Krev na sněhu

od:

Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu s... celý text

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81123
Série:

Krev na sněhu (1.)

Originální název:

Blod på snø (2015)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (266)

Přidat komentář
nikola2817
dnes

Za mě spíš palec dolů. Bohužel. Je to druhá kniha, kterou jsem od Nesboa četla, ale přijde mi, jako by to snad ani nepsal on. Sice na málo stránkách dokázal napsat detektivku se všemi prvky, co detektivka má mít...Ale chybělo mi víc napětí, bylo tam málo nečekaných zvratů a mělo to celkem předvídatelnou zápletku... :-/ Nesbo asi nebude muj oblíbený autor, a to je přitom všemi tak chválen...

Ownkai
19. srpna

Skvělá a promyšlená kniha s nepředvídatelným koncem, která mě donutila přemýšlet dlouho po jejím dočtení. Velmi se mi zamlouvá způsob, jakým Nesbø píše a mám chuť se hned vrhnout do některého z jeho dalších děl. Jediným (malým) mínusem je pro mě délka knihy - 151 stran, takže Krev na sněhu jsem přečetla téměř hned, ale samozřejmě platí, že každý čtenář je jiný.
Za mě 5 hvězd a doporučuji.

rimmon
17. srpna

Líbilo se mi to. je to zase z trošku jiného soudku než Harry ale výborně jsem se bavila. Musím říct že hlavní hrdina je veliký vtipálek a líbí se mi jak se příběh nakonec zamotal. Jako vždycky mě dovedl Nesbo dokonale oblafnout takže i když jsem předpokládala jak to celé dopadne, když jsem dočetla knihu zůstala jsem sedět s otevřenou pusou.
Jedním slovem paráda.

swayno
09. srpna

Pěkné, svižné, stručné čtení. Ale nějak mi ta zápletka přišla až moc jednoduchá, asi jsem zmlsaná z Harryho H. Proto 4 hvězdy.

magnolia
03. srpna

Příběh o hodném a citlivém zabijákovi (který se zamilovává), napsaný tak, že jsem v parném létě cítila ten chladný sníh (a skoro se zamilovala) ... Líbilo se mi to.

DoDidDone
27. července

Na to, jak je to krátké, je tam spousta zvratů a i překvapivý konec. Skvěle napsané s dávkou sarkasmu a super hlavním hrdinou. Na Harryho to nemá, ale rozhodně jsem se nenudil. ;)

kikies
27. července

Sedmdesátky v Norsku jsou zajímavým pozadím příběhu, který mně osobně až ta neoslovil.... asi jsem si už moc zvykla na sérii HH, která mi tedy přijde lepší, ale to je vskutku věc názoru. Je to ale čtivé a spíše kratší, takže to přelouskáte raz dva, jen si nejsem jistá, jestli mě něco podobného ještě opětovně zláká...

doctor_H
21. července

Skvělej hlavní hrdina, kterej mě fakt bavil, knížku přečtete za jeden večer, ale vůbec to nevadí. Rozhodně dám i druhý díl a byla to příjemná změna od serie s HH.

novina
20. července

Na 150 stranách se odehrává zajímavý příběh bez zbytečné omáčky okolo - přesto se dozvíte vše podstatné. Nečekaný konec je třešničkou na dortu.

MKrat
13. července

lehký ....ale je to přece jen Jo Nesbo..

tatruszka
12. července

Tato kniha mě bavila asi nejmíň ze všech Nesbových knih, i když jsem byla docela překvapená koncem :-)

simona5r
07. července

Posloucháno jako audiokniha. Kniha má rychlý spád, a proto mě překvapila předposlední kapitola, která se neskutečně táhne. Škoda, že autor nevydržel s rychlým tempem až do konce.

mirka71
01. července

Ke knížce mohu říct jen:
Ano, je to opět skvělý Jo Nesbo
Ne, není to Harry Hole
Ano je to napínavé
Ne, není to klasická detektivka.
Stejně jako u Lovců hlav pojato z pohledu hlavního, v podstatě záporného hrdiny. Poměrně krátké, jako audiokniha stačí jen na dva večery, ale nevadí. Jsem ráda, že jsem knihu slyšela. Rozhodně stojí za to.

NikolettaHole
28. června

Harry to není, ale četlo se to moc příjemně

Ereniss
27. června

Taková jednoduchá, příjemná jednohubka s děsně sympatickým hlavním hrdinou.

March
26. června

JN zbožňuji, ale z této knihy jsem byla zklamaná, asi HH nasadil laťku hodně vysoko.

