Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81456

Krev na sněhu (1.)

Blod på snø (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Kaik
05. listopadu

Krátká gangsterka, kde tentokrát nejsme v roli policisty, ale zabijáka s dobrým srdcem. Opět musím ocenit, jak si Nesbo dokáže hrát se čtenářem. Při jeho kličkách jsem se musel až usmívat. Napsáno tak trochu ve starém stylu, ale četlo se příjemně a rychle.

LenRan

Můj první Nesbo a musím říct, že docela průměr. Líbil se mi hlavní hrdina a jeho mentalita, ale příběh jako celek byl dost neoriginální a nějak zvlášť mě nezaujal.

Katuska88

Svým způsobem zajímavé a zvláštní, ale příliš mnoho mrtvých na jednom metru čtverečním
Musím obdivovat způsob, jakým je příběh napsán. Je překvapivé, kolik se toho mohlo udat na poměrně malém množství stránek.

If_Heureux

Autor má i lepší knihy. Odpočinkové čtení při sklence vína u krbu za zimních večerů. :)

Petra17

Tahle kniha byla tak hloupe napsana... Nevim no pro me proste nebyla... Pardon :D

babsi66

Musím říct, že ve srovnání s jinými knihami od Nesba, mě tato nijak zvlášť nezaujala. Rozjezd vypadal i díky charakteru hlavní postavy celkem slibně, bohužel další děj ani závěr příběhu nenabídl nic extra, co by stálo za to vyzdvihnout. Takže ještě že tje knížka tak útlá, jinak bych při obvyklé délce Nesbových románů ještě před polovinou váhala, zda číst dál.

Pistácie

Líbilo se mi, že je to něco jiného než Harry Hole, a aspoň na chvíli jsem se od něj odpoutala, a užila si příběh od Nesba, který není protkán tímto detektivem. Líbilo se mi vyprávění, příběh i jednotlivé linky, které se prolnuly a dávaly smysl. Záporný hrdina, který měl ve finále kladné rysy, to je to, co mě na tom asi bavilo nejvíc. Konec mě trochu zklamal, ale celkově mě kniha nadchla. Snad to není poslední autorova kniha, kterou jsem vzala do ruky.

Markushka

Mrazivý příběh o nepěkných věcech. Emoce, city, dlouhá ruka podsvětí. Líbilo se mi.

DommiP

Nesbo, není potřeba snad říkat něco dalšího. Zajímavá, napínavá, bomba!

Nello

Zajímavá kniha, dobře se četla, vtáhla do děje. Není tam sice Harry Hole, ale po dočtení všech jeho příběhů, mi nezbylo než přejít k jiným knihám od Nesba a nezklamal.

irskádívka

Můj první a jediný Nesbo. Chtěla jsem vědět, o čem to všichni mluví.
Kniha byla stručná, zajímavá, plná skrytých citů, motivů a mrazivé zimy. Skvělý příběh.

AnnaNešporová

Další knížka, která se mi moc líbila, není to tak super jako HH série, ale i tak to má něco do sebe.

Ivis01

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Pěkné, svižné, stručné čtení.Určitě zkusím další z jeho knih :-)

Rave

Neurazí, nenadchne

Jessica007

První kniha od autora, vybrala jsem si ji i z důvodu, že nemá moc stránek. Autor je známý, tak jsem si chtěla nějakou knížku od něj přečíst. No, nebylo to špatné, ale nějak zase nadšená jsem taky nebyla. Možná od autora ještě něco zkusím, tato knížka nepatří zrovna k jeho nejlépe hodnoceným. Jinak - zaujalo mě a překvapilo, jak splnil svoji zakázku ad.

MortRainey

Místy až tragikomická Nesbøho novela, jejíž hlavní hrdina nebo antihrdina(?) bude čtenáři, nejen ve finále příběhu, prostě sympatický až líto, i když je profesionálním zabijákem;-) který i děsí. Nejde o klasickou napínavou "jednodechovku," ale jako jednohubka z krimipera mistra oboru sedne jako chuť ještě na něco po vydatné večeři:-) Jemný až filosofický nádech mísící se s ironií osudu a hlavně věčným tématem - láskou - "nahradí" Nesbøův smysl pro detail ve skvělých Lovcích hlav a Harryho případech. Krev na sněhu klidně mohla vyjít společně s dvojkou v jedné knize, ale i tak by ji klidně sedlo šestákové "pulp" magazínové vydání á la Rodokaps. Zasloužené 4*, doporučuji, a do MHD na cestu do/z práce jako udělané;-)

CharlesWard

Až na "podivný" konec téměř dokonalá novela.

