Dívky od svaté Magdalény ekniha

Šestnáctiletou Teagan pošle rodina do azylového domu pro padlé ženy poté, co je obviněna, že se pokusila svést mladého kněze. Teagan je zbavena vlasů, důstojnosti a kontaktu s vnějším světem. Její představené se sice ohání láskou boží, ale ve skutečnosti podrobují své svěřenkyně krutým trestům a hlavně tvrdé dřině. Dívka plánuje útěk, netuší však, co ve světe čeká na dívky s poskvrněnou minulostí… Román vychází ze skutečných událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362348/divky-od-svate-magdaleny-EWP-362348.jpg 4.3151
Literatura světová, Pro ženy
Vydáno: (ekniha), Alpress

The Magdalen girls

Kniha Dívky od svaté Magdalény

tess.de.veles

Shinead O'connor, Irska zpěvačka, jejíž nejznámější hit je 'Nothing compares to you', si 'systémem' prošla. Rok byla v takovéhle instituci.

martinaandulka

Na doporučení Irenky z Knihánkova jsem si přečetla tuto knihu a nelituji.Příběh je napsaný ze skutečných událostí,je znepokojivé a šílené jak mladé dívky se do stali jako špatné zboží do kláštera kde nebylo úniku a žili jako otrokyně... .

Ronny

Fakta, na jejichž základě byl napsán tento román, jsou mi známá, viděla jsem i film o Magdaleniných prádelnách a četla knihu Nechtěné. Tyto skutečnosti a pohnuté osudy mladých žen a dívek, které se do prádelen dostaly, jsou otřesné. Nicméně tato kniha mne nijak nezaujala a nedočetla jsem ji, přesto že je napsaná čtivě.

kulatina

Tak to člověk kouká, co se dělo v klášterech v Irsku. Příběh dle skutečných událostí mne zasáhl, a donutil přečíst si i další fakta na wikipedii, a podivat se na film Padlé ženy, kterým byly tyto udalosti ještě více přiblíženy. Člověk zírá, kolik skandálů ještě na církev vyplave a co vlastně znamená LÁSKA. Dávám nejvyšší hodnocení.

Lucajda111

Je to hrůza když si uvedomite že je to podle pravdivých udalosti

Kaetana

Přečteno jedním dechem.... Doporučuji

alnahu

Děj podle skutečných událostí , který se odehrává v Dublinu-minulého století .Příběh padlých žen označených právem či neprávem ,které se měli provinit údajnou nemorálností nebo jen tím, že byli příliš hezké a rodina se jich chtěla zbavit. Dívky byli posílány za trest do kláštera ,kde sloužily jako pradleny a staly se vězeňkyněmi bez nároku na cokoliv. Příběh Magdalén je opravdu šokující.

lapagerie

Magdaléniny prádelny jsou hodně zajímavé téma, a proto jsem ráda sáhla po této knížce. Člověk by řekl, že se odehrává ve středověku, ale jde o 60. léta minulého století. Puritánská a pokrytecká společnost odsoudila mnohé nevinné dívky k doživotní dřině. A i ty, které se proti morálce provinily, byly trestány nepřiměřeně tvrdě.
Líbila se mi postava Nory, nečekala jsem takový závěr. A ráda bych byla věděla, jak to s ní dopadlo. Pomohla Teagan své kamaráce?