Nevěra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lindě je 31 let a podle mínění všech vede dokonalý život: bydlí ve Švýcarsku, v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, má skvělé manželství, milujícího manžela, roztomilé a způsobné děti a zaměstnání novinářky, na které si nemůže stěžovat. Rutina a předvídatelnost každodenního života v ní však začínají budit pochybnosti. Už nedokáže snášet úsilí, které musí vynakládat, aby vypadala šťastně, zatímco ve skutečnosti k životu pociťuje nesmírnou apatii. To všechno se změní, když se setká s mužem, s nímž si v době dospívání byla citově blízká. Jacob je teď úspěšný politik a během interview, které s ním Linda pořizuje, v ní posléze vzbudí něco, co už dávno nepocítila: vášeň. Linda teď udělá všechno pro to, aby si tuto nedosažitelnou lásku vybojovala. Bude muset klesnout až na samé dno lidských citů, aby nakonec došla vykoupení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220313/nevera-220313.jpg 2.8516
Orig. název:

Adultério (2014)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (120)

Kniha Nevěra

Přidat komentář
PetraSkurkova
11. února

Půl knihy jsem zoufale čekala, kdy přijdou cenná a žádaná životní "moudra". Pak jedno možná dvě přišla a tím se pro mě kniha bohužel vyčerpala.

RenkaB
08. ledna

"Přečteno" ve formě audioknihy. Rétorka Jana Stryková mě teda vůbec nenadchla, k její četbě bych velice často potřebovala vidět zároveň i knihu. Protože její četba stylu kulomet, aniž by intonací dala možnost poznat změnu osoby, která mluví, mě rozčilovala celou dobu. Rovněž bylo místy obtížné z četby poznat, zda se ještě jedná o řeč přímou, anebo myšlenkový pochod dané osoby. Tak rychle a beze změny v hlase bylo vše oddrmoleno. Ale budiž, doposlouchala jsem do konce.

Ke knize - hlavní postava mě neskutečně dopalovala. Ze začátku mi připadala jen jako unuděná trubka, ve finále jsem změnila názor na to, že to je prostě a jednoduše kráva (pardon). Pokud autor zamýšlel mě jako čtenáře nadzvednout ze židle, tak se mu to povedlo. Ty myšlenkové pochody hlavní postavy byly neskutečně ubíjející a furt dokola to samé. Ale vydržela jsem do konce. Jestli však sáhnu po další knize tohoto autora, tak to bude asi za hodně dlouho.

Opatov
05. ledna

Tenhle pribeh podle komentaru rozdelil zeny na dve skupiny. Jedna kategorie knihu nechape a druha se v knize poznava. Umyslne pisu zeny, protoze to je cilova skupina. Docela verim, ze byla sepsana z internetovych prispevku zen. Svycarsko je vyliceno jako raj na zemi. Je to predevsim kniha, fikce a neni to skutecny pribeh. Je to spis psychologicka sonda do zivota plne zabezpecene zeny, ktera nema vubec zadne problemy. Ale tohle obdobi nikdy netrva vecne, at uz vlastnim pricinenim, ci rizenim osudu. Zivot je totiz o tom, ze se porad neco deje. Docela se mi libilo.

Chesterton
23.11.2018odpad!

VĚTŠINA NEMOCÍ JE DŮSLEDEK POTLAČENÝCH EMOCÍ. S tím nelze než souhlasit, ale zároveň to není celá pravda. To bývá ošidnost knih tohoto Mága. A právě v tomto duchu se nese celý rádoby děj knihy. Příběh přeplněný prázdnotou a ubíjejícími hrátkami na cosi, co určitě není filozofie. Povrchnost a polopravdy v padesáti odstínech znuděnosti, nevyrovnanosti a nezralosti. Obrázek nejzmatenějších záhybů konzumní společnosti ze kterého je smutno. Smutek ze ztráty smyslu a skutečných hodnot. Jako bonus smutek z toho, že nevěra je i v realitě často odraz vnitřní prázdnoty. Forma, která nabízí minimum naděje. Jedinou nadějí jsou nízká hodnocení čtenářů. Sama dávám slůvko odpad knihám pouze s krajní nechutí. Avšak celkově by si dílo tohoto Mága zasloužilo rozbor odborníka na psychologii, manipulaci a psychiatrii. Bohužel.

