Ochutnávačka

Rodiče pošlou Magdu k příbuzným do Bavorska, aby ji uchránili před bombardováním Berlína. Od dívek jejího věku se očekává poslušnost a loajalita vůči třetí říši, Magda se dokonce stane ochutnávačkou jídla určeného pro samotného vůdce. Ve víru nebezpečných událostí se snaží nalézt svobodu i důstojnost a v neposlední řadě naplnit svou touhu po lásce, bezpečí a pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395952/ochutnavacka-X4v-395952.jpg 4.3150
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Alpress

The Taster (2018)

Kniha Ochutnávačka

skalek
předevčírem

Kniha trošku z jiného pohledu,než bývají knihy s tématem 2.sv.valky.
Kniha o tom že i obyčejní lidé v Německu chtěli jen trochu budoucnosti pro své děti,aby měli práci,co jíst a kde bydlet.....

Viper_Onyx

Příjemný, čtivý román z 2. světové války z pohledu Němců, který mě nicméně neuchvátil natolik, abych se k němu znovu vrátila. Ač jsem hlavní hrdince držela palce, popis děje pro mě nebyl až tak poutavý a popisný, jak od knížky očekávám. Při čtení jsem si říkala, že takové hrůzy, jaké se děly bych určitě nedala, ale jako bych byla spíše vzdálený pozorovatel a kniha mě ne a ne totálně pohltit.

verka5083

Skvělá kniha. Četla se jedním dechem. Hlavní hrdinka mi připomínala hlavní hrdinku z knížky Heřmánkové údolí. Taky byla velmi silná, měla pevnou vůli a myšlenky na jiné ji nutily bojovat, stejně jako ochutnávačka. Knihu mohu doporučit. Četla se jedním dechem a něco ve vás nechá.

Damato

Čtení mě uchvátilo od první stránky, konečně pohled na válku očima "z druhé strany". Pochopila jsem (trochu), že ne každý Němec=špatný Němec, že ne všichni opravdoví němečtí občané až tak moc souzněli s ideály nacismu. A slyšes- potažmo číst opravdový příběh , který má reálný základ a celkem nedávno se stal tady, na téhle planetě, de facto nedaleko od nás- už to mělo váhu . Přesto mě ten konec dostal , nemohu říct, že bych tomu až tak moc věřila- pozor SPOJLER- přeci mi neříkejte, kdyby Hitlera zabila, že by to 70 let tajila... to je jediné, co se mi tady na té knize nelíbilo.
Jinak se kniha četla sama a rozhodně pro ty, co se zajímají o 2 světovou válku doporučuji. Je tam popsáno spoustu věcí, které nám v tom marastu doby unikají.

domihruzkova

Velmi (a příjemně!) mně překvapilo, že to je na motiv skutečného života ochutnávačky. Kniha (opět) o 2. Světové válce, ale úplně z jiného pohledu.

sassenkka

Z této knížky jsem měla malinko strach. Zajímala mě, ale zároveň jsem se bála, že to nebude úplně záživné čtení. O to víc překvapená jsem byla, když jsem se do ní zažrala během prvních dou stran.
Ochutnávačka je velmi krásně a čtivě napsaná. Hlavní hrdinka mi sedla a od začátku mě zajímal její osud. Pro mě velmi zajímavý příběh, zajímavé prostědí, zajímavé postavy, ... :)
Jednu hvězdičku ubírám kvůli poslední čtvrtině knihy, která byla podle mě malinko uměle natáhnuta a místy méně záživná. Ale ten závěr byl zas parádní, srdcervoucí. Já si knížku užila.

Allys

Zaujímavý príbeh, ktorý som prečítala jedným dychom. Niektoré časti síce mohli ísť trochu viac do hĺbky, ale aj napriek tomu sa mi kniha čítala veľmi dobre. Už som mala v rukách viac kníh s tematikou 2 sv. vojny, táto je však zaujímavá tým, že dej je zasadený priamo v bezprostrednej blízkosti Hitlera. Páčilo sa mi, že autor čerpal zo skutočných udalostí a inšpiroval sa životom skutočnej ochutnávačky (Margot Woelk).

Ester59

Zajímavé