Dokonalé městečko

Dokonalé městečko
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530377/bmid_dokonale-mestecko-65a7b53db34ad.jpg 3 154 154

Dokonalí obyvatelé. Dokonalý horor. Když se Emě naskytne možnost bydlet v městečku vytvořeném pro hrstku vyvolených, zdá se, že se jí splnil životní sen. Každý však musí nejdřív projít přísným výběrovým řízením, podepsat smlouvu a dodržet pár zvláštních pravidel. A pak už je k dispozici vše, co si jen člověk může přát. Kdo by odolal? Po příjezdu na místo se však objeví řada znepokojivých událostí. Pod maskou dokonalosti a zářivých úsměvů se skrývá podivné tajemství. A odhalit celou pravdu se nevyplácí.... celý text

Přidat komentář

polmari
10.06.2024 4 z 5

Na rozdíl od předešlých knih jsem se tentokrát nebála, jen jsem byla sakra zvědavá na rozuzlení. A v tom na rozdíl od předchozích děl spisovatelka odvedla pro můj vkus skvělou práci: žádné zdlouhavé vysvětlování a přitom naprosto jasně popsané, co, kdo, kdy a proč. Takže za závěr 100%, za menší děsivost celého příběhu trochu míň, celkově velmi zasloužené čtyři hvězdy

...a ještě navíc to dopadlo dobře

micha-ella
05.06.2024 5 z 5

Malá rada všem čtenářům, kterým se zdá konec příběhu nevysvětlený, useknutý, bez rozuzlení: přečtěte si to celé ještě jednou a pozorněji.


sarka9488
05.06.2024 5 z 5

I po přečtení Dokonalého městečka u mne zůstává top 1 Odbočka v lesích.
Městečko jsem také hltala, obracela rychle stránky, ale ten konec. Nevím, možná jsem ho nepochopila správně. Měla jsem nutkání jednu hvězdu ubrat, ale protože jsem předtím Jinému místu dala čtyři a Městečko se mi líbilo víc, tak nechávám pět a těším se na další knihu.
Pro mne je prostě dobře napsaná kniha ta, kterou nelze odložit a to tahle knížka splnila:-)

olca1983
04.06.2024 4 z 5

Líbil se mi námět, nelíbila se mi obálka knihy. Autorka má neskutečný dar psát poutavě, že to člověka nutí hltat další a další stránky. Kapitoly jsou příjemně krátké a vždy nalákají ke čtení té další. Překvapila mě kritika mnoha čtenářů, protože já Dokonalé městečko hodnotím jako nejlepší autorčinu knihu z těch, které jsem dosud četla (Jiné místo, Odbočka v lesích). Hodně jsem váhala nad počtem hvězdiček....chtěla jsem autorce dát poprvé plný počet....ale nakonec jsem se rozhodla jednu ubrat za to, že toho poměrně dost zůstalo nevysvětleno...

L.Helena
03.06.2024 5 z 5

Audiokniha
Tohle se mi asi líbilo nejvíc z autorčiných mysteriozně laděných příběhů. Celou dobu jsem byla napjatá, o co vlastně jde, atmosféra městečka hodně připomínala Stepfordské paničky, což mě bavilo. Závěr sice docela rychlý, ale vše se logicky vysvětlilo. Ano, spousta záležitostí v knize nebyla zmíněná, např. fungování městečka vůči okolnímu "normálnímu" světu apod., mně to však takto stačilo a zápletka i závěrečné odhalení skutečnosti se mi líbilo. 4,5*

Kanuska
30.05.2024 2 z 5

(SPOILER) Čtivě napsáno, nápad úžasný, ale trošku pokulhává logika a na konci zůstává hodně otázek. U knihy K.K. už jsem zvyklá, že konec je hodně ve stylu domysli si sám, ale tohle mi nesedlo. Hrdinku jsem viděla jako příliš nesympatickou - Na konci jsem si vlastně řekla: "No konečně jsi k něčemu byla." Což asi nebyl přímo záměr.
U předchozích příběhů se drželo takové lehce duchařsky-mysteriozní tajemno, ale tady mi to chybělo. Spiknutí lidí mě až tolik nebere a chyběla tu špetička něčeho wau. Městečko mi taky příliš nesedělo svojí rozlohou do ČR - tento aspekt nebyl příliš uvěřitelný.
Otázky po přečtení - Kdo byli ti oni? Kolik je ta sranda ročně stojí? Jak maskují zásobování? Asi bych víc čekala, že si tam tu zdravou stravu budou pěstovat sami. Lidé mohou vyjet ven kdykoliv - jak utají před příbuznými, kde žijí? Mají tam školu školku - mimo náš systém? Nepochopila jsem z jakého důvodů měla mít Ema přítele, když se zřejmě očekávalo, že... spoiler. Kolik lidí tam žilo? A postupně vyvstávaly další otázky jako - proč by měly ženy každý den běhat spolu? Proč jsou všechny domy stejné. A nemá absolutní absence nebezpečí i negativní důsledky v sociálním vývoji?
A kdo byl sakra ten muž s cedulí? Já na něj čekala celou knihu, která by rozhodně zasloužila více stran.

