Jedenáct minut

od:


KoupitKoupit eknihu

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/419/jedenact-minut-1aU-419.jpg 4.11258
Orig. název:

Onze minutos (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (129)

Přidat komentář
ztráca
10. října

Mám ráda knihy Coelho, ale tuto jsem dočetla jen se sebezapřením. Ač jde o pravdivý příběh, tak mi přišel nereálný. Že by prostituce neměla na hrdinku žádný negativní vliv?

Ozinka
07. října

Začalo to tak na 85 %, ale asi v jedné třetině se to řítilo dolů k nule. Ze zajímavě se rozvíjejícího příběhu se to zvrtlo na skoro porno, zaobalené do řečiček. Obhajoba (propagace?) sadismu v sexu, obhajoba (propagace?) prostituce. Třeba se nějaká žena nechá poučit, k čemu je klitoris. Možná mladší ročníky budou knihou nadšenější, pro mě o ničem.

JancaMia
11. července

Kniha se četla jedním dechem ... chvílemi mi bylo hlavní hrdinky líto ..

Vesmich
04. července

Coelho je rozhodně zajímavý autor. Pozoruhodné je, jakých nákladů jeho knihy dosahují a jaký fenomén se z nich stal. Což se ovšem stal i z knih Bernarda Miniera...Přestože už nemám chuť ani potřebu žádnou další Coelhovu knihu číst, stejně se mi to sem tam stane. Je to tím rozsahem..jsou tak tenké, že neodrazují. Tato rozhodně patří k tomu lepšímu, co napsal. Má v sobě místa, která podněcují k myšlení, jiskru, erotické scény jsou úměrné a skutečných kýčáren není moc...

Teresita
09. června

Příběh o mladé brazilské dívce, která se vydá do Evropy poznat svět a stane se prostitutkou. Kniha obsahuje mnoho úvah o lásce, sexu, život. První polovina je mi líbila hodně, druhá část už je příliš filozofická a bez děje, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, ale bavil mě popis jejího života a řemesla, které se rozhodla dělat. Trochu mi přišlo, že je prostituce popisována jako vlastně něco úplně normálního, Maria to zvládala s přehledem, nedocházelo k žádným nepříjemným situacím. I když je prý kniha založena na pravdivém příběhu, přišla mi často nerálná a naivní. Mariiny zápisky mě nebavily vůbec.

ipkkk
08. června

Kniha se mi líbila od začátku, ale s každou další stránkou mi přišla hloupější a nudnější. Pořád jsem se nemohla zbavit pocitu, že to prostě napsal chlap, kterej si jen myslí, co si žena myslí, ale ženská sexualita mi nepřijde taková jakou jí v knize popisuje. Nějak jsem vůbec nechápala, jak žena, která nikdy nedosáhla orgasmu při sexu, tak najednou jde jen tak po ulici, vzpomene si na to jak byla panna a v tu ránu má orgasmus, to mi přišlo hodně mimo. Nebo když jí nějakej cizí chlap nahou práská bičíkem, chudák holka svázaná na posteli a bum najednou je z toho taky orgasmus. Trochu jsem si říkala, že tohle mohl napsat fakt jenom chlap :D. No a ten přeslazenej happyend to zabil úplně. Kdyby tam nebyl, dala bych o hvězdu navíc.

Peyka
17. května

Kniha s hlubší tématikou, nepovrchními dialogy a nutkáním k zamyšlení. Poprvé jsem četla cca před deseti lety, kdy jsem z toho upřímně nepochytila příliš, ale přesto se mi kniha líbila už tehdy. Teď jsem se k ní vrátila a mám z ní mnohem víc! Jsem zvědavá, jak se mi myšlenky změní za dalších deset let, ostatně, člověk se stále vyvíjí. :-) Určitě jedna z lepších knih Paula Coelha :-)

slecnapeta
13. května

Příjemná a nenáročná knížka na dovolenou. Některé situace pobavily, některé přivedly k zamyšlení. Pokud má ale autor podobně psané knihy a tato je údajně nejlepší z nich, nevím jestli by mě četba dalších nezklamala.

fnoudek
12. května

Hledáme své peklo, budujeme ho už celá tisíciletí a teď, když jsme vynaložili velké úsilí, nakonec můžeme žít co nejhůř...

chandel
17. března

Nádherně napsaná knížka, která krásně pojednává o lásce, sexu, vztahu muže a ženy a o tom, že muži jsou ve skutečnosti stejní jako ženy, že "touží potkat někoho, s kým objeví smysl života". Že samotný sex bez citů a bez lásky nepřináší ve skutečnosti žádné potěšení a mnoho dalších úvah.. O tomhle tématu se píše málo a Coelho to všechno krásně sepsal do jedné knížky, inspirované jednou skutečnou ženou, za mě 5*!!!

lidunka1
13. března

Mně se knížka moc líbila. Přečetla jsem ji za 4 hodiny cesty autobusem. Knížek o sexu, které jsou jemné a jdou do hloubky moc není.

Ketesh
10. března

Kniha mě mile překvapila. První část byla taková rozjezdová, ale pak to nabralo spád a zatáhlo to člověka do víru vlastních myšlenek. Kniha se mi moc líbila, včetně doslovu autora. Všem ji moc doporučuji.

ptacicek
08. února

Miluju toto: "Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dřív, než se setkají těla.". Za mě krásná kniha plná námětů k zamyšlení.

