Ďábel a slečna Chantal

Ďábel a slečna Chantal https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406/bmid_dabel-a-slecna-chantal-0dM-406.jpg 4 914 88

A dne sedmého... série

< 3. díl

Brazilský spisovatel Paulo Coelho vytvořil ve svém románu modelovou situaci, v níž má proběhnout boj dobra a zla. Do upadající horské vsi přijde cizinec, aby se formou ďábelského pokušení dobral podstaty lidské přirozenosti. Důležitou roli v pokušitelově plánu sehraje servírka slečna Chantal Prymová. Románem Ďábel a slečna Chantal autor končí trilogii A dne sedmého..., do níž patří knihy U řeky Piedra jsem usedla a plakala a Veronika se rozhodla zemřít.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Demônio e a Srta. Prym , 2000

Ketesh
16.10.2018 4 z 5

Poslední dobou se mi u Coelhových knih stává, že jsem fascinovaná začátkem a prostředkem, ale konec mi přijde, že neodpovídá té předchozí kvalitě...
Každopádně tahle kniha se mi velice líbila a je jedna z nejlepších, kterou jsem od něj četla. Vybral si krásný příklad, na kterém snadno ukázat jaký člověk je.

kejty91
17.08.2018 4 z 5

Coelho našel celkem hezký případ, na kterém ilustorvat lidskou přirozenost, kterou však ovládají city a rozum. Nic, co není možno využít ve svůj prospěch nebo prospěch více lidí, kteří se budou vzájemně krýt je zbytečné. Když budu těžit z dobra, budu ho konat, když poznám zlo a budu mít přístup k pohodlí, budu stát na této straně. Jen rozpoznat co je zlo a co dobro, co je dobro ve jménu zla? Nezodpověditelné otázky stejně jako vejce nebo slepice.

ForiCZ
08.08.2018 4 z 5

Na knihu jsem narazil, když jsem pátral po ne zcela vědeckých informacích o malbě Poslední večeře. Jeden článek vyvracel tvrzení z knihy, že Leonardo použil pro předlohu Ježíše a Jidáše stejnou osobu, nicméně mě ta větička "Dobro a Zlo mají tutéž tvář, všechno záleží na době, kdy každému z lidí zkříží cestu." dost zaujala. Tak se stalo, že se tahle kniha stala mým prvním střetnutím s Paulem Coelhem.
V zásadě jde říct, že se mi kniha líbila. Četla se velmi dobře, děj se netáhl a během jednoho dne byla přelouskaná celá. Akorát někde v půlce děje jsem si vzpomněl na Kingovo "Nezbytné věci".
Myslím, že ten děj v sobě nese mnohé, čtenáře donutí přemýšlet a sledovat lidskou přirozenost. Splňuje to, co by dobrá kniha měla přinášet. Jednu hvězdičku jsem ale musel dát dolů, protože mi tam stejně "něco" nesedělo. Možná slečna Chantal, možná závěr, který by si zasloužil trochu více prostoru. Každopádně se k tomuto autorovi rád zase vrátím.

eme
02.03.2018 5 z 5

velmi silna kniha. A nebo velmi silny pribeh a nas lidech.

Devil-Ivet
16.11.2017 4 z 5

Boj mezi dobrem a zlem. Vnitřní boj, kdy se rozhodujete pro správné rozhodnutí nebo pro zločin. Ale co je správné rozhodnutí? Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. To poznají na vlastní kůži i obyvatelé vesničky Visvous. Je jejich rozhodnutí správné?

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Skvělá knížka, která líčí moc peněz, odvahu i lásku.

moncakovinka
22.08.2017 3 z 5

Moje první přečtená kniha od Coelha, který si mě získal. Hlavní otázka celé knihy je zajímavá, četla jsem se zvědavostí a rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Terca96
13.08.2017 5 z 5

"Pokud máme možnost podlehnout pokušení, tak mu nakonec podlehneme."

kamolka
07.04.2017 4 z 5

Souhlasím s některými komentáři, že autor má i lepší knížky. Námět je rozhodně výborný, hlavně mě zajímala otázka, jestli jsou lidé od základu zlí či dobrý. Ale bohužel jsem odpověď na tuto otázku nedostala. Je možné, že se na konci knihy odpověď objevila a já ji jen neviděla nebo jsem to nepochopila. Ale i tak se mi kniha líbila

Babo
21.11.2016 4 z 5

Věčný boj dobra se zlem. To je asi základní myšlenka této útlé knížečky.
Obrovské téma,které každého provází celým životem a na které není jednoduchá ani jednoznačná odpověď.
Nalistovala jsem si ji ve čtečce a bez jakékoliv znalosti autora ,kterého jsem z nějakého důvodu vždy přeskočila ,jsem se dala do čtení.
Nevím jestli se dá zařadit mezi filozofy ,asi ne , minimálně mezi známé filozofy , přestože myšlenka je to jistě filozofická a hodně zajímavá.
Takže kdo nečeká košatý příběh,ale chce si trošku zafilozofovat a popřemýšlet , ať se dá do čtení.

