Poutník – Mágův deník

Poutník – Mágův deník

První román světoznámého brazilského autora líčí neobyčejné putování za ztraceným mečem, cestu za vlastním osudem a nalézání životní síly. Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověk... celý text

Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pod vedením učitele a přítele Petra vypravil, aby našel meč, který mu byl při slavnostním rituálu jednoho esoterického řádu pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek, s jejichž pomocí poutník jednotlivé úseky cesty za ztraceným mečem zdolává, se vyvíjí i složitý vztah učedníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420/obalka-poutnik-maguv-denik-poutnik-maguv-denik.jpg 3.8465

O Diário de um Mago (1988)

Vydáno:, Argo

petra7210

O poutní cestě do Santiaga de Compostela jsem do té doby neměla ani tucha. Byla první knihou, kterou autor napsal a já jí četla asi jako třetí v pořadí. Je v ní mnoho moudrého...

m_myska

Velice zajímavá kniha k zamyšlení.

Hathor89

Knihu jsem četla velmi pomalu, musela jsem se na ni soustředit, abych pojala všechny myšlenky, kterými byla nabyta. Místy mi připadala jako průvodce pro život … Kolikrát projdeme se skloněnou hlavou a nevnímáme své okolí? Neměli bychom také zkusit cvičení rychlosti a vnímat naše okolí? A mimoto … Svatojakubská cesta je úžasná sama o sobě.

Vinca123

Zajímavá kniha se spoustou zajímavých myšlenek, ale na mě tam bylo až moc náboženství.

mcleod

"Nevšední věci se dějí na cestě obyčejných lidí." Zažili jste někdy ten zajímavý pocit (rozebíraný mimo jiné i v Pamukově Černé knize), kdy se vám v hlavě odehrává podobný příběh jako v samotné knize? I já jsem potřeboval spolu s tím pravým průvodcem projít cestou poznání svého života. Právě v ten pravý čas, kdy jsem po stupňující se sérii ubíjejících zklamání propadl pocitu, že nemá cenu se o cokoli snažit, protože si život stejně všechno zařídí po svém, přišla nevšední věc... Tehdy jsem vzal do rukou tuto knihu o cestě za pochopením, plnou moudrých úvah o hloubce a významu lidského života, která mě (podobně jako hlavní postavu) svým "provázením" postupně dokázala vytrhnout z nesmyslných myšlenek a dovést mě zpět na cestu naděje, nadšení a radosti. "Obyčejně se nebráníme, když z nás vyprchává nadšení při takových drobných záležitostech, které nehrají žádnou roli tváří v tvář velikosti každé existence. Ztrácíme nadšení po malých a nevyhnutelných porážkách v průběhu dobrého boje. A protože nevíme, že nadšení je vyšší silou, obrácenou ke konečnému vítězství, necháme si je proklouznout mezi prsty a nevšimneme si, že zároveň s ním nám unikne pravý smysl našeho života. Obviňujeme svět z naší nudy, z naší prohry, a zapomínáme, že sami jsme nechali uniknout tu strhující sílu, která vše ospravedlňuje; projev agapé v podobě nadšení." Tím nejkrásnějším vrcholem knihy je právě kapitola Nadšení a její poučení o agapé jako nejhlubší formě všepohlcující lásky obrácené k celému světu... Kniha tak představuje příběh o hledání nadšené životní cesty, která je tím pokladem (minimálně v určitých dobách) skrytým nám všem... a to i přes jeho relativně snadnou dostupnost, tato cesta je přece pro obyčejné lidi. "Nicméně, pokud se budu snažit tak jako dosud, možná jednou pochopím, že lidé vždy přijdou v pravý čas tam, kde jsou očekáváni." Paulo Coelho má zvláštní dar, jeho knihy jsou lehké a čtivé, přitom dokáží přinutit k zamyšlení a dodají vždy tu pravou dávku nadšení a naděje. Kdo by po přečtení Poutníka mohl snad zapochybovat o cíli svého života, o přemýšlení nad smyslem jeho dosažení a o dobrém boji, který ho k němu dovede?
Poznámka: Rituály sice působí poněkud podivně, ovšem k mému nadšenému překvapení je "rituál modré koule", kterým hlavní postava v sobě vyvolává agapé, přístupnými slovy vyjádřený můj častý osobní prožitek... který vážně funguje :-)

