Nevěra

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220313/big_nevera-g2b-220313.jpg 2.8624

Vydáno: , Argo

Adultério, 2014

Kniha Nevěra

sicilia14

Prvé knihy ,ktoré som čítala od Coelha, Alchymista a Piata hora mi učarovali, potom som začala čítať všetky jeho knihy a v určitom bode sa to zlomilo. Teraz po rokoch som vyskúšala niečo, čo som nečítala, ale sklamalo ma to. Zdá sa ze autor zmenil svoje poslanie zo spisovateľa, na ...ani to neviem zadefinovať. Na jednej strane komercia a na druhej akože hlboké myšlienky o Bohu a viere, je to také ezoterické? mystické?, doba a kupujúci si to žiadajú? Nie je to moja šálka kávy. Hrdinku som nepochopila, téma bola uchopena povrchne, skratkovito, priveľa poucnych fráz. Myslím, že Coelha odložím, a budem spomínať len na prvé knihy.

Nifredil
14.07.2021

Nic jiného nebylo po ruce, tak jsem sáhla po Coelhovi. Nu… přiznávám, nemám autora ráda pro jeho prvoplánové poselství v každé druhé větě a hraní si na duchovní hloubku. Tohle bylo trošku jiné kvůli tématu, ale pojato zase tak povrchně, až jsem hlavou kroutila. To opravdu stačilo těch pár duchaplných vět? A opravdu byly nutné ty explicitně sexuální scény (ne že by pohoršovaly, jen úplně nefungovaly jako posun děje, i když se o to autor úporně snažil)? A řešení? Vážně? Takhle jednoduše to všechno odbydeme a unoverzálně vyřešíme? Takhle předvídatelně? No ano, v jednoduchosti je síla, ale… No nic, no, nepřesvědčil mě. Šanci jsem mu dala, zůstává pro mě autorem pozérem, který píše na efekt a nepomohla ani změna tématu a vlastně jeho neobvyklá volba. Škoda.

pablito
07.04.2021

Narozdíl od pisatelů předchozích komentářu mě Coelho tímto románem nezklamal. I když musím přiznat, že zpočátku jsem pochyboval, zda to je opravdu Coelho. Byl jsem zvyklý v jeho tvorbě číst zeména mezi řádky a tady to vypadalo, že to bude jen "obyčený" román. Postupně se ale vybarvoval a o poselství (v řádcích i mezi řádky) mě neochudil.

aktijnov
21.02.2021

Z knihy jsem spíš rozpačitá. Hlavní hrdinka je rozmazlený, do sebe zahleděný fracek. Občas se chová jako psychopat. Děj nějak nemá spád....

pumply
02.02.2021

Knihu jsme si vzájemně předčítali s mužem, se kterým mě spojila právě nevěra... v mnohém jsem poznávala sama sebe, v mnohém jeho i "tu třetí"... zapůsobila na mě mocně. "Jen láska nestačí." / "Láska je vším."

Hanap279
14.01.2021

S hodnocením většiny čtenářů se celkem shoduji (m.j. popis sexu mě taky překvapil), jen mi přijde, že snad nikdo nepochopil závěr stejně jako já. Podle mne změna v myšlení "hrdinky" nebyla díky paraglidingu, ale tím, že se zjistila, že ani její muž není dokonalý a že i jemu chybí dobrodružství. To on navrhl paragliding a ona do toho šla, i když se bála. Myslím, že jí došlo, že ani v manželství nemusí být nuda a není proto nutné zrovna absolvovat paragliding. Myslím, že společně "postoupili na vyšší level" vztahu.

ondrach018
08.01.2021

Děj knihy je vpodstatě jednoduchý a lze se jej dozvědět už v anotaci. To, co na knize některé irituje a jiné naopak baví, je ta pouště duše, kterou nám tady Coelho servíruje. Kdo to nezažil, nechápe. Ale kdo zažil, ocení, jak ji Coelho popsal bravurně.

Daniel.F
26.11.2020

Coelho knihy působí poměrně rozporuplně. Myslím tím především Alchymistu, u kterého jsem jistá životní moudra, která působila poměrně naivně, dokázal překousnout, protože coby celek na mě kniha měla pozitivní dopad. U Nevěry už je to horší. Kniha mě nebavila, a jak píšou čtenáři pode mnou - nudil jsem se spolu s nimi.