tatruszka tatruszka komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Trošku jsem byla sklamaná takovou smrtí Waalera, čekala jsem, že to bude ve velkém a ne tak náhlé. Jinak jsem byla ale dost napjatá a příběh se mi hodně líbil.

21.04.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

21.04.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Mě se příběh moc líbil :) hezká, oddechová četba, určitě se pustím i do dalších dílů

11.04.2015 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Musím říct, že jsem byla docela zklamaná, že se nevyřešil Ellenin případ. Samotný příběh byl podle mě dobrý, zápletka se mi líbila i když mě její rozuzlení zase až tak nepřekvapilo, tím pádem ani nezaujalo. Ale samozřejmě za autorův skvělý styl dávám 4 hvězdy.

07.04.2015 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pro mě lepší ne Volání kukačky, kniha se mi líp četla, byla jsem i zvědavější jak si povede hlavní hrdina. Četla jsem negativní ohlasy na věčné opisovaní počasí apod., mě osobně tohle nevadilo, spíše mi vadilo, že Cormoranovi najednou docvaklo, co se stalo, případ poté vyřešil, ale jak k tomu došel vysvětleno nebylo, to mě docela mrzí.

30.03.2015 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

První dva díly byly dobré, ale tenhle mě bavil o mnoho víc, hlavně díky střídání dějových linií. Rozhodně budu pokračovat v dalších příbězích Harryho Holea. Velice dobře se četlo, byla jsem doslova pohlcena dějem.

03.03.2015 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Musím dát pět, i když jsem opravdu myslela, že kvůli dost brutálnímu obsahu, knihu ani nedočtu.

26.01.2015 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Docela dost mě naštval konec knihy, byla jsem napnutá k prasknutí a příběh skončil tím nejhorším způsobem - uprostřed napětí. Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem dočetla stránku, chtěla jsem otočit a tam už nic nebylo.

01.11.2014 5 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Já osobně jsem knihu četla na doporučení mojí kolegyně a nelituji toho - jedním dechem za jeden den. Hodně mě zaujala i proto, že jsem v podstatě podobný život prožila - ne jako hrdinka knihy, ale jako její dcera - mám o 11 let mladší sourozence - dvojčata - a mnohokrát jsem si vzpomněla na situace, kdy jsem musela být mamce k ruce. Jedinou výjimkou je můj o 2 roky mladší bratr :D A také jsem učitelka ve školce :D takže pro mě rozhodně palec nahoru.

26.10.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Já byla spokojená. Rozhodně bych knihu nezařadila do poličky s náročnou četbou, ale jako oddechová četba pro klidné večery, kdy se mi zrovna dvakrát nechce moc složitě přemýšlet, je to ideální volba :-) .

30.09.2014 5 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Až moc feministické fejetony, které mě téměř nezaujaly.

30.09.2014 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přídávám se k mnohým komentářům tady .... právě jsem knižku dočetla a nějak nejde přestat brečet. Hrozně se mi líbil styl, jakým byl příběh vyprávěn, že ho vyprávěla smrt. Některým jejím komentářům jsem se musela opravdu smát, jinak to nešlo. Rozhodně se podívám i na film. Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla.

07.08.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knihu jsem přečetla po delší době. Bylo to stejné jako s Prázdným místem - dlouho mi trvalo, než jsem našla v příběhu to správné kouzlo a než jsem na příběh "chytla slinu". Druhou půlku jsem pak zhltla jedním dechem.

07.08.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Zprvu jsem si říkala, že po Harrym Potterovi je tato knížka pěkná nuda, četla jsem jen po chvílích a to jen proto, že knihu napsala Rowlingová. Ovšem spisovatelka opět dokázala svůj dar, který tak precizně vyjádřila už v HP - umí naprosto dokonale promyslet všechny veškeré detaily, spletité vztahy, příběh... Když jsem se do knihy začetla, řekla jsem si, vždyť ten příběh je dokonale promyšlený. Za mě 100% geniální spisovatelka.

01.06.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Řekla bych, že velice dobře napsaná kniha. I když je teď knih na toto téma a toho žánru téměř miliardy, tahle patří rozhodně k těm lepším. Už se docela těším na třetí část.

12.03.2014 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Příběh byl poutavý a docela dobře se četl :-)

18.02.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Už hrozně dlouho jsem knihu nepřečetla až tak rychle. Velice mě zaujal fakt, že navzdory vážnému tématu knihy, jsem se u příběhu upřímně bavila a mnohokrát se i zasmála. Samozřejmě jsem posledních asi 50 stránek probrečela, protože mi bylo opravdu líto, ani ne to, že hl. hrdina zemřel, jako to, že zemřel tak brzy po tom, co se potkali. Jsem ale ráda, že během svého života mohli poznat pravou lásku, moc jsem jim to přála. Také se mi líbil takový zvláštní obrat, že ačkoliv kniha byla psána z pohledu dívky, bylo to o nemoci dívky a jejím životě, jejich problémech s nemocí, atd., tak stačil jeden jediný moment, aby se najednou děj nenásilně stočil ke chlapci, který na rozdíl od ní doopravdy umíral rychle. Hl. hrdinka si uvědomila velice správnou věc, že v daný okamžik byla nejzdravější v místnosti, i když za sebou vláčela bombu s kyslíkem... Byl to opravdu úžasně dojemný příběh.

10.02.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla několikrát, vždy s odstupem několika let a pokaždé jsem knihu pochopila trošku jinak a lépe, pokaždé jsem v ní našla nové kouzlo. Malé děti v ní vidí krásnou pohádku, dospělí v ní vidí smysl lásky a života. Autorovi se povedlo něco neobyčejného.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Miluji toto dílo, jak v knižní tak ve filmové podobě. Dobře se čte a není pochyb o kvalitě tohoto díla.

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Myslím si, že s touhle knihou by se měl seznámit každý. Patří mezi českou klasiku, která neodmyslitelně patří k české historii.