Merrie
28. ledna

Čtení knih mě doslava nebavilo, nudilo, nenaplňovalo. Knihu jsem dostala darem a byla to má první přečtená kniha od začátku do konce. Teď nerozumím lidem, jak mohou žít život bez knih. Za mě skvělý příběh a BOŽÍ autor.

lilienn
22.11.2017

Skvělé, že se o takových věcech píše! Čtěte :) líbila se mi velice! Coelho boduje!

SophiaS
25.10.2017

11 minut jsem četla jako první knížku od Coelha a líbila se mi zatím nejvíce. Román je napsaný dobře, příběh je čtivý a vyvolá v člověku emoce.

Messilina
10.10.2017

Začátek dobrý, ale ten happy end tam byl trochu moc násilný.

kuntova.k
08.10.2017

Tak to je snad jediná kniha, která mě bavila na začátku a s příbývajícími stránkami její příběh pomalu uvadal.

Sněžková
05.10.2017

Vůbec jsem nevěděla, co od knížky čekat. Nikdy jsem od autora nic nečetla (ne, nestydím se). Ale moc mile mě překvapila. Na to, jaký příběh vlastně popisuje, je to knížka plná pocitů a nálad, srovnávání se člověka se sebou samým, s okolním světem, s očekáváními od ostatních. Nikoho nesoudí, „konzervy“ by byly asi pobouřeny tématem, ale v dnešní době mi knížka připadá jako hledání krásy v něčem, v čem mnoho lidí krásu nikdy hledat nechce.
Takže ano, dávám plný počet a opět děkuji rozmanitosti kunratické knihobudky...

bookemma
21.09.2017

Velice netradiční kniha o sexu a milování (protože to nejde zaměnit) i o hledání lidské podstaty a sebe sama. Velice příjemné čtení.

Devil-Ivet
08.09.2017

Mě se kniha moc líbila. Četla se dobře, je zajímavě napsaná. Vtáhla mě do děje okamžitě a já Marii fandila. I když jsem čekala jiný konec (ne takový happyend).

Zlajda95
29.08.2017

Má druhá kniha od Coelha - první byla Veronika se rozhodla zemřít, a ta se mi asi líbila teda rozhodně více, byla přínosná. Tady první 2/3 knihy mi připadaly velice čtivé, poslední třetina se mi natahovala. Musím ovšem Coelha pochválit, jak pěkně dokáže popsat erotické scény, aniž by se u toho člověk musel pohoršovat, a to ikdyž jde zrovna třeba o sadu masu.

moncakovinka
22.08.2017

Od Coelha moje třetí kniha, která mě nadchla víc, než ty předchozí. Dost možná to bylo jen díky rozpoložení, ve kterém jsem ji četla, ale i tak ve mně nechala hluboký dojem.

Luuca1249
09.08.2017

Knížky od P. Coelha mě vždycky něčím naplˇmují takže, z mé strany spokojenost.

Mardou19
14.07.2017

Pro me jedna z nejlepsich knih od Coelha. Zasahla me o dost vic nez Alchymista.

petra7210
04.07.2017

Kniha je úžasně napsaná, i když pro mě bylo těžké ji číst. Ale je to z důvodu těžkosti příběhu.

Mia77
22.06.2017

Opět musím pochválit tuto knihu, stejně jako Alchymista měla svoji hloubku. Nedá se posuzovat pouze jako příběh vyprávěný prostitutkou, ale jako zajímavé interpretování životní situace, do které se dostala mladá, poměrně inteligentní dívka. Z různých citátů mi asi nejvíce utkvělo v hlavě:

Láska není v druhém člověku, je přímo v nás, probouzíme ji. Ale abychom to dokázali, potřebujeme toho druhého člověka.

Nemyslíte, že to má opravdu něco do sebe?

kubrus
08.06.2017

Celou knížku jsem si řikal že to nedočtu, až jsem byl najednou dvacet stránek před koncem a zajímalo mě jak to dopadne, i když jsem to věděl. Ale těch pár stránek za zbytek toho trápení moc nestojí no . . .

Sparkling
31.05.2017

Alespoň teď vím, co většina čtenářů považuje za hlubokou knihu plnou mouder a přesahů.

havranice
07.05.2017

Knihu jsem četla cca před 10 lety a kromě toho, že byla o prostitutce, si už nepamatuju vůbec nic. Nezanechala ve mně žádné silnější dojmy, pamatuju si, že jsem si ji zhodnotila jako průměrnou, nevadilo mi sice, že jsem ji přečetla, sem tam mě něco zaujalo, ale celkově nic moc. Knihy, které přečtu a líbí se mi, mám pak tendenci přátelům kupovat jako dárek, u této knihy by mě to ale nenapadlo. Veronika se rozhodla zemřít se mi líbilo mnohem více.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

Brazílie sex prostituce peníze Švýcarsko láska

Autor a jeho další knihy

Paulo Coelho

Paulo Coelho
brazilská, 1947

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených17x
v Přečtených2198x
v Čtenářské výzvě84x
v Doporučených107x
v Knihotéce393x
v Chystám se číst309x
v Chci si koupit54x