gordon13
30.05.2024 4 z 5

Velmi čtivé a chytlavé, jako každé autorčino dílo. Na rozdíl od jiných
čtenářů nemám s konci příběhů takové problémy, jsou mi celkem jasné,
nebo si alespoň myslím, že VÍM :-) ...ale u této knihy bych také uvítala
delší a promyšlenější zakončení. Přesto pěkné!!

Toňula
25.05.2024 3 z 5

Nebylo to špatné - čtivé, mělo to potenciál, který ale bohužel nebyl naplněn..od druhé poloviny děj docela slušně gradoval ( i když některé dějové zvraty nebyly moc originální), byla jsem zvědavá, jak vše dopadne a závěr mě nakonec velmi zklamal a upřímně, vlastně nevím, co bylo pointou..škoda, našlápnuto bylo dobře

Lucissia
16.05.2024 3 z 5

Ach jo a já se tak těšila... Jako četlo se to krásně, mám ráda autorčiny krátké kapitoly, děj byl zajímavý... Až na ten konec, no. Useknuté, celou dobu jsem čekala, co se stane a najednou nic. Škoda, všechny předchozí knihy byly parádní. :-)

šejnohojc
13.05.2024 3 z 5

Knihy od Karolové mám ráda. I tahle se dobře četla, ale nějak tomu něco chybělo. Nápad dobrý, ale najednou byl konec, bez nějakého většího napětí.

simcaWcCp
13.05.2024 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, hned mě to vtáhlo do děje a hltala jsem stránku za stránkou. Kniha má krátké kapitoly, což se mi velmi líbilo a nejsou tam žádná hluchá místa. U některých kapitol se mi málem zastavilo srdce z napětí, které to ve mně vyvolalo a jednou jsem knihu musela dokonce odložit, jak jsem se bála, co bude následovat. Hlavní postava mi byla sympatická a hned jsem se do ní vžila. Hodně tomu asi také pomohlo, že se děj odehrává v Česku a byl mi tak blíže. Jediné co, tak ten otevřený a pro mě docela zmatený konec se mi moc nelíbil, hrozně ráda bych se dozvěděla více o městečku, o tom, co následovalo i o tom, co předcházelo. A hlavně, kdo byl ten muž s cedulí?

LenkaMacak
11.05.2024 2 z 5

Ke knize jsem přistupovala bez očekávání, protože na předchozí knihy jsem se těšila a byla jsem zklamaná. A bohužel to bylo dobře. Námět byl zajímavý, ale stále jsem čekala, že se něco začne dít a najednou byl konec. 2/5*

Čtenářka73
09.05.2024 3 z 5

Hororové knížky Katky Karolové mě vždycky zaujmou svým námětem. Jsou zábavné, čtou se výborně, ale většinou mám pocit, že mi tam něco chybí. Několik tajemných nebo zvláštních věcí bývá naznačeno, ale chybí vysvětlení. Zřejmě je to často (zejména u hlavní linie) záměrem autorky – prostě otevřený konec, ale já si připadám trochu ošizená. Stejně jsem to měla i u Dokonalého městečka. Ale zase se třeba můžeme těšit na další – rozšířené verze.

