Franz Kafka

František Kafka pseudonym

rakousko-uherská, 1883 - 1924 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Zámek

Zámek - Franz Kafka

Kafkův román Zámek vznikl před téměř sto lety v roce 1922 a zůstal bohužel nedokončen. Byl vydán poprvé (1926) až po smrti svého autora a od té doby nepřestal oslovovat č... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 44 knih

Komentáře (25)

Přidat komentář
HenryOsmý
06.02.2019

I kdyby Kafka nenapsal nic víc než Proměnu, byl by jedním z největších prozaiků všech dob. Protože to je tak trefná věc, až z toho mrazí.

Terazky
31.07.2017

"Moudří kráčí vyrovnaným krokem a blázni kolem nich tančí dobové tance."

VeronikaaH
13.06.2017

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Miluju způsob zachycování jeho myšlenek na papír. Nejvíc mě dostala jeho povídka Proměna, která je naprosto fenomenální ;)

Delicius
21.04.2017

Paixan- tak ono je to spekulativní. Je Kafka českým nebo německým spisovatelem? Narodil se v čechách, psal německy.
Je Kundera českým spisovatelem? narodil se v čechách a ted píše jen francouzsky...

a mnoho dalších...
nicméně... "nezáleží na tom umět zařazovat, ale na tom číst a chápat." (Pilátová Jana, v Hnízdě Grotowského, citace po paměti)

Paixan
18.04.2017

Proč je napsáno, že je český autor, jestliže je to německý Žid?

fojtikjirik
17.12.2016

První dvě Kafkova díla, které jsem četl, se jmenovala Rozjímání a Ortel. Ta jsem, abych pravdu řekl, příliš nepochopil. Spíše mě zaujaly až knihy Proměna a Deníky z cest. Nedávno jsem ještě sáhl po povídce V kárném táboře. Mám-li hodnotit Kafkovo dílo, tak musím říct, že z něj skutečně vyzařuje pesimismus a marný boj člověka proti nástrahám života.

Y.F.N.
06.12.2015

Franz Kafka je největší český spisovatel, realista, můj nejoblíbenější autor, nešťastný člověk, opravdový člověk... To je soubor tvrzení, která bych mohl přiřknout Kafkovi a zároveň bych je všechny mohl označit za nepravdivá. Strhl mě Proces, Proměna i Topič ( první kapitola Nezvěstného ) a zklamal Zámek a Ortel. Díla tohoto muže jsou stejně tak podivná a matoucí jako jeho život a já po dočtení většiny jeho dostupných děl ( vyjma dopisů, do kterých se zatím nechci pouštět) pořád nevím kdo to Kafka vlastně byl. Těžko říct jestli je přeceněn nebo nedoceněn, ale určitě by měl být čten, když pro nic jiného tak pro jinakost svých děl.

led.zep
25.10.2015

Ne! A ne a ne a ne, a ještě jednou ne! Nedočetl jsem Proces, nedočetl jsem Zámek. Nudné, nezajímavé, nic mě nenutilo u toho zůstat ani se nad tím zamýšlet. Kafka mi prostě unikl, nečetl jsem ho ve věku, kdy je asi nejpříhodnější ho číst, a teď už to nejspíš nedoženu. A tak mé názory na něho budou navždy oscilovat mezi tím, že je to poněkud přeceňovaný autor, a tím, že všichni, kteří ho tak opěvují, už jen statisticky vzato nemohou být samí snobští pseudointelektuálové, a že na něm tedy něco být musí. Ale já už to asi nepřijdu.

1