Chlapec, který rozdával sny

New York, 1909. Zaoceánským parníkem spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa dorazí mladá žena se svým malým synkem. Pocházejí z Itálie, z oblasti, kde panují téměř středověké poměry, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí trhliny, neboť ve zbídačelém italském ghettu v newyorské čtvrti Lower East Side, kde najdou útočiště, diktují pravidla brutální gangsteři a jejich kriminální poskokové. Stát se mužem znamená pro Christmase čelit realitě. Pokud chcete přežít, nesmíte měnit pravidla. Ledaže máte charisma a neuvěřitelný dar fantazie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240975/chlapec-ktery-rozdaval-sny-Lv9-240975.jpg 4.4613

La gang dei sogni (2008)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Veronty

Nuda od začátku do konce. Jediné, co mě při čtení téhle červené knihovny překvapilo bylo, že mě nepřekvapilo vůbec nic. Naprosto předvídatelný děj, kdy je čtenář stále minimálně dva kroky před spisovatelem. Jednoduché čtení pro pubertální holky.

Erzetka

Christmas, Diamond dog, ostatní i celá kniha mě zasáhla velmi hluboko. Už několikrát jsem se ke knize vrátila a vždy mě dostane. Nádherný příběh. Neuvěřitelné charisma Christmase, darebák jeden :-) a jeho nekonečná fantazie. Nic není nemožné když si chce splnit svůj americký sen.

veronika7536
30.12.2018

Nenechte se odradit počtem stránek. Rozhodně nebudete litovat. Můj první román od Fulvia a ještě několik dní po přečtení jsem nemohla přestat myslet na pocit, který ve mě kniha zanechala. Christmase a jeho příběh budete milovat.

povi
05.12.2018

Nádherná kniha....

Rosana
02.12.2018

Tato kniha se mi líbila o něco méně než Dívka, která se dotkla nebe. Vadily mi pravopisné a tiskařské chyby, stejně jako u Dívky, která se dotkla nebe a bohužel jsou i ve třetí knize od tohoto autora, kterou nyní čtu.

MirijamFrankl
31.10.2018

Drsná, inspirativní kniha s bohatým a složitým příběhem realistickými postavami. Moc se mi líbilo propletení jednotlivých linií a zamilovala jsem si postavu Christmase Luminity a Cetty, ačkoliv Ruth mi od začátku připadala dost sobecká.

Kája95
24.10.2018

Kniha se mi líbila, dobře se četla a pokud člověk chce najde v ní i něco poučného

Mindy
21.10.2018

A zazvonil zvonec a pohádky byl konec...
Nenáročná kniha, která se dobře a rychle četla, ale klidně mohla být o třetinu kratší.

FreckledCathy
17.10.2018

Tak tohle bylo jednoduše krásné. A skvěle napsané. Doporučuji.♥

hanahama
15.10.2018

Moc pěkné

mone
26.09.2018

Mně se to, upřímně, moc nelíbilo. Úplně by mi stejný příběh stačil na polovině stran, než bylo potřeba. Na konci mě to už vyloženě nudilo a přeskakovala jsem řádky. Zajímalo mě jen, jestli to bude mít nějaký originální, nepředvídatelný konec. A nemělo.

marwinmh
26.09.2018

Zajímavá kniha, pro mě z nového "pouličního" prostředí NY, o tom, jak chlapec z okraje společnosti ke štěstí přišel :-) Co bych oželela jsou násilné scény páchané Billem na ženách a občas jsem se ztrácela v popisech vnitřních pocitů Ruth a Christmase.

Alexxxka
24.09.2018

Další knížka, kterou jsem si přečetla díky nádherné obálce. První stránky čtenaře možná vyplaší ale je to prostě úžasné dílo. Knížka ve mně zanechala spoustu pocitu a to mám na knihách ráda.

baryblueberry
21.09.2018

Tohle byla určitě jedna z nejlepších knih, co jsem četla a těším se, až se dostanu k dalším knihám od tohoto autora. Název prostě vystihuje to, co se v knížce děje. Navíc ten konec byl opravdu krásný. Bavilo mě to a vřele doporučuji.

Ticiana
16.09.2018

Krasne momenty stridaji momenty hruzy. Takova mi prisla prni polovina knihy. Nerekla bych to na knihu s takovou obalkou. Postavy krasne vykreslene.

MichaelaFilip
09.09.2018

Pro mě zajímavá kniha. Líbila se mi, skvěle napsaná, dobře zpracované přelínání období i hrdinů. Za mě palec nahoru. Určitě si přečtu od tohoto spisovatele něco dalšího.

reniva22
04.09.2018

Příběh z doby přistěhovalců a osidlování Ameriky.

