Chlapec, který rozdával sny

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240975/chlapec-ktery-rozdaval-sny-Lv9-240975.jpg 4.4594

La gang dei sogni (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

MirijamFrankl

Drsná, inspirativní kniha s bohatým a složitým příběhem realistickými postavami. Moc se mi líbilo propletení jednotlivých linií a zamilovala jsem si postavu Christmase Luminity a Cetty, ačkoliv Ruth mi od začátku připadala dost sobecká.

Kája95

Kniha se mi líbila, dobře se četla a pokud člověk chce najde v ní i něco poučného

Mindy

A zazvonil zvonec a pohádky byl konec...
Nenáročná kniha, která se dobře a rychle četla, ale klidně mohla být o třetinu kratší.

FreckledCathy

Tak tohle bylo jednoduše krásné. A skvěle napsané. Doporučuji.♥

hanahama

Moc pěkné

mone

Mně se to, upřímně, moc nelíbilo. Úplně by mi stejný příběh stačil na polovině stran, než bylo potřeba. Na konci mě to už vyloženě nudilo a přeskakovala jsem řádky. Zajímalo mě jen, jestli to bude mít nějaký originální, nepředvídatelný konec. A nemělo.

marwinmh

Zajímavá kniha, pro mě z nového "pouličního" prostředí NY, o tom, jak chlapec z okraje společnosti ke štěstí přišel :-) Co bych oželela jsou násilné scény páchané Billem na ženách a občas jsem se ztrácela v popisech vnitřních pocitů Ruth a Christmase.

Alexxxka

Další knížka, kterou jsem si přečetla díky nádherné obálce. První stránky čtenaře možná vyplaší ale je to prostě úžasné dílo. Knížka ve mně zanechala spoustu pocitu a to mám na knihách ráda.

baryblueberry

Tohle byla určitě jedna z nejlepších knih, co jsem četla a těším se, až se dostanu k dalším knihám od tohoto autora. Název prostě vystihuje to, co se v knížce děje. Navíc ten konec byl opravdu krásný. Bavilo mě to a vřele doporučuji.

Ticiana

Krasne momenty stridaji momenty hruzy. Takova mi prisla prni polovina knihy. Nerekla bych to na knihu s takovou obalkou. Postavy krasne vykreslene.

MichaelaFilip

Pro mě zajímavá kniha. Líbila se mi, skvěle napsaná, dobře zpracované přelínání období i hrdinů. Za mě palec nahoru. Určitě si přečtu od tohoto spisovatele něco dalšího.

reniva22

Příběh z doby přistěhovalců a osidlování Ameriky.

Gweny

Pro mě zatím nejzajímavější z Fulviových knih. Možná je to i tím, že co se letopočtu týče, je mi nejblíže. Ale na tu knihu ráda vzpomínám a rozhodně to není jedna z těch, které jednou přečtu a pak už se na ni bude jen prášit v knihovně.

daniel3117

Pěkný a čtivý příběh.

m_friedlova

Příjemné čtení, milý příběh, čtivě napsáno. Ráda sáhnu i po další knize tohoto autora.

havrad

Nemůžu říct, že by to nebyl zajímavý příběh, ale trvalo mi dlouho než jsem knihu přečetla. Na mě tam bylo až příliš drsných scén a to si myslím, že snesu dost. :) Taky nechápu, jak ji někdo mohl takhle pojmenovat. Pod tím názvem bych si představila nějaké jemnější čtivo. :) Do mých oblíbenějších asi patřit nebude. Ale abych jen nehanila, musím autorovi přiznat, že scény jsou vykreslené opravdu věrohodně a některé části se četly skoro samy.

Babo

Už dávno mě zaujala obálka a dlouho jsem se chystala knihu přečíst. Mám ráda příběhy ze začátku minulého století, kdy se zdálo, že není sen,který by se nemohl splnit. Všechno bylo tak nějak skutečné .
Kniha se četla dobře, ale jak už tady někdo psal , stále jsem čekala , kdy se Ruth znovu setká s Billem . Na to, že jejich dávné setkání mělo pro Ruth fatální následky , jsem úplně nepochopila , proč jejich setkání po letech autor takhle uťal . Vlastně jsem myšlenkové pochody Ruth nepochopila vůbec .
Autor ale umí popsat velice přesvědčivě kruté scény , ale i romantické a plné něhy a lásky .
Určitě si přečtu i další knihy , ale teď si dám pohov.

Dresia

Nedočetla jsem. Asi dobrá kniha, ale ne pro mě.

