Půlnoční slunce ekniha

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást. Půlnoční slunce je druhý díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269587/big_pulnocni-slunce-Cag-269587.jpg 3.81159

Krev na sněhu 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín

Mere blod, 2015

Kniha Půlnoční slunce

Pítrs85

Ale jo, i drsňák Nesbø má právo napsat si knížku, která je... zkrátka pravý opak příběhů o HH, tedy pohodová, svým způsobem prosvětlená, knížka, co si jen tak plave po povrchu a hlavně knížka co má (opravdu má) happy-end jak vystřiženej, pořád jsem čekal, kdy se zas něco pokazí, ale ono ne, Jo to tentokrát uzavřel vyloženě sluníčkově. Což mi nakonec sedlo o mnoho lépe, než kdyby měl být v závěru zas nějaký dramatický twist. Odpočinkové čtení pro všechny, kdo u knížky nechtějí nijak zvlášť přemýšlet a jen se bavit. A to je přesně tento případ.

jan7760

Na mňa veľmi málo akcie a napätia. Zaujal ma opis života v odľahlej časti sveta, vykreslenie postáv. Síce som iba Nesbov začiatočník, ale očakával som trochu viac. Možno som na neho ešte nedorástol...

TomHr
26.10.2021

Tentokrát se ocitáme v trochu jiných kulisách, než na jaké jsme u Nesba zvyklí. Ale i daleko na severu autor bravurně splétá osudy antihrdiny – zabijáka, který vlastně zabijákem tak úplně není. Nechybí napínavé okamžiky a nečekaná pointa, milostný vztah na nečekaném místě, to vše v přízračné krajině a ve zvláštní atmosféře bílých nocí.

asam
28.08.2021

Tak toto bylo o mnoho lepší /oproti I. dílu této série Krev na sněhu/.
Napínavé, dobře prokreslené postavy - opět Nesbø jak ho známe.
Doporučuji.

helusa2
09.08.2021

Podruhé jsem si tuto jednohubku dala “skz uši” - a stejně jako Krev na sněhu se mi tentokrát líbila víc než napoprvé. Úžasné! Sobí býk zůstane navždy v mé paměti jako hrdina :-D A závěr mě snad až dojal k slzám :-)

F22Falcon
29.07.2021

Musím uznat, že tato minisérie byla velmi příjemná změna od klasických "bichlí". Příjemné čtení, svižný děj, zajímavá změna prostředí.

SedllY
23.07.2021

Ještě lepší jak 1.díl.
Ideální knížečka takhle v létě na pár podvečerních chvilek.

andrea7191
12.07.2021

Budu rebelovat, ale tenhle díl se mi nelíbil. Přišlo mi to utahané, akce nic moc nula, napětí se nekonalo. Možná to byl záměr, ale tahle kniha šla naprosto mimo mě.