Romžiry

První kniha od Nesba a ano. Zařadím ho k oblíbeným autorům. Velmi povedená povídka.

StephenKingje

Velice povedená povídka mistra novodobých krimithrillerů, kterou bez problémů dočtete za pár hodin. Hlavní postava Krve na sněhu je Vrah s velkým V, avšak i tak jsem si ho celkem oblíbil. Ale souhlasím, že na pana HH to nemá.

HODNOCENÍ:8,9/10

Jessybelle

Čtivá, krátká, jiná... Pohled do hlavy "záporáka", kterému ve finále fandíte, protože má i lidskost...konec předvídatelný a pro někoho možná nejasný...

m_pastorka

Je to sice jiná Nesbovka, ale není to špatné podívat se na příběh i z druhé strany. Neočekávala jsem od toho styl psaní jako u v sérii s Harrym a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Konec zajímavý!

marek4724

zvykam tabak, dobra kniha

Jaruš7

S odstupem času znovu Nesbo, jako audiočetba mi zněla příjemně.
Jak jiní jsou takoví jako Olav, komplikace z našich pohledů jsou jejich výhodou ?
Mám pocit, že je to autorova daň, za ty z drsné strany spektra jeho tvorby.
Ale jadrnost zde nechybí. ... Důkaz prohry pro protivníka je to, co mu můžete hodit pod nohy, má to čtyři kila a drží se to za vlasy.
Citát : " Vzpomněl jsem si na pavoučka - samce, který pochopil, že je moc pozdě."
Zákeřnost je pro příběhy kapkou z bylinek těch drogových.

petrulka

Mě se líbila moc, vůbec nevadí, že je trochu jiná. Hlavní záporák není až tak hlavní a ani až tak záporák. Nic veselého.

jejeja

Tak trochu jiný Nesbo. A vůbec ne horší, prostě jiný :-) Knížka se čte velmi dobře, hlavní postava je jednoduchá a místy mi jí bylo až líto. Konec se dal předvídat, Rybář vždy dostane to, co chce :-) Doporučuji!

caroline.aiko

Byla jsem dost překvapená, protože jsem čekala něco úplně jiného, ale tohle bylo mnohem lepší. Musím ale uznat, že je to jedna ze slabších knížek, ale i přes to se mi hodně líbila. Četla se mi skoro sama a stránky rychle ubývaly a pořád se tam něco dělo. Hlavní postava je simpatická a chvílemi ve mě vzbuzovala soucit. Dvakrát bych jí nečetla, ale byla dobrá.

Pazúzu96

Skvěle propracovaný pohled do hlavy vraha. Zpočátku jsem čekal sice trochu jiný konec, ale nakonec se dal částečně předvídat. Ale i tak knížka rozhodně nezklamala.

Marekh

Jedná se o první knihu, kterou jsem od tohoto autora četl. Vybral jsem si ji z důvodu, že měla málo stran. Chtěl jsem nejprve poznat styl autora a posléze se rozhodnout, jestli si přečtu některou z jeho dalších knih.

Musím říci, že se mi kniha četla dobře. Námět knihy byl zajímavý, u knihy jsem se nenudil, bylo fajn, že hlavní hrdina četl také knihy. :)

Časem vyzkouším nějaké další knihy.

Lorej

První kniha, kterou jsem od tohoto velmi známého autora četla.
A musím říct, že mě dost chytla. Děj byl zajímavý, stránky rychle ubývaly, pořád se něco dělo. V příběhu bylo dost nečekaných a velmi překvapujících zvratů. Když už jsem si myslela, že hrdina má vše jakž takž srovnané, BUM! Něco se stalo.
Pro mě rychlé, napínavé čtení.

zuzana4587

Kniha se vlekla. Těšila jsem se na "klasického" Nesba plného napětí, ale knihu jsem otevírala jen proto, abych ji dočetla. Kdyby měla více než 150 stran, asi ji odložím. Nic se však nemění na tom, že Holeovky miluju - ale to už je jiný příběh :-) Za mě 3*.