Dívky od svaté Magdalény ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletou Teagan pošle rodina do azylového domu pro padlé ženy poté, co je obviněna, že se pokusila svést mladého kněze. Teagan je zbavena vlasů, důstojnosti a kontaktu s vnějším světem. Její představené se sice ohání láskou boží, ale ve skutečnosti podrobují své svěřenkyně krutým trestům a hlavně tvrdé dřině. Dívka plánuje útěk, netuší však, co ve světe čeká na dívky s poskvrněnou minulostí… Román vychází ze skutečných událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362348/divky-od-svate-magdaleny-EWP-362348.jpg 4.3151
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy
Vydáno: (ekniha), Alpress
Orig. název:

The Magdalen girls

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (57)

Kniha Dívky od svaté Magdalény

Přidat komentář
tess.de.veles
14. května

Shinead O'connor, Irska zpěvačka, jejíž nejznámější hit je 'Nothing compares to you', si 'systémem' prošla. Rok byla v takovéhle instituci.

martinaandulka
24. dubna

Na doporučení Irenky z Knihánkova jsem si přečetla tuto knihu a nelituji.Příběh je napsaný ze skutečných událostí,je znepokojivé a šílené jak mladé dívky se do stali jako špatné zboží do kláštera kde nebylo úniku a žili jako otrokyně... .

Ronny
23. dubna

Fakta, na jejichž základě byl napsán tento román, jsou mi známá, viděla jsem i film o Magdaleniných prádelnách a četla knihu Nechtěné. Tyto skutečnosti a pohnuté osudy mladých žen a dívek, které se do prádelen dostaly, jsou otřesné. Nicméně tato kniha mne nijak nezaujala a nedočetla jsem ji, přesto že je napsaná čtivě.

kulatina
18. března

Tak to člověk kouká, co se dělo v klášterech v Irsku. Příběh dle skutečných událostí mne zasáhl, a donutil přečíst si i další fakta na wikipedii, a podivat se na film Padlé ženy, kterým byly tyto udalosti ještě více přiblíženy. Člověk zírá, kolik skandálů ještě na církev vyplave a co vlastně znamená LÁSKA. Dávám nejvyšší hodnocení.

Lucajda111
15. března

Je to hrůza když si uvedomite že je to podle pravdivých udalosti

Kaetana
03. března

Přečteno jedním dechem.... Doporučuji

alnahu
25. února

Děj podle skutečných událostí , který se odehrává v Dublinu-minulého století .Příběh padlých žen označených právem či neprávem ,které se měli provinit údajnou nemorálností nebo jen tím, že byli příliš hezké a rodina se jich chtěla zbavit. Dívky byli posílány za trest do kláštera ,kde sloužily jako pradleny a staly se vězeňkyněmi bez nároku na cokoliv. Příběh Magdalén je opravdu šokující.

lapagerie
25. února

Magdaléniny prádelny jsou hodně zajímavé téma, a proto jsem ráda sáhla po této knížce. Člověk by řekl, že se odehrává ve středověku, ale jde o 60. léta minulého století. Puritánská a pokrytecká společnost odsoudila mnohé nevinné dívky k doživotní dřině. A i ty, které se proti morálce provinily, byly trestány nepřiměřeně tvrdě.
Líbila se mi postava Nory, nečekala jsem takový závěr. A ráda bych byla věděla, jak to s ní dopadlo. Pomohla Teagan své kamaráce?