Nomia
21.10.2018

Příliš filozofického ukájení se na úkor samotného příběhu. Tak jako i samotná hrdinka, která je znuděná, ubitá stereotyp, tak i já jsem takřka zalkla nudou při čtení.
Nepopírám, že se v Nevěře najdou některé zajímavé myšlenky, úvahy, nad kterými člověk i tak trochu podumá a leckdy i srovnává se svým životem, ale jako celek kniha nefunguje. A rozhodně není jedinou vadou na krása samotná hlavní postava, která mi opravdu k srdci nepřirostla, ale kamenem úrazu je právě neschopnost autora pořádně vtáhnout čtenáře do příběhu.

Orlok
10.10.2018odpad!

Nějak nevím, co k tomu říct. Četla jsem Veronika se rozhodla zemřít a považuji to za docela kvalitní dílo. No a potom jsem si vzala tohle...

NinaStikova
11.09.2018

Jelikož tento žánr není zrovna můj šálek kávy, příběh se mi moc nelíbil. Je plný filosofických úvah o motivaci člověka, čímž mi dost připomínal díla Fitzgeralda, ale nedokážu říct, jestli je ta knížka dobrá nebo špatná. Zdržím se tedy zbytečného nízkého hodnocení.

Stanas513
03.09.2018

Nějak jsem popadla tuhle knížku, aniž bych tušila, že se v ní tak trošku najdu...

jes09
02.09.2018

Pokud se člověk oprostí od ostatních děl, tak se mi kniha líbila. Resp. je to téma dnešní doby což mě baví.

Marluksa
31.07.2018

Jsem za půlkou, ale víc už nedám. Zbaběle to vzdávám, protože jsem čekala podstatně víc. Sem tam mě zaujala nějaká ta moudra, ale samotný příběh i styl, jakým je psaný je pro mě dosti podivný. Nezajímavý, chaotický a zmatený. Zatím to nejhorší, co jsem od Coelha četla. Nehodnotím, protože není co. Možná se k ní jednou vrátím. :/

Petrush
24.07.2018

Od autora jsem četla knih více, ale tato byla jednoznačně nejslabší. Četla jsem ji jako novinku po vydání a přišlo mi, jako by se autor snažil vydat každý rok před Vánoci novou knihu, a to za každou cenu - takže kvalita vypadá podle toho. Nedoporučuji.

MortRainey
09.07.2018

Uff, upřímně, měl jsem co dělat, abych se "nakopnul" knihu dočíst. Nuda, klišé nad klišé, doplněné filosofickými litaniemi a výlevy odkazující mnohokrát na Bibli. Tohle asi nebyl nejlepší výběr na seznámení s brazilským bestselleristou, ale nechtěl jsem hned začít Alchymista;-)
"Abys poznal, kdo jsi, musíš někdy ztratit sám sebe." Tak zní motto knihy (alespoň je uvedeno na přebalu). To je myšlenka příběhu jednatřicetileté Lindy, která po deseti letech manželství zní jako padesátiletá manželka, které pomalu a dobře končí její nudný život (dvě děti, dům na předměstí, kariéra úspěšné novinářky v předním ženevském deníku, bohatý a milující manžel). Chápu, že čím víc toho někdy člověk má, tak tím více se může nudit, zvlášť po pocitové stránce, ale. Ten příběh by se dal pojmout jinak. Musím souhlasit s jinými čtenáři, že opravdu není o nevěře. Je totiž o nudě, která se nedá řešit psychoanalýzou a předepsanými farmaceutiky. Bohužel, ta nuda se přenáší i na čtenáře a chtíči číst dál. Četl jsem lepší knihy o pohledu do ženské duše a upřímně i mnohými zatracovaný Viewegh to uměl ve svých knihách vyjádřit upřímněji a poutavěji.
Kdysi jsem četl, že Coelho tuto knihu sepsal z příběhů svých čtenářek a jejich zpovědí na sociálních sítích, takže pocitu "lepenice" se prostě nemůžu zbavit i když obsah knihy působí jednolitě.
Knihu (ne)doporučuji;-) a dvě hvězdičky za možnost pohledu do současné švýcarské a zvláště pak ženevské společnosti nejen "high class", kterou hrdinka knihy zastupuje.

