Ďábel a slečna Chantal

Ďábel a slečna Chantal

Děj se odehrává v horské vesničce, která je závislá na lovecké sezoně, kdy sem dojíždí lovci. Vesničané se obávají, že kvůli tomu, že jejich děti odchází do měst se brzo jejich vesnička vylidní. Jednoho dne k nim do vesnice přichází cizí obchodník a nabízí jim zlato na záchranu vesnice. Ale klade si podmínku - musí zabít jednoho ze svých sousedů. Coelho zde rozepisuje myšlenky obyvatel a jejich odůvodnění vraždy. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406/dabel-a-slecna-chantal-406.jpg 3.8628

A dne sedmého... (3.)

O Demônio e a Srta. Prym (2000)

Vydáno:, Argo

Terca96

"Pokud máme možnost podlehnout pokušení, tak mu nakonec podlehneme."

kamolka

Souhlasím s některými komentáři, že autor má i lepší knížky. Námět je rozhodně výborný, hlavně mě zajímala otázka, jestli jsou lidé od základu zlí či dobrý. Ale bohužel jsem odpověď na tuto otázku nedostala. Je možné, že se na konci knihy odpověď objevila a já ji jen neviděla nebo jsem to nepochopila. Ale i tak se mi kniha líbila

Babo
21.11.2016

Věčný boj dobra se zlem. To je asi základní myšlenka této útlé knížečky.
Obrovské téma,které každého provází celým životem a na které není jednoduchá ani jednoznačná odpověď.
Nalistovala jsem si ji ve čtečce a bez jakékoliv znalosti autora ,kterého jsem z nějakého důvodu vždy přeskočila ,jsem se dala do čtení.
Nevím jestli se dá zařadit mezi filozofy ,asi ne , minimálně mezi známé filozofy , přestože myšlenka je to jistě filozofická a hodně zajímavá.
Takže kdo nečeká košatý příběh,ale chce si trošku zafilozofovat a popřemýšlet , ať se dá do čtení.

NiNo
23.10.2016

Zajímavá kniha, ale Coelho dokáže psát i lépe. I když jsem si představovala, že skončí jinak, ironický podtext byl příznačný. Pointou vlastně bylo, že nad dobrem i zlem (a tedy nad anděly i ďábly) v dnešní době zaručeně zvítězí byrokracie... Tři hvězdičky dávám na propracovanou sociální psychologii a prostředí, které mi až moc připomínalo vesnici, ve které jsem vyrůstala.

Turmee
29.09.2016

Nevím, jestli tahle knížka byla vhodná volba k seznámení se s Paulem. Morální dilema, které má nejspíš prostupovat celý příběh mě nedokázalo pořádně oslovit a nepovedlo se mi vnořit se do děje. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, chyběl tomu nějaký náboj. Závěr jsem předpokládala a ani autorův styl mě neuchvátil.

Na druhou stranu mě otázka ceny života přiměla přemýšlet. A co víc si můžeme od knihy přát?

Terata
20.08.2016

Jak jsem se před nedávnem dozvěděla, Paulo není v Česku moc oblíbený spisovatel a opravdu nechápu proč. (Co jsem tak pochopila, tak jen proto, že myšlenky, které vypustil do světa někdo jiný, dost často používá ve svých knihách.) Ale co je na tom špatného? Já tohoto autora mám ráda, libí se mi, jak tolik myšlenek dokáže sepsat do kratičké knihy, dokáže to napsat inteligentně a hlavně tak, aby nad tím čtenáři přemýšleli. Jako spisovatel u mě má můj obdiv, ale teď k samotné knize.

Tato kniha se mi už nelíbila tolik, jako předešlá kniha, co jsem od něj četla "Veronika se rozhodla zemřít". Bylo to nejspíše tím, že celý děj byl odkázaný na Bibli a na Dobro a Zlo a jelikož nejsem nábožensky založený člověk, neviděla jsem v tom takovou oblibu, jako v knize Veronika. Neříkám ale, že jsem u této knihy nepřemýšlela, přemýšlela. Paulo chtěl ukázat lidem, co všechno jsou schopni podstoupit jen kvůli penězům (v tomto případě zlatých cihel a následnou záchranu malého města).

Knize dávám ale jen 3 hvězdičky, není to proto, že by mne příběh nebavil nebo dokonce nudil, dávám to proto, že mě kniha neuchvátila tolik, jako Veronika a také pro náboženský kontext, ke kterému nemám blízko.

zuzi.kovar
12.07.2016

Druhá kniha tohoto autora, kterou čtu. První byla U řeky Piedra... a byla jsem z ní zhnusená, naštěstí tato kniha byla o několik kvalitativních stupňů lepší, vhodná k zamyšlení, dobré filozofické úvahy. Četla jsem ji s chutí.

K4t13
10.07.2016

Vskutku krásná kniha s napínavým a zajímavým dějem.

Bert77
04.07.2016

Kolektivní nevina nebo kolektivní vina? Velmi dobrá sonda do skupinové duše. A dnes se to děje možná v ještě větším měřítku, nebo se pletu?

DickBach
20.04.2016

Nebylo to zlé, ale od Coelha očekávám něco trošičku jiného.

fruitbueno
19.04.2016

Typický Coelho, se vším dobrým i špatným, co toto spojení obnáší...

vendy.b.
19.03.2016

Zprvu jsem trochu váhala kvůli méně dobrému hodnocení, ale jde vidět, že si zkrátka každý musí udělat názor sám. Kniha se mi moc líbila. Skvělý rozbor lidského myšlení, dobra a zla. Určitě to není naposledy, co jsem ji četla.