Aymira
19. června

Kraťoučký příběh o nájemném vrahovi vyprávěný z jeho pohledu. Děj je velmi přímočarý, zápletka i závěr předvídatelný (což zde není na škodu). Nesbo si zde hraje se slovy přesně tak, jak je u něho v poslední době zvykem, kniha se tedy velmi svižně čte. Z příběhu na mě při čtení malinko dýchal groteskní nádech, skoro by se dalo říct, že některé scény by skvěle zapadly do filmů s Laurelem a Hardym. Mám-li tuto knihu brát jako jakousi vsuvku v Nesbově tvorbě, mám z ní pozitivní pocit. Jinak ovšem není ničím, co by mi dlouho zůstávalo v paměti.

spider.rio
12. června

Nesbo prostě umí. I z krátké knihy, udělá četbu na jednu noc. Je to slušný příběh se smutným koncem. Mě se kniha moc líbila.

Ninie
04. června

No... Každý je nadšený z tohoto spisovatele, údajně píše bestsellery. Tohle asi byla špatná volba pro moji první knihu od něj, ale můžu říct, že jsem zklamaná, jedná se o průměrný thriller, obyčejný román, který najdete ve výprodeji v levných knihách...
uvidíme, co mi přinese další kniha, ale tohle rozhodně nedoporučuju. Určitě to není četba pro náročné čtenáře :)

druzickaster
01. června

První "Nesbovka" a ano bavilo mě to. Fabulace hlavního hrdiny byla zábavná.

ivulka15
21. května

Nesbo dokázal i na pouhých 150 stranách rozehrát brilantní příběh. No nebyl snad ten nájemný vrah s měkkým srdcem k sežrání?

000nugatovej
07. května

Nesbo umí psát. Po mnohem objemnějších románech s HH tu i na pouhých sto padesáti stranách rozehrál zajímavý napínavý příběh. Jak bývá u něj zvykem s nečekaným závěrem. Příběh, kde hrají zásadní roli příběhy, které si potřebuje vytvářet titulní postava. Skrze tyto příběhy se snaží dát tomu, co se kolem něj děje, nějaký smysl a řád. Znovu a znovu ho ovšem překvapuje, že se mýlí.

Nesbo umí psát. Jeho mistrovství není jen v ději, kde vše do sebe zapadá, ale i v tom, jak to píše… Třeba začátek, v němž tančí sněhové vločky, je virtuózní. Krev na sněhu vytváří (již na první straně) jakýsi nachový královský plášť s hermelínem. A tím krvavým pláštěm kniha i končí. Krev na sněhu. Nesbo umí psát.

Adelajda_4
05. května

Nesba opravdu zbožňuju a za cíl jsme si dala přečíst všechny jeho knihy, ne jenom Holeovky. Knížka je poměrně útlá, takové víkendové čtení, ale je perfektní. Opět naprosto nečekaný konec a tak to má být!

Pajina68
05. května

Knihu jsem přečetla během 2 hodin, byla to taková delší povídka. Zajímavá, ale již jsem od Nesba četla knihy lepší.

SelenaDemi428
29. dubna

Hezky stručně napsané bez nějakých zbytečných prodlužovacích okecávaček :D. Po knize, která měla téměř 650 stran to pro mě byla příjemná oddechovka, kterou jsem měla přečtenou hned a to i kvůli tomu, že jsem si jí zase mohla tahat všude s sebou,

bakjo95
29. dubna

Krátká, odpočinková povídka na rychlejší čtení. Od začátku mi bylo jasné, že nakonec skončí s Marií, ale přesto jsem se chtěl přesvědčit a dočetl to...a jo, docela se mi to i líbilo. Já jsem prostě chtěl ten sentimentální konec, dlouho jsem totiž neviděl žádnej americkej film. 70%

antonin0999
25. dubna

Vydařené dílo se zajímavou hlavní postavou, které mě dostalo stylem, kterým bylo napsáno. Čtenář ho smlsne snadno jako jednohubku. Škoda těch naivních milostných momentů, ale to asi k Olavovi muselo patřit...Na četbu druhého dílu se těším!

Heidrekr
29. března

Zajímavá povídka na odpočinutí od Harryho. Hlavní hrdina mi byl hodně sympatický, zajímavá osoba s jasným pohledem na svět, na můj vkus tam bylo trochu hodně romantiky, na štěstí rozsah knihy plně postačil.

Briv
25. března

Nesbø umí překvapit. Ten konec jsem vůbec nečekala. Napadalo mě v průběhu čtení spousta scénářů, ale tento popravdě ne.
Krev na sněhu je moje druhá kniha od Nesba, jako první jsem četla Syna a připadala mi trochu podobná. Ráda se pustím i do druhého dílu.

Samira
24. března

Nesba miluji, takže nemohu než tuto netradiční, poetickou, ale drsnou povídku hodnotit jinak než maximálně kladně. Byla překvapující, přes prohlilé prostředí čistá a mně nechyběla ani strana navíc, vše již bylo řečeno.
Výborný kousek na jeden večer.
Stojí za to!