Ochutnávačka

Rodiče pošlou Magdu k příbuzným do Bavorska, aby ji uchránili před bombardováním Berlína. Od dívek jejího věku se očekává poslušnost a loajalita vůči třetí říši, Magda se dokonce stane ochutnávačkou jídla určeného pro samotného vůdce. Ve víru nebezpečných událostí se snaží nalézt svobodu i důstojnost a v neposlední řadě naplnit svou touhu po lásce, bezpečí a pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395952/ochutnavacka-X4v-395952.jpg 4.2268
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Alpress

The Taster, 2018

Kniha Ochutnávačka

Arsi007
předevčírem

První třetina knihy mě vůbec nenadchla. Četla se dobře, ale v podstatě se nic moc nedělo a autor vše až moc natahoval. V polovině už to začalo být konečně zajímavé a poslední třetina mi vzala dech. Velmi oceňuji, že i přes rozvláčný začátek se pořád děj přesouval jinam, což ve finále pomohlo dynamice celého příběhu. Co mi ale postupně začalo vadit bylo až nereálné štěstí v neštěstí hlavní hrdinky Magdy. Tolikrát se dostala do beznadějných situací, ze kterých zázračně vyvázla až to začalo být klišé. Kdyby to skončilo trochu jinak knize by to dodalo na kvalitě.

IG: @hanybooks

kniha
18. listopadu

Pro mne zajímavý pohled na úsek dějin z pozice ochutnávačky. Velmi čtivé. Doporučuji.

Barik05
05. listopadu

Musím bohužel poznamenat, že jsem od této knihy čekala trochu víc. Bylo to sice moc dobré, ale četla jsem už i mnohem lepší knihy na válečné téma, doporučuji třeba V šedých tónech. Tohle bylo oproti tomu mnohem klidnější a nedonutilo mě to tolik přemýšlet.
Příběh mě ale upoutal a bylo hodně zajímavé přečíst si pro změnu něco z druhé strany, za to ode mě kniha dostává palce nahoru. Taky mi připadalo, že to bylo tak akorát dlouhé a nebylo to zbytečně natažené. Asi si nevzpomenu na žádnou scénku, která by mě vysloveně nudila. Jenom konec mi trochu neseděl, chápu, proč to tak autor napsal, ale já osobně bych to uvítala jinak, protože takhle to působilo trochu naivně a ne úplně reálně.
Postavy mi byly povětšinou sympatické a hlavní postava Magdy byla za mě vážně povedená. Četlo se mi o ní dobře a dokázala jsem se do ní vžít, což je hodně důležité.
Ostatní postavy byly fajn, ale bohužel mi žádná vedlejší postava nepřirostla k srdci.
Styl psaní se mi líbil a četlo se mi to rychle a pohodlně. Bohužel mě to ale nějak nezasáhlo a čekala jsem od toho trochu něco jiného.
Takže doporučuji, ale víckrát si to už asi nepřečtu.

AlbionFoxyFox

Kniha se velmi dobře četla, myslím, že je vhodná pro ty, kteří by rádi četli něco z období druhé světové války, ale bojí se přílišné brutality. Místy byl příběh až moc neuvěřitelný, závěr byl až naivní, ale proč ne. Oceňuji reálnou dějovou linku propojenou s fikcí.

ještěrka38

Kniha super, ale ten závěr byl moc pohádkový a málo uvěřitelný. Nicméně doporučuji přečíst a přečíst si i poznámku autora, která je velmi zajímavá. :-)

josska

Kniha se mě líbila moc,,moc knih jakoby z druhé strany jsem ještě nečetla a tady ta byla zajímavá,čtivá,,nic není jak to muže vypadat,,,,,

Aichah

Pěkné, ale ten konec byl až moc pohádkový.

radus

Vcelku zajímavá knížka o mladé Němce, která sloužila jako ochutnávačka v Hitlerových službách. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, i když podle mě je řada historických údajů založených pouze na domněnkách. Zbytek dotváří autorova fantazie a knížka je tak velmi čtivá.

Jatka č. 5
Jatka č. 5