Alchymista

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413/alchymista-413.jpg 3.94318

O Alquimista (1988)

Vydáno:, Argo

vendysantos
včera

Tato kniha mě hodně bavila. Je plná zajímavých úvah a myšlenek. V něčem mi připomíná Malého prince, také je to taková pohádka, kterou však děti nepochopí. :)

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."

hvozdik

Na Alchymistovi mě mrzí, že příběh je natvrdo přepsaný z Tisíce a jedné noci. Coelho verzi beru jen jako takovou čtivou parafrázi. Kdyby ho skutečně vymyslel, neváhám dát 5 hvězdiček.

essterkaa

Duše světa, osobní příběh, všemožná znamení... Do jisté míry inspirující, ale v takovémto měřítku velmi prazvláštní.

Percabethka

V Alchymistovi bylo hrozně moc zajímavých myšlenek. S některými jsem souhlasila, jiné mi připadaly jako blbosti, ale kdo ví... Celkově jsem z něj taková trošku zmatená. Kažpodádně ten konec mě dostal :D Někdy máme prostě to, co hledáme, přímo před sebou, a ani o tom nevíme...

knihožrout

Je jednoduché na Coelha dštíti síru - ale je důležité si uvědomit, kdy Alchymista vyšel. Že byl jako zjevení. Byl zkrátka první. Myslím v masové povědomí. "Vesmír se spojí..." - za to vděčíme Alchymistovi. Pět hvězd za tohle všechno a nepochopení, kterým je zasypávaná.

iveta.vaisova

Santiago absolvoval dalekou cestu. A nemyslím tím tu z andaluských pastvin k egyptským pyramidám. Myslím tím cestu, kterou by si měl projít každý člověk - cestu vlastního sebepoznání. I na jejím konci se skrývá poklad.

galadrielin

Měla jsem se mít na pozoru, když mi Alchymistu vehementně doporučovali ti, kteří knihu nevezmou do ruky za celý rok. Anotace mě ale zaujala, tak jsem to zkusila. A zklamala se. Možná, kdybych tu knihu četla o 10 let dřív, možná, kdybych nebyla založením spíše pesimista, možná, kdyby nebyla hlavní myšlenka knihy jasná už od začátku. Je mi líto, za mě je to jedna z nejpřeceňovanějších knih vůbec. Pokud někomu ukázala cestu, tak fajn, mě jen naučila vyhýbat se jejímu autorovi. Což je možná škoda, třeba napsal i nějakou dobrou knihu.

Vladus9

To, po cem se tak honime, casto lezi primo u nasich nohou. Ale musime urazit poradny kus cesty, abychom to zjistili.

meluzena

Poutavý příběh o tom, že nejhorší ze všeho je neudělat nic.

Vlastně je to tak trochu pohádka Poklad na mostě - v noci se vám zdá, že na tom a tom místě najdete poklad, tak tam ráno jdete a nic nenajdete. Ale vlastně tam najdete daleko větší poklad - informaci, že ten SKUTEČNÝ poklad - ať už realný nebo metaforický - máte doma. (Což byste se ovšem nedozvěděli, kdybyste se kvůli tomu nevydali na tu dlouhou cestu...)

A možná ten "skutečný poklad doma" znamená, že během té cesty zažijete tolik věcí, že dojdete k tomu, že Všude dobře, doma nejlíp - zkusíte si kdeco, takže už nemáte potřebu se někam štrachat a za něčím se honit.

sarahmoon

Myslím si, že kniha má co dát.
Každému jinak... ale přesto...

Romžiry

Tak tato kniha neměla chybu. Četla se sama.

Chochi26

Pěkná kniha, která ukrývá mnoho pravd... Po přečtení si člověk uvědomí, co všechno vidí zkresleně, jaké má a může mít schopnosti, jak využít všechen čas a jak nahlížet na život. Konec byl pro mě nejméně zaživný, ale úplný závěr nádherný a jistě překvapivý.

Mony99

Lidé se nebojí neznáma. Každý člověk je schopen dosáhnout všeho, co chce a co potřebuje. Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme.

petra7210

Skvělá kniha přečtená jedním dechem. Nečekaný konec, tedy alespoň já jsem ho absolutně nepředpokládala. Hold občas hledáme všude v okolí a zapomínáme, že vše co potřebujeme je uvnitř nás.

krevetinka

Kniha, která může zdánlivě připomínat Malého prince - ,,Pohádka pro dospělé". Příběh je ale nesmírně nudný, na rozdíl od Prince. Moudra, která by byla za normálních okolností přijatelná, se zde opakují stále dokola, až máte pocit, že vám tím Coelho chce vymýt mozek. Neříkám, že ona moudra nejsou pravdivá, jen je obtěžující, jak se neustále opakují dokola. Celkový dojem na tuto knihu je pro mě: nemastné, neslané.

