Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81511

Krev na sněhu (1.)

Blod på snø (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

uminaa

Priznávam, že táto kniha nie je mojou obvyklou šálkou kávy, ale veľmi sa mi páčila. Prečítala som ju jedným dychom, a rozhodne nie kvôli tomu, že je krátka. Hlavná postava mi navzdory všetkému bola nesmierne sympatická a obľúbila som si ju (teda ho) už hneď na začiatku.
Mám ale jednu výhradu, za čo aj dávam iba 4*, a to za poslednú kapitolu - vôbec nemusela byť. Som človek, ktorý jednoducho potrebuje šťastné konce.
Toto určite nie je posledná kniha, ktorú si od autora prečítam, aj keď predpokladám, že šťastný koniec nemusím nájsť.

Peťulka3

Není to Harry Hole,ale docela dobré.

Dida86

Zajímavý pohled do života nájemného vraha, škoda toho konce...

Ivuska97

Perfektní! Nemám slov.
Doporučuji :) 5*

Ester71
29.12.2018

Je to jiný Nesbø, než na kterého jsem zvyklá, ale příběh viděný očima nájemného vraha mě hodně bavil.

Michelle95
18.12.2018

Kniha mě zavedla do mysli nájemného vraha v Norsku, který se ocital mezi svou minulostí a současností. Příběh je psán rychle, svižně, ale zároveň v některých pasážích velmi zdlouhavě. Jsou zde momenty, kdy je popisován děj akce stylem, že otvírám a zavírám pusu jako kapr a nestačím se divit a do téhle zásadní chvíle jsou vloženy takové zdržovačky. Dost to oceňuji, protože je to takové nepříjemné týrání čtenáře a to mě baví, když to spisovatel umí. Navíc Nesbo je pro mě jeden z nejlepších ve svém oboru a tak je to dvakrát tak lepší. Nakonec ale dávám 3 hvězdy, protože i když se to četlo relativně dobře, rychle a příběh mě bavil, tak něco mě brzdí v tom, abych to ocenila na víc než na 3 hvězdy... Zjevně jde spíš o takové pocitové hodnocení, kdy to prostě není žádná extra sláva, ale na počteníčko před spaním to stačí parádně.

medlovice
26.11.2018

Mám ráda ty tak trochu zabržděné hrdiny. Trochu naivní a dobrácký a přitom vypočítavý, teda on moc počítat neuměl, teda jaký byl ? Rychle se zamiluje a je schopen zabíjet na přání. Svižné, trochu toho humoru to má a bez zbytečné omáčky s překvapivým koncem.

Ookmalej
21.11.2018

Líbí se mi ta hra kontrastu mezi tím, jak situaci překrucuje hrdina k obrazu svému a skutečností, která je čtenáři záměrně vyjevena až posléze. Po přečtení mě ovanul severský chlad. Je to první kniha od Nesbøho a už teď se těším na další.

Kaik
05.11.2018

Krátká gangsterka, kde tentokrát nejsme v roli policisty, ale zabijáka s dobrým srdcem. Opět musím ocenit, jak si Nesbo dokáže hrát se čtenářem. Při jeho kličkách jsem se musel až usmívat. Napsáno tak trochu ve starém stylu, ale četlo se příjemně a rychle.

LenRan
25.10.2018

Můj první Nesbo a musím říct, že docela průměr. Líbil se mi hlavní hrdina a jeho mentalita, ale příběh jako celek byl dost neoriginální a nějak zvlášť mě nezaujal.

Katuska88
13.10.2018

Svým způsobem zajímavé a zvláštní, ale příliš mnoho mrtvých na jednom metru čtverečním
Musím obdivovat způsob, jakým je příběh napsán. Je překvapivé, kolik se toho mohlo udat na poměrně malém množství stránek.

If_Heureux
09.10.2018

Autor má i lepší knihy. Odpočinkové čtení při sklence vína u krbu za zimních večerů. :)

Petra17
27.09.2018

Tahle kniha byla tak hloupe napsana... Nevim no pro me proste nebyla... Pardon :D

babsi66
19.09.2018

Musím říct, že ve srovnání s jinými knihami od Nesba, mě tato nijak zvlášť nezaujala. Rozjezd vypadal i díky charakteru hlavní postavy celkem slibně, bohužel další děj ani závěr příběhu nenabídl nic extra, co by stálo za to vyzdvihnout. Takže ještě že tje knížka tak útlá, jinak bych při obvyklé délce Nesbových románů ještě před polovinou váhala, zda číst dál.