Zlatinka.Emilly
27.06.2018

Jak je mým krédem. V každé knize lze najít něco pozitivního, něco co buduje, něco co ukáže cestu ven z čehokoliv co svazuje nebo třeba jen něco vysvětlí. Takže dříve bych knihu odložila a už se s ní víc nezabývala. Já jí ale přečetla celou (a opravdu jsem se naučila nečíst mezi řádky, jak jsem mívala v oblibě, když mě nějaká kniha nudila). Navíc na straně 125 je kniha, která se mi hodí do Čtenářské výzvy bod č. 1 - Kniha, která byla zmíněna v jiné knize. To je dostačující pozitivum :)

Kralovna_Andy
11.06.2018

Jediná knížka, kde je hlavní hrdinka až přímo nesnesitelná.A tím je kniha asi zájimavá.

Aneleh
08.06.2018

Linda v knize trpí tak obrovskou vnitřní prázdnotou, až se bojíte, abyste se od ní nenakazili. Popravdě jsem se nemohla dočkat, až příběh dočtu. Tedy on to vlastně ani příběh není, spíše rozebírání pocitů hlavní hrdinky, jejího neustálého přeskakování od opravdové lásky k manželovi a pak zase k milenci. K tomu ještě neustálý strach, zda není psychicky nemocná, zvláště, když ji napadne to s těmi drogami - proboha! Žádná máma od dětí by se něčemu takovému nevystavila. Nakonec si to správné uvědomí, když si vyzkouší adrenalinový zážitek. Nevím proč Lindě nevěřím, že kdyby kniha měla pokračování, určitě by se v manželství zase začala nudit a hledala by si nové povyražení. Zřejmě proto, že je nejen citově nevyrovnaná, ale ani si lásky nedokáže vážit. Nelíbilo se mi, že zde chybí pořádný děj a také to, že Linda jako kdyby vůbec nevnímala svoje děti - mluví se o nich jen jako o malých bezejmenných bytostech (dítě nebo jedno z dětí), které zajímá nejvíce mobil. Linda má prostě všechno, dokonce i chůvu, a tak se může starat jen sama o sebe. Nějak je poznat, že to psal muž, který se chce za každou cenu vžít do pocitů a myšlení ženy, ale upřímně - moc mu to tedy nejde.

Tereza299
28.05.2018

Tak tohle mě fakt nebavilo. Hlavní postavě jsem "nerozuměla", nedalo se s ní ztotožnit, lezly mi na nervy její úvahy a myšlenky. Dlouho toužím přečíst si něco od Coelho a mrzí mě, že jsem si jako první knihu vybrala tuhle.

K4t13
12.03.2018

Nevěra je trošku slabší dílo - na Coelha, ale ukrývá se v ní spousta pravdy. Líbí se mi, jak rozebírá myšlení hlavní hrdinky. Jako vždy nutí čtenáře k zamyšlení.

