyplaví na pláži v Bretani polomrtvou dívku Margot. Píše se rok 1939 a Margotina životní pouť začíná...
Příběh se mi moc líbil, byl nejenom oddechový, ale i napínavý, spletitý a velmi čtivý. Místo, kde se děj odehrává jsem si našla na mapě. Doporučuji k přečtení !

zdehan
02.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila prolínala se dvouma světy krásně popsané pobřeží četla se jedním dechem mužu jen doporučit.

blanka5960
01.02.2020 5 z 5

Hluboká modř moře, krásný název společně s nádhernou knižní obálkou nás zve prožít romantický příběh někde u moře. To samo o sobě stačí na to, aby vás kniha zaujala a pokud ji napíše spisovatelka, která má na kontě díla jako Panský dům, Venkovské dílo nebo Hortenziovou zahradu je to bonus, třešnička na dortu, která dotváří nádherný celek.
V knize najdeme dvě časové linky, jedna se odehrává v období druhé světové války a druhá je z období nám blízkému, což je současnost. V obou sledujeme osudy dvou žen a jejich rodin. Z anotace víme, že hrdinka ze současné dějové linky, nalezne krásné akvarely na kterých je vyobrazeno sytě modré moře a nádherné romantické sídlo. Začne pátrat jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny a kde se nachází toto kouzelné místo z obrazů. Pátrání ji zavede do Bretaně, kde nalezne již zchátralý zámeček ze svých obrazů.
Za sebe mohu říci, že se mně knížka moc líbila, četla jsem ji jedním dechem, hltala jsem jednu stránku za druhou, prožívala osudy s jednou nebo druhou hrdinkou a s napětím očekávala, jak se vše propojí a zapadne do sebe.
Všem ji mohu doporučit a už se těším na další díla z pera této autorky.