Jedenáct minut

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/big_jedenact-minut-l5I-419.jpg 4.11632
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Onze Minutos, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (186)

Kniha Jedenáct minut

capricorn__
30. ledna

Zajímavá kniha, od autora ji řadím k těm lepším. Moc se mi líbí, jakým způsobem se Coelho věnoval psychologii hlavní postavy, ale i popisu prostředí. Děj ubíhal velmi rychle, v žádné chvíli jsem se nenudil, deníky mě moc bavily. První část každopádně hodnotím o něco lépe než tu druhou, připadalo mi, že se toho více dělo a autor méně filozofoval. Hvězdičku strhávám za jistou "vyumělkovanost", kterou vytýkali i někteří přede mnou - příběh jako takový je nádherný, ale velmi těžko uvěřitelný.

Vivetkav
15. ledna

Neodolala jsem v čtenářské výzvě a dala jsem si oblíbenou knihu znovu.. teď po 16 ti letech a zase zjišťuji, že na ni koukám zase jinak.. to mě na tom baví po pár letech si něco přečíst znovu a podivid se nad sebou samým..


B99
29.08.2022

Miluju knihy pana Coleha právě proto, že pokud čte člověk správně mezi řádky, donutí ho kniha se zamyslet nad životem který vedeme my i lidé okolo nás. Je to inspirující a jeho knihy se nedají číst v kuse, nýbrž si člověk po pár kapitolách musí trochu popřemýšlet nad myšlenkou díla. Jedenáct minut je hned po Alchymistovi má nejoblíbenější kniha od Paula Coelha, velmi doporučuji!

StephenKingje
06.08.2022

No… jsem rozpolcen. Paulo Coelho mi nikdy nevadil, ani jsem nikdy nebyl jeho fanouškem. Ale těšil jsem se na „Jedenáct minut”. Příběh prostitutky, vyprávěn pohádkovým stylem, mi přišel jako zajímavý kontrast. Navíc na Coelha jde o nezvykle odvážné téma. A jsou věci, které se mi na knize líbily. Líbily se mi mnohé postřehy ohledně mužské a ženské sexuality, líbil se mi nezvykle sympatický pohled na prostituci, který Coelho podává, a celkově musím říct, že se kniha v druhé polovině o dost zlepší. Ale po dočtení knihy musím konstatovat, že se částmi zdálo, že onen pohádkový styl slouží jako výmluva na to, proč se Coelho nedostává hlouběji do některých témat, do kterých by se opravdu hlouběji dostávat měl (jako např. deprese a sebevražedné myšlenky, kterými hlavní hrdinka trpí). Chápu, že toto jsou těžká témata - ale při čtení knihy jsem nemohl nemyslet na to, že jiný (a upřímně, lepší) spisovatel by zvládl tento příběh odvyprávět lépe, s více nuancí. Tak, jak kniha je, je v pořádku. Není mizerná a nelituji toho, že jsem ji četl. Avšak bohužel, dle mého názoru nebyl její potenciál plně využit.

michal2601
07.07.2022

Velmi inspirující čtení, doporučuji.

marcela3655
24.05.2022

Miluji tuhle jeho knihu

jitka4016
18.05.2022

moje druhá kniha od Coelho a opět se mi moc líbila......
potěší, inspirují, vedou k zamyšlení.......
až jsem překvapená, že příběh o jedné prostitutce může přinést /slovy autora/ tolik záložek-myšlenek, ke kterým se vrátím.....
co si více přát...
určitě doporučuji......
"Nejvíc a nejopravdověji člověk touží po tom, mít někoho blízkého. Pak se všechno dává do pohybu, muž a žena rozehrají hru, ale to, co předchází-ta přitažlivost, která je spojí-se nedá vysvětlit. Je to nezachytitelná touha ve své ryzí podobě.
Když je touha ještě ryzí, zamilují se muž a žena do života, váží si každičkého okamžiku, prožívají ho naplno a jen čekají, kdy přijde další požehnání.
Takoví lidé nikdy nespěchají, nechtějí běh věcí sami urychlit. Vědí, že nevyhnutelné stejně nastane a opravdové si najde svou cestu. A když to přijde, neváhají, nepromarní příležitost, neztratí ani jedinou čarovnou chvíli, protože si váží každé vteřiny."

parxel
29.04.2022

Název knihy Jedenáct minut odkazuje na "údajně" průměrnou dobou pohlavního styku. Těžko říct, zda toto číslo vychází z reálné studie nebo si ho autor tzv. vycucal z prstu. V každém případě hraje v této knize významnou roli sexualita.

Mě osobně nejvíce zaujala první část příběhu, protože byla taková neurčitá a nebylo jasné, kam se bude příběh dále ubírat. A to až do okamžiku, kdy se "Veronika rozhodla zamilovat".

Pak jsem měl pocit, že se příběh změnil v jakousi rádoby romanci a už mi nepřišel zajímavý. Samozřejmě nikomu neberu jeho iluze, ale osobně upřednostňuji střízlivější pohled na věc a to i v případě lásky a sexuality. Podle mého názoru byl zkrátka závěr trochu odtržený od reality.

Za mne tři hvězdy, protože konec mne trochu zklamal.

1 ...