Abája

MŮJ MUŽ, SALAFISTA To, co začalo jako láskyplný vztah, se stalo peklem plným teroru a násilí: Kerstin Wenzelová a její čtyři děti na vlastní kůži zažily, co to znamená, když se manžel a otec změní v agresivního fundamentalistu, který staví údajné příkazy své víry nad lidskost. Více než osm let drží Mohamed M. svou ženu a děti násilím ve Spojených arabských emirátech, kde jsou vystaveny masivnímu týrání. Přes absolutní nezájem německých úřadů se Kerstin a jejím dětem nakonec podaří dobrodružný útěk......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328140/abaja-NxE-328140.jpg 4.381
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

Mein Mann, der Islamist (Abaya), 2015

Kniha Abája

podko_lenka

Naivní, naivní, naivní... Už před svatbou se ukazovalo, jaký je. Za tohle si skutečně mohla sama.
Kniha čtivá a poutavá, ovšem množství gramatických i pravopisných chyb mě překvapilo. Takové knihy díky tomu končívají v Levných knihách.

Noisette73

Kruté, až mi mráz běhal po zádech...
To, že se určitá etnika chovají k ženám jako k podřadným bytostem, víme dlouho asi již všichni, ale tady bylo dost překvapující, že se muž choval odporně i ke svým dětem, které většinou jsou v arabském světě celou rodinou bezmezně milovány.
Jestliže chcete nahlédnout do mysli psychopatovi, tady máte ukázkovou možnost. Hrůzné to bylo...

Comelye
04.10.2021

Naivita Kerstin na začátku knihy a vlastně po celou dobu čtení mě iritovala. Za všechno co se tam odehrálo si mohla sama. Bylo mi líto akorát těch dětí a andulek.

Jurajovamaka
04.02.2021

Ja jednoducho MILUJEM knihy z tohto prostredia. Vždy ma vedia rozcítiť a chytiť za ❤
Prečítam ich na počkanie :-)
Vďaka autorkám, ktoré píšu príbehy z arabského prostredia :-)

pavlina0821
17.09.2020

(+ SPOILER) Pochopila bych, že se do podobné situace dostane žena, která si připadá méněcenná, nemá přátele, rodinu, práci......ale Kerstin byla sebevědomá, soběstačná žena se spoustou přátel. Už tím, že se k němu po půl roce, kdy se dala dohromady, vrátila, u mě dost klesla. Poté, co odjeli do Emirátů a on začal být čím dál nesnesitelnější si sice vymohla na policii, že ji nesmí mlátit, ale že nechala takhle řezat vlastní děti, to už je fakt moc. Nehledě na to, že když se vraceli na prázdniny do Německa, tak přísahala, že už ji nikdo nedonutí nastoupit znovu do letadla do Emirátů. A přesto to udělala. On se zkrátka ty tři měsíce v Německu choval hezky. fakt naivní husa. Další věc, která mě zarazila a která je v těchto případech dosti neobvyklá.......nezabavil jí pas. Na co proboha čekala 20 let (!!!!!!), když měla pas????? Navíc na mě působila dojmem, že na útěk začala pomýšlet až v době, kdy jim manžel začal vyhrožovat stěhováním do Saudské Arábie. Kdyby o tom nemluvil, nejspíš by v Emirátech zůstala do smrti a děti nechala mydlit až do doby, než by se samy vzepřely. Samotný útěk mi přijde neskutečně jednoduchý, že to za to čekání opravdu nestálo. Co na to říct.....takovým ženským bych vůbec nepomáhala.

Baruš111
10.09.2020

Moc pěkný, jenom jsem nepochopila proč se k němu vrátila, bylo mi jí i děti líto, jak je mlátil.

Jajusenka
19.06.2020

Tato kniha se mi velmi dobře četla. Měla spád a stránky ubíhaly rychle. Byl to hodně smutný příběh, který jsem prožívala s hlavní hrdinkou se zatajeným dechem. Je opravdu mrazivé, že je to psáno podle skutečné události a autorka tyto hrůzy opravdu prožila.

Batta
20.05.2020

Přijde mi neuvěřitelné, jak Kerstin zavírala před povahou svého manžela oči. Mám dojem, že si tu situaci tímto dost zavinila sama. Vždyť už byli skoro rozvedení ještě v Německu. To, co se pak dělo jí a dětem, se vůbec nemuselo stát, kdyby se k němu nevrátila. Je fakt, že ho asi málo znala a vůbec ne to prostředí, kde byl vychován. V arabském světě byl/je jiný přístup k používání násilí. Nechápu, jak mohla připustit, aby se tohle dělo jejím dětem. Je neuvěřitelné, že v profesním životě byla tak úspěšná, ale v roli ženy a manželky byla naprosto submisivní bez vlastní vůle. Pro mě důkaz toho, že jde hlavně o povahu a nastavení ženy, jestli si nechá sr... na hlavu. Ale jsem ráda, že příběh měl šťastný konec, to peklo, které si všichni prožili.