Koupit knihy

Paulo Coelho

brazilská, 1947


Nahrávám...

Nová kniha

Síla - Diář 2023

Síla - Diář 2023 - Paulo Coelho

Diář s citáty z děl nejoblíbenějšího autora naší doby Paula Coelha provází rokem 2023 téma „síla“. obsahuje originální, půvabně vyjádřené a hluboce pravdivé myšlenky, kte... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 40 knih

Komentáře (30)

debreno
22.06.2022

Coelho dokázal oblbnúť veľa ľudí a presvedčiť ich napriek realite, že je kvalitný autor takmer filozofickej literatúry. A to je masívny úspech diletantstva, to sa mu musí nechať. Našťastie pre ľudstvo, obviňujem z toho nostalgiu a spomienky na dospievanie, počas ktorého mnohí jeho knihy čítali. Vtedy sa im mohli zdať dobré.

DearJane
23.05.2021

Ke knížkám jsem se vrátila po letech a zase mě chytil, Veronika se rozhodla zemřít jsem zhltla za jednu noc... asi člověk potřebuje delší dobu na zpracování tohoto autora, ale určitě mi není lhostejný :-)

laon
31.12.2020

Coelho je podle mě velmi sporný autor. Jako člověk se mi zdá nesympatický. Jako autor se mi zdá průměrný, protože jeho knihy se často soustředí na nějaké velké poučení, ale z příběhu, který není tolik poutavý, často s lehce antiklimaktickým koncem, který má jen potěšit čtenáře.
Nicméně mám jeho knihy ráda, protože se (alespoň u mně) projevuje zajímavý trend - pokaždé, čas od času instinktivně sáhnu v knihovně pro Coelhovu knihu aniž bych věděla o čem zrovna pojednává. A tato kniha jako by přímo pasovala na témata, která si zrovna řeším ve vlastním životě. Dokáže mě dovést do transu ve kterém zároveň čtu knihu a zároveň přemýšlím o vlastních záležitostech a jejich řešení a každá kapitola mi pomáhá urovnat si vlastní myšlenky.
A když mi nesedí některá poselství, tato kniha mě donutí přemýšlet o vlastních hodnotách. Proto k tomuto autorovi přistupují spíš jako k formě meditace. Často jeho knihu ani nedočtu, ale vždy mi ukáže zajímavé myšlenky.

SydBarrett
19.12.2020

Jak zde již psali jiní - knihy Paula Coelha mají být poselstvím, tudíž slabý a předvídatelný děj s mizerně napsanými postavami by se tímto dal omluvit. Osobně jsem od něj měla šanci přečíst Alchymistu (přečteno celé), Veronika se rozhodla zemřít a Hipíka (obě nedočteny) a i před autobiografičnost poslední knihy byl děj nezáživný a postavy otřesné, znamená to tedy že by snad opravdu byl špatným spisovatelem? Tohle všechno bych byla ještě schopna omluvit a jednoduše Paula Coelha vytlačit z mysli jako lehce podprůměrného autora "podobenství", který je akorát zrovna v módě. Co mi ale na něm opravdu vadí, je samotný obsah knihy, jeho "myšenky" a "filosofie". Je to naprosto nekonzistentní změť magie, křesťanství a pravděpodobně jeho vlastních nápadů slepených do hromady pseudoduchovních blábolů. Mluví o Vesmíru, Bohu a všem dalším jako by se nemohl rozhodnout, v co vlastně věří a snaží se nám namluvit, že ve všechno najednou. Nejdřív se mi zdál jako křesťan (také proto, že jeho publikum v mém okoli jsou převážně křesťané), jenže mluví i o typicky pohanských věcech jako Zákon přitažlivosti (když po něčem opravdu toužíš celý vesmír se spojí abys toho dosáhl nebo jak to bylo). Zkrátka a dobře jsou podle mě jeho knihy jak do formy tak do obsahu nejen hrozné, ale přímo zločinem na stromech, ze kterých byl vyroben papír v jeho knihách.

EvikU.
02.11.2020

Zatím jsem četla jen Veronika se rozhodla zemřít. Kniha dává svým způsobem smysl života. Až se mi dostane do ruky jeho další kniha, určitě si ji přečtu.

katka5867
12.09.2020

Coelhovy knihy se ke mě dostaly až po čtyřicítce. Jako mladá jsem četla opravdu hodně a celkem kvalitní literaturu, ale myslím, že by mi tehdy tento žánr nic neřekl. Opravdu záleží na tom, kdy v jakou dobu je na ně člověk připraven nebo je potřebuje. A tyto knihy nejsou určeny pro zábavu, je v nich poselství. Ke mě se dostal první Alchymista a jsem za to velmi ráda, protože ty ostatní knihy navazují na témata duše. Když vidím recenze na jeho jiné knihy než Alchymistu, říkám si, že člověk patrně ještě nedospěl k dalším duchovním otázkám a proto v nich nevidí to co jiní. Já v jeho knihách nevidím velký rozdíl, Alchymista je takový ten první zlom, kdy se uvidí, jestli je čtenář opravdu "naladěn" na všechny ty myšlenky a další knihy jen rozebirají určité životní pochody a situace. Překvapilo mě, kolik čtenářů vidí v knize U řeky Piedra jsem usedla a plakala jen katolické dogma. Občas někdo napíše, že další knihy např. Ďábel a slečna Chantal..., Čarodějka z Portobella atd. nejsou čtivé, slabý děj. Podle mě jsou všechny Coelhovy knihy poselství a to jestli se čtou "dobře" nebo " tezkopádně" nehraje roli. Poselství je pro ty, kdo jsou na ně připraveni. Kdo v nich vidí jen knihu na letní odpoledne bude možná zklamán.

netopýr088
07.06.2020

Kedysi patril tento autor k mojím obľúbeným, ale tie jeho pravdičky mi začali liezť krkom, už desať rokov som Coelho negatívny a nevadí, nechýba.

1