Červenka nese smrt

Během návštěvy amerického prezidenta v Norsku v roce 1999 detektiv Harry Hole (donucen okolnostmi) postřelí agenta americké tajné služby. Aby se skandál ututlal, je Harry od policie „uklizen“ k norské tajné službě, kde řeší spíše bezvýznamné případy. Druhá dějová linie nás zavádí do období druhé světové války do zákopů u Leningradu, kde po boku Němců bojuje skupina norských vojáků. Jeden z těchto vojáků se o mnoho let později, už jako stařec, dozvídá od svého lékaře, že umírá na rakovinu. Cítí, že než zemře, musí dokončit ještě jednu misi. Harry Hole ve své nové funkci v jedné svodce zachytí informaci, že do Norska byla propašována nebezpečná zbraň atentátníků, puška Märklin. Jeho nadřízení této informaci zprvu nepřikládají velký význam, ale Harry se případu začne intenzivně věnovat. Pak je zbraň poprvé použita a roztáčí se kolo dramatických událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74040/cervenka-nese-smrt-74040.jpg 4.32568

Harry Hole (3.)

Rödstrupe (2000)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Červenka nese smrt

Annkag

Ja proste Nesba milujem...a jeho Hary Hole nejde pre ránu moc ďaleko.
Červenka je zatial jedna z najlepších kníh,ktoré som od neho čítala.
Velmi sa mi páčil retrospektívny pohlad na frontu počas druhej svetovej vojny.
Skvelé severské napätie a koniec,ktorý tak trocha čakáte ale aj tak vás nadchne.

derminator

Jedna z nejlepších knih od Nesba. Jelikož je čtu na přeskáčku tak po téhle knize už mě hodně došlo jak to bylo z jeho prohnilým kolegou Tomem. Kniha se mě líbila je čtivá, napínavá a konečně také vím, jak se seznámil s Ráchel. A konec ten opravdu stojí za to, když zjistíte kdo je atentátník. Knize dávám 95%.

Predator666

Tak tady mě to moc nešlo. Začátek je celkem nuda, a i když se to pak rozjede, už mi to moc nešlo. Harry si má opět své zvyky, děj se tak nějak opakuje a splívá s předešlými knihamy. Dám si tak trochu oddych od dalšího příběhu a vrhám se zatím jiným směrem.

VeronikaAug

Července uděluju jednoznacnych 5 hvězd. Ze série Harry Hole jsem přečetla téměř všechny díly a Červenku řadím mezi Top Top, vlastně je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Příběh je velmi silný, citlivý, smysluplny. Je to příběh války a toho, co k ní patřilo, strach ale i odvaha, láska ale i nenávist, víra že bojují za správnou stranu a taky pocit zrady, o který jde v knize především. Ať už jste privetivcem válečné tematiky a nebo spíš nejste stejně jako já, Červenka je pro sérii naprosto podstatný díl. Nesbo má geniální dar rozplest několik klubek dějových linek a pak je na konci smysluplne spojit do dechberouciho rozuzlení, aniž by mu unikala logika a detaily, jako některým jiným autorům. Tentokrát vrah neni jakási psychopaticka nestvura (což u Nesba častokrát není!), a vraždy nejsou nepochopitelné. Za me srdecne doporucuji.

diNov

Děsivé severské krimi, které postupně vtahuje čtenáře mezi velké příznivce.

koki.veru

Jako první jsem od Nesba četla Sněhuláka, který mě moc překvapil a byl jednoznačně suprový. Rozhodla jsem se tedy, že si přečtu tuto sérii od začátku, ale první dva díly mě docela dost zklamaly a moc nebavily. Po nějaké době jsem se tedy vrátila, a přečetla si tento třetí díl a byla jsem příjemně překvapena. Povedená detektivka a určitě jsem tedy s Nesbem neskončila a vrhnu se na další díly :)

JustWomen

Oproti dvěma předcházejícím dílům kvalitativní skok, skvělá detektivka, minulost a budoucnost se prolínají, zajímavé postavy, i když vyznat se v nich nebylo vůbec lehké. Spousta dějin a politiky, možná až trochu moc. Trochu mi drhla ta mnohočetná porucha osobnosti, ale přesto se mi to líbilo a s příjemným očekáváním přecházím k dalšímu dílu.

Haloon

Červenka mne z prvních třech dílů nadchla zatím nejvíc. Vražda se zde teprve má odehrát a já si ani tak nepokládal otázku kdo, ale proč? V kapitolách časové linky minulosti jsem tak napjatě pátral v osudech vojáků, abych se dopídil jakékoli stopy, která by mi prozradila, kdo má situaci v přítomnosti na svědomí a proč tak jedná. Je to však kniha Nesba, nedopídil jsem se ničeho a konec byl překvapením, ale i pocitem ze skvěle napsané knihy.