Gweny
04.09.2018

Pro mě zatím nejzajímavější z Fulviových knih. Možná je to i tím, že co se letopočtu týče, je mi nejblíže. Ale na tu knihu ráda vzpomínám a rozhodně to není jedna z těch, které jednou přečtu a pak už se na ni bude jen prášit v knihovně.

daniel3117
08.08.2018

Pěkný a čtivý příběh.

m_friedlova
05.08.2018

Příjemné čtení, milý příběh, čtivě napsáno. Ráda sáhnu i po další knize tohoto autora.

havrad
18.07.2018

Nemůžu říct, že by to nebyl zajímavý příběh, ale trvalo mi dlouho než jsem knihu přečetla. Na mě tam bylo až příliš drsných scén a to si myslím, že snesu dost. :) Taky nechápu, jak ji někdo mohl takhle pojmenovat. Pod tím názvem bych si představila nějaké jemnější čtivo. :) Do mých oblíbenějších asi patřit nebude. Ale abych jen nehanila, musím autorovi přiznat, že scény jsou vykreslené opravdu věrohodně a některé části se četly skoro samy.

Babo
17.07.2018

Už dávno mě zaujala obálka a dlouho jsem se chystala knihu přečíst. Mám ráda příběhy ze začátku minulého století, kdy se zdálo, že není sen,který by se nemohl splnit. Všechno bylo tak nějak skutečné .
Kniha se četla dobře, ale jak už tady někdo psal , stále jsem čekala , kdy se Ruth znovu setká s Billem . Na to, že jejich dávné setkání mělo pro Ruth fatální následky , jsem úplně nepochopila , proč jejich setkání po letech autor takhle uťal . Vlastně jsem myšlenkové pochody Ruth nepochopila vůbec .
Autor ale umí popsat velice přesvědčivě kruté scény , ale i romantické a plné něhy a lásky .
Určitě si přečtu i další knihy , ale teď si dám pohov.

Dresia
15.07.2018

Nedočetla jsem. Asi dobrá kniha, ale ne pro mě.

Summer7
27.06.2018

Kniha se mi moc líbila. Prostředí, děj i postavy na jedničku. Krásně vykreslená tehdejší Amerika a New York. Tématika s mafiány a bohatými a mocnými lidmi ně baví..
Hezký příběh o snech, každý máme nějaké sny a je důležité si za nimi jít a nezvdávat se a o tom ta celá kniha je. Krásná a magická kniha... :-)

Colletka
25.06.2018

„Dobrou noc, New Yorku..."

tessinaknihovna
22.06.2018

S touto knihou jsem se dlouho trápila. Celou bych ji shrnula do jediného slova: pěkné... To je však vše. Příběh je opravdu pěkný, krásně napsaný, čtivý, ale... Prostě se tam nic neděje, žádná akce, jen lineární děj, nic víc. Proto mě v něm nic nenutilo číst, nic mě nepohánělo do "ještě jednu kapitolu". Ovšem oceňuji dokonalé proplétání jednotlivých dějových linek i dobový nádech, díky kterému se cítíte součástí příběhu. Ale je pravda, že nejsem fanoušek tohoto žánru, takže i to možná bude kámen úrazu. Proto i tak doporučuji všem, kteří podobné knihy, žánr mají rádi.

EleanorJane
11.06.2018

Kniha se mi moooc líbila. Kniha o tom, jak jít za svým snem. Autor velice autenticky popisuje tehdejší atmosféru.

jittik
10.06.2018

Krásně napsané, strhující děj, který vás do sebe vtáhne a "vyplivne" vás s poslední stránkou..

Kopretina
09.06.2018

Kniha plná surovosti, detailních popisů sexu a šťastných náhod na potkání. Jestli mi připomínala nějakou jinou knihu, tak bych se přiklonila k Staříkovi nebo Analfabetce, a to v druhé půlce knihy, kdy se z chuďasů staly téměř přes noc superhvězdy. Bohužel jsem zde nenašla ani jednu sympatickou postavu. Takže: Dobrou noc, New Yorku...

Kiki22
02.06.2018

Příběh o naplnění i nenaplnění amerického snu protknutý pořádnou dávkou romantiky, ale i syrovým popisem poměrů v USA počátku 20. století. Moc mě bavila Christmasova hravá povaha, vyobrazení reálného života imigrantů přijíždějících za lepším životem i zrod filmového průmyslu a pornoprůmyslu. Ovšem postava Ruth mi byla značnou část knihy velice nesympatická a v druhé půli se vyprávění odvíjelo na můj vkus moc pomalu - stále jsem čekala, až se její cesta opět protkne s Billem a když se tak konečně stalo, autor to odbyl asi dvěma stranami. Nakonec mě vlastně ani tak nepotěšil vztah mezi Christmasem a Ruth, ale mezi Cettou a Salem, ti byli prostě skvělí! :-)