Proměna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi nestvůrný hmyz. Ležel na hřbetě tvrdém jak pancíř, a když trochu nadzvedl hlavu, uviděl své vyklenuté, hnědé břicho rozdělené obloukovitými výztuhami, na jehož vrcholu se sotva ještě držela přikrývka a tak tak že úplně nesklouzla dolů. Jeho četné, vzhledem k ostatnímu objemu žalostně tenké nohy se mu bezmocně komíhaly před očima. Takto začíná jedna z nejslavnějších povídek literatury 20. století. Klíčové dílo literární tvorby Proměna vypráví velice živý příběh, v němž se ukazuje síla Franze Kafky, a právem patří mezi nejlepší povídkové texty na světě. Ilustrace významného argentinského umělce Luise Scafatiho obdivuhodně vystihují zvláštnosti prostředí a osobnosti této povídky a zvou čtenáře k pozoruhodnému dobrodružství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30545/promena-oeK-30545.jpg 3.93158
Žánr
Literatura světová, Novely
Vydáno, B4U Publishing
Orig. název

Die Verwandlung, 1915

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (282)

Kniha Proměna

Přidat komentář
Adél784
31. července

Četla jsem ji už dvakrát a plánuji si ji brzy přečíst znovu, tato kniha mi ukázala, že povinná četba do školy nemusí být otravná a nudná.
Zároveň je to kniha, kterou jsem měla původně půjčenou z knihovny, ale brzy jsem si ji musela koupit - tak skvělá je.
Je to příběh o tom, že i po proměně Řehoř myslel hlavně na rodinu a jak ji uživí a zároveň je to příběh o odcizení člověka v rodinném prostředí.
Doporučuji k přečtení. 5/5
mám ráda více knih z maturitní četby, ale tato kniha je na prvním místě.

Kopretinka784
28. července

Pro poznání Kafkovy tvorby mi bylo doporučeno přečíst si nejdříve tuto knihu. V komentářích mnoho lidí nenadchla, o to víc mě zajímala. V mé dosavadní četbě doposud převažovaly detektivky, tohle je ale úplně jiný šálek čaje. Co čaje, to je přímo silné kafe. Začetla jsem se a díky dobrým popisům si představovala. Není zde čtenáři "naservírováno" je to tak a tak. Ale každý si v knize najde něco jiného.


Vanula06
13. července

Je to momentálně nejdepresivnější kniha, kterou jsem kdy četla. Co se týče samotných vět a jejich návaznosti, tak je kniha čtivá, ale co se týče děje, bylo to pro mě utrpení. Četla jsem knihu k maturitě, sice si ji už tak detailně nevybavuji, ale moc dobře si pamatuji ten hrozný pocit při čtení knihy. Když se kluk promění v obřího brouka a nejde to změnit ...

Kerolka_P.
23. června

Kniha, která rozkmitá fantazii na plné obrátky. A to mám moc ráda!

SanynkaZ
22. června

Povinná četba k maturitě... A nakonec to vůbec nebylo špatné. Zajímavé je, že i po víc než 100 letech je ten příběh aktuální.

pavlusa025
22. června

Super kniha, bavila mě.

Khamul1
05. června

Krásná povídka. Řehořovo postavení je neskutečně děsivé. Z jeho bezradnosti je mi špatně.

Stinex
31. května

Myšlenková zpověď mladíka, který se přes noc stal ze živitele rodiny nepotřebnou rodinou kotvou... Oceňuji notnou dávku černého humoru a ironie. Chyběly mně pohledy ostatních postav, které jsou v díle popisovány pouze prostřednictvím vypravěčem.

1 ...

Doporučujeme

Srdce temnoty
Srdce temnoty
Svíce dohořívají
Svíce dohořívají
Koně se přece střílejí
Koně se přece střílejí
Racek
Racek

Štítky

proměna, přeměna

Autor a jeho další knihy

Franz Kafka
rakousko-uherská, 1883 - 1924

všech 44 knih autora

Podobné knihy

Kniha Proměna je v

Právě čtených33x
Přečtených5673x
Čtenářské výzvě383x
Doporučených184x
Knihotéce352x
Chystám se číst386x
Chci si koupit66x
dalších seznamech28x