Chlapec, který rozdával sny

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240975/big_chlapec-ktery-rozdaval-sny-pRJ-240975.jpg 4.4937
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

La gang dei sogni, 2008

Kniha Chlapec, který rozdával sny

zd0981

Kdyby ten závěr byl o 20 stránek delší tak to budou jen 2 hvězdy. Já myslel, že to bude Opravdová Literatura a zatím se z toho vyklubala prachsprostá Komerce...

No, nakonec je to o rozdávání snů...

mataaskorice

Luca di Fulvio umí vyprávět - to se mu musí nechat. Christmas mi od počátku připomínal takového di Capria z Titanicu v mužnější formě. Knížka se čte skvěle, čtenář se díky barvitému líčení ocitne na periferii New Yorku dvacátých let minulého století. Sexuální násilí kolem postavy Punishera není můj šálek kávy, ale mimo tohoto pro mě nepříjemného tématu kniha tvoří příjemný celek nabitý atmosférou dané doby.

rajen

Velmi čtivý příběh, vtáhl do děje a nechtěl pustit. Mám ráda knihy z tohoto období, takže mi kniha velmi sedla.

Malýmedvěd

Pohádka pěkná a dostatečně zajímavá tak, že jsem to vydržel až do konce. Motiv PTS dobře zpracovaný a uvěřitelný. Popisy prostředí a komunit se kterými nemám žádné zkušenosti byly pro nezasvěceného zajímavé. Milenecká linka jak z červené knihovny včetně závěru. Ale! Neskutečně natahované a zbytečně dlouhé. Platit spisovatelům za stránky generuje něco takového. Spousta příběhů a odboček tam byla zbytečných a opakování nemělo z mého pohledu žádné opodstatnění. Vyškrtal bych odhadem třetinu balastu.

sladkovka

Příběh v zemi o splněných snech většiny lidí z doby na začátku dvacátého století. Popsaní hlavních postav autorem a jejich psychiky i prostředí mě moc bavilo. Při čtení jsem se přistihla, že se na hlas slovy snažím knihu komentovat.

Darja.8

Příběh o tom, že se nemáme nikdy vzdávat.
Přináší to ovoce:)

zofie3000

Děj mě nezaujal, postavy sice byly barvité ale situace ve kterých se ocitaly byly nemastný neslaný. Český název knihy taky sliboval něco trochu jiného

Michelleee

Kniha byla určitě zajímavá a krásná, ale některé kapitoly mi přišly zbytečně dlouhé a jiné tam nemusely být vůbec. Kniha o těžkém životě, snech a cestou za jejich splnění.