Jedenáct minut

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/big_jedenact-minut-l5I-419.jpg 4.11527

Vydáno: , Argo

Onze Minutos, 2003

Kniha Jedenáct minut

helcavo

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Četla jsem ji již několikrát a stále mě nepřestává inspirovat.

JancaMia

Můj nejoblíbenější román, hluboké životní pravdy na prahu osudu dvou životů.

DreamerX9

Myslím si že knihy od toho autora je třeba číst když na ně přijde čas. Mě osobně kniha sedla díky myšlenkám a zajímavému tématu. Má to co do sebe a mnohé úvahy stojí za pozastavení. Příběh Marie nebyl možná až tak originální ale byl skutečný a měl hloubku. Rozhodně to stalo za přečtení

papaja

Příběh, jako z telenovely, přesto se mi kniha líbila. Přečteno za den, ale nakonec jsem musela dát ***. Jediné, co se mi nelíbilo je, že autor mluví o falešných modelech sexu, aniž by všem rovinám zcela rozuměl a to mi dost narušilo celkový dojem z knihy. Možná něco slyšel od prostitutek, ale vždy je rozdíl pokud něco člověk dělá s někým, koho miluje. Odsuzovat praktiky, o kterých nic moc nevím, případně se mi nelíbí, je například jako homosexualita, která byla dříve tabu a nyní je pro většinu lidí naprosto akceptovaná.

Allys

Svojím spôsobom zaujímavá kniha od známeho autora. V príbehu sú úvahy o láske, či už na fyzickej alebo duševnej úrovni, avšak čitateľ by na to mal byť naladený a mať otvorenú myseľ.
Hlavná hrdinka hľadá zmysel života a môžeme sledovať jej cestu, zážitky a vnímanie sveta okolo. Osobne som sa so žiadnou postavou v knihe nedokázala stotožniť, avšak pri mnohých dielach nemám potrebu sa stotožňovať, ale zistiť niečo o typoch ľudí, ktorých ani v okolí nepoznám :-)
Čo mi prišlo trochu nereálne, bol popis pracovného prostredia prostitútok vo Švajčiarsku. Nemyslím, že by to v skutočnosti bolo také ružové, hlavne keď hlavná hrdinka pracovala na niekoho, nie výlučne na seba.
Okrem hlavného príbehu, ktorý je vcelku jednoducho postavený, nájdeme definície lásky, ktoré stoja za prečítanie a zamyslenie. Kniha je rozsahovo menšia a je možné ju prečítať za chvíľu. Záver som čakala originálnejší. Dej je postavený hlavne na kontrastoch a úvahách nad nimy. Neľutujem, že som knihu čítala, nebude to však pre zarytých Coelhových odporcov :-)

Pavla-Adina

Knihu Jedenáct minut jsem četla podruhé asi po sedmnácti letech. Stále bych se styděla o obsahu vyprávět, nebo psát tímto způsobem knihy osobně. Nyní už bych ale obsah chápala úplněji, jako bych až teď četla otevřenýma očima. Dodnes si některé úryvky týkající se životních rad a mouder této knihy pamatuji velmi živě, při prvním čtení jsem si je vypisovala.

AndulinaU

Taková brazilsko švýcarská Pretty woman. Příběh ničím až tak zvláštní není, ale je tam plno hlubokých myšlenek, hlavně z deníku Marii.

Datermatis

Pěkná, zdánlivě jednoduchá, ale přesto velmi hluboká kniha, ve které se každý může najít.