Paulo Coelho

brazilská, 1947, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Hipík

Hipík - Paulo Coelho

V částečně autobiografickém románu Hippie se Paulo Coelho vrací do svého mládí, do bouřlivé doby přelomu 60. a 70. let 20. století. Na pozadí hlavní linie vyprávění, líčí... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
AlchymistaVeronika se rozhodla zemřítJedenáct minutĎábel a slečna ChantalNevěra

Komentáře (22)

Paulo Coelho

Přidat komentář
bosorka78
13.11.2017

Můj největší učitel,jeho knihy mě probudily do života,všechny ke mě přišly ve správný čas a pomohly mi vyřešit všechny splíny které mě v daném období trápily,chápu že někomu jeho knihy nesedí,je to stejné jako mě nesedí detektivky,kdo ale hledá cestu a má velkou fantazii tak třeba v nich taky najde to kouzlo co já :)

Eva696
25.06.2017

Zajda me dostal!Kazdy nestandartni jedinec je svuj,proc mu to upirat.Dava pruchod vlastnimu ja..Alchymista me dostal,Veronika taky a nikdo nas nenuti cist...Jsme svobodne bytosti,ne stado,proto existuje evoluce-4%se oddelila pro nasi existenci....-))))Kouzlo zustava,necetla jsem Alchymistu 10 let a prvni veta!bomba...Nekdy veci videt nechceme a neumime,za me 1.

Kristyna95
07.11.2016

Paulo Coelho si me ziskal svym Alchymistou, ktereho povazuju za jednu ze svych vubec nejoblibenejsich knih. Tak utla knizka s pohadkovym nadechem a je v ni tolik uzasnych filozofickych myslenek a postrehu. Ostatne, kazda Coelhova kniha, kterou jsem mela zatim to stesti cist, nesla neskutecnou pravdu a motivaci, cimz se autor pro ctenare stava obrovskou inspiraci.

"Svet spociva v rukou tech,
kdo se odvazi snit- a sve
sny prozit."

Lucii23
17.06.2016

Můj vzor, můj duchovní vůdce, můj vnitřní svět, moje naděje:)
Alchymista jednoznačně numero uno, po té knížce jsem se ho už nepustila a konečně našla autora, který je mi něčím tak neskutečně blízko.
Jeho knihy jsou něco NAD, něco JINDE, něco MIMO... Možná mnozí nepochopí, ale je to nejvýstižnější komentář, který mohu dát :)

Teckovana
29.12.2015

Výstižná charakteristika tohoto autora a jeho tvorby je zde: http://www.iliteratura.cz/Clanek/11163/coelho-paulo-1

Disease
03.06.2015

Autor, u kterého jsem kdysi poprvé skutečně pochopil, co znamená výraz "hype".

krabat
01.10.2014

Alchymista je jedna z knižek ktere bych si ja vzal na pustý ostrov pak jestě poutnik je fajn ale tim to asi konči ja jsem človek bohabojný nicméně tento zdroj krestanské filozofie se mi zdá poněkud znásilnující nicméně je to pouze můj názor

kejty91
25.09.2014

u P.C. a jeho knih nikdy nevím, do jaké míry píše o sobě a kdy je to, co píše fikce, kterou si vymyslel...ale příběhy má hezké, dobře se čtou a knihy od nakl Argo mají hodně krásné obálky knih.

lenteli
28.08.2014

Jeho knihy jsou plné mouder, která jsou většinou založena na skutečnosti. Je to neuvěřitelně sečtělý a zcestovalý člověk. Některé jeho knihy čtu jedním dechem, s některými mám trochu problémy. I přesto má ale Paulo Coelho můj neskutečný obdiv.

Sayuri
27.02.2014

Na Paulovi obdivuji jeho spojení křesťanství s magií a přírodou. Je to zatím jediný autor u kterého jsem to objevila. Spojuje všechno, co dává smysl v jeden celek. Dále se mi líbí, že jeho díla (ty co jsem zatím přečetla) všechny podporují čtenářovu víru a naděje ve sny. Což je podle mě důležité, neboť realita je taková jakou ji vidíme. Chystám se přečíst další jeho knihy, protože mě hodně bavili i ty méně oblíbené, takže na ty s nejlepším hodnocením se hoodně těším.

Marčullkas
24.01.2014

Na můj vzkus až moc profilozofovaný autor. Jen jedna kniha od něj mě zaujala ( Veronika se rozhodla zemřít ) zbytek jeho knih jsem bohužel nedočetla:( . . .

