Ďábel a slečna Chantal

Děj se odehrává v horské vesničce, která je závislá na lovecké sezoně, kdy sem dojíždí lovci. Vesničané se obávají, že kvůli tomu, že jejich děti odchází do měst se brzo jejich vesnička vylidní. Jednoho dne k nim do vesnice přichází cizí obchodník a nabízí jim zlato na záchranu vesnice. Ale klade si podmínku - musí zabít jednoho ze svých sousedů. Coelho zde rozepisuje myšlenky obyvatel a jejich odůvodnění vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406/dabel-a-slecna-chantal-U2f-406.jpg 3.8737

A dne sedmého... (3.)

Vydáno:, Argo

O Demônio e a Srta. Prym (2000)

Kniha Ďábel a slečna Chantal

nikikostadinova

Ze série A dne sedmého se mi tento díl líbil nejvíce. Také jsem viděla zinscenované na jedné divadelní přehlídce a už tenkrát mě to zaujalo. Jsou lidé dobří nebo zlí? A proč se někdo pokouší přesvědčit, že celý svět je zlý?

Gejitka

Tak tuhle knihu jsem nějak nepochopila. Těšila jsem se na ni (další kniha od mého oblíbeného Coelha), ale moje očekávání nesplnila. Děj neubíhal, často jsem se v něm ztrácela. Myšlenky v knize ne mě byly moc složité.

Ketesh
16.10.2018

Poslední dobou se mi u Coelhových knih stává, že jsem fascinovaná začátkem a prostředkem, ale konec mi přijde, že neodpovídá té předchozí kvalitě...
Každopádně tahle kniha se mi velice líbila a je jedna z nejlepších, kterou jsem od něj četla. Vybral si krásný příklad, na kterém snadno ukázat jaký člověk je.

kejty91
17.08.2018

Coelho našel celkem hezký případ, na kterém ilustorvat lidskou přirozenost, kterou však ovládají city a rozum. Nic, co není možno využít ve svůj prospěch nebo prospěch více lidí, kteří se budou vzájemně krýt je zbytečné. Když budu těžit z dobra, budu ho konat, když poznám zlo a budu mít přístup k pohodlí, budu stát na této straně. Jen rozpoznat co je zlo a co dobro, co je dobro ve jménu zla? Nezodpověditelné otázky stejně jako vejce nebo slepice.

ForiCZ
08.08.2018

Na knihu jsem narazil, když jsem pátral po ne zcela vědeckých informacích o malbě Poslední večeře. Jeden článek vyvracel tvrzení z knihy, že Leonardo použil pro předlohu Ježíše a Jidáše stejnou osobu, nicméně mě ta větička "Dobro a Zlo mají tutéž tvář, všechno záleží na době, kdy každému z lidí zkříží cestu." dost zaujala. Tak se stalo, že se tahle kniha stala mým prvním střetnutím s Paulem Coelhem.
V zásadě jde říct, že se mi kniha líbila. Četla se velmi dobře, děj se netáhl a během jednoho dne byla přelouskaná celá. Akorát někde v půlce děje jsem si vzpomněl na Kingovo "Nezbytné věci".
Myslím, že ten děj v sobě nese mnohé, čtenáře donutí přemýšlet a sledovat lidskou přirozenost. Splňuje to, co by dobrá kniha měla přinášet. Jednu hvězdičku jsem ale musel dát dolů, protože mi tam stejně "něco" nesedělo. Možná slečna Chantal, možná závěr, který by si zasloužil trochu více prostoru. Každopádně se k tomuto autorovi rád zase vrátím.

eme
02.03.2018

velmi silna kniha. A nebo velmi silny pribeh a nas lidech.

Devil-Ivet
16.11.2017

Boj mezi dobrem a zlem. Vnitřní boj, kdy se rozhodujete pro správné rozhodnutí nebo pro zločin. Ale co je správné rozhodnutí? Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. To poznají na vlastní kůži i obyvatelé vesničky Visvous. Je jejich rozhodnutí správné?

PetraFrenz
24.10.2017

Skvělá knížka, která líčí moc peněz, odvahu i lásku.