U řeky Piedra jsem usedla a plakala

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

Další z románů známého brazilského autora vypráví příběh duchovního hledání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/423/u-reky-piedra-jsem-usedla-a-plakala.jpg 3.5745

A dne sedmého... (1.)

Na margem do Rio Piedra eu sentei e chorei (1995)

Vydáno:, Argo

meluzena

Jedna z těch, co chytne za srdce.

Peleus

Po dočtení se mi taktéž chtělo plakat.
(Úlevou, že to mám za sebou!)

N.scissorhands

Od Coelha jsem zatím četla 5 knih včetně této, která byla nejhorší. Příběh byl na mě příliš duchovní a především jsem vůbec nepochopila poselství knihy. Děj byl pro mě nezajímavý a nudný. Na druhou stranu se i objevily hezké části a myšlenky, ale takových částí bylo příliš málo. Za to dávám 2 hvězdičky.

Terca96

"Čekání bolí. Zapomínání bolí. Ale neschopnost rozhodnout se je bolestí ze všech největší."

hellena1523

Další z řady v podstatě zbytečných knih nepochopitelně přeceňovaného autora. Triviální pravdy (které všichni víme, aniž bychom je nutně museli pojmenovávat) opět zformulované do pseudofilozofických myšlenek tvořících nudný, utahaný příběh. Jedním slovem: PLYTKÉ.
Jednu * dávám vlastně jen z toho důvodu, že jsem knihu dočetla...(což považuji spíše za svůj, nežli autorův, výkon)

adam1748

Má druhá kniha od Coelha po Alchymistovi, který mě docela zaujal, nicméně tato kniha je takřka nečitelná, zvlášť pro nevěřícího člověka. Nulový příběh zasazený do jakési mystické roviny neposkytuje moc prostoru pro jakékoliv převratné myšlenky.

angloumene

U řeky Piedra jsem usedla a plakala je tak trochu rozporuplná kniha. Nemůžu popřít, že mě řada z těchto povětšinou náboženských témat nezaujala. Jedná se většinou o podstatě velké matky, tedy ženském prvku Boha, nebo o lásce a samozřejmě také o naplnění vlastního života a cestě za svými sny. Kromě zamyšlení se nad těmito a dalšími tématy kniha popisuje osudy mladé ženy, která do svého života nechává vstoupit změnu a i když je sama přesvědčena spíše o opaku postupně přebírá vládu nad svým osudem.
Během četby jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že toho rozumování je snad trochu moc, že by snad knize neuškodilo o pár stránek méně a přesto by původní sdělení zůstalo zcela zachováno. I tak se ale určitě jedná o zajímavé dílo, které má co říci asi každému čtenáři.

misac96
20.11.2016

Podle mého názoru asi nejlepší kniha od Coelha. Moc jsem od ní neočekávala, ale velice překvapila, jak pomalý příběhem, tak hloubkou. Myslím, že zaujme především ženy.

argi111
23.10.2016

Tato kniha je druhou knihou, kterou jsem od Coelho četla. Musím říct, že se mi moc líbila, i když druhá část mi chvílemi přišla "táhlá". Podle hodnocení zde jsem toho příliš neočekávala, ale byla jsem mile překvapená. Autor vám musí zřejmě "sednout".

New-radus
28.09.2016

Zatím moje nejoblíbenější Coelhova kniha. Zmiňovaná "hra na toho druhého" na str. 59 se stala mým osobním mottem.

Maichalka
18.08.2016

Kniha, kterou vedu v seznamu oblíbených, ke které se ráda vracím a se spoustou věcí z ní souzním. Ano, ne každý tuto knihu zkousne, sama za sebe si myslím, že je třeba číst pomaleji než jiný román - i když, toto bych až zas příliš románem nenazývala...

mauvais-ange
10.08.2016

Paulo Coelho má rozhodně lepší knížky. S Piedrou jsem se nedokázala úplně ztotožnit, chvílemi jsem nechápala její chování (třeba v závěru knihy). Myšlenky hezké jako vždy, jen by mi lépe seděly k jinému příběhu. Na můj vkus také už trochu moc náboženské tématiky.

K4t13
10.07.2016

Příběh mě moc nezaujal a kniha pro mě nebyla tolik čtivá. Přesto oceňuji její filozofický nádech a uměleckou hodnotu.

zuzi.kovar
10.07.2016

Asi to není úplně četba pro mě. Celou knížku jsem ty duchovní pochody hlavních hrdinů moc nechápala, a to se zrovna nepovažuju za úplně nevěřící. Hlavní hrdinové nesympatičtí, konec divný. Vlastně celá ta kniha je divná.

hejnak
12.06.2016

Krásná knížka, asi jsem byla ve správném rozpoložení a v situaci, kdy mi sedla. Přečetla jsem jí za jeden den. Je to k přemýšlení, hodně duchovní a žádná oddechovka, ostatně jako všechny Coelhovy knížky. Našla jsem si tam spoustu věcí, které mě oslovily.

