Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/424/veronika-se-rozhodla-zemrit.jpg 4.22225

A dne sedmého... (2.)

Veronika Decide Morror (1998)

Vydáno:, Argo

maca1245

Nechal jsem si den abych si urovnal myšlenky o této knize a mohl tu napsat co si o ní myslím.. Musím říct, že stále nevím co k tomu napsat. Tato kniha ve mě zanechala docela hlubokou stopu. (Myšleno pozitivním smyslu.) Se spoustou výroků a myšlenkových pochodů s postavami souhlasím a dokonce jsem se i zamyslel nad životem jako takovým. Za mě každopádně 5*

Allla9

Coelho knihy čtu ráda. Vždy mi mají do dát. Život v blázinci, nebo v "normálním" světě? Zajímavě napsaná kniha.

LimonádaZonka

Kniha se četla velmi dobře a navíc nabízím mnoho zajímavých myšlenek.

Vesmich
30.12.2017

Autorovy knihy se snadno a rychle čtou a ještě snadněji chápou. Snad právě pro tu jednoduchost sdělení je to takový fenomén. Pro mě osobně je to muž jedné knihy a všechny ostatní jsou variacemi na totéž, což neznamená, že jejich četba pro mě představuje zklamání, knihy zhnuseně odhazuji do kouta a odcházím se léčit Bratry Karamazovými. Čas od času si nějakou přečtu, ale v knihovně je mít nepotřebuji. Stále hledám nějakou, ve které překročí Alchymistův stín. Tahle to není, neboť je v ní řečeno, samosebou stručně, rychle a čtivě, že problematika duševních nemocí souvisí s životním stylem, což je asi stejná pecka, jakože problematika bolavého kolene souvisí s nadváhou. Stará Škopková už to vyádřila lakonicky, že lidi samou roztažeností nevědí, co by do tý huby dali…. Náš nepřítel je, stejně jako vždycky, strach, přičemž to vypadá, jako že když nejde v životě o život, tak jde o proslulé H, takže čeho se bát? Kdyby to bylo až takto jednoduché, jen si tak přečíst dalšího Paola a vyrazit Slunci naproti….

LyttaNeyd
05.12.2017

Vybrala jsem si tuhle knížku v knihovně zcela náhodně, protože mě jen zaujal její název, ale jinak jsem o ní vůbec nic nevěděla. A nakonec to nebyla až tak špatná volba.

Není to tak dávno, co jsem četla Čtyři dohody, a celá tahle knížka mi připadala jako ukázka toho, jak to vypadá, když čtyři dohody navlékneme do kabátu příběhu – všichni máme svou vlastní realitu, kterou si vytváříme sami; svůj vlastní „sen“. Dělejme to, co chceme, ne co chtějí druzí, protože cokoliv kdo dělá, dělá pro sebe. Nenechme se odradit od dělání věcí jen proto, že nejsou běžné, i když je dělat chceme – buďme trochu blázni... atd.

Na druhou stranu, nemám z té knihy pocit, že by mi řekla něco objevného nebo mi otevřela nějaké široké obzory... Je to možná tím, že to není první kniha, která se zabývá nějakým osobním rozvojem, kterou čtu, nebo je možné, že ještě nedokážu úplně pochopit plný dosah toho příběhu... Taky mi některé situace nebo postavy nepřišly úplně realistické, ale co já můžu vědět, jak se člověk chová s vědomím, že má brzy zemřít nebo jaké to vlastně je v takovém ústavu.

Asi bych knížku doporučila těm, kteří při rozšiřování svých obzorů dávají přednost epice před lyrikou a spíš pomocí příkladů ze života než obecnému povídání.

tlllk
28.11.2017

ako súčasť väčšiny nie som hoden hodnotiť bláznovstvo iných. Pre mňa jedno z tých lepších diel od Coelha.

Malíček
25.11.2017

Kniha je tenká, proto jsem ji měla přečtenou za dva dny. Nenadchne, neurazí, to je mé hodnocení. Asi na tyhle filozofické knížky nejsem ta pravá osoba, jelikož mě posléze neoslovil ani Alchymista.
První půlka byla fajn, zajímavé prostředí, občas dobrá myšlenka k zamyšlení, ale jinak jsem se docela nudila.
Největší plus má ode mne opět obálka, ta se mi líbí.
Poslední šanci dám Coelhovi nejspíš ještě u knihy Jedenáct minut.

bosorka78
12.11.2017

Velmi pěkná kniha,z prostředí do kterého se jen tak nikdo z nás nepodívá a o to to je zajímavější. Co když si spousta lidí jen hraje na blázny , protože jinak by se v našem světě plném intrik,nevěr a pomluv prostě zbláznili?? Coelho knihy musíte číst ve správný čas a oni se vám pak odhalí v celé své kráse a pochopíte co vám autor chtěl sdělit

Devil-Ivet
28.10.2017

Skvěle napsané, spousta skvělých myšlenek. A přestože byl konec moc rychlý, vůbec jsem se nenudila a s očekáváním dočítala poslední stránky. Jedna z nejlepších knih!

Lucissia
27.10.2017

Poctivě přečteno do cca osmdesáté strany, pak už jsem to nedávala. A to opravdu nemám ráda nedočtené knížky. Nesedl mi styl psaní, příběh mne nezaujal... Nenašla jsem na knize nic, abych ji alespoň dočetla. Škoda...

