Alchymista

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/alchymista-zdB-413.jpg 3.96316
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Argo

O Alquimista, 1988

Kniha Alchymista

Edgar
včera

Rozhodně je to dobrá oddychovka, která se čte sama, skoro jako pohádka. Jen tam nevidím ty hlubší myšlenky, o který někteří píšou.

olor
předevčírem

Opet skvele dilo, Paulo Coelho snad ani jina psat nedovede

ZůzaSomolka

Příběh, který ukazuje důležité principy do života, které vedou k úspěchu. Hlavní hrdina zažije několik pádů a oklamání, ale nevzdává se a vždy vymyslí, jak to otočit ve svůj prospěch - tuhle schopnost by si měl osvojit každý. Zajímavé, že v knize to každému přijde samozřejmé, ale v životě tak jedná málokdo.

Adellll

Knize se rozhodně nedá upřít, že je v ní mnnoho zajímavých myšlenek. Vadila mi ale síla, s jakou se je autor snaží čtenářovi vtlačit do mozku. Také hodně záleží, jestli je člověk víc duchovně, nebo racionálně zaměřen (u některých pasáží to i na mě bylo trochu moc, a to jsem k takovýmhle věcem dost tolerantní:D). Alchymistovi ale na druhou stranu nemůžu upřít čtivost, která mě zrovna u tohohle díla celkem zaskočila.

kajka.bhlv

Není to úplně typ knihy, kterou bych si sama od sebe přečetla. Dostala jsem ji ale jako dárek a rozhodla jsem se ji zkusit. Bylo to něco na způsob Malého prince, každopádně pro každého něco jiného.

kikidok

Kniha plná myšlenek o tom, jak dosáhnout štěstí v životě. Většinou knihy, u kterých si musím domýšlet pointu nemusím, ale tady je to velmi dobře napsané a není tak nutné číst mezi řádky. Citátů tam bylo tolik, že už mě nebavilo si je vypisovat. Tuhle knihu si chci přečíst ještě mnohokrát, protože mám pocit, že v různých fázích svého života si z ní vezmu něco jiného. Jedna z nejlepších knih.

Pavla-Adina

Příběh o Alchymistovi ovlivnil mé mládí. Považuji jej za obdobu Malého prince.

jiri4861

Přečteno jedním dechem, spoustu zajímavých myšlenek. Doporučuji všem.