Podpovrchem
05.05.2016

Pro člověka, který už má za sebou něco odžité je to příběh, kdy může moudře kývat hlavou nebo naopak běsnit nad malicherností.

Platýz
20.04.2016

Jedna z knih, která ukazuje člověku, že by měl dělat to, co mu radí srdce (ostatně jako všechny Coelhovy knihy). Možná trochu těžce stravitelná kniha pro ty, co opovrhují jakoukoliv vírou. Jinak velmi dobře napsané dílo, které mě ani jednou nenudilo, ba dokonce třikrát dohnalo k slzám... Celou dobu máte pocit, že se to bude ubírat nějakým směrem a nemůžete se zbavit tísnivého pocitu, že všechno špatně skončí...

DickBach
20.04.2016

Jak už bylo řečeno mnohokrát. Pěkná kniha, ovšem ne pro každého. Buď ji budete milovat, nebo vám bude zcela lhostejná. Nic mezi tím.

tlllk
18.04.2016

ďalší babský román s náboženskou mystikou, ak teda myšlienka že boh mohol byť aj žena je ešte mystika.... tento motív sa mimo iné prelína viacerými jeho dielami... Ale keďže nie som promujúca študentka, teda ani cieľová skupina, .... snáď mi to raz pomôže pochopiť moje deti, alebo si aspoň dať pozor, aby to nečítali mesiac pred štátnicami.

Terezka.a
29.02.2016

Pro mě naprosto nejkrásnější kniha. Plno věci ze života, v mnoha situacích jsem se našla.

kamolka
27.02.2016

Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle. Ze začátku mi přišla docela nudná, ale vydržela jsem to a pak mě to chytlo. Nedoporučila bych ji však všem. Je pěkná, ale ne pro každého.

Swahill
01.10.2015

Kniha hodně ze života, velmi mě zaujala..

LUCIICKOVAA
17.09.2015

Moc mě nezaujala, ale přečetla jsem ji celou.

JiříM
20.08.2015

Kniha není rozhodně špatná, je to moje čtvrtá kniha od tohoto autora. Je to takové odpočinkové čtení, které nutí se zamyslet nejen nad osudy postav ale i nad sebou samým.

lesaka
04.08.2015

Přestože v ní bylo pár zajímavých myšlenek, tato kniha se mi od Coelha líbila nejméně.

Nika37
20.07.2015

Knihu jsem četla asi před 3 lety, ale pořád si pamatuji ono poselství, které mi tenkrát předala. Ačkoliv je tam na mě dost náboženské tematiky, dokázala jsem si ji vždy převést na to "své".
Prostě miluji příběhy o té pravé Lásce, s obrovským L, kterou nemůže nic zastavit, jen občas potřebuje čas, oddělení, aby se dva mohli zase setkat...

Barbiti
16.07.2015

Někdy musíme opustit starý život a spřetrhat všechny provazy, abychom mohli začít skutečně žít, abychom se mohli přiblížit k Bohu a objevit sebe samu. Bůh je Bohyně, s ženskou a mužskou tváří. Láska je jako hráz. Neschopnost rozhodnout se je největší bolestí ze všech... v knize se objevilo mnoho zajímavých myšlenek a v mnohých jsem se našla. Přesto nějak nemůžu úplně překousnout, jak tady mnoho lidí zmiňuje, nábožensky laděný text. Stopadesátkrát Buď vůle tvá, sto padesátkrát Zdrávas Panna Maria.... jako nevím, ale po Veronice, Alchymistovi a Bridě byla tato kniha dost vekou ránou.
Hlavní hrdina na mě působí jako manipulátor, což v církevích kruzích není zrovna nevšední záležitost a hlavní hrdinka sice přetrhala pouto s jednotvárným životem, ale zato se pohroužila do života plného modliteb a plnění božího poslání, což na mě působí jako stejný stereotyp, akorát v bledě modré. A to nemluvě o ochotě následovat svého milého, ať už udělá cokoliv a půjde kamkoliv. Já říkám, všeho s mírou.
Mimoto, řekla bych že Paulo Coelho měl v hlavě soustu dobrých myšlenek, ale spracování se stalo poněkud problematickým. Oceňuju však hezky plynoucí tok vět a práci se slovy a zajímavé myšlenky.
Beru jednu hvězdičku za milionkrát omílané kostely, modlitby a panny Marie, kterými se podle mě autor snažil vyplnit strany v knize, a beru hvězdičku za milostný příběh postrádající originalitu. Čekala jsem víc.

IvaSporcrova
07.07.2015

Není špatná, ale pro mě je z jeho trilogie nejslabší. Některé pasáže se mi líbí, ale celkově je na mě až moc duchovní .. ale na 3 z 5 to určitě má :))

Jejda
02.06.2015

Vlastně to ani nedovedu pojmenovat, proč mě právě tato knížka ze všech Coelhových tolik zasáhla.

Sarri
29.03.2015

Děkuju za tenhle příběh Paulo! Moc se mi líbil, stále mě hřeje u srdce. Pro mě prozatím asi to nejlepší z Coelhovo tvorby =)