Verča04
26.10.2017

Kniha je velice pěkná. Vůbec jsem ji nechtěla dočíst. Knihu doporučuji lidem kteří si procházejí těžkou životní situací jako je to, že váš život ztratil smysl a nebo že se vám už nechce žít, tato kniha Vás donutí se na vše dívat jinýma očima (teda aspoň u mě to tak bylo). Jsou tu i zajímavé myšlenky které nutí k popřemýšlení nad tím jak je život těžky a křehký. Styl psaní Paula Coelha se mi taky líbí.
Knihu moc a moc doporučuji.

Calinda
25.10.2017

Knížka se mi líbila, dobře se četla, zajímavé a pravdivé myšlenky.

PetraFrenz
24.10.2017

Super knížka. Autor čerpá ze svého pobytu v psychiatrické léčebně. Na této knížce si uvědomíme, jak je život křehký. Poznáme i pár bláznů, kteří vlastně nejsou blázni, jen jim nevyhovuje současné nastavení.

Ennie
20.10.2017

Kniha se mi velmi líbí. Na to, jak je krátká, nabízí hodně zajímavých myšlenek. Rozhodně se s autorovým myšlením ztotožňuji. Není to prostě "nic neříkající příběh" ani oddechový příběh (které mám ráda), ale je to kniha k zamyšlení.

hanis2806
13.10.2017

O dívce, která se rozhodne spáchat sebevraždu. Až poté co jí zbývá jen pár dnů života se rozhodne začít žít.
Téma knihy je zajímavé, ale moc mě nebavila.

Jessica007
08.10.2017

Kniha hodně k zamyšlení. Také bych ji doporučila každému, kdo se aspoň trochu zajímá o psychologii. A nejen. Rozhodně kniha má co říci. Zaujala mě, rozhodně jsem u ní přemýšlela a ještě budu. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

vivalamuff
03.10.2017

Mně se kniha četla dobře. Bylo tam několik myšlenek, nad kterými jsem se hluboce zamyslela - především jaký je smysl našeho života, proč vlastně žít. Knihu bych doporučila každému, kdo se aspoň trochu zajímá o psychologii člověka.

ladush
29.09.2017

Nápaditě a trochu filosoficky pojatý děj knihy, ke kterému se v myšlenkách někdy vracím. I s odstupem času vnímám, že je to kniha, na kterou se jen tak nezapomíná.

kercah
12.09.2017

Jak se dalo předpokládat od tohoto spisovatele, kniha byla k zamyšlení nad životem. Vše, co v knize bylo uvedeno je řečeno příběhem pravdivě, jen ten příběh mě osobně úplně nezaujal, možná tak na mě působilo ono prostředí, které nenavodilo tu správnou atmosféru, abych si z knihy odnesla pocit.., pocit, který by dlouho přetrval a já nad ním mohla znovu a znovu přemýšlet.

Marluksa
11.09.2017

Naprosto úchvatná kniha plná hlubokých myšlenek. Příběh Veroniky mě ani tak nezaujal, jako autorův náhled na danou problematiku. Určitě doporučuji všem, kteří se jaksi "duševně" trápí nebo "hledají". Z knihy plynou mnohá životní ponaučení.

moncakovinka
22.08.2017

Příjemné zamyšlení, žádné geniální myšlenky. Pár úsměvných momentů. Nenadchne, ani neurazí. Podle mě stojí za přečtení.

Lil_Pandicorn
18.08.2017

Nechápu, co na knížkách od Coelha všichni vidí, ale mě ani trochu nesednou. Snažila jsem se několikrát pár jeho knížek přečíst, bez úspěchu. Vždy jsem knížku odložila a znovu to už zkoušet nebudu.

peliska85
15.08.2017

První kniha, kterou jsou od Coelha četla a od té doby jsem nemohla s Coelhem přestat.

Mikik
05.08.2017

Strašně zvláštní kniha. Aspoň desetkrát jsem ji chtěla odložit a aspoň desetkrát jsem chtěla být už na konci, abych věděla, jak to dopadne. Na autorův styl si asi budu muset ještě zvyknout, ale určitě to budu zkoušet dál.

marketa.marketa
01.08.2017

Kniha mi byla doporučována od několika lidí jako super čtení, ale bohužel musím říct, že za mě zklamání. Do čtení jsem se musela nutit a nakonec ji ani nedočetla. Není to můj šálek kávy.

Murysek
01.08.2017

"Všichni jsme to už někdy pocítili." "Všichni jsme tak či onak blázni."

TanjaMarková
22.07.2017

Na mě tato kniha zapůsobila hlavně filozoficky. V podstatě je to takové malé zamyšlení nad životem, společností a bláznovstvím. Myslím si, že každý se někdy v životě cítil podobně jako Veronika a stejně tak jako ona si opět našel cestu k životu.

Leninkka
20.07.2017

Moc mě nenadchla a měla jsem co dělat aby ji vůbec dočetla. K zamyšlení nad životem to opravdu je, ale ne všem kniha sedne.

tereza2627
02.07.2017

k zamyšlení nad životem, kniha se četla velmi dobře

Denííí
01.07.2017

Z počátku mi to přišlo o ničem a měla jsem i mírnou averzi k hlavní hrdince. Tak ve třetině se to ale zlomí a závěr mě dostal, takže doporučuji dočíst. Našla jsem v knize spoustu zajímavých myšlenek.