Summer7

Kniha se mi moc líbila. Prostředí, děj i postavy na jedničku. Krásně vykreslená tehdejší Amerika a New York. Tématika s mafiány a bohatými a mocnými lidmi ně baví..
Hezký příběh o snech, každý máme nějaké sny a je důležité si za nimi jít a nezvdávat se a o tom ta celá kniha je. Krásná a magická kniha... :-)

Colletka

„Dobrou noc, New Yorku..."

tessinaknihovna

S touto knihou jsem se dlouho trápila. Celou bych ji shrnula do jediného slova: pěkné... To je však vše. Příběh je opravdu pěkný, krásně napsaný, čtivý, ale... Prostě se tam nic neděje, žádná akce, jen lineární děj, nic víc. Proto mě v něm nic nenutilo číst, nic mě nepohánělo do "ještě jednu kapitolu". Ovšem oceňuji dokonalé proplétání jednotlivých dějových linek i dobový nádech, díky kterému se cítíte součástí příběhu. Ale je pravda, že nejsem fanoušek tohoto žánru, takže i to možná bude kámen úrazu. Proto i tak doporučuji všem, kteří podobné knihy, žánr mají rádi.

EleanorJane

Kniha se mi moooc líbila. Kniha o tom, jak jít za svým snem. Autor velice autenticky popisuje tehdejší atmosféru.

jittik

Krásně napsané, strhující děj, který vás do sebe vtáhne a "vyplivne" vás s poslední stránkou..

Kopretina

Kniha plná surovosti, detailních popisů sexu a šťastných náhod na potkání. Jestli mi připomínala nějakou jinou knihu, tak bych se přiklonila k Staříkovi nebo Analfabetce, a to v druhé půlce knihy, kdy se z chuďasů staly téměř přes noc superhvězdy. Bohužel jsem zde nenašla ani jednu sympatickou postavu. Takže: Dobrou noc, New Yorku...

Kiki22

Příběh o naplnění i nenaplnění amerického snu protknutý pořádnou dávkou romantiky, ale i syrovým popisem poměrů v USA počátku 20. století. Moc mě bavila Christmasova hravá povaha, vyobrazení reálného života imigrantů přijíždějících za lepším životem i zrod filmového průmyslu a pornoprůmyslu. Ovšem postava Ruth mi byla značnou část knihy velice nesympatická a v druhé půli se vyprávění odvíjelo na můj vkus moc pomalu - stále jsem čekala, až se její cesta opět protkne s Billem a když se tak konečně stalo, autor to odbyl asi dvěma stranami. Nakonec mě vlastně ani tak nepotěšil vztah mezi Christmasem a Ruth, ale mezi Cettou a Salem, ti byli prostě skvělí! :-)

Maanna

Hodně jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Pozitivem je, že se kniha dobře čte a některé scény se mi opravdu líbily svou nápaditostí. Na druhou stranu v první části mi přišlo zbytečné střídání časových rovin. Nevím, k čemu bylo dobré. Vztahy mezi postavami mi někdy přišly hodně nevěrohodné. Nejvíc mi ale vadila tendence všechno dovysvětlovat - takový ten styl z amerických filmů, aby náhodou čtenáři či divákovi neuniklo, jak to autor myslel, takže pokud chování hrdiny naznačuje, že podlehl iluzi vlastní slávy a důležitosti, ještě to následně v několika dialozích rozebereme a hrdina tomu na závěr věnuje zamyšlení... Ale úplně špatné to nebylo.

Eeli

Uhrančivý příběh o krutosti, beznaději, lásce a splněných snech. Autor nám s umem sobě vlastním představuje prostředí amerických ghett, bídné postavení přistěhovalců a jejich kruté živobytí na straně jedné, na straně druhé nás zavede i mezi "horních deset tisíc", jejichž zdánlivě dokonalý život však vůbec není dokonalý. Kniha se rozhodně nevyhýbá realistickému přístupu, brutalitě ani zvrácenosti. Svým způsobem působí vlastně poměrně depresivně a smutně, ale přesto snově, stranu za stranou s čím dál více příjemným pocitem a milým uspokojením.

Metapt

Napůl drsná realita, napůl pozitivní víra v člověka i romantika. Pěkný román.

evask

Tohle je světový bestseller? Nejoblíbenější hollywoodský násilník roku 1928, Bill alias Punisher, zákazníci očekávají tvrdé porno, vulgaritu, krev. Dnes, po devadesáti letech, žádná změna. Podrobně popsaný sex, vulgární výrazy, hrubost, přidá se romantický příběh (mimochodem dosti se vlekoucí, Ruth pořád utíká) a čtenáři jsou spokojený. Tři hvězdičky dávám, protože nejdřív mně to nedošlo.

Bobina74

Tak tohle rozhodně ano. S Luca di Fulvio prostě nehmátnete vedle. Každá jeho kniha se prostě přečte. A tahle z jeho 3 knih se mi "o pohlavek" líbila nejvíc.
P.s.: ale přečtěte všechny, stojí za to...