1spb2007

Tahle kniha je úžasná a dokáže ve čtenáři probudit vztah k duchovnu. Uvědomila jsem si, že naše víra a vytrvalost k nám přitahují to, po čem toužíme. Je to navíc velmi optimistická kniha.

Šavl

velmi zajímavá kniha a u četby jsem byl mile překvapen :)

japan25

Tato kniha mě tak bavila že jsem po dobu čtení téměř nespal.
Rozhodně doporučuji těm kdo mají rádi knihy, které jsou těžší na pochopení.
Já jsem knihu pochopil a proto dávám vyšší hodnocení, než ti kdo ji nepochopí

h.mose

Moje první (a zřejmě asi i poslední) kniha od Coelha. Příběh by za normálních okolností měl něco čtenáři dát. Nějak ho obohatit. Tady to bohužel vůbec nefungovalo :( Jen samé fráze a klišé. Proti tomuto příběhu stojí Jean Giono se svým Mužem, který sázel stromy. Zatím co v případě Giona mluvíme o 100%, tak Alchymista s bídou 10% :(

stepanka000

Přečetla a dočetla jsem jenom s velkým sebezapřením. A potvrdila jsem si své tušení. Podle mého názoru je to plytká kniha, vezoucí se na módní vlně povrchní ezoteriky. Jak píší čtenáři níže, Coelha buď milujete nebo nesnášíte. Zřejmě jednou provždy patřím do druhé skupiny.

tatruszka

Velice inspirativní kniha pro čtenáře, kteří mají rádi podobnou literaturu. Příběh odkazuje na hledání a prožití svého životního příběhu a osudu a poslouchání hlasu svého srdce.

JPBelmondo

Za mě tedy rozhodně ne :-(

ZlýJabko

Docela dobrý příběh, který má nešťastnou snahu tvářit se hluboce.

banánovépyré

Možná, že kdybych ho četla někdy v pubertě, tak by mi dal víc. Ale dostal se mi do ruky později, v době, kdy už jsem za sebou měla jednak jiné knihy od Coelha a jednak jiné knihy s podobnou tematikou a poselstvím. Takže můj čtenářský prožitek byl poněkud méně hluboký. Ale rozumím tomu, že ta knina může být pro někoho důležitá a přelomová :) Pro mě nebyla. Ovšem asi se to tak mělo stát :)

tomas8187

Eso slátanina, dočteno jen s obrovským sebezapřením. Pseudo-duchovní bramboračka s připitomělým dějem, připravte se na míchanici nic neříkajících slovních spojení jako "Duše světa", "Osobní příběh" či "Řeč vesmíru" (ano, vždy s velkým písmenem, aby jako víc Duchovna...).
Jednu hvězdičku dávám za konec, kdy "hrdina" příběhu nakonec najde poklad, který naštěstí není něco jako "Večné Prozření", ale echt gold a může si koupit tolik ovcí a velbloudů, kolik chce a jako bonus k tomu tu největší kočku z oázy.

Atanone

Ono to funguje-když si něco opravdu přejete,celý vesmír se spojí.Někdy to chvilku trvá,protože i lidé,kterých se naše přání dotýkají,mají svoje přání.
Kniha je krásná. Taková jiná cesta do Říma..k Citadele..Malému Princi..prostě cesta

Luvák

Přečteno proto, že mám pocit, že to četl každý a chtěl jsem vědět, proč. Po přečtení to stále nevím... Plytká a nebezpečná kniha. Může se totiž stát, že jí někdo uvěří.

Manyna

Nemůžu dát odpad, protože musím ocenit, že si dal s napsáním knihy práci. Poslouchala jsem jako audioknihu, jinak bych musela dát ještě o hvězdu méně, ale takhle se to dalo přežít. Jde o stále dokola omílané fráze, které známe ze spousty jiných motivačních knih, které jsou zabaleny do jakéhosi "kouzelného" příběhu. Na mě to ale nějak nefungovalo.

BlackBlade

V knize je spousta zajímavých myšlenek („Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“), které znám z vlastního života a mohu jen potvrdit, že je to pravda.
Ale jinak je to taková nezáživná pohádka, čekal jsem od toho něco zcela jiného.
Pokud hledáte motivační knihu, která vás posune v uvažování a zamyslíte se, že strůjcem svého štěstí jste jen vy sami, pak je to kniha na 100 % pro vás.
Vy ostatní si najděte jinou knihu ;)

Bee

Alchymista ve mně zanechal jenom a jenom pozitivní pocity. Když jsem kdysi dočítala Malého prince, nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju tak příjemný pocit a dojetí po dočtení knihy. A ejhle, ono se to stalo znovu. Je nutné si uvědomit, co od téhle knihy čekat. Rozhodně ne nějakou super našlapanou knihu o hledání pokladu a dobrodružstvích v poušti, tohle je ryze filozofická četba, která má čtenáře myšlenkově někam nasměrovat. Za mě úžasné.