Kuře Cupity

Kuře Cupity https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154921/bmid_kure-cupity-QV1-154921.jpg 5 24 8

České pohádky pro nejmenší. Veselá bajka o malém kuřátku Cupity, které se vylíhlo ze zvlášního vajíčka. Jeho domýšlivé chování a vychloubání napraví až cesta do světa, kterou musí podstoupit po odhlasování všech zvířátek ze statku, které svým chováním terorizoval. Co napraví kuře Cupity a jak se mu ve světě povede?

Lucisatko
15.07.2022 5 z 5

Vubec nechapu, ze tuhle knihu z detstvi neznam :-) a jsem moc rada ze jsem na ni narazila a mohla cist svym detem. Moc pekna.
(I kdyz bych kureti nekdy rada dala par facek)

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Také mi knihu četla mamka s babičkou, když jsem byla malá. A krásně se při tom čtení malé holčičce usínalo.

VeruRomanská
16.06.2019 5 z 5

Četla mi maminka, když jsem byla malá. Skvělá knížka pro děti :)

Lucissia
28.02.2019 5 z 5

Tak jsem dnes večer začala předčítat...
...a o necelé dvě hodiny později jsem knížku dočetla. To bylo: ještě jednu kapitolu, tak ještě jednu kapitolu...
Já jsem tedy Kuře Cupity v dětství nečetla a samotnou mě zajímalo, jak knížka dopadne. Jedna z knížek, která se mi nádherně předčítala a musím přiznat, že mám pro pana Nesvadbu velkou slabost i moje potomstvo. Rýmy jsou nádherné, nenásilné, krásně znějí. Pět hvězd je málo. :-)

esma
10.07.2018 5 z 5

Jsou prázdniny a dospělácké knížky musí stranou. A protože se mi onehdá v autě kutálel dost zběsile meloun, vzpoměla jsem si, že Miloš Nesvadba to už vyřešil, jeho kuře Cupity se narodilo z vajíčka neobvyklého tvaru, proč by se nemohly pěstovat i melouny ... hranaté ...
Knížka veselá a ve všech směrech i poučná.

Kopretina
11.09.2017 5 z 5

I mé děti poslouchaly jako pěny, dokonce občas uhádly slovo do rýmu. No a poslední věta je dostala úplně:
A takovouhle chvíli najít, to je jako vylovit z potoka velrybu, setřást s višně kedluben nebo zapískat písničku na buben.

tatruszka
28.04.2017 5 z 5

Knížku jsem vyhrabala v naší školkové knihovničce, a jak mě, tak i dětem se příběh kuřete z hranatého vajíčka mooc líbil :-) Ještě jsem nezažila při čtení tak hrobové ticho :-)

SabinaV.
15.12.2013 5 z 5

Krásný příběh s krásnými ilustracemi

Miloš Nesvadba
česká, 1925 - 2020