tatruszka tatruszka komentáře u knih

Věk nevinnosti Věk nevinnosti Edith Wharton

Krásný popis nenaplněné lásky díky předsudkům a předpisům tehdejší společnosti. Příběh se mi líbil, bylo mi hlavního hrdiny až líto. Velice mě zaujal konec knihy, kdy se hlavní postava mohla setkat se svou láskou, ale neudělal to pro strach, že by byla jiná, než si ji pamatoval.

10.01.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tohle byla první kniha s vážným tématem, kterou jsem četla a můžu říct, že si doteď vzpomínám na hrůzný pocit, který jsem při ní měla. V noci se mi zdávalo o tělech roztříštěných granáty a dalších podobách války. Rozhodně ji doporučuji přečíst.

10.01.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí. I když právě první díl jsem četla pouze jednou a to bohužel až po shlédnutí filmu. Když to zpětně srovnám s ostatními díly, které mají v sobě více akce, musím říci, že první díl je krásný pohádkový začátek příběhu, ke kterému se moc ráda vracím.

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Tato kniha mě nejvíce zaujala případy, které Ben Carson popisoval. Nejsem křesťansky založená, ale líbilo se mi, s jakou vírou pracoval a jak se snažil najít svou duševní sílu právě ve víře. Také mě dost zaujal popis, jak jej jeho matka povzbuzovala k dalšímu a dalšímu zdokonalování a jak toho nakonec dosáhnul. Tuto knihu jsem měla přečtenou asi za dva dny a hned jsem ji půjčila kamarádce, která k tomuto tématu tíhne více. Jsem spokojená.

10.01.2013 3 z 5