Alchymista

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost. (4. vydání, v nakl. Argo 3. vydání. Dotisk r. 2006, 2007)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413/alchymista-413.jpg 3.94815
Originální název:

O Alquimista (1988)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (606)

Přidat komentář
LenkaK666
dnes

Známá knížka, která na mě vykukovala opravdu dlouho z různých míst. V rámci čtenářské výzvy (bod č. 1 - kniha, která byla zmíněna v jiné knize – zmíněno v knize Zkrocení bouřliváka) jsem ji konečně přečetla a musím říci, že opravdu nelituji. Knížka je plná moudrosti a ti, kteří nevěří na žádné vyšší vědomí a neocení její symbolismus, si ji mohou užít díky pěknému příběhu. Já osobně se k ní nejspíš budu ještě vracet a je to taková ta kniha, kterou si asi koupím domů i když jsem j měla půjčenou z knihovny…

channah007
18. května

První kniha v mém životě, kterou když jsem dočetla poslední stránku jsem otevřela od začátku a četla ihned podruhé. A baví mě i potřetí a myslím, že bude bavit stále.

Allla9
18. května

Tak útlá knížka - a co je v ní moudrých myšlenek.

zuzis
15. května

Jako... asi takhle. Knížku mě fakt bavilo číst, a měla jsem slabší momenty, kdy jsem si říkala, jak vlastně se dá život žít jinak, že stačí jenom chtít...... A na druhou stranu mi to ale přijde jako hrozná snůžka keců. Jednohubka na dovolenou, ale člověk to asi nesmí brát moc vážně.

Twinny
12. května

Čteno na doporučení. Trvalo mi asi tři týdny, než jsem ji přelouskala. Po asi dvou? letech si z ní moc nepamatuji, což asi mluví za vše.
Další knihy od autora si nechám v klidu ujít.

clovak
10. květnaodpad!

Ech... horsiu stratu casu s knihou si nepamatam. Netalentovany grafoman, a este aj vykradac. Nikdy viac.

alena755222
05. května

Není to žádný fanatický příběh o víře, přesto ji v něm najdete,tak jako filosofii o životě vpletenou do příběhu o putování za vlastním štěstím.Možné spojené s neskutečným,pohádka s důvtipem a moudrostí.Nic složitého,pro určitou skupinu čtivé, uvolňující.

ditul
29. dubna

Jednoduchá čtivá knížečka plná zamyšlení.. Několik myšlenek jsem si opsala.. Člověk musí číst příběh srdcem, ne rozumem.. ;)

Wargo
23. dubna

Prečítané, odškrtnuté... Asi niesom 100%-ná cieľovka, nakoľko sa sám považujem za neveriaceho... ale najmä vďaka nie príliš veľkému počtu strán som to prečítal viac menej so záujmom, ako sa to celé vlastne skončí. A nebola to až taká tragédia.

theMarty
19. dubna

Knížka o životní filozofii, navíc psaná srozumitelně.

belgeran
17. dubna

Alchymista je opravdu výjimečná kniha. Příběh o Santiagovi je na první pohled docela jednoduchý. Chlapec se vydává hledat vysněný poklad a cestou musí překonat všelijaké útrapy. Důležitý je ale spíše ten druhý pohled. A třetí a čtvrtý a pátý a kdovíjaký ještě. Jde o jednu z těch knížek, kterou kdykoliv v životě si přečtete, najdete v ní jiné poselství a jinou moudrost. A moudrost se v ní ukrývá velká, jenom se jí musíme trochu snažit hledat.

Pedias
16. dubna

Až neuvěřitelná podobnost s Malým princem a vzhledem k tomu, že ten je moje srdcovka, tak jsem Alchymistu neustále srovnávala.
Kniha jako taková špatná nebyla, příběh byl dobrý, ale ve finále skončil stejně tak, jak už všichni od začátku tušili. Ke knize se určitě vracet nebudu, k autorovi možná někdy časem.

Veverka94
10. dubna

Skvělé čtení.

Sabinaski
27. března

Na knížku jsem se strašně těšila, že si na chvilku odpočnu od vražd a jiných masakrů. Ovšem asi to není nic pro mě. Pohádka je to sice pěkná, podoba Malého prince je znatelná (který je tolik lepší), obsahuje hodně hezkých myšlenek. Ale na bestseller roku je to pro mě málo. Při cestě za svým snem si teda představuju daleko víc dobrodružství.

predseda4u
25. března

Opravdu hodně připomíná Malého prince. Není urážkou, že je "jednoduchoučká", "sluníčkovská"... Ono je potřeba také si občas přečíst něco optimistického, naplněného pozitivismem. Kratičká novela, kterou "zhltnete jedním srkem".

xxtom
22. března

Příběh pasáčka ovcí o putování za jeho snem. Nevím jestli jsem zrovna nebyl na takovouto knihu naladěný, ale opravdu mě nebavila.