Ječmínek
21.10.2013

Čirou náhodou jsem napoprvé od Coelha přečetl Veroniku, která se rozhodla zemřít. A zajásal jsem: "To je můj autor, další jeho knihy ke mně!" Se stále slabší setrvačností jsem přečetl ještě jeho dalších 6 knih, ale nyní už síla vyprchala. Přesto velký dík za tu jedinou!

-Astarte-
25.03.2013

Téma mé bakalářské práce znělo Romány Paula Coelha: umění nebo kýč. Musím říct, že byl velmi těžký úkol odborně posoudit co je kvalita a co je již za hranicí únosnosti. Doporučuji každému se nad tím minimálně alespoň zamyslet, protože dle mého názoru je pravda s každou knihou na jiné straně.

Zajda
02.01.2013

Coelho je Mistr, skutečný MISTR hned v několika literárních disciplínách:
Je to vysoce sečtělý a vzdělaný autor. Jak jinak si vysvětlit jeho neustálé vykrádání takřka základních myšlenek ze všech možných kultur? Pan Paulo by jistě mohl napsat kuchařku jak upachtit filozoficky se tvářící mišmaš plný blbých keců. Vezmete tři polívkové lžičky z Bible, zapečete s myšlenkami budhistů, pokapete špetkou Nietzscheho a to vše podáváte naservírované se základní slovní zásobou a abyste měli jistotu, že si naivní strávník odnese to "podstatné" nosíte jeden a ten samý chod aspoň desetkrát.

Jeho styl není nepodobný angažovaným komunistickým autorům. Optimismus prostupuje stránky jak laciná droga. Čtenář aby se rozplynul v kýčovitých větách o síle vůle, osobním příběhu, příznivém osudu a podpory celého vesmíru. Je to líbivé, líbivé a JEN LÍBIVÉ! Jiný smysl (až na výjimky) jeho díla nemají. Tvrdí se, že Coelhovi knihy mají filozofický podtón. Nevím, ale učil jsem se, že ne každé intelektuálské blábolení a chrlení citátů jak z kulometu je pravým filozofováním. Co se však autorovi upřít nedá je smrad. Jeho knihy čpí už zdálky cílenou snahou znalého manipulátora.

Těžko říct, jakým směrem jej plivly jeho pobyty v psychiatrických léčebnách. Nemam důvěru k lidem, kteří mluví s příliš velkým zápalem o pámbičkáření, a dalších věcech, které se jsou stále otevřené. Čím víc někdo potřebuje křičet svou pravdu do světa a lákat pro ni davy lidí, tím víc se mi jeví ta pravda pochybnou. Pravdu stačí říct docela potichu. (omlouvám se, že teď křičím do světa kritiku na Coelha, ale potřebuji na svou pravdu zlákat další lidi. :)) Také nemám ponětí, co drahý Paulo našel v té poušti ale voda na zchladnutí to asi nebyla...

mayinka
28.12.2012

cetla jsem rada knihy P. Coelha, ale je to vse tak stejne. Od Poutnika jsem jiz dalsi nekoupila.

Silvi Ka
03.09.2012

Jeho príbehy by sa dali zhltnúť za pár večerov, avšak Coelho vkladá do nich úžasné myšlienky, pri ktorých sa rada zastavím a premýšľam. Vždy čakám s potešením na jeho novú knihu.

Martin1974
20.07.2012

Najlepší sú takí autori,nad ktorých knihami premýšľam,aj keď zrovna nečítam.On je jedným z nich.

dusty
16.07.2012

Coeho je Pan autor. Začínal jsem Poutníkem a Mágem, a pak jsem postupně přečetl snad všechno, co od něj vyšlo. Bohužel mi připadá, že čím je starší, tím se jeho knížky horší. Vytrácí se z nich magično a zůstává už jen pouhý, místy až tupý okultismus.

Pingueta
19.02.2012

Jedním slovem mistr. Jeho dílo mám opravdu ráda.

WEIL
26.09.2011

Člověk, který prošel v životě ledačíms. A vždy se dokázal vrátit zpátky do pohody a své zkušenosti vepsal přes své postavy i do svých knih.

Gabibi
26.06.2011

Základní témata se promítají ve všech knížkách: víra, osud, cesta, sexualita, ženství, láska. Někdy uchopeny opravdově, někdy povrchně.

swamp
02.02.2011

Filozof, který dokáže různými příběhy vyjádřit neuvěřitelné množství hlubokých myšlenek.