Paulo Coelho citáty

brazilská, 1947

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (164)

- Co je to opravdové já? - To je to, co jste, ne to, co z vás udělali.


- Majú krídla? - ...získavajú podobu, v akej si ich predstavíme. Lebo sú živá Božia myšlienka a musia sa prispôsobiť našim vedomostiam a chápaniu. Vedia, že ak to neurobia, neuvidíme ich. Predstav si anjela a hned ucítiš jeho prítomnosť. (Valkýry)


- Nemala si občas v živote pocit, že ťa niekto sleduje? - Ako vieš? - Skrátka viem. V takých chvíľach si nevedomky všimneme prítomnosť anjelov. (Valkýry)


,,Co je to opravdové já?" "To je to, co jste, ne to, co z vás udělali..." (Veronika se rozhodla zemřít)


,,Nikdo si neplete lesk v očích své Druhé části."


,,Zjistili jsme, že ten, kdo odešel, si s sebou neodnesl slunce ani nám místo sebe nezanechal temnotu. Prostě jen odešel - a každé ,,sbohem" v sobě skrývá naději.


" Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe." (Nevěra)


" Slzy, jež mne přinutili prolévat - odpouštím. Bolesti a zklamání - odpouštím. Zrady a lži - odpouštím. Pomluvy a intriky - odpouštím. Nenávist a pronásledování - odpouštím. Utržené rány - odpouštím. Zničené sny - odpouštím. Zmařené naděje - odpouštím. Nelásku a žárlivost - odpouštím. Lhostejnost a zlovůli - odpouštím. Nespravedlnost ve jménu spravedlnosti - odpouštím. Hněv a týrání - odpouštím. Přehlížení a zapomnění - odpouštím. Světu se vším jeho zlem - odpouštím " (Alef)


"Anjeli sú láska v pohybe. Láska, ktorá nikdy nezastane, bojuje za svoj rast, je mimo dobra a zla. Láska, ktorá všetko pohlcuje, všetko ničí a všetko odpúšťa. Anjeli sú stvorení z tejto lásky a zároveň sú jej poslami. Láska smrtiaceho anjela, ktorý raz odnesie našu dušu a láska strážneho anjela, ktorý ju prinesie späť. Láska v pohybe." (Valkýry)


"Být člověk znamená pochybovat a přesto pokračovat na své cestě. "


"Dostávám víc, než si moje laskavost zaslouží." "To nikdy neříkejte. Uslyší to život a příště vám dá méně."


"Jesliže odoláme pokušení dovolit druhým, aby směli určovat, kdo jsme, pak pozvolna dokážeme přimět slunce ve své duši, aby zářilo." (Rukopis nalezený v Akkonu)


"Každý člověk na Zemi, bez ohledu na to, co dělá, hraje vždycky hlavní roli v Historii světa. A obvykle o tom neví.“


"Každý má svůj vlastní způsob, jak se něčemu naučit - jeho způsob není můj a můj způsob není jeho." Alchymista


"Láska je jako droga. Nejdřív se dostaví pocit euforie, kterému se zcela oddáš. Ale uplyne den, a chceš ještě víc. Zatím jsi tomu nepropadl úplně, ale ten pocit se ti líbil a myslíš si, že ho dkokážeš ovládat. Dvě minuty myslíš na milovanou osobu a další tři hodiny na něco jiného. Ale postupně si na toho druhého zvykáš, až jsi na něm úplně závislý. Pak tři hodiny myslíš na něj a dvě minuty na něco jiného. Když s tebou není, prožíváš stejné pocity jako lidé závislí na drogách, když je nemají. V takových chvílích bys pro lásku udělal cokoliv, stejně jako narkoman, který krade a ponižuje se, jen aby dostal svoji dávku."(U řeky Piedra jsem usedla a plakala)


"Nikdy nic na světě není úplně špatně, dítě," řekl jí otec s pohledem upřeným na hodiny. "I nefungující hodiny ukazují čas dvakrát denně správně." (Brida)


"Všichni jsme to už někdy pocítili." "Všichni jsme tak či onak blázni." (Veronika se rozhodla zemřít)


„Áno, lebo J. ho od začiatku učil, že existujú hranice. Treba ísť čo najďalej, ale v istých chvíľach musíme prijať tajomstvo a pochopiť, že každý má istý dar. Niekto vie liečiť, iný ovláda slová múdrosti, ďalší sa rozpráva s duchmi. Prostredníctvom všetkých týchto darov dokopy Boh prejavuje svoju slávu a používa človeka ako nástroj. Brány Raja sú otvorené pre tých, ktorí sa rozhodnú vstúpiť. Svet je v rukách tých, ktorí majú odvahu snívať a žiť svoje sny. Každý má svoje nadanie. Každý má svoj dar.“ (Valkýry)


„Isté veci sú také dôležité, že človek ich musí objaviť sám.“ (Valkýry)


„Nejprostší věci jsou ty nejneobvyklejší a jenom mudrci je mohou vidět.“


„Neztrácejte čas s vysvětlováním. Lidí stejně slyší jen to, co chtějí slyšet.“


„Nic se na tomto světě neděje náhodou.“


„Nikdy neexistují definitivní porážky nebo vítězství, protože dnešní porážka se může změnit v zítřejší vítězství.“


„Nikdy nepřestaň pochybovat. Jakmile pochybnosti zmizí, znamená to, že jsi na své cestě ustrnula.“


„Odvaha neznamená nemít strach - nýbrž schopnost nenechat se jím ochromit.“


„Srdce umírá strachy už jen při pomyšlení na lásku, která zmizí navždy, na okamžik, který nesplní očekávání, na poklad, který místo aby byl nalezen, zůstane navěky skryt v písku. Protože když k tomu dojde, srdce nakonec velice trpí.“


„Strach vám nedovolí dát najevo, co cítíte.“


„Svět potřebuje především příklady, lidi schopné prožívat své sny a bojovat za své ideje.“


„Svobodný je jenom člověk, v jehož životě je láska.“


„Štěstí přibývá, když se o něj rozdělíš.“