Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231260/big_krev-na-snehu-itA-231260.png 3.72124

Krev na sněhu 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Blod på snø, 2015

Kniha Krev na sněhu

Přečti_si
30.12.2022

Moje první kniha od autora - tenounký první díl série Krev na sněhu a zaujala - máme tu zvláštního hlavního hrdinu, který mi trochu připomínal Cormorana Strika. Je to nájemný zabiják, který svou poslední práci trochu zvorá a musí se vypořádat s následky. Jednohubka o nějakých 150 stránkách s velmi zajímavým koncem. Určitě pořídím i další knihy od tohoto autora.

jan7760
22.12.2022

Výborná jednodňovka, trochu iná ako som zvyknutý od Nesba. Čítalo sa to samo, dobré vykreslenie charakterov, autor ma donútil držať palce zápornému hlavnému hrdinovi. Možno trochu rýchly záver, ale inak super...

Gabri-88
14.12.2022

Anooo i Nesbo trošku jinak se mi líbí. Smála jsem se možná tam kde jsem neměla, ale mě Olav bavil. aneb když se Nesbo snaží o romantiku v prostředí vražedném, nelze to brát úplně vážně, protože je to lehce neohrabané (stejně jako obdobné scény v HH sérii), ale já to tak mám ráda, protože to je prostě Nesbův styl. Dokonale nedokonalý. Závěr se mi líbil i nelíbil, kdo četl pochopí :))

Hakate
27.11.2022

Nějak nevím, co si mám o knize myslet a jak vlastně hodnotit.
Zde je úplně jiný Nesbo, než jak ho známe například v Království, Synovi nebo HH.
Je to taková kraťoučká jednohubka, psaná velmi odlehčeným stylem, ale přesto drsná, s hlubšími myšlenkami a významem. Rozhodně má něco do sebe.

MM_Master
21.11.2022

Olav Johansen je nájomný zabiják, ktorý čitateľovi rozpovie svoj neradostný životný príbeh. "Krv na snehu" (Blod på snø) je psychologická krvavá romanca premyslená do posledného detailu.

derminator
07.11.2022

Kniha od Nesba Mistra severské krimi nemá chybu. Je to jízda od začátku do konce. Dal bych 5 hvězd, ale nelíbil se mi moc ten konec. Takže doporučuji a dávám 75%.

TynaBehuncikova
03.11.2022

Moje první kniha od autora. Vlastně mě to dost bavilo, ačkoliv to na mě bylo docela drsné. Určitě si ještě přečtu druhý díl a do budoucna zkusím i něco delšího, tohle byla přece jen taková jednohubka, abych vůbec zjistila jak TEN slavný Nesbø píše... No a píše dobře :)

ujira
01.09.2022

Jedna z méně vydařených autorových detektivek.