Půlnoční slunce ekniha

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kasund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást. Půlnoční slunce je druhý díl duologie, kterou Jo Nesbo napsal pod pseudonymem Tom Johansen (na obalu knihy se však přiznává Nesbo, stejné je to i u zahraničních vydání)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269587/pulnocni-slunce-Cag-269587.jpg 3.81084

Krev na sněhu 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Mere blod, 2015

Kniha Půlnoční slunce

Hall3006

Druhý díl "Krev na sněhu" se odehrává na dalekém severu Norska. Čtvrtá kniha co jsem četl od autora a opět jsem dostal skvělý příběh, komplexnější než první díl této série. Krásné popisy drsneho kraje a zápletka která na konci i dojala.

Terata

Knihu jsem kdysi dřív četla ve fyzické podobě a už tenkrát jsem se do knihy zamilovala. Jo Nesbo je můj spisovatelský hrdina a na jeho knihy nedám dopustit.

Tentokrát jsem se rozhodla, že si Půlnoční slunce poslechnu jako audioknihu. A bravo. Václav Neužil, který knihu čte, se toho zhostil bravůrně. Audiokniha mě bavila tak moc, že jsem poslední dva dny nedělala nic jiného, než že chodila do práce, spala a ve zbylých volných hodinách poslouchala audioknihu.

Opravdu skvěle načtené. Kapitoly jsou krátké, takže děj ubýhá opravdu rychle.

Říká se, že knihy druhé ze série jsou slabší. V tomto případě tomu tak není. Druhý díl je stejně tak dobrý jako díl první.

Nesbo je král.

soukroma

Slaďák, aneb sladkobolný příběh (chudáka) dealera, zloděje, vraha a podvodníka, kterého zachrání láska na první pohled, v zapadlé norské Finnmarce (jen jako chudičká kulisa), na útěku před okradeným a podvedeným šéfem. Podstrkovaný protiklad ateisty a laestadiánky (luteránky, křesťanky) nebyl v daném kontextu moc účinný, koneckonců ona se principiálně prohřešila skoro stejně závažně jako on, a její víra samotná na něj neměla pražádný účinek.
Neuvěřitelná pohádka, neužitečné čtení, ještěže to bylo krátké - dočetla jsem do konce, abych nepřišla o nějaký překvapivý konec (který nám autor většinou nejen ve své sérii servíruje), ten se ale nekonal. 50%

"Všichni pochybují. A nikdo víc než věřící. ... Právě proto se tomu říká víra a ne vědění. ... Věřím dneska? Věřím dostatečně?"

jaHanicka

Zatím oba díly Krve na sněhu jsem přečetla během jednoho týdne. A jsem nadšená. Jediné, co mě mrzí, je, že už není napsáno dalších aspoň dvacet dílů :-) Za mě asi nejlepší Nesboovy práce.

šipek

Mě se kniha líbila a moc dobře se četla a rychle. Tyto dva díly je takové oddechové pohodové čtení.

georginaa

Tak jako první díl, je to čtivé, ale nějak tohoto autora nepokládám za mého favorita. Možná až zkusím přečíst další knihu, mu dám šanci, ale zatím je to nerozhodné.

Tessia

Nikdy jsem si nemyslela, že budu romantiku číst zrovna od Nesbø. Dobře. Lehce pokroucenou a zvrácenou romantiku, ale i tak.
Četlo se to úplně samo, taková jednohubka na jedno odpoledne. První díl se mi líbil o něco víc.

EliBla
25.12.2020

Čekala jsem, že bude kniha více navazovat na první díl. Musela jsem si připomenout, jak to v prvním díle skončilo a kdo byl hlavní hradina. Nakonec jsem se do příběhu začetla, ale přišel mi více romantický, než bych od knihy očekávala.