Alchymista

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/alchymista-zdB-413.jpg 3.95955
Literatura světová, Romány, Příběhy
Vydáno, Argo

O Alquimista, 1988

Kniha Alchymista

Monini
10. záříodpad!

Opravdu jsem chtěla dát nějaké hezčí hodnocení. "Ezo" knížky mám ráda, jsem věřící, duchovno mi není cizí, medituju atd. čekala jsem proto, že mě kniha zaujme. Ale tohle bylo strašné. Instantní moudra opakující se pořád a pořád dokola a dokola. Jakoby autor vůbec netušil o čem psát a měl jen tady těch pár mouder, které teda nacpal všude, aby zaplnil stránky. Šíleně otravné čtení. Jsem ráda, že už to skončilo.

Myrha

Zřejmě jsem čekala víc. Na počátku pěkně rozehraný příběh, navíc kniha, kterou mi doporučovalo hned několik lidí. Ale nakonec jsem se nějak nemohla rozhodnout, co to bylo. Neprožívala jsem hrdinovu cestu za sebepoznáním. Filosofická zamyšlení mi přišla laciná, prvoplánová. A lehké magično, to je to, co zatlouklo poslední hřebíček. Možná jsem už jen na takovou knihu stará a měla ke mě přijít ve 20. Kdy jsem ještě nebyla v různých koutech světa, neměla vyřešeno kdo jsem a v co věřím. Tehdy by mě to třeba oslovilo.

GepardLady

Začalo to hezky, tak pěkně mě to vtáhlo. A pak to nějak začalo pokulhávat. Vlastně nevím proč. Mám ráda, když mě kniha vtáhne a jsem v ději, jenže tady to nešlo - jako kdyby mě autor chtěl nechat nahlížet jen ode dveří, ale přímo do příběhu mě nepustil. Připadá mi, jako kdyby se bál čtenáře vtáhnout, protože kdyby mu nabídl hlubší perspektivu, riskoval by, že nepochopí. A tak všechno raději zjednodušil a ukázal jen povrchně. Nakonec všechno, co jsem si z četby odnesla, je jen mně už dobře známá pravda, že se neumíme dívat na věci z vícero perspektiv a neustále se necháme más vlastní "zacílenou" myslí, utkvělými představami a o vlastním štěstí raději budeme jen snít, než abychom za ním vykročili ze své komfortní zóny.

radkanin

Dostala jsem jako dárek. Na můj vkus moc jednoduše a podbízivě napsané. Nemám moc ráda tento styl... Kdo má rád nenáročné a přitom filozoficko-náboženské knihy, nejspíš ocení.

Plague

"Dostávám víc než si moje laskavost zaslouží."
"To nikdy neříkejte, uslyší to Život a příště vám dá méně."

Nemyslím že by kniha byla plná strhujících pravd a dechberoucích mouder. To ne. Je plná obyčejných pravd jednoduchých mouder. Bylo fajn sledovat životní příběh člověka, který se rozhodl jít za svým snem tady a teď. Ne zítra, ne pozítří. A přitom je to tak jednoduché, poslouchat řeči života. Kdyby jenom ta naše mysl nebyla tak prohnaná v tom, jak správně nám našeptávat, že "zítra" bude příznivější čas. Ach milý Godote, dočkáme se tě někdy?

Další zajímavá kniha na téma "Žijme tady a teď. To je to jediné co máme. A stále to odmítáme,"

Doporučuji. Vřele. Ikdyby měla jen zasít semínko pochybností o současných společenských hodnotách.

Barbanka

Moc hezký příběh, se spoustou mouder a životních pravd. Oddychové čtení. Poslouchala jsem jako audio knihu, za mě 5 hvězd.

Tarzan373

Upřímně, čekala jsem víc!

Janesky

úžasná kniha o hľadaní; cesta je cieľ