New-radus
28.09.2016

Kniha plná zajímavých myšlenek - velmi inspirujících, ostatně jako vždy.

vlkcz
07.06.2016

Nevyhnu se srovnání s Bridou, podle mého tyhle dvě knihy spolu souvisí (i autorovým odkazem v Bridě). Popis cesty síly (mužské) je víc orientován na vnější události a jejich propojení a dopad do vnitřního světa, u Bridy a její ženské cesty je to spíš obráceně. Zajímavá i tím, že poskytuje i praktická cvičení.

kejty91
29.05.2016

Kniha nepopsatelná slovy. Je to dílo. Nedivím se, že byl za něj i mnoha další PC ohodnocen různými cenami, apod. Každý si z příběhu vezme opět, co potřebuje. Mě to vysvětlovalo dřinu, kterou jsem během současného studia zažívala. Mnohé dávalo smysl. Jedna cesta může mít tisíc příběhů.

DickBach
20.04.2016

Nebylo to špatné, ale pro mně příliš... "tvrdé", jaksi neohebné. Čekala jsem víc.

fruitbueno
18.01.2016

Ve změti myšlenek a nadpřirozena se v této poutnické příručce našlo pár pozoruhodných citátů, se kterými se hluboce ztotožňuji. Jinak ale spíše průměr...

anet6
21.12.2015

Film naprosto úžasný! Životopisné filmy nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale vydat se na to do kina nebyl vůbec špatný nápad. Doufám, že po všech mých zkušeností kniha/film bude i tato kniha ještě o něco lepší. Doufám, že se k ní v brzké době dostanu a nezklame.

kokolka
15.10.2015

malá velká Kniha o mém velkém snu. Dala mi nepopsatelně moc.

Pawlisman
19.09.2015

poměrně normální příběh, který se mi však líbil právě svojí skutečností a normálností. Asi by to byla průměrná Coelhova kniha, což asi i je, avšak jednotlivá svičení mi přijdou skutečně povedená a jsou velkou přidanou hodnotou samotné knihy. Určitě jedna hvězda navíc. Útlá knížka, kterou nešáhnete vedle..

aktijnov
01.09.2015

Kniha mě nenadchla. Je málo čtivá, k některým pasážím jsem se musela stále vracet, abych je pochopila...

Krásné myšlenky v ní byly...

"... vědění má cenu jen tehdy, pokud pomůže člověku překonat nějakou překážku."

Sarri
22.07.2015

Knížka se mi opět docela líbila, ale určitě patří spíš k těm horším dílům. Není to tím, že by jí scházelo nějaké poselství nebo zajímavé moudrosti. Jen mi spíš osobně nesedla forma autobiografie. Z nějakého důvodu jsem Paulovi moc nefandil a nedokázal se do něj při jeho prožívání vžít. On jako hlavní hrdina mi neseděl. Ale jde spíše o tu podanou formu než o podstatu knihy, a tak úplně nemám pocit, že by byl Poutník v něčem o hodně horší než jiné Coelhovo knihy. Jen ho chci jednoduše nějak odlišit od knih, které mi daly něco víc - Poutník mezi ně totiž nepatří.

IvaSporcrova
07.07.2015

Není špatná, ale od Coelha mám radši jiná díla :). Musela jsem ji číst na dvakrát, chce to čas na vstřebání.

KetrinZel
03.06.2015

Báječná kniha, plná inspirace a praktických rad.

Elbereth13
19.04.2015

Kniha byla sice méně čtivá než Paulova ostatní díla, ale děj mě naprosto pohltil. Stala jsem se dalším účastníkem poutě, žila jsem příběh poutníka a šla tuto pouť s hlavním hrdinou :)

ivana5609
08.02.2015

Přečetla jsem již několik knih od tohoto autora a musím uznat, že se mi Poutník líbil prozatím nejméně. I přesto, že tam bylo opět spousta zajímavých myšlenek se mi nepodařilo přečíst knihu "jedním dechem" jak jsem u něj zvyklá. Na druhou stranu si myslím, že velký vliv na to má můj pohled na náboženství. Že děj nedokáži tak hluboce procítit jako lidé silně věřící. Nicméně kdo ví. :)

tlllk
10.09.2014

Prišlo mi to ako ako myšlienkový vypredaj z kníh Carlosa Castanedy, komprimovaný do jednej knihy. Umelá mystická komerčná zlátanina ako Banášov KOD9. Aj majster tesár sa utne, ešte že Paulo ma aj ďaleko lepšie knihy.