Pistácie
19.09.2018

Líbilo se mi, že je to něco jiného než Harry Hole, a aspoň na chvíli jsem se od něj odpoutala, a užila si příběh od Nesba, který není protkán tímto detektivem. Líbilo se mi vyprávění, příběh i jednotlivé linky, které se prolnuly a dávaly smysl. Záporný hrdina, který měl ve finále kladné rysy, to je to, co mě na tom asi bavilo nejvíc. Konec mě trochu zklamal, ale celkově mě kniha nadchla. Snad to není poslední autorova kniha, kterou jsem vzala do ruky.

Markushka
18.09.2018

Mrazivý příběh o nepěkných věcech. Emoce, city, dlouhá ruka podsvětí. Líbilo se mi.

DommiP
05.09.2018

Nesbo, není potřeba snad říkat něco dalšího. Zajímavá, napínavá, bomba!

Nello
30.08.2018

Zajímavá kniha, dobře se četla, vtáhla do děje. Není tam sice Harry Hole, ale po dočtení všech jeho příběhů, mi nezbylo než přejít k jiným knihám od Nesba a nezklamal.

irskádívka
22.08.2018

Můj první a jediný Nesbo. Chtěla jsem vědět, o čem to všichni mluví.
Kniha byla stručná, zajímavá, plná skrytých citů, motivů a mrazivé zimy. Skvělý příběh.

AnnaNešporová
21.08.2018

Další knížka, která se mi moc líbila, není to tak super jako HH série, ale i tak to má něco do sebe.

Ivis01
01.08.2018

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Pěkné, svižné, stručné čtení.Určitě zkusím další z jeho knih :-)

Rave
24.07.2018

Neurazí, nenadchne

Jessica007
21.07.2018

První kniha od autora, vybrala jsem si ji i z důvodu, že nemá moc stránek. Autor je známý, tak jsem si chtěla nějakou knížku od něj přečíst. No, nebylo to špatné, ale nějak zase nadšená jsem taky nebyla. Možná od autora ještě něco zkusím, tato knížka nepatří zrovna k jeho nejlépe hodnoceným. Jinak - zaujalo mě a překvapilo, jak splnil svoji zakázku ad.

MortRainey
10.07.2018

Místy až tragikomická Nesbøho novela, jejíž hlavní hrdina nebo antihrdina(?) bude čtenáři, nejen ve finále příběhu, prostě sympatický až líto, i když je profesionálním zabijákem;-) který i děsí. Nejde o klasickou napínavou "jednodechovku," ale jako jednohubka z krimipera mistra oboru sedne jako chuť ještě na něco po vydatné večeři:-) Jemný až filosofický nádech mísící se s ironií osudu a hlavně věčným tématem - láskou - "nahradí" Nesbøův smysl pro detail ve skvělých Lovcích hlav a Harryho případech. Krev na sněhu klidně mohla vyjít společně s dvojkou v jedné knize, ale i tak by ji klidně sedlo šestákové "pulp" magazínové vydání á la Rodokaps. Zasloužené 4*, doporučuji, a do MHD na cestu do/z práce jako udělané;-)

CharlesWard
25.06.2018

Až na "podivný" konec téměř dokonalá novela.

Romžiry
20.06.2018

První kniha od Nesba a ano. Zařadím ho k oblíbeným autorům. Velmi povedená povídka.

StephenKingje
18.06.2018

Velice povedená povídka mistra novodobých krimithrillerů, kterou bez problémů dočtete za pár hodin. Hlavní postava Krve na sněhu je Vrah s velkým V, avšak i tak jsem si ho celkem oblíbil. Ale souhlasím, že na pana HH to nemá.

HODNOCENÍ:8,9/10

Jessybelle
14.06.2018

Čtivá, krátká, jiná... Pohled do hlavy "záporáka", kterému ve finále fandíte, protože má i lidskost...konec předvídatelný a pro někoho možná nejasný...

m_pastorka
09.06.2018

Je to sice jiná Nesbovka, ale není to špatné podívat se na příběh i z druhé strany. Neočekávala jsem od toho styl psaní jako u v sérii s Harrym a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Konec zajímavý!

marek4724
08.06.2018