Zlaté ruce

Příběh Bena Carsona. Kniha Zlaté ruce líčí životní osudy kluka, který má spoustu snů, ale ještě víc problémů - se školou a spolužáky, se svým okolím, sám se sebou. Zároveň je to ale i příběh muže, jež se vypracoval z outsidera na přednostu neurochirurgie Fakultní nemocnice Univerzity Johna Hopkinse. Autor v knize vypráví o svém dětství, studiu, ale z části popisuje i prostředí věhlasné kliniky, kde v tichu operačních sálů ožívají mnohdy ztracené naděje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115036/zlate-ruce-115036.jpg 4.571
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Advent-Orion

Gifted hands - the Ben Carson story (1995)

Kniha Zlaté ruce

Eva88

Příběh je silný a věřím, že doktor Carson má opravdu dar od Boha. Neskutečné odhodlání, výdrž a víra. Ale... Nehodnotím příběh pana Carsona, nýbrž čtivost knihy. A ta pro mě byla tedy mizerná. Nevím, jestli je to překladem nebo prostě stylem psaní, ale kniha mně moc nesedla.

daja51
05.08.2018

Silný, emotivně napsaný příběh. Opět se potvrdilo, že nic není nemožné, když si jdete za svým cílem.Vůbec mně nevadilo, že jsem sehnala jen slovenskou verzi knihy Zlaté ruky. Viděla jsem i filmovou verzi, ale kniha mě nějak zasáhla více. Celý autobiografický příběh jsem přečetla za dva dny- vřele doporučuji.

limetka2008
05.11.2017

Nádherný příběh skutečné životní cesty, víry, poctivosti a ctižádosti.

čtenářka4
05.09.2017

Skvěle napsaná kniha, která zachycuje až neuvěřitelný životní příběh plný překvapení, zvratů, víry, pokory a odhodlání špičkového neurochirurga Bena Carson od dětství až po největší úspěch v kariéře. Velmi zajímavé, až motivující, čeho človek dosáhne, když opravdu chce a také když v něj někdo věří (v tomto případě Benova matka Sonya Carson, která to svým synům neustále vštěpovala). Příběh, který se člověka dotkne.

buccaneerka
05.06.2017

Po dlouhé době jsem se k této knize dostala. Film se mi kdysi líbil, číst knihu se mi nechtělo, ale byla dobrá. Trochu mě mrzelo, že ačkoliv lákadlem pro mě byla ona známá siamská dvojčata, o těch je v knize jen minimum stran. Ale i další popisované případy jsou zajímavé a čtivě napsané. A určitě příběh outsidera, který se svou pílí vypracuje na špičku, je dneska stále aktuální a inspirativní.

Nielada
27.04.2017

Tuhle knihu jsem si sehnala poté, co jsem se podívala na film. Příběh Bena Carsona mě fascinuje. To jakým způsobem se vypracoval, jak ho ovlivnila jeho maminka svými postoji, výchovou a hlavně - jak ho změnilo čtení knih!!! Kromě skvělé lékařské kariéry byl v posledních amerických volbách na prezidenta dokonce jedním z kandidátů. Zážietek mi trochu kazil fakt, že jsem se dočetla na internetu, že ne všechny věci v knize jsou pravdivé. Možná je to pravda, možná ne. To asi nevyřeším. Chci si ale ještě jednou knihu prolistovat a zapsat si některé jeho postřehy k práci a způsobu studia. Závěrečný souhr zásad Think big si asi okopíruju a zalaminuju:-) Chtěla bych myslet big a ráda bych, aby tento příběh inspiroval co nejvíc puberťáků i dospěláků.

ThrisaManx
21.04.2017

Jeden z mých oblíbených příběhů. Velmi inspirativní a silný příběh. Vždy, když potřebuji motivaci nebo povzbuzení, sáhnu po této knize.

MilujuV.Huga
06.04.2017

Nedoporučuju.
Příběh je silný. Ale trochu jednostranný. Nevím, takový trochu vymývání mozků.
Zpracování úděsné. Překlad je mizerný.