Jedenáct minut

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/419/jedenact-minut-1aU-419.jpg 4.11220
Originální název:

Onze minutos (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (120)

Přidat komentář
chandel
17. března

Nádherně napsaná knížka, která krásně pojednává o lásce, sexu, vztahu muže a ženy a o tom, že muži jsou ve skutečnosti stejní jako ženy, že "touží potkat někoho, s kým objeví smysl života". Že samotný sex bez citů a bez lásky nepřináší ve skutečnosti žádné potěšení a mnoho dalších úvah.. O tomhle tématu se píše málo a Coelho to všechno krásně sepsal do jedné knížky, inspirované jednou skutečnou ženou, za mě 5*!!!

lidunka1
13. března

Mně se knížka moc líbila. Přečetla jsem ji za 4 hodiny cesty autobusem. Knížek o sexu, které jsou jemné a jdou do hloubky moc není.

Ketesh
10. března

Kniha mě mile překvapila. První část byla taková rozjezdová, ale pak to nabralo spád a zatáhlo to člověka do víru vlastních myšlenek. Kniha se mi moc líbila, včetně doslovu autora. Všem ji moc doporučuji.

ptacicek
08. února

Miluju toto: "Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dřív, než se setkají těla.". Za mě krásná kniha plná námětů k zamyšlení.

Merrie
28. ledna

Čtení knih mě doslava nebavilo, nudilo, nenaplňovalo. Knihu jsem dostala darem a byla to má první přečtená kniha od začátku do konce. Teď nerozumím lidem, jak mohou žít život bez knih. Za mě skvělý příběh a BOŽÍ autor.

lilienn
22.11.2017

Skvělé, že se o takových věcech píše! Čtěte :) líbila se mi velice! Coelho boduje!

SophiaS
25.10.2017

11 minut jsem četla jako první knížku od Coelha a líbila se mi zatím nejvíce. Román je napsaný dobře, příběh je čtivý a vyvolá v člověku emoce.

Messilina
10.10.2017

Začátek dobrý, ale ten happy end tam byl trochu moc násilný.

kuntova.k
08.10.2017

Tak to je snad jediná kniha, která mě bavila na začátku a s příbývajícími stránkami její příběh pomalu uvadal.

Sněžková
05.10.2017

Vůbec jsem nevěděla, co od knížky čekat. Nikdy jsem od autora nic nečetla (ne, nestydím se). Ale moc mile mě překvapila. Na to, jaký příběh vlastně popisuje, je to knížka plná pocitů a nálad, srovnávání se člověka se sebou samým, s okolním světem, s očekáváními od ostatních. Nikoho nesoudí, „konzervy“ by byly asi pobouřeny tématem, ale v dnešní době mi knížka připadá jako hledání krásy v něčem, v čem mnoho lidí krásu nikdy hledat nechce.
Takže ano, dávám plný počet a opět děkuji rozmanitosti kunratické knihobudky...

bookemma
21.09.2017

Velice netradiční kniha o sexu a milování (protože to nejde zaměnit) i o hledání lidské podstaty a sebe sama. Velice příjemné čtení.

Devil-Ivet
08.09.2017

Mě se kniha moc líbila. Četla se dobře, je zajímavě napsaná. Vtáhla mě do děje okamžitě a já Marii fandila. I když jsem čekala jiný konec (ne takový happyend).

Zlajda95
29.08.2017

Má druhá kniha od Coelha - první byla Veronika se rozhodla zemřít, a ta se mi asi líbila teda rozhodně více, byla přínosná. Tady první 2/3 knihy mi připadaly velice čtivé, poslední třetina se mi natahovala. Musím ovšem Coelha pochválit, jak pěkně dokáže popsat erotické scény, aniž by se u toho člověk musel pohoršovat, a to ikdyž jde zrovna třeba o sadu masu.

moncakovinka
22.08.2017

Od Coelha moje třetí kniha, která mě nadchla víc, než ty předchozí. Dost možná to bylo jen díky rozpoložení, ve kterém jsem ji četla, ale i tak ve mně nechala hluboký dojem.

Luuca1249
09.08.2017

Knížky od P. Coelha mě vždycky něčím naplˇmují takže, z mé strany spokojenost.

Mardou19
14.07.2017

Pro me jedna z nejlepsich knih od Coelha. Zasahla me o dost vic nez Alchymista.

petra7210
04.07.2017

Kniha je úžasně napsaná, i když pro mě bylo těžké ji číst. Ale je to z důvodu těžkosti příběhu.

Mia77
22.06.2017

Opět musím pochválit tuto knihu, stejně jako Alchymista měla svoji hloubku. Nedá se posuzovat pouze jako příběh vyprávěný prostitutkou, ale jako zajímavé interpretování životní situace, do které se dostala mladá, poměrně inteligentní dívka. Z různých citátů mi asi nejvíce utkvělo v hlavě:

Láska není v druhém člověku, je přímo v nás, probouzíme ji. Ale abychom to dokázali, potřebujeme toho druhého člověka.

Nemyslíte, že to má opravdu něco do sebe?

kubrus
08.06.2017

Celou knížku jsem si řikal že to nedočtu, až jsem byl najednou dvacet stránek před koncem a zajímalo mě jak to dopadne, i když jsem to věděl. Ale těch pár stránek za zbytek toho trápení moc nestojí no . . .