Uterox
14.01.2018

Tady je hlavní úskalí této knihy v tom, že hlavní hrdinka není sympatická a těžko se s ní lidé budou ztotožňovat. Lidé rádi čtou knihy, kde se ztotožní. Navíc pro Českou republiku je to velký problém. Tzn., že hlavní hrdinka je "za vodou", má všechno a cítí neskutečný "nevděk", neváží si toho, je zhýralá a žije "nudný" stereotypní život. A najede na cestu, kde pojede do opačného extrému, aby našla dobrodružství, nepředvídatelnost a riskuje všechno, co má. Ve skutečnosti touží jen a pouze ukončit svůj nudný a předvídatelný život a naleznout opravdovou lásku a štěstí. Čili určitě má kniha zajímavé pasáže a i méně zajímavé až zdlouhavé pasáže. Sem tam moudrost a filosofování. Určitě není pro každého, ale spíše pro náročné čtenáře, kteří si přečtou i něčí životní prohry a zamyslí se nad celkovým smyslem a "posláním" dané knihy.

kalvera
02.01.2018odpad!

Kniha je depresivní, vůbec jsem nepochopila, co tím chtěl autor říci, nudná, abych se dostala k rozuzlení na konci knihy, musela jsem přeskakovat celé odstavce. A hlavní hrdinka mi přišla jako jasná psychopatka, tedy i trochu pochybuju o psychickém zdraví autora, když je schopen takto detajlně popsat psychiku jasně narušené hlavní hrdinky. Jeho Alchymista se mi hodně líbil, ale tohle je hrůza ! Odpad.

dendishek
08.12.2017

Dokážu si živě představit, že prázdnotu vylíčenou v knize očima Coelha pociťují miliony a miliony lidí na této planetě. Být bohatý a mít vše, ale vlastně mít nic. Bylo zajímavé pozorovat hlavní hrdinku, jak se s tím pere po svém. Líbilo se mi také vylíčení Švýcarska jako země pro žití. Kniha mi dala hodně - doporučuji.

plachosrst
18.11.2017

Až mě samotnou děsí, jak moc jsem se v té knize našla! Není to o nevěře, ale o vnitřní prázdnotě.

SophiaS
25.10.2017

Tato knížka mě oslovila nejméně z těch, které jsem od autora četla. Některé pasáže se mi líbily více a některé méně, ale celkový příběh mě nezaujal.

Monique07
19.10.2017

Nestává se často, že bych nedočtenou knihu odložila a už se k ní nevrátila... ale v tomto případě jsem nemohla jinak.

Tengrinor
16.10.2017

Chápu, proč se tolika lidem tato kniha nelíbí. Když on je Coelho hodně zatížen na tu myšlenku nevlastnit partnera a tudíž nežárlit. Nečetla jsem jeho životopis, ale nedivila bych se, kdyby sám byl nevěrný. Tato kniha prostě není pro každého. Mně hlavní hrdinka taky nepřišla sympatická.
Je to kniha k zamyšlení, pokud člověka nepobouří, protože vypráví o prohřešku, který se neodpouští lehce. Za mě se četla dobře.

pbrezinova16
06.09.2017

Vážně? To mělo být jako padesát odstínů čehosi v rádoby filozofické omáčce? Ze začátku jsem si říkala, že je hlavní postava kráva, pak jsem jí začala nesnášet, nakonec mi jí bylo jen líto. Konec knihy jsem už přeskakovala řádky. Jinak mám Coelha ráda, ale tohle bylo naprosto zbytečný.

Terry11
01.08.2017

Dočetla.

milenama
24.07.2017

nedočetla

alexpo
11.07.2017

Já věděla, že to nemám číst. Už s Alchymistou jsem měla problém. Hlavní hrdinka mi strašně vadila. Vadil mi i styl vyprávění, vadilo mi uvažování postav, vadilo mi, že jsem to nakonec dočetla.

Jana283
30.06.2017

Kniha mě nudila tolik, že jsem začínala chápat, že nuda mohla dovést hlavní hrdinku k nevěře... , ale to asi nebyl autorův záměr.

eva3655
22.06.2017

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno četla Hausfrau od Jill Alexander Essbaum, která má velmi podobnou zápletku, měla jsem při čtení trochu pocit deja vu a většinu času se dost nudila. Ovšem konec byl naprosto odlišný a v tomto případě to trochu příběh poslalo do červené knihovny. Jinak mám autora ráda, tak z protekce dávám 3*, ale k této knize se už určitě nevrátím.