tatruszka tatruszka komentáře u knih

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další osvětimský příběh, který jsem přečetla a zase jsem se dozvěděla něco nového, co jsem nevěděla. Tyhle příběhy "osvětimských osobnosti" mě moc baví, protože nám umožňují zase víc nahlédnout do hrůzného života, jaký museli tito lidé vést.

21.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musela jsem si nechat několik dní na to, abych si v hlavě utřídila myšlenky a zjistila, jak na mě kniha zapůsobila. Protože po přečtení jsem cítila jen tíhu nesvobody a uvědomění si, že nás od takového osudu opravdu dělilo jen velmi málo. Člověk si hned uvědomí vděk za to, že můžeme žít tak, jak žijeme.

20.05.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Už dlouho jsem nepřečetla knížku za jeden den, za mě příjemné čtení.

12.04.2021 5 z 5

Já se teda zasmála dokonale, příjemná a oddechová četba. Poslední dobou jsem se ke čtení moc nedostala, takže to pro mě byla příjemná změna.

12.04.2021 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Některé myšlenky z knihy jsou super, vtipné a pravdivé a musela jsem jim dát za pravdu. Některé jsem naopak "přetrpěla". Pokud má nějakým způsobem pomoci ve vztahu, je ale potřeba, aby si knihu přečetli oba.

19.03.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Pro mě teď velmi náročné a silné téma. Zpočátku jsem se sice nemohla vyznat v dějových linkách, ale postupně jsem se začetla a dozvěděla se něco nového z "Osvětimského života". Vůbec si nedovedu představit, co ty ženy musely prožívat.

25.01.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Hned z počátku mě zaujalo, že příběh je vyprávěn pozpátku, i když to pro mě bylo náročné vnímat a vyznat se v příběhu. Ale líbilo se mi postupné rozkrývání života postav a pochopení "proč". Oproti ostatním autorčiným knihám jsem tuto četla po částech, dalo mi to víc zabrat.

24.03.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po skoro dvou letech, kdy jsem doma s dcerou jsem přečetla knížku jedním dechem za pár dní. Líbilo se mi stupňovaní vážnosti příběhu a konečné očištění a uvolnění po náročnosti příběhu. Příběh mě o to víc zasáhl, protože se jedná o můj kraj.

01.02.2020 5 z 5

Nebojte se jídla Nebojte se jídla Světlana Bronnikova

Knihu jsem četla v rámci výuky do předmětu "Zdravá výživa", nic nového pod sluncem :-)

16.10.2018 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nemůžu říct, ze by mě kniha a příběhy postav nebavily, nechci ani srovnávat s původní knihou, kterou miluju. U některých hlášek jsem se i zasmála, celkově ale hodnotím jako průměr.

13.03.2018 3 z 5

Studie v šarlatové / Podpis čtyř Studie v šarlatové / Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

První kniha o Sherlockovi, kterou jsem přečetla a musím řícrt, že to není tak úplně můj šálek čaje. Tuto postavu mám asi mnohem více ráda v seriálové podobě. To ovšem neznamená, že by kniha nebyla dobrá a nebavila mě :-)

07.03.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha mě velmi bavila, musím říct, že jsem nejprve četla příběh Veroniky a poté mě ze začátku Jáchymův příliš nenadchnul, což se ovšem po několika stránkách změnilo. Ale změnil se i můj prvotní pohled na Veroniku. Rozhodně zajímavě zpracované čtení.

16.11.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika, která se neomrzí a poučí.

05.11.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha se mi líbila o trochu více, než dívka ve vlaku, ale ke konci už jsem měla pocit zbytečného nadstavování a přemílání děje pořád dokola.

29.08.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Holeovská klasika :-) jak jinak než se zajímavým vyústěním - musím říct, ze jsem tipovala správně, kdo za tím stojí, ale ta "telefonní akce ve chlévě" mě naprosto zmatla :-D

15.08.2017 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

I kdyz po precteni predeslych knih bylo naprosto Jasne o cem kniha bude a jak dopadne, I kdyz byla Cela kniha predvidatelna, prijemne jsem se bavila a zasmala :-)

04.08.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Rozhodně jedna z nejsilnějších knih, jaké jsem četla, popisujících válku a její útrapy. Dva příběhy naprosto cizích lidí se navzájem proplétají již od jejich dětství... Ne nadarmo se říká, ze každý, s kým se setkáme, ovlivní náš osud.

27.07.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Příjemné čtení, není to typický Nesbo, na jakého jsem byla zvyklá od Harryho Holea, ale přesto jsem spokojená.

16.07.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tato kniha mě bavila asi nejmíň ze všech Nesbových knih, i když jsem byla docela překvapená koncem :-)

12.07.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Musím dát 5* kvůli tomu epilogu, ten byl naprosto úžasný. Celkově mě tento příběh zaujal o trochu více, než "Sedmilhářky".

25.06.2017 5 z 5