Pán hory

Pán hory https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527339/bmid_pan-hory-657828d5eeeba.jpg 5 109 33

Leo Askerová série

Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Bortbytaren , 2022

Izu
23.04.2024 3 z 5

Mnohem víc se mi líbila série s komisařem Vinstonem. Zápletka nebyla špatná, ale nic z čeho by si člověk sedl na zadek.Leo ani jiné postavy se mi nedokázaly dostat pod kůži.

VeronikaAug
21.04.2024 5 z 5

Anders píše skvěle a Pánem Hory to opět jen potvrdil. Příběh je mysteriozní, proniká do hloubky duše a mysli psychopata, který se z něj možná stal důsledkem události v dětství a možná taky ne. Na druhé straně je vyšetřovatelka Askerová, která má také všechny důvody k tomu stát se v důsledku traumat z dětství psychopatem, ale z té se naproti tomu stane dobrý člověk, který využije všechny prožité těžkosti ve svůj prospěch, Anders ji stvořil dokonale, vážně mě uchvátila, její vydřené schopnosti přežít, intuice, otevřená mysl, Prepper Per byl sice magor, ale kus skvěle práce odvedl, co by z ní bylo, kdyby odešla s matkou? Děj vás děsí svoji temností, není to žádný krvák, nikoho tam fyzicky nekrájí na kousky, obětem, ať už lidským nebo zvířecím, jsou krájeny jejich duše. Knížku jsem přečetla asi za deset dní a už to je důkaz, že je skvělá, většinou nemám tolik času, ale tady jsem si ho udělala

VasnivaCtenarka
19.04.2024 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ačkoliv musím přiznat, že série Roční období od autora se mi líbila asi o chlup více. Ale i tak to bylo příjemné čtení :)

Mandlevest
18.04.2024 5 z 5

Tak tohle je opravdu skvělá detektivka, Anders je mistr napínavé zápletky a jeho knihy zrají jako víno. Já ho tu trochu vyplísnila za tu vesnickou detektivku, kterou napsal s kolegou :-), ale tato série, zdá se, bude úplně jiná káva. Bavilo mě úplně všechno, prostředí, zápletka, postavy a spokojená jsem i s koncem:-). Je to velmi čtivě, svižně napsané a ty tři linie vyprávění, které se originálně prolínají a doplňují, to je prostě skvělé. Hlavní hrdinku Leo jsem si skoro okamžitě zamilovala, s Hillem budou skvělá dvojka. Moc se těším na další pokračování, na goodreads nemá až tak vysoké hodnocení, také počet stran se zvyšuje, no, o to větší zvědavost:-). Jen poznámka k upoutávce na přebalu, není to Nesbo ani Larsson. Není to horší kniha, jen jiná. Spíše bych ji přirovnala ke knihám Kristiny Ohlsson :-). Takže plný počet a velká očekávání:-).

mysterygirl
18.04.2024 5 z 5

Skvělý thriller, trochu urbexu, hodně napětí, žádná hluchá mista.
Naprostá pecka

marekB78
14.04.2024 5 z 5

Moje 28. kniha v tomto roce a rozhodně za mě zatím kniha roku. Těch 512 stránek mi uteklo hrozně rychle. Napětí od první stranky a sympatická vyšetřovatelka. Už se moc těším na pokračování :)

Varjohukka
12.04.2024 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Měla jsem trochu strach, abych neměla moc velká očekávání, když to každý tak vychválil, ale bavilo mě to od začátku až do konce. Děj rychle odsýpal, napětí téměř na každé stránce mě nutilo číst dál a dál. Nechybělo několik nečekaných zvratů a konec mě nalákal na další díl. Snad tedy vyjde brzy!
Hlavní hrdinka Leo Askerová mi byla velmi sympatická a fandila jsem jí.
Rozhodně doporučuji všem milovníkům napětí.

Kaja1
10.04.2024 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj vás udržoval v napětí do poslední stránky. De La Motte má zaděláno na skvělou sérii. Lea je sympatická a doufám, že se znovu setkáme i s Martinem. Děj odehrávající se v temných budovách na jihu Švédska, kdy každou chvíli podezíráte někoho jiného, vás nenechá vydechnout.

Lionela86
07.04.2024 5 z 5

Přečteno za 24 hodin. Jako chtěla jsem dohánět resty do práce, místo toho jsem zcela nezištně pomohla Leo dohnat Pána hory. Snad budou mít pro můj dobrý literární skutek v zaměstnání pochopení :-D

ArwenAragorn
07.04.2024 5 z 5

85%

Hýbe se tu jen onen vlak, tiše bručí a projíždí uměle vytvořenými lesy, přes mosty, kolem statků, domů a vesnic. Míjí stovky malých figurek, ty ale ve tmě není vidět. Askerová přesto ví, že tam jsou.
Mlčenlivé, ostražité, skoro jako by na něco čekaly.
Nebo na někoho.
_________________________________________________________________________
Dokonale napsaná temná detektivka. Po pomalejším rozjezdu nabrala svěží tempo a napětí. Je maximálně čtivá a zápletka je originální a výborně propracovaná. Podezřelých je víc, postupně dochází ke zvratům, které mé typy na pachatele následně vyvracejí. Rozuzlení mě hodně překvapilo.
Nevšední vyšetřovatelka Leo Askerová mi skvěle sedla, takže se těším na další díly s ní.
Pána hory rozhodně doporučuji k přečtení.

BlaV.
02.04.2024 5 z 5

Výborný příběh, těším se na další díly.

Čtenářka73
02.04.2024 5 z 5

Skvělá detektivka, ačkoliv už ne ve stylu Agathy, ale trochu temnější. Děj měl spád, ani chvilku jsem se nenudila. Už se těším na další díl.

Didi15
02.04.2024 5 z 5

Tohle bylo super počtení! Trochu oddělení Q:D Anders mě ještě nikdy nezklamal , náramně se budu těšit na další díl série nebo na jinou knihu od autora. Opravdu jsem si to užila.

eDex
02.04.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Svižný, napínavy thriller s atmosférou od zkušeného autora, ještě víc rozevírá nůžky směrem k dokonalosti. 5/5

GYROTOURBILLON
01.04.2024 5 z 5

Tak zde není moc, co dodávat. Plný počet si zaslouží.

ela1972
30.03.2024 4 z 5

Začátek byl trochu vláčný, ale druhá polovina knihy, to stálo za to.

kubyrd
29.03.2024 5 z 5

Ze začátku jsem měl trochu problém se začíst a s množstvím postav. Ale později mě to vtáhlo Je to propracované, super čtivé a napínavé !

BlaV.
26.03.2024 5 z 5

Právě čtu a opět mám problém se odtrhnout, za mne znovu skvělé počteníčko :D.

blebuska
23.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem a do konce jsem netušila, kdo za tím stojí, což se mi nestává... Doporučuji

jitka1585
23.03.2024 5 z 5

Tohle byla skvělá kniha,zajímavé téma,dobře se četla a napnutá jsem byla až do konce.Budu se těšit na další díl.

Anders de la Motte
švédská, 1971