Nevěra

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220313/nevera-g2b-220313.jpg 2.8592
Vydáno, Argo

Adultério, 2014

Kniha Nevěra

Hanap279

S hodnocením většiny čtenářů se celkem shoduji (m.j. popis sexu mě taky překvapil), jen mi přijde, že snad nikdo nepochopil závěr stejně jako já. Podle mne změna v myšlení "hrdinky" nebyla díky paraglidingu, ale tím, že se zjistila, že ani její muž není dokonalý a že i jemu chybí dobrodružství. To on navrhl paragliding a ona do toho šla, i když se bála. Myslím, že jí došlo, že ani v manželství nemusí být nuda a není proto nutné zrovna absolvovat paragliding. Myslím, že společně "postoupili na vyšší level" vztahu.

ondrach018

Děj knihy je vpodstatě jednoduchý a lze se jej dozvědět už v anotaci. To, co na knize některé irituje a jiné naopak baví, je ta pouště duše, kterou nám tady Coelho servíruje. Kdo to nezažil, nechápe. Ale kdo zažil, ocení, jak ji Coelho popsal bravurně.

Daniel.F
26.11.2020

Coelho knihy působí poměrně rozporuplně. Myslím tím především Alchymistu, u kterého jsem jistá životní moudra, která působila poměrně naivně, dokázal překousnout, protože coby celek na mě kniha měla pozitivní dopad. U Nevěry už je to horší. Kniha mě nebavila, a jak píšou čtenáři pode mnou - nudil jsem se spolu s nimi.

Samuel Tailor
24.11.2020

Naprosto rozumím čtenářům, kteří knihu nedočetli nebo jim přišla nudná. Ono totiž patlat se v osobní krizi jako hlavní hrdinka, vlastně je málokdy něco zábavného. Linda je zajištěná, úspěšná, trochu arogantní a tak nějak jí pálí dobré bydlo. Snaží se přijít na to, proč není šťastná, i když má život jak ze žurnálu. Jde od stěny ke stěně, ale ne dopředu. Od extrému k extrému. V tomto ohledu Coelho vykreslil situaci hlavní hrdinky dobře. Dal čtenářovi ochutnat jaké to asi je. Sice tím obětoval čtenářský zážitek, ale za tu odvahu mu ode mě patří dík. V jiném díle jsem toto ještě neokusil.
Děj je vskutku plytký, a tak kniha dává prostor k vyjádření myšlenek ztracené a osamělé Lindy, a to není vždy lehké skousnout. Občas se myšlenky opakují a točí se kruhu jako samotná postava.

Moc se mi líbila část s večírkem a následnou večeří hlavních postav. V této části kniha gradovala a bylo drsné sledovat, jak Linda ztrácí hlavu ve zdánlivě běžné situaci.

Bakana
28.10.2020

Nudíte se? Pořiďte si milence :-).

Kniha popisuje klasickou krizi: máme práci, manžela, zdravé děti, auto a střechu nad hlavou. A pak vám jednoho dne dojde: a to je všechno? To je to, čeho jsem chtěla dosáhnout? A co dál? (btw toto je opravdu problém, se kterým se potýká spousta lidí - zeptejte se psychologů :-))
Taky se mi takové myšlenky občas honí hlavou. Pak mě napadají věci jako "co kdybych v práci dala výpověď, rozloučila se doma a šla se tak na půl roku zašít do Indie do nějakého ášramu?" Hlavní hrdinka si pro změnu začala románek s ženatým chlapem. Nic proti, jenže to život jen zkomplikuje. Navíc její vlastní manžel byl anděl na zemi. Milující, chápající, oddaný... takového mi tedy ukažte :-).
Takže ano, pohnutky vedoucí k sepsání této knihy chápu velice dobře. Jenže závěr... nevím, připadal mi plytký. I když hlavní hrdinka dosáhla míru v duši, pro mě to bylo nedostatečné. Chápu, že prošla nádherným zážitkem a to člověka posune nějakým směrem. Posune! Pokud to ale má být okamžik probuzení, tak v tom případě hluboce závidím a okamžitě se jdu objednat na paragliding.

kacenka075
29.08.2020

Nedočteno. Možná je konec nečekaně překvapivý, ale to se zatím nedozvím. Pro mě úplně obyčejný příběh nevěrné manželky bohatého muže.

Pdede
25.08.2020

Oddychovka o vztazích

Janesky
23.07.2020

ako inak, pojednanie o vzťahoch :-)