Pán hory přehled

Pán hory
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527339/bmid_pan-hory-657828d5eeeba.jpg 5 183 183

Leo Askerová série

1. díl >

Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Bortbytaren , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pán hory. Přihlašte se a napište ho.

Květi62
07.06.2024 5 z 5

Možná jsem čekala "poklidnou" detektivku, jakou byla kniha Smrt přichází na prohlídku. Ale hned od první stránky jsem poznala, jak jsem se mýlila. Knížka vás od začátku drží v napětí. Inspektorka Leo Askerová má jasno ve zmizení Smilly Holstové, místní dívky z bohaté rodiny. Neodradí ji ani to, že je přeřazena na Oddělení ztracených duší, aby se zabývala odloženými případy. Leo jde jako "buldok" za svým cílem. Propojí nepropojitelné a brzy se ocitá na stopě únosce. Knížka, která vás nepustí. A také splňuje několik témat letošní výzvy /8.,13,16,20, okrajově i 12/. Již se těším na další díl série.

Mona-Lisa
03.06.2024 5 z 5

Chápu oblíbenost autora i vysoké hodnocení této novinky. Já se k opěvovačům přidávám.
Svižná detektivka ze Švédska s dychtivou vyšetřovatelkou splnila má očekávání.
Lidé se začnou pohřešovat v oblasti Malmö a tebe to nenechává chladným, díky vhodně dávkovaným drobečkům indicií.
Celou dobu, jsem trnula, aby vyšetřování dávalo smysl a nic mě neštvalo.
Tento žánr u mě totiž chudák celkem naráží a dostává kolem 3 hvězd.
Tady ale nebyl důvod k tomu přistoupit.
Leo mi nezavdala příčinu protáčet panenky, až na rozhodnutí na konci, které teda z mého pohledu nekorespondovalo s ostražitým chováním vyšetřovatelky ve zbytku knihy.
Nenajdete tu nějakou hlubokou psychologii postav, odborné expertizy, nebo třeba důvod měnit si top 10 nejlepších knih.
Krátké kapitoly už víte, že miluju, byly tu. Ke konci to gradovalo, až člověku přišlo líto odbyté perspektivy pachatele.
Na toho mimochodem můžeš dojít, narozdíl ode mě.
Druhý díl žeprý brzo vyjde. No těším se moc. Fakt mě to chytlo.

PetrMalas
28.05.2024 5 z 5

Knihu jsem teprve začal číst, ale už teď se mi to líbí nejvíc z toho, co jsem dosud od autora četl. Napětím nedýchám. Absolutně skvěle napsané.

všechny komentáře

Související novinky (5)

10 nejčtenějších knih (duben)

15.04.2024

Nejprodávanější knihy od začátku roku 2024

15.04.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (9. týden)

06.03.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Pán hory v seznamech

ve Čtenářské výzvě35x