NiNo
23.10.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, ale Coelho dokáže psát i lépe. I když jsem si představovala, že skončí jinak, ironický podtext byl příznačný. Pointou vlastně bylo, že nad dobrem i zlem (a tedy nad anděly i ďábly) v dnešní době zaručeně zvítězí byrokracie... Tři hvězdičky dávám na propracovanou sociální psychologii a prostředí, které mi až moc připomínalo vesnici, ve které jsem vyrůstala.

Turmee
29.09.2016 3 z 5

Nevím, jestli tahle knížka byla vhodná volba k seznámení se s Paulem. Morální dilema, které má nejspíš prostupovat celý příběh mě nedokázalo pořádně oslovit a nepovedlo se mi vnořit se do děje. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická, chyběl tomu nějaký náboj. Závěr jsem předpokládala a ani autorův styl mě neuchvátil.

Na druhou stranu mě otázka ceny života přiměla přemýšlet. A co víc si můžeme od knihy přát?

nakavusterezou
20.08.2016 3 z 5

Jak jsem se před nedávnem dozvěděla, Paulo není v Česku moc oblíbený spisovatel a opravdu nechápu proč. (Co jsem tak pochopila, tak jen proto, že myšlenky, které vypustil do světa někdo jiný, dost často používá ve svých knihách.) Ale co je na tom špatného? Já tohoto autora mám ráda, libí se mi, jak tolik myšlenek dokáže sepsat do kratičké knihy, dokáže to napsat inteligentně a hlavně tak, aby nad tím čtenáři přemýšleli. Jako spisovatel u mě má můj obdiv, ale teď k samotné knize.

Tato kniha se mi už nelíbila tolik, jako předešlá kniha, co jsem od něj četla "Veronika se rozhodla zemřít". Bylo to nejspíše tím, že celý děj byl odkázaný na Bibli a na Dobro a Zlo a jelikož nejsem nábožensky založený člověk, neviděla jsem v tom takovou oblibu, jako v knize Veronika. Neříkám ale, že jsem u této knihy nepřemýšlela, přemýšlela. Paulo chtěl ukázat lidem, co všechno jsou schopni podstoupit jen kvůli penězům (v tomto případě zlatých cihel a následnou záchranu malého města).

Knize dávám ale jen 3 hvězdičky, není to proto, že by mne příběh nebavil nebo dokonce nudil, dávám to proto, že mě kniha neuchvátila tolik, jako Veronika a také pro náboženský kontext, ke kterému nemám blízko.

zuzi.kovar
12.07.2016 5 z 5

Druhá kniha tohoto autora, kterou čtu. První byla U řeky Piedra... a byla jsem z ní zhnusená, naštěstí tato kniha byla o několik kvalitativních stupňů lepší, vhodná k zamyšlení, dobré filozofické úvahy. Četla jsem ji s chutí.

K4t13
10.07.2016 5 z 5

Vskutku krásná kniha s napínavým a zajímavým dějem.

Bert77
04.07.2016 5 z 5

Kolektivní nevina nebo kolektivní vina? Velmi dobrá sonda do skupinové duše. A dnes se to děje možná v ještě větším měřítku, nebo se pletu?

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Nebylo to zlé, ale od Coelha očekávám něco trošičku jiného.

fruitbueno
19.04.2016 3 z 5

Typický Coelho, se vším dobrým i špatným, co toto spojení obnáší...

vendy.b.
19.03.2016 5 z 5

Zprvu jsem trochu váhala kvůli méně dobrému hodnocení, ale jde vidět, že si zkrátka každý musí udělat názor sám. Kniha se mi moc líbila. Skvělý rozbor lidského myšlení, dobra a zla. Určitě to není naposledy, co jsem ji četla.

AnneMaxe007
12.03.2016 4 z 5

Krásné myšlenky na každém rohu (spíš na každé stránce?). Pěkně mě potrénovala ve víře v dobré konce :)