kalinkacz
08.05.2024 3 z 5

Ke knihám Kateřiny Karolové jsem se dostala úplně neplánovaně, když jsem loni dostala výtisk její knihy Jiné místo. Když jsem viděla, že je to malá a krátká skoro až jednohubka, tak jsem ji zkusila a bylo to vlastně fajn čtení.
Líbilo se mi, jak byl příběh čtivě a jednoduše napsaný a já jen otáčela stránky. Takže byť to nebylo bezchybné a nezapomenutelné čtení, tak jsem se moc ráda pustila i do autorčiny letošní novinky Dokonalé městečko.
A řeknu to takhle, námět knihy je velmi funkční - divné městečko, kam se nedostane jen tak někdo, kde je spousta prazvláštních pravidel a od momentu, kdy hlavní hrdinka na místo dojede, tak vy jako čtenáři cítíte, jak je něco sakra špatně!
Jo, prostě pro znepokojivé a napínavé čtení super!
Zároveň je jasné, že rozhodnutí hlavni hrdinky nebudeme asi moc sdílet ani chápat, kdo z nás by tak riskoval... Ale zase, bez toho by se v příběhu nic nedělo, takže s tím se tak nějak počítá.
Ve výsledku to pro mě bylo takové to čtení "neurazí, nenadchne". Opět jsem knihu přečetla velmi rychle, četla se mi dobře, ale zároveň jsem v ní asi neviděla nic extra nového.
Takže jako oddechovka, od které nebudete chtít o nějakém víkendovém večeru odejít... proč ne.

Terrez93
07.05.2024 2 z 5

Tak tady jsem se docela zklamala, na knížku jsem se těšila… ale čtu čtu, čekám, že se začne něco pořádného dít… a je konec.
K lepšímu hodnocení nepomohla ani hlavní hrdinka, nesympatická nic nedělající zvláštní..ostatní obyvatele jsem ani nestačila pořádně poznat a byl konec, jejich charakteristika byla hodne z rychlíku, to samé platí o konci, rozuzlení konec pořádně nevysvětlený a hodně useknutý… no škoda.
Jen teda městečko popsáno celkem do podrobně jejich pravidla, které se musely dodržovat, až jsem mnohokrát nechápala, jak tam někdo může chtít bydlet.
Knížka se čte dobře, díky krátkým kapitolám.
Příběh mě bohužel neuchvátil

mcabr
06.05.2024 5 z 5

Pěkná, taková rychlá kniha. Zvláštní děj, ta představa mužů co dělají domácí práce.

intelektuálka
29.04.2024

Tady se autorka odklonila od předchozích titulů k problematice z oblasti, kterou si můžeme domýšlet .....dokonalostt má totiž své chyby ....

Původně jsem čekala příběh obyvatel satelitních městeček .... kde muž vyrábí miliony a žena se doma nudí .... a tak utrácí a reprezentuje ....

Ale ne - tento děj tu není - spíše naopak - autorka vyzdvihuje roli ženy v procesu plození potomků .... a zde je muž pečující o její blaho ....

Ovšem vyprávění je plné záhad .... a vrcholí v objasnění téměř jako z hororu ....

Samozřejmě jsem byla zvědavá na rozluštění .... ale chtělo to více závěrečných informací .... proto 3, 5 hvězdy ....
A za přečtení to stojí ....

katka.oo
28.04.2024 4 z 5

Mě se knížka líbila, díky krátkým kapitolám se dobře a rychle čte (ostatně tak jako i další autorčiny knihy), velmi zajímavý námět a je fakt, že konec mohl být víc propracovanější, ale i tak dobré, dávám pěkné 4*.

ArwenAragorn
28.04.2024 4 z 5

80%

Knížka se čte sama. Poutavý příběh, u kterého jsem čekala, co se objeví na konec. Ten mě trochu zklamal. Ale jinak jsem hltala stránky a těšila se, co se zase Emě-Ele přihodí.
Přestože mysteriózní příběhy autorky se mi líbily víc, tuto knížku určitě doporučím.

okeey
27.04.2024 4 z 5

Poutavý příběh, který se četl sám díky krátkým kapitolám, které mi vyhovují a podle mě čtení urychlují. Skvělý námět, spousta věcí dost promyšlených až teda na ten konec, mám spoustu otázek, hlavní je, proč tak uspěchané zakončení příběhu? Bude druhý díl? Kniha by snesla ještě klidně o 100 stran víc, námět by si to zasloužil. Kniha je velmi čtivá, ale ten konec mi to trochu pokazil.

Štítky knihy

horory

Autorovy další knížky

Kateřina Karolová
česká, 1981
2022  73%Odbočka v lesích
2023  71%Jiné místo
2020  71%Zítřek ti nikdo neslíbil
2020  82%Já, doktor(in)
2024  68%Dokonalé městečko