Jedenáct minut

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/jedenact-minut-l5I-419.jpg 4.11432
Vydáno, Argo

Onze Minutos, 2003

Kniha Jedenáct minut

Plague

Zajímavé čtení, ne tak jako Alchymista, ale zajímavé. Příběh v sobě opět ukrývá pár zamyšlení nad tím nekonečným pachtěním "moderní" lidské společnosti.
Hlavní hrdinka hledá štěstí. Stejně jako 90% současné konzumní společnosti věří tomu, že ji někdo / něco udělá šťastnou. Peníze potažmo majetek ... kabelčičky, botičky, drahé šampaňské a samozřejmě osudová láska, která ukončí její trápení. Pozná, jaká je, bude ji takovou milovat a ...... a ...... a ....... to je ti málo? To je přece to oč v životě běží, nebo ne?! Najít něco nebo někoho, co/kdo bude odpovědný za naše štěstí. Proč? protože je to jednoduché, svalíme tu odpovědnost na něco nebo někoho jiného ..... a když se to nepovede, máme viníka (super) a nejsme to my (úplně nejvíc super). Tak příště to bude chtít hezčí kabelčičku, dokonalejšího partnera a snad to vyjde.
No, vždyť kdo je zvědavý na to, že si za své štěstí může každý sám. Že nikdo na světě nemá tu MOC udělat nás šťastnými kromě NÁS samotných. To je to poslední co bysme chtěli slyšet.
No, uvidíme jak se s tím hlavní hrdinka popere. Držme jí palce.

petrucha86

Vrátila jsem se k ní po téměř 15 letech...a nechala se jí unést snad ještě více než tehdy. Nádherná kniha plná nádherných myšlenek!

laura

Tohle se mi líbilo. Příběh lehce plynul, bavil mě, proměna hlavní hrdinky také. Děj už si po těch letech moc nepamatuji, ale vím, že jsem si z knihy vypsala hodně citátů, které mě zaujaly.

Patří k těm lepším od tohoto autora... Silný příběh ženy, která se zdála být slabá, ale zdání někdy klame. Příběh o tom, že bychom nikdy neměli podceňovat osud, ale ani sebe. O tom, že každý v životě dostává druhé šance - ale málokdo je využije. Že nic není jen černé - nebo bílé. A že se dá vždycky začít znovu, když člověk opravdu chce.

Příběh o tom, že být ženou není snadné, ale být sami sebou je mnohem těžší...

yvette3

Paulo Coelho na mě působí zvláštním kouzlem, po celou cestu s ním si vždy připadám jako zhypnotizovaná, úplně odevzdaná jeho příběhu, a pak na konci milostivě probuzena do skutečnosti. Ten prožitek si naštěstí pamatuji se vším všudy.

vendy246

Přečetla jsem rychle, kniha je útlá. Četlo se to dobře a jsem obohacena o pár zajímavých myšlenek. Z knihy mám dojem, že ty byly jediným důvodem jejího napsání.

"Lásce se učíme od prostitutek a panen"
Amen

marhoul

Jedna z těch Coelhovek, která mě bavila. Svižnější, však Alchymista mě ve své době oslovil víc.

Arkagas

Knížka 11 minut od Paula Coelha se může zdát někomu kontroverzní, až nepřijatelná.. Já ji ale už roky miluju, ihned po 1.přečtení jsem věděla že to bude další má oblíbená z jeho rukou.
11 minut pojednává hlavně o tom, zda je opravdu podstatou lásky jen fyzické potěšení a orgasmus, jelikož průměrný milostný akt na světě trvá cca 11 mnut.

Celý příběh nám vypráví hlavní hrdinka, která se rozhodla být tanečnicí, ale po tom, jaké podmínky jí dali, se rozhodla že se bude raději živit jako prostitutka, jelikož si chce našetřit na statek, kde chce žít.

Knížka hovoří o lásce, o intenzivním vztahu těla a duše, o snech a o prostituci a o tom, jak vše to jde dohromady.
Hlavní hrdince se ale změní život v momentě, kdy nastoupí na svatojakubskou cestu, která protíná Ženevu. -čtivé, milé, k zamyšlení..

mariela.elish

Úžasná kniha...
Po rokoch sa opäť dostávam ku Coelhovi.
Bola by škoda neprečítať si ju. Podobne ako jeho dielo Alchymista. ❣️

Problém tří těles