Červenka nese smrt

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Během návštěvy amerického prezidenta v Norsku v roce 1999 detektiv Harry Hole (donucen okolnostmi) postřelí agenta americké tajné služby. Aby se skandál ututlal, je Harry od policie „uklizen“ k norské tajné službě, kde řeší spíše bezvýznamné případy. Druhá dějová linie nás zavádí do období druhé světové války do zákopů u Leningradu, kde po boku Němců bojuje skupina norských vojáků. Jeden z těchto vojáků se o mnoho let později, už jako stařec, dozvídá od svého lékaře, že umírá na rakovinu. Cítí, že než zemře, musí dokončit ještě jednu misi. Harry Hole ve své nové funkci v jedné svodce zachytí informaci, že do Norska byla propašována nebezpečná zbraň atentátníků, puška Märklin. Jeho nadřízení této informaci zprvu nepřikládají velký význam, ale Harry se případu začne intenzivně věnovat. Pak je zbraň poprvé použita a roztáčí se kolo dramatických událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74040/cervenka-nese-smrt-74040.jpg 4.32986

Harry Hole 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Rödstrupe, 2000

Kniha Červenka nese smrt

koepster
17. listopadu

Po prvních dílech je u této knihy konečně výrazně znát kvalitativní vzestup. Velice oceňuji autora, že dokázal perfektně skloubit dvě dějové linie, z nichž jedna se odehrává v přítomnosti, a druhá v minulosti - za druhé světové války. Právě ta je klíčová k celkovému pochopení děje. Velice se mi líbila také romantická část příběhu, která alkoholika Harryho zobrazuje v trochu pozitivnějším světle.

klaritkaa
13. listopadu

Velmi chytlavá kniha. Pokračování života Harryho a další zapeklitý případ.

Anet2106
08. listopadu

Nejprve jsem si myslela, že se mi kniha nebude líbit, protože nejsem příliš velký fanoušek válečné tématiky. Každopádně kniha mě chytla, kdo je vrah jsem vůbec nečekala. Část příběhu ale není uzavřena, tam doufám, že se uzavře v dalších dílech.

Blondebookdevil
02. listopadu

Ve 3. díle ze série HH jsem měla problém se začíst, množství postav ani pasáže z války mé dezorientovanosti vůbec nepomáhaly. Po půlce se to ale zlepšilo - poprvé se na scéně objevila tajemná kráska Ráchel a Harry zde až na pár piv zůstával překvapivě střízlivý a jemný. Jeho parťačku Ellen si myslím všichni za tu krátkou dobu oblíbili. Jako vždy v tom trochu hrála politika a prohřešky z minulosti, nicméně finální rozuzlení s falešnými identitami mě dostalo a bavilo.

jefff

Červenka mě bavila, nutila číst a zajímalo mě celé rozuzlení. Ale po dočtení jsem zrovna euforický pocit neměl. Slušný příběh, zarputilý Hole, ale Nesbo má i lepší kusy.

Tracyenka

Třetí díl série o HH mě bavil zase o trochu víc než díly předchozí. Zápletka a celý námět skvěle vymyšlené, jen občas přišly stránky, které mě nudily, mnohdy zbytečné popisování nepodstatných událostí, ale jinak je celý příběh hodně čtivý. Na začátku je hodně jmen, která si nejsem schopná zapamatovat, takže jsem se občas musela vracet, abych pochopila souvislosti, ale potom už příběh dostal celkem rychlý spád. Jsem zvědavá, jak budou v dalších dílech pokračovat nevyřešené záležitosti.

martinka1751

Jako ze začátku jsem se dost ztrácela ve jménech ale pak to bylo super a velice rychle se to četlo .... Kniha je podle mě nejlepší rozhodně ke konci, nemohla jsem se odtrhnout a vůbec by mě nenapadlo, že to dopadne tak jak to dopadlo :D

polednice1705

Výborný příběh. Měla jsem trochu "hokej,, v postavách díky prolínání se dvěma časy, ale na konci se všechno vysvětlilo a dalo dohromady. Trochu náročné na soustředění ale Nesbo jako vždy skvělý, jen doufám, že to HH ještě natře tomu policajtkovi za Ellen...

Maminčin mazánek
Maminčin mazánek