freejazz
17. března

keby Coelho nenapísal nič iné, toto by stačilo. žiadna iná jeho kniha ma neoslovila a nedokázal som sa do nej začítať. toto bola príjemná rozprávka s poučnými zastaveniami, ale nijako ma neurazila. jednoducho vydarená vec.

dendishek
16. března

V knize jsem nehledala osobní motivaci, esoteriku, neznámé vědění ani nic podobného. Je to prostá kniha, a chtěla jsem si ji přečíst. Příběh se mi líbil, usínalo se mi po něm dobře. Věděla jsem, že poutník dosáhne svého osobního příběhu, o tom pointa knihy nebyla. Byla ale o tom, jak ho dosáhne. A bavilo mě to. Nikdy takhle o našem světě nesmýšlím, a myslím si, že to už ani nejde. Svět je natolik přemodernizovaný, že jakýkoliv pokus o "magický" pohled nás přivede tak akorát do blázince. Je ale fajn o tom přemýšlet a představovat si, že třeba někde takový alchymista opravdu existuje.

Leeonteena
14. března

Hezký příběh o tom jak i obyčejný člověk může zažít neobyčejné věci, když naslouchá svému srdci a nechá se vést svým Osobním příběhem. Knížka je plná mouder a protkaná známými citáty. Jak už zde bylo zmíněno, podobá se Malému princi. Princ se mi ale přeci jen líbil víc :-)

Jirinamac
14. března

Sice je to oblíbený spisovatel, ale já mu asi nikdy úplně na chuť nepřijdu. Ani Alchymista mi nedojal

AKul
12. března

Kniha má asi především skvělý marketing. :-) Mně osobně přišla banální. Na druhou stranu pointa je sice jednoduchá, ale velmi silná.

Uroborus
11. března

Očakával som od tejto knihy viac, snáď preto aké haló sa svojho času okolo nej robilo. Pekných a poučných príbehov som už načítal...

MrKrahujec
10. března

Sice poněkud méně nejapné, než je zvykem, ale hlavní zásluhu má asi stejně ta inspirace v pohádkách Tisíce a jedné noci (a potažmo i v českých lidových, které ale asi mají stejný kořen - viz pohádka "Poklad na mostě")

vmatusko
01. března

Príbeh Santiaga, ktorý si vysníval že nájde poklad. Síce cestoval až do Egypta - tam ho nenašiel - našiel ho doma. Na to aby ho však našiel musel sa veľa naučiť - pochopiť zákony života, vidieť pyramídy, stretnúť Fatimu, Alchymistu,...
Túto knihu by som zaradil medzi oddychové - čítal som ju hlavne preto, že sa o nej dosť rozprávalo.

Nomia
26. února

Nebavilo, nelíbilo a tím končím svá setkání s Paulo Coelhem.

Iki1
21. února

Při čtení se mi v mysli po pár stránkách objevil Malý princ. Podobná poetika, náhled na svět kolem nás, naučení pro čtenáře. Kniha je hodně sluníčkářským příběhem, který má čtenáře především vychovat a duchovně vést. Doplněna je nádhernými ilustracemi Jamese Noela Smitha.

Chesterton
31. ledna

Poslouchala jsem audio, abych věděla, proč je autor tak populární. Předešlu, že toto není úplně můj talíř polévky:)) Nicméně jako pohádka před spaním, u které se nemusí přemýšlet, mi Alchymista vůbec nevadil! Nakonec ani zajímavé až inspirativní myšlenky se mi úplně nepříčily:)) Ani nemohu říct, že bych měla z knihy "špatný pocit", ten jsem měla z audia "U řeky Piedra jsem usedla . . "
Určitě nejsem úplně objektivní, už kvůli audiu, ale souhlasím s napsaným níže - někdy příliš naivní až přehnané, na pomezí vymývání mozků . . . . .ďakujem, já si neprosím:))
Teron to též píše pěkně:))

Ondra086
28. ledna

U téhle knihy podle mě ani moc nešlo o to, jestli to pochopíte ale o to jaký z ní máte pocit. Já jsem z ní rozhodně dobrý pocit měl a rozhodně se k ní jednou vrátím.
Doporučuji..

ThrisaManx
25. ledna

Mně se ta knížka příliš nelíbila. Jasně, příběh byl velice zajímavý, tak nějak mile pohádkový a obsahoval spoustu zajímavých myšlenek. Zároveň ale obsahuje také spoustu přehnaných výžblebtů, které mi mnohdy připadaly jako na způsob vymývání mozků. Někomu se to může líbit, ale já byla z důvodu většinového nadšení z knihy zklamaná. Je to oddechové čtení, které obsahuje zároveň hlubší myšlenky. Někdy až příliš naivní a přehnané.

Klichem1
13. ledna

Pisane mne nie prilis prijemnym, ba až trýznivým štýlom. Vela opisov, vela mystična... asi ju chapu len samotni alchymisti. :-)