Esie
10.09.2014

Ze začátku velmi čtivé a řekla bych, že i dost jsem se zamýšlala nad tou knihou, ale později pro mě jen utrpení knihu dočíst. Nudné, nečtivé a hlavně mi přišlo něco až absurdní. No nevím jestli budu od autora ještě něco číst nebo mě takhle kniha absolutně odrabila

TheCiko5
09.06.2014

Jedna z nejnečtivějších knih,co jsem přečetl. Po jejím přečtení jsem nebyl schopen si uvědomit,o čem kniha byla. Vybral jsem si ji jako první věc od Coehla a dodnes nevím,co si myslet. Prosím přítomné,aby mi poslali nějaký motivační dopis,který změní můj dosavadní názor,totiž,že Coehlo je z čtenářského hlediska nezajímavý spisovatel.

Lazebník
19.03.2014

Naprosto výborná záležitost. Chvílema jsem měl pocit, že to já jdu v knize vlastní poutí ... sugestivní, pravdivé, nesmrtelné

Sayuri
27.02.2014

Mágův deník podporuje čtenáře ve víru a naději, v sílu a vytrvalost. Mám moc ráda Paulovi knížky a tahle je pro mě jedna z nejlepších!

Natique
07.12.2013

Krásná kniha. Poutník, Alchymista a Veronika se rozhodla zemřít - nejlepší knihy od Coelha.

Koza3
17.09.2013

Zajímavý příběh, ale neoslovil mě tak jako Alchimista nebo Veronika se rozhodla zemřít. Putování P.Coelha bude pro mě určitě zajímavější za pár let... na některé knihy může být člověk mladý nebo nemoudrý a to jsem cítil při čtení této knihy. I P.Coelho popisuje sám sebe v knize jako učence, který vykonáním své pouti a nalezením svého meče jaksi "dospěje" do dalšího stádia života. Zkusím se do knihy pustit znovu za deset let a třeba se mi zalíbí více :-)

budíček
08.06.2013

Poutníka řadím mezi moji top 3 od Coelha. Autor popisuje svoji pouť přes Španělsko, aby našel svůj meč a dokončil duchovní rituál. Během své cesty zažívá různá dobrodružství a potkává různé lidi. Putuje se svým průvodcem a učitelem Petrem, který mu ukazuje krásy i tajemství Svatojakubské cesty, kdy procházejí horami, malebnými vesničkami, nebo opuštěnými místy, kudy lidská noha příliš často nekráčí. Kniha je opět plná moudrých myšlenek a citátů, především těch týkajících se lidských snů a jejich naplnění a také cest, kterými se každý člověk v životě ubírá. U některých míst, kterými putují vypráví staré legendy, které se s místem pojí a autora během cesty také čeká boj s jeho osobním démonem. Objevují se opět i myšlenky týkající se víry, ale protože Coelho je autor, ke kterému to duchovno prostě patří, tak to nepřekvapuje, a komu se Coelhův styl psaní líbí, tomu to až tak vadit nebude. Hlavní myšlenkou je dosažení svého snu/cíle (tady hledání meče) a nalezení cesty, která k němu vede...

pecka02
07.06.2013

Ač jde náboženství mimo mě, Poutník mě dostal...přečtena prakticky za večer...všechno, co mi chybělo v Alchymistovi, jsem našla tady...krásná knížka

elu
11.03.2013

Inspirující čtení :)

Luisa
04.03.2013

Baví mě číst knihy o Svatojakubské pouti a srovnávat různá pojetí autorů. Četla jsem pátera Líznu, Pavlu Jazairiovou i Coelha. Každá z těch knih byla svým způsobem zajímavá, Poutník je asi nejulítlejší. Svou pouť bych asi pojala jinak, ale ať si to každý prožije, jak ráčí. Magické kejkle nemám ráda, ale sem tam kousek moudra se tam vyšťourat dal.Na to, jak o autorovi hodně lidí básní mě to zas neuchvátilo.