Pán hory

Pán hory https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527339/bmid_pan-hory-657828d5eeeba.jpg 5 101 31

Leo Askerová série

1. díl >

Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Bortbytaren , 2022

VasnivaCtenarka
dnes 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ačkoliv musím přiznat, že série Roční období od autora se mi líbila asi o chlup více. Ale i tak to bylo příjemné čtení :)

Mandlevest
včera 5 z 5

Tak tohle je opravdu skvělá detektivka, Anders je mistr napínavé zápletky a jeho knihy zrají jako víno. Já ho tu trochu vyplísnila za tu vesnickou detektivku, kterou napsal s kolegou :-), ale tato série, zdá se, bude úplně jiná káva. Bavilo mě úplně všechno, prostředí, zápletka, postavy a spokojená jsem i s koncem:-). Je to velmi čtivě, svižně napsané a ty tři linie vyprávění, které se originálně prolínají a doplňují, to je prostě skvělé. Hlavní hrdinku Leo jsem si skoro okamžitě zamilovala, s Hillem budou skvělá dvojka. Moc se těším na další pokračování, na goodreads nemá až tak vysoké hodnocení, také počet stran se zvyšuje, no, o to větší zvědavost:-). Jen poznámka k upoutávce na přebalu, není to Nesbo ani Larsson. Není to horší kniha, jen jiná. Spíše bych ji přirovnala ke knihám Kristiny Ohlsson :-). Takže plný počet a velká očekávání:-).

mysterygirl
včera 5 z 5

Skvělý thriller, trochu urbexu, hodně napětí, žádná hluchá mista.
Naprostá pecka

marekB78
14.04.2024 5 z 5

Moje 28. kniha v tomto roce a rozhodně za mě zatím kniha roku. Těch 512 stránek mi uteklo hrozně rychle. Napětí od první stranky a sympatická vyšetřovatelka. Už se moc těším na pokračování :)

Varjohukka
12.04.2024 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Měla jsem trochu strach, abych neměla moc velká očekávání, když to každý tak vychválil, ale bavilo mě to od začátku až do konce. Děj rychle odsýpal, napětí téměř na každé stránce mě nutilo číst dál a dál. Nechybělo několik nečekaných zvratů a konec mě nalákal na další díl. Snad tedy vyjde brzy!
Hlavní hrdinka Leo Askerová mi byla velmi sympatická a fandila jsem jí.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům napětí.

Kaja1
10.04.2024 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj vás udržoval v napětí do poslední stránky. De La Motte má zaděláno na skvělou sérii. Lea je sympatická a doufám, že se znovu setkáme i s Martinem. Děj odehrávající se v temných budovách na jihu Švédska, kdy každou chvíli podezíráte někoho jiného, vás nenechá vydechnout.

Lionela86
07.04.2024 5 z 5

Přečteno za 24 hodin. Jako chtěla jsem dohánět resty do práce, místo toho jsem zcela nezištně pomohla Leo dohnat Pána hory. Snad budou mít pro můj dobrý literární skutek v zaměstnání pochopení :-D

ArwenAragorn
07.04.2024 5 z 5

85%

Hýbe se tu jen onen vlak, tiše bručí a projíždí uměle vytvořenými lesy, přes mosty, kolem statků, domů a vesnic. Míjí stovky malých figurek, ty ale ve tmě není vidět. Askerová přesto ví, že tam jsou.
Mlčenlivé, ostražité, skoro jako by na něco čekaly.
Nebo na někoho.
_________________________________________________________________________
Dokonale napsaná temná detektivka. Po pomalejším rozjezdu nabrala svěží tempo a napětí. Je maximálně čtivá a zápletka je originální a výborně propracovaná. Podezřelých je víc, postupně dochází ke zvratům, které mé typy na pachatele následně vyvracejí. Rozuzlení mě hodně překvapilo.
Nevšední vyšetřovatelka Leo Askerová mi skvěle sedla, takže se těším na další díly s ní.
Pána hory rozhodně doporučuji k přečtení.

BlaV.
02.04.2024 5 z 5

Výborný příběh, těším se na další díly.

Čtenářka73
02.04.2024 5 z 5

Skvělá detektivka, ačkoliv už ne ve stylu Agathy, ale trochu temnější. Děj měl spád, ani chvilku jsem se nenudila. Už se těším na další díl.

Didi15
02.04.2024 5 z 5

Tohle bylo super počtení! Trochu oddělení Q:D Anders mě ještě nikdy nezklamal , náramně se budu těšit na další díl série nebo na jinou knihu od autora. Opravdu jsem si to užila.

eDex
02.04.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Svižný, napínavy thriller s atmosférou od zkušeného autora, ještě víc rozevírá nůžky směrem k dokonalosti. 5/5

GYROTOURBILLON
01.04.2024 5 z 5

Tak zde není moc, co dodávat. Plný počet si zaslouží.

ela1972
30.03.2024 4 z 5

Začátek byl trochu vláčný, ale druhá polovina knihy, to stálo za to.

kubyrd
29.03.2024 5 z 5

Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst a s množstvím postav. Ale později mě to vtáhlo Je to propracované, super čtivé a napínavé !

BlaV.
26.03.2024 5 z 5

Právě čtu a opět mám problém se odtrhnout, za mne znovu skvělé počteníčko :D.

blebuska
23.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem a do konce jsem netušila, kdo za tím stojí, což se mi nestává... Doporučuji

jitka1585
23.03.2024 5 z 5

Tohle byla skvělá kniha,zajímavé téma,dobře se četla a napnutá jsem byla až do konce.Budu se těšit na další díl.

zuzana2599
18.03.2024 5 z 5

U Pána hory jsem dosáhla na svůj osobní rekord v počtu přečtených stran za jeden den. Dosáhla jsem na 350 stránek a to svědčí o čtivosti i kvalitě této knihy.
Pán hor je skvělá detektivka z pera mistra krimi, je prosycena temným a zlověstným prostředím a seznámila jsem se při ní s nevšední vyšetřovatelkou Leo Askerovou. A doufám, že se s Leo setkám zas při jejím dalším případu ! Bravo !

sidonka
17.03.2024 5 z 5

No tak to byl tedy mazec, něco tak super napínavého jsem už dlouho nečetla a bylo to božsky čtivé, nejdřív mě zarazil počet stran, ale zvládla jsem to průběžně během dvou dnů, protože to vás tak pohltí, že využíváte každou volnou chvilinku, aby jste zjistili, kdo je Vyměňovač

Autorovy další knížky

Anders de la Motte