tatruszka tatruszka komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobrá oddechová četba, do vyuzlení zápletky jsem si celou dobu myslela, že zemře někdo úplně jiný :-)

20.06.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velice inspirativní kniha pro čtenáře, kteří mají rádi podobnou literaturu. Příběh odkazuje na hledání a prožití svého životního příběhu a osudu a poslouchání hlasu svého srdce.

11.06.2017 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Krásná kniha, příběh, který chytí za srdce. S jakým krutým realistickým stylem autor popisoval vše okolo války, prostě jenom jakoby informativně. Strašně mě naštvalo, jak se vyvinul příběh "po válce", moc jsem se těšila na poválečný happyend, ale jako u většiny takové literatury jsem se ho nedočkala v takové míře, v jakou jsem doufala.

09.06.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vlastní příběh byl čtivý a zajímavý, ale jak už jsem několikrát četla v jiných komentářích, ta poslední kapitola byla celkem zbytečná. Možná si chtěla autorka "zadělat" na pokračování :-)

23.05.2017 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Je to má druhá kniha s Herculem Poirotem a i když jsem knihu přečetla se zájmem, jak to dopadne, není to úplně můj šálek kávy. Samozřejmě styl psaní je výborný, příběh dopadl úplně jinak, než jsem si původně myslela, což bude také nejspíš autorčin záměr :-)

15.05.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Mě osobně se kniha líbila, příjemné čtení. Těšila jsem se na to, jak dopadnou osudy hrdinů. Děj se krásně rozvíjel, žádné "okecávačky" - člověk prostě jenom četl, aby zjistil, jak to všechno dopadne.

02.05.2017 4 z 5

Kuře Cupity Kuře Cupity Miloš Nesvadba

Knížku jsem vyhrabala v naší školkové knihovničce, a jak mě, tak i dětem se příběh kuřete z hranatého vajíčka mooc líbil :-) Ještě jsem nezažila při čtení tak hrobové ticho :-)

28.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Navzdory tomu, že řada lidí knihu nepřijala zrovna valně, jsem se konečně dostala k tomu, abych si ji přečetla. Docela příjemně mě překvapila, příběh byl napínavý a dobře se četl, akorát jsem tušila, kdo to udělal už dříve. Pouze konec byl trochu chabý a moc se mi nelíbil.

16.04.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Příběh mě úplně uchvátil. Je to moje druhá kniha od autora (první bylo Dítě, které v noci našlo slunce), a musím říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout, fantazie se rozjela na plné obrátky a těšila jsem se, jak příběh dopadne :-)

04.04.2017 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Stejně jako předchozí knihy je i tato příjemným oddechovým čtením, nad kterým člověk stráví celý den, aniž by dělal cokoliv jiného, včetně jídla :-D

13.03.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takové milé oddechové počtení. Docela mě zaujala propojenost jednotlivých osudů. Možná to tak doopravdy je i ve skutečnosti, že rozhodnutí jednoho ovlivní nějakým způsobem i životy zdánlivě cizích lidí.

09.03.2017 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Trvalo mi skoro rok, než jsem knihu dočetla, příběh mě tak dostal, že jsem ji prostě občas musela odložit a vstřebat. Tak dobře pojatý, zajímavý, čtivý a napínavý příběh, jaký jsem už dlouho nečetla!

06.03.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Velmi dobrá kniha! Ze začátku jsem se do ní nemohla moc začíst, tak jsem ji na nějakou dobu odložila, ale když jsem se k ní dostala, přečetla jsem ji během dvou dnů téměř jedním dechem. Je to moje první kniha od tohoto autoro a určitě si přečtu i jeho další knihy. Byla jsem nadšená :-)

16.02.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tohle byla jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla. Příběh ukazuje, jaké neuvěřitelné kouzlo mají pohádky ve světě dětí, jak se pomocí pohádek smiřují s realitou. Rozhodně doporučuji přečíst.

14.02.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Téma mě bavilo a zajímalo, líbilo se mi čtení o procházení Tureckem a jeho pohostinnosti :-)

03.02.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Příjemná a oddechová četba, místy jsem se opravdu dobře bavila :-D

18.01.2017 4 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Knihu jsem vytáhla po delší době, co jsem ji měla uloženou v knihovně a rozhodně nelituju. Místy se děj nepříjemně táhnul, mnoho replik se opakovalo, nicméně jsem byla příjemně překvapena zvratem, který v příběhu tak nenadále nastal. :-)

02.01.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Hezky promyšlený příběh, samozřejmě i s detaily od začátku do konce. Jen mě trochu štvalo to zbytečné protahování konce, myslím, že se to mohlo o dost zrychlit.

11.11.2016 4 z 5

Tak tenhle příběh mě naprostro odzbrojil :-D Jeden jediný člověk ovlivní dějiny celého světa, aniž by to vůbec tušil :-D Naprostá bomba!

25.10.2016 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Já prostě nevím, jestli se mi ta kniha líbila nebo ne... Pro mě strašně zvláštní příběh, který jsem tak úplně nepochopila, co a proč se tam vlastně stalo.

29.09.2016 3 z 5