Krev na sněhu

od:

Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81431
Série:

Krev na sněhu (1.)

Originální název:

Blod på snø (2015)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (332)

Přidat komentář
Markushka
včera

Mrazivý příběh o nepěkných věcech. Emoce, city, dlouhá ruka podsvětí. Líbilo se mi.

DommiP
05. září

Nesbo, není potřeba snad říkat něco dalšího. Zajímavá, napínavá, bomba!

Nello
30. srpna

Zajímavá kniha, dobře se četla, vtáhla do děje. Není tam sice Harry Hole, ale po dočtení všech jeho příběhů, mi nezbylo než přejít k jiným knihám od Nesba a nezklamal.

irskádívka
22. srpna

Můj první a jediný Nesbo. Chtěla jsem vědět, o čem to všichni mluví.
Kniha byla stručná, zajímavá, plná skrytých citů, motivů a mrazivé zimy. Skvělý příběh.

AnnaNešporová
21. srpna

Další knížka, která se mi moc líbila, není to tak super jako HH série, ale i tak to má něco do sebe.

Ivis01
01. srpna

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Pěkné, svižné, stručné čtení.Určitě zkusím další z jeho knih :-)

Rave
24. července

Neurazí, nenadchne

Jessica007
21. července

První kniha od autora, vybrala jsem si ji i z důvodu, že nemá moc stránek. Autor je známý, tak jsem si chtěla nějakou knížku od něj přečíst. No, nebylo to špatné, ale nějak zase nadšená jsem taky nebyla. Možná od autora ještě něco zkusím, tato knížka nepatří zrovna k jeho nejlépe hodnoceným. Jinak - zaujalo mě a překvapilo, jak splnil svoji zakázku ad.

MortRainey
10. července

Místy až tragikomická Nesbøho novela, jejíž hlavní hrdina nebo antihrdina(?) bude čtenáři, nejen ve finále příběhu, prostě sympatický až líto, i když je profesionálním zabijákem;-) který i děsí. Nejde o klasickou napínavou "jednodechovku," ale jako jednohubka z krimipera mistra oboru sedne jako chuť ještě na něco po vydatné večeři:-) Jemný až filosofický nádech mísící se s ironií osudu a hlavně věčným tématem - láskou - "nahradí" Nesbøův smysl pro detail ve skvělých Lovcích hlav a Harryho případech. Krev na sněhu klidně mohla vyjít společně s dvojkou v jedné knize, ale i tak by ji klidně sedlo šestákové "pulp" magazínové vydání á la Rodokaps. Zasloužené 4*, doporučuji, a do MHD na cestu do/z práce jako udělané;-)

CharlesWard
25. června

Až na "podivný" konec téměř dokonalá novela.

Romžiry
20. června

První kniha od Nesba a ano. Zařadím ho k oblíbeným autorům. Velmi povedená povídka.

StephenKingje
18. června

Velice povedená povídka mistra novodobých krimithrillerů, kterou bez problémů dočtete za pár hodin. Hlavní postava Krve na sněhu je Vrah s velkým V, avšak i tak jsem si ho celkem oblíbil. Ale souhlasím, že na pana HH to nemá.

HODNOCENÍ:8,9/10

Jessybelle
14. června

Čtivá, krátká, jiná... Pohled do hlavy "záporáka", kterému ve finále fandíte, protože má i lidskost...konec předvídatelný a pro někoho možná nejasný...

m_pastorka
09. června

Je to sice jiná Nesbovka, ale není to špatné podívat se na příběh i z druhé strany. Neočekávala jsem od toho styl psaní jako u v sérii s Harrym a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Konec zajímavý!

marek4724
08. června

zvykam tabak, dobra kniha

Jaruš7
29. května

S odstupem času znovu Nesbo, jako audiočetba mi zněla příjemně.
Jak jiní jsou takoví jako Olav, komplikace z našich pohledů jsou jejich výhodou ?
Mám pocit, že je to autorova daň, za ty z drsné strany spektra jeho tvorby.
Ale jadrnost zde nechybí. ... Důkaz prohry pro protivníka je to, co mu můžete hodit pod nohy, má to čtyři kila a drží se to za vlasy.
Citát : " Vzpomněl jsem si na pavoučka - samce, který pochopil, že je moc pozdě."
Zákeřnost je pro příběhy kapkou z bylinek těch drogových.

petrulka
21. května

Mě se líbila moc, vůbec nevadí, že je trochu jiná. Hlavní záporák není až tak hlavní a ani až tak záporák. Nic veselého.

