Abája

MŮJ MUŽ, SALAFISTA To, co začalo jako láskyplný vztah, se stalo peklem plným teroru a násilí: Kerstin Wenzelová a její čtyři děti na vlastní kůži zažily, co to znamená, když se manžel a otec změní v agresivního fundamentalistu, který staví údajné příkazy své víry nad lidskost. Více než osm let drží Mohamed M. svou ženu a děti násilím ve Spojených arabských emirátech, kde jsou vystaveny masivnímu týrání. Přes absolutní nezájem německých úřadů se Kerstin a jejím dětem nakonec podaří dobrodružný útěk......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328140/abaja-NxE-328140.jpg 4.472
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Mein Mann, der Islamist (Abaya), 2015

Kniha Abája

Jurajovamaka

Ja jednoducho MILUJEM knihy z tohto prostredia. Vždy ma vedia rozcítiť a chytiť za ❤
Prečítam ich na počkanie :-)
Vďaka autorkám, ktoré píšu príbehy z arabského prostredia :-)

pavlina0821
17.09.2020

(+ SPOILER) Pochopila bych, že se do podobné situace dostane žena, která si připadá méněcenná, nemá přátele, rodinu, práci......ale Kerstin byla sebevědomá, soběstačná žena se spoustou přátel. Už tím, že se k němu po půl roce, kdy se dala dohromady, vrátila, u mě dost klesla. Poté, co odjeli do Emirátů a on začal být čím dál nesnesitelnější si sice vymohla na policii, že ji nesmí mlátit, ale že nechala takhle řezat vlastní děti, to už je fakt moc. Nehledě na to, že když se vraceli na prázdniny do Německa, tak přísahala, že už ji nikdo nedonutí nastoupit znovu do letadla do Emirátů. A přesto to udělala. On se zkrátka ty tři měsíce v Německu choval hezky. fakt naivní husa. Další věc, která mě zarazila a která je v těchto případech dosti neobvyklá.......nezabavil jí pas. Na co proboha čekala 20 let (!!!!!!), když měla pas????? Navíc na mě působila dojmem, že na útěk začala pomýšlet až v době, kdy jim manžel začal vyhrožovat stěhováním do Saudské Arábie. Kdyby o tom nemluvil, nejspíš by v Emirátech zůstala do smrti a děti nechala mydlit až do doby, než by se samy vzepřely. Samotný útěk mi přijde neskutečně jednoduchý, že to za to čekání opravdu nestálo. Co na to říct.....takovým ženským bych vůbec nepomáhala.

Baruš111
10.09.2020

Moc pěkný, jenom jsem nepochopila proč se k němu vrátila, bylo mi jí i děti líto, jak je mlátil.

Jajusenka
19.06.2020

Tato kniha se mi velmi dobře četla. Měla spád a stránky ubíhaly rychle. Byl to hodně smutný příběh, který jsem prožívala s hlavní hrdinkou se zatajeným dechem. Je opravdu mrazivé, že je to psáno podle skutečné události a autorka tyto hrůzy opravdu prožila.

Batta
20.05.2020

Přijde mi neuvěřitelné, jak Kerstin zavírala před povahou svého manžela oči. Mám dojem, že si tu situaci tímto dost zavinila sama. Vždyť už byli skoro rozvedení ještě v Německu. To, co se pak dělo jí a dětem, se vůbec nemuselo stát, kdyby se k němu nevrátila. Je fakt, že ho asi málo znala a vůbec ne to prostředí, kde byl vychován. V arabském světě byl/je jiný přístup k používání násilí. Nechápu, jak mohla připustit, aby se tohle dělo jejím dětem. Je neuvěřitelné, že v profesním životě byla tak úspěšná, ale v roli ženy a manželky byla naprosto submisivní bez vlastní vůle. Pro mě důkaz toho, že jde hlavně o povahu a nastavení ženy, jestli si nechá sr... na hlavu. Ale jsem ráda, že příběh měl šťastný konec, to peklo, které si všichni prožili.

orinka3
15.10.2019

Na jeden zátah přečteno. Tady se mi nezdá až tak na sto procent, že za chování manžela Kerstin zcela může náboženský fanatismus. Spíš je to výrazná duševní choroba, kterou jeho rodina tutlala. Musel mít také vyšší IQ, jinak by nezvládal studium. Chápu, že v podmínkách, v jakých žila, se nemohla postarat o antikoncepci, a tak přese všecko přišly na svět čtyři děti. Po takovém otci. Soudit si nedovolím. Nechat ale mlátit děti až k smrti? Vždyť byla jen náhoda, že to přežily. Po tak dlouhé době v podmínkách, v jakých žili, se divím, že ještě zvládla organizovat útěk. Nakonec jí pomohli cizí lidé. Svět je zkrátka divné místo a člověk musí na sebe dávat pozor.

Terka1975
01.08.2019

Musím před Kerstin smeknout, že vše dokázala vydržet a povedlo se jí vrátit do Evropy, určitě to zanechalo na celé rodině psychické následky. Kerstin jsem moc fandila a tato kniha se mi líbila z toho důvodu, že tím, že je Kerstin z Německa, nebyla to pro mě žádná exotika, která se stává naivním dívenkám. Z tohoto žánru se mi líbila právě pro tu evropskou mentalitu asi nejvíce ze všech knih s podobným námětem.

martulkat
24.02.2019

Silný příběh. Nemá cenu soudit, co hrdinka měla udělat dříve či později, takto to prostě bylo. Určitě doporučuji přečíst, i když ta linka průběhu této multi-kulturní lásky bývá často jako přes kopírák...