Sparkling
31.05.2017

Alespoň teď vím, co většina čtenářů považuje za hlubokou knihu plnou mouder a přesahů.

havranice
07.05.2017

Knihu jsem četla cca před 10 lety a kromě toho, že byla o prostitutce, si už nepamatuju vůbec nic. Nezanechala ve mně žádné silnější dojmy, pamatuju si, že jsem si ji zhodnotila jako průměrnou, nevadilo mi sice, že jsem ji přečetla, sem tam mě něco zaujalo, ale celkově nic moc. Knihy, které přečtu a líbí se mi, mám pak tendenci přátelům kupovat jako dárek, u této knihy by mě to ale nenapadlo. Veronika se rozhodla zemřít se mi líbilo mnohem více.

Fundelot
25.03.2017

"Byl jednou jeden ptáček. Měl dokonalá křídla a zářivé, barevné, překrásné peří. Byl to zkrátka tvor zrozený k tomu, aby svobodně a volně poletoval v oblacích k potěše každého, kdo ho uvidí. Jednoho dne spatřila ptáčka jedna žena a zamilovala se do něj. Užasle pozorovala, jak létá, srdce jí přitom bušilo a oči zářily štěstím. Vybídla ho, aby létal s ní, oba pak v dokonalé harmonii poletovali mezi mraky. Obdivovala ho, zbožňovala a uctívala. Jednou ji napadlo: co když zatouží poznat vzdálená pohoří? Dostala strach. Strach, že s jiným ptáčkem už nic podobného nepozná. Ale pocítila i závist, záviděla ptáčkovi, že umí létat.. Cítila se opuštěná. Uvažovala: 'Nastražím past. Až se ptáček objeví příště, už ho nepustím.' Ptáček ženu také miloval, přiletěl druhý den, uvízl v pasti a ocitl se v kleci. Celé dny se na něho dívala. Tady byl, předmět její lásky, ukazovala ho přítelkyním a ty říkaly: 'Teď máš úplně všechno.' Jenže v ní se odehrávala zvláštní proměna: protože ptáček byl její a už ho nemusela dobývat, ztrácela o něho zájem. Ptáček nemohl létat a naplňovat smysl vlastního života, a tak scházel, ztrácel lesk a začínal být ošklivý - a žena si ho přestala všímat, jen ho krmila a uklízela mu klec. Jednoho krásného dne ptáček zemřel. Byla hluboce nešťastna a nepřestávala na něho vzpomínat. Ale nepředstavovala si ho v kleci, nýbrž jako tenkrát, když ho uviděla poprvé létat spokojeně v oblacích."
Nádherná, citlivě psaná knížka plná životních mouder.
Určitě jsem ji nečetla naposledy :)

RadimWiniarski
16.03.2017

Styl ala Milý deníčku verze 50 Shades of Grey s hlubším myšlenkovým pojetím. Tak by se tato kniha dala nazvat ve zkratce. S většinou lidí zde však moc nesouhlasím. Nejen, že k hlavní hrdince jsem si nevypěstoval skoro žádný vztah, ale i závěrečný Happy End, který naší Márii všichni tak moc přáli, protože proč by laciná šlapečka nemohla najít taky trochu té lásky mě vůbec neoslovil. Né že bych nebyl přející, jen mám prostě s podobnými tématy jako třeba Pretty Woman apod problém. Co se týče různých hlubokomyslných úvah, je jich zde požehnaně , takže se určitě na několika stránkách přistihnete, jak dumáte co tím chtěl autor asi říct. Takže pro zasněné romantické držtičky je todle jasných 100%, za mě však průměr, který neurazí, ale určitě ani nenadchne. 50%

Olga.S
10.03.2017

Od knihy se nešlo odtrhnout, bravo! :-)

angelice
06.03.2017

Přečteno jedním dechem. Přerod hloupé husičky, kterou baví jen telenovely a ovládání mužů, ve snad inteligentní, ale určitě přemýšlivou a odvážnou ženu, který se dal vyčíst obzvlášť ze stránek jejího deníku bylo zvláštní pozorovat. Po zaklapnutí knihy jsem cítila jen velkou úlevu z autorova rozhodnutí.

jitka0985
09.01.2017

První kniha, kterou jsem přečetla díky ČV 2017 a také moje první kniha od Paulo Coelho. Kniha mě bavila. Více jsem se začetla do druhé poloviny, kde se rozebírají složitější myšlenky.

_ld91
06.12.2016

Skvělá knížka s nečekaným hlubším myšlenkovým přesahem...

"Člověk se zamiluje a nemůže jíst, spát, pracovat, zůstat klidný. Mnoho lidí to vyděsí, protože vášeň boří všechno staré, co jí stojí v cestě. Nikomu se nelíbí, když jeho svět ztrácí řád. Proto si hodně lidí tohle nebezpečí hlídá a často dokáže udržovat při životě domov nebo vztah, který je už úplně shnilý. Jsou to konstruktéři zaniklých věcí."

vendy.b.
05.10.2016

Jen Coelho umí napsat knihu složenou z tolika myšlenek a mouder. Škoda jen, že ne každý to dokáže ocenit.

HDosoudilová
30.09.2016

Moje první kniha tohoto autora a to jen díky čtenářské výzvě. Musím ale říct, že se mi četla dost dobře, byť jsem vůbec nevěděla do čeho se pouštím. Sedlo mi jak téma, myšlenky ale i autorův styl psaní. Myslím si, že tato kniha má v sobě mnohem víc než jen erotický román. Docela mě lákají i ostatní autorovy knihy, tak uvidíme.

konicekbily
26.09.2016

Mnohé z myšlenek autora lze v životě použít.