AnneMaxe007
12.03.2016

Krásné myšlenky na každém rohu (spíš na každé stránce?). Pěkně mě potrénovala ve víře v dobré konce :)

Christienne
24.02.2016

První setkání s autorem. Kniha se mi líbila.

anisek989
19.02.2016

Čekala jsem trochu víc epickej konec.

Papyn
14.02.2016

Odjakživa mám v oblibě sledování kolektivního myšlení lidí. Proto mě tato kniha zaujala. Děj plyne pomalu a příjemně, občas nečekaně změní směr. Je to oddechové čtení pro přemýšlivé a rozhodně si každý může najít co v knize hledá.
Coelha jsem si oblíbila, protože dobře umí popsat danou situaci a okolí, ale zároveň nechává prostor pro fantazii. Umí zabalit hlubokou myšlenku do zdánlivě nesouvisejících slov. Časem mi to "poselství" stejně došlo nebo vyplynulo z příběhu.
Vznikly ale situace, které úplně postrádaly smysl a proto dávám jen 3 hvězdy.
Knihu jsem četla ještě relativně mladá a proto mám v plánu jí přečíst znovu a v jiném světle. Kdo ví, třeba se moje hodnocení změní.

Heyyy
19.10.2015

Pro mě velmi čtivé, i když hodně lidí píše, že měli chuť knihu nedočíst, mě děj vtáhl od první stránky, zvědavost byla velká a děj gradoval. Nicméně je pravda, že ten konec... mohl být trochu lepší, větší bomba.

misa7414
08.10.2015

Asi určitě jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla, od Coelha se mi líbila nejvíce! :)

JiříM
06.09.2015

Dobrý příběh se zajímavým koncem. Knížka se mi velice líbila - lepší než u Řeky Piedra... .

JanaT.
23.07.2015

Moc zajímavá zápletka: sociální test. Hluboké myšlenky vyvěrající ze čtivého příběhu. Bibli dnes už jen tak někoho přečíst nedonutíte. Coelhovy knihy, aspoň myslím, dovedou základní myšlenky z ní přetransformovat do příběhů a podobenství a přimějí k hlubšímu zamyšlení.

IvaSporcrova
07.07.2015

Čela jsem ji jením dechem. bylo to taková pohádka, líbilo se mi to :)

barbora2950
12.06.2015

Úžasná kniha, která nabízí opět zamyslení nad životem, dobrem a zlem...

beran25
28.05.2015

Zatím jsem četl tři knihy od Coelha a ani jednou jsen nebyl zklamaný.

tanuki
26.03.2015

str 16: „..nevěřte slibům. Těch je svět plný; bohatství, věčná spása, nekonečná láska. Někdo dokáže naslibovat všecko, jiný zase uvěří všemu, co by mu mohlo zaručit lepší dny (…) Ti, kdo slibují a sliby neplní, dojdou jen k bezmoci a zmaru; totéž se stane těm, kdo jim na ty sliby skočí.“

Adelei
26.02.2015

Tahle knížka je úžasná. Jak jsem zapomněla děj, přečetla jsem si ji znovu. :)

Pawlisman
26.01.2015

Musím přiznat, že se mi četlo dobře, těšil jsem se a Coelhův formát se mi líbí. Nepochyboval jsem o doporučení a hodnocení 4*. Avšak konec se nějak vytracuje až skoro nudí. Jakoby Coelho nakonci zapomněl, co vlastně chtěl říci a nějak to zaonačil uzlíkem. Případně neuměl pořádně vystihnout či vymačkat to pravé. Knize chybí silnější závěr a nějaké šťavnaté vyvrcholení. Takže sic krátká kniha, v druhé polovině začne pomalu ale jistě nudit a až do poslední strany to jde stále lehce z kopce. 7/10

dark.ma93
22.01.2015

Průměrně čtivá a zajímavá filozofie o dobru a zlu. Celá podstata je, že člověk je svým způsobem zkažený a když se mu daří, chce, aby se nedařilo i ostatním. Každý je schopný, se v určité situaci chovat zle a sdílená bolest je poloviční bolest.

adorjas
18.10.2014

Veľa ľudí Coelha odsudzuje, vraj sa jedná o pseudofilozofické bláboly, ale podľa mňa je to fajn spôsob, ako aj priemerného čitateľa motivovať k premýšľaniu nad ľudstvom, k premýšľaniu nad citmi a vzťahmi. Coelhove diela v sebe obsahujú, podľa môjho názoru, silné humanistické myšlienky s tým, že nakoniec dobro vždy zvíťazí...aspoň teda na krátku dobu ;)

kvenez
14.10.2014

Do duše promlouvající kniha a jako vždy s nevšedním příběhem.

alef
03.10.2014

Je člověk dobrý nebo zlý? ... odvěká otázka, která nám nedá spát. Je to jenom strach z trestu, co z nás dělá dobré lidi? Je tedy snad přirozeností člověka být zlý? A co na to Bůh? Je pravdou, že aby se projevilo dobro, musí být vykonáno zlo? Jako v případě Ježíše a Jidáše? Nebo je to jinak? Zlo nikdy nemůže zplodit dobro, ale vždycky zase jen zlo? Tato kniha nás nutí přemýšlet nad samotnou podstatou lidského bytí.

Celá série "A dne sedmého ..." je, spolu s Alchymistou, možná to nejlepší, co Coelho napsal.