jejeja
11. května

Tak trochu jiný Nesbo. A vůbec ne horší, prostě jiný :-) Knížka se čte velmi dobře, hlavní postava je jednoduchá a místy mi jí bylo až líto. Konec se dal předvídat, Rybář vždy dostane to, co chce :-) Doporučuji!

caroline.aiko
29. dubna

Byla jsem dost překvapená, protože jsem čekala něco úplně jiného, ale tohle bylo mnohem lepší. Musím ale uznat, že je to jedna ze slabších knížek, ale i přes to se mi hodně líbila. Četla se mi skoro sama a stránky rychle ubývaly a pořád se tam něco dělo. Hlavní postava je simpatická a chvílemi ve mě vzbuzovala soucit. Dvakrát bych jí nečetla, ale byla dobrá.

Pazúzu96
21. dubna

Skvěle propracovaný pohled do hlavy vraha. Zpočátku jsem čekal sice trochu jiný konec, ale nakonec se dal částečně předvídat. Ale i tak knížka rozhodně nezklamala.

Marekh
14. dubna

Jedná se o první knihu, kterou jsem od tohoto autora četl. Vybral jsem si ji z důvodu, že měla málo stran. Chtěl jsem nejprve poznat styl autora a posléze se rozhodnout, jestli si přečtu některou z jeho dalších knih.

Musím říci, že se mi kniha četla dobře. Námět knihy byl zajímavý, u knihy jsem se nenudil, bylo fajn, že hlavní hrdina četl také knihy. :)

Časem vyzkouším nějaké další knihy.

Lorej
11. dubna

První kniha, kterou jsem od tohoto velmi známého autora četla.
A musím říct, že mě dost chytla. Děj byl zajímavý, stránky rychle ubývaly, pořád se něco dělo. V příběhu bylo dost nečekaných a velmi překvapujících zvratů. Když už jsem si myslela, že hrdina má vše jakž takž srovnané, BUM! Něco se stalo.
Pro mě rychlé, napínavé čtení.

zuzana4587
27. března

Kniha se vlekla. Těšila jsem se na "klasického" Nesba plného napětí, ale knihu jsem otevírala jen proto, abych ji dočetla. Kdyby měla více než 150 stran, asi ji odložím. Nic se však nemění na tom, že Holeovky miluju - ale to už je jiný příběh :-) Za mě 3*.

michaela6503
26. března

Ze začátku mě příběh hodně nadchl a líbilo se mi, jak je to jednoduchý krátký příběh. Bylo to rychlý, nic nechybělo. Popis pro představivost byl taky dostačující a hlavně je to kraťoučký, takže jsem dala po dobu tří dnů každý den 50 stránek a užívala jsem si to čtení. Bohužel mě zklamal konec, bylo to pro mě zmatenější a chvíli mi trvalo pochopit to. Chápu, že mi můžete říkat, že to bylo jasně napsaný a měl to být překvapivý konec, ale mě to trochu mátlo, že jde vlastně o to, co má v hlavě on a o to, co je skutečnost. Za mě ale rozhodně dobrý počtení k nedělnímu kafi, pokud máte čas ty 2 hodinky na plný zátah, já měla každý den jen příležitostně čas různě při cestování. :)

Lenyaa
23. března

Skvělá kniha! Moc se mi líbil styl psaní a hlavní postava mi byla velice sympatická. Souhlasím, že je to úplně něco jiného, než knihy s HH, ale určitě se k ní v budoucnu vrátím!

Disease
22. března

Něco mezi Červenou knihovnou a Drsnou školou ze 30. let, včetně naivity a šablonovitosti zápletky.

Coolniczka12
21. března

Nebylo to spatne. Cetlo se to dobre, ale podruhe bych to cist nemusela :)
Od severske krimi bych asi cekala trosku vic napeti, tohle mi prislo ve stylu "nenadchne - neurazi".

petaSk
13. března

[audiokniha]
Od Jo Nesbø moje první kniha. A ač je jeho styl psaní neotřelý a krásně se i poslouchá, příběh byl banální a šablonovitý. Od začátku jsem věděla, jak skončí a autor k tomuto uvědomění házel i nadbytečné nápovědy. Hlavní hrdina byl ale sympaťák, který vzbuzoval soucit.

konformita
11. března

Taky se mi líbilo. Smutný konec, ale překvapivý. Taková delší povídka.

polednice1705
07. března

Trochu jiný Nesbo bez Harryho, ale dobře čtivý, a vyprávění hlavního hrdiny z pozice vlastní osoby bylo zajímavé a bavilo mě víc než knihy s HH.