Krev na sněhu

od:

Krev na sněhu

Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčilí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice. Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují, a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231260/krev-na-snehu-fhk-231260.jpg 3.81191
Série:

Krev na sněhu (1.)

Originální název:

Blod på snø (2015)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (280)

Přidat komentář
Carra
14. října

První knížka, která se mi dostala od Nesba do rukou. Velmi oddechové a čtivé. Rozhodně nezůstanu jen u jedné knihy z jeho tvorby.

Skripi
13. října

Pekné počúvanie, vydržal som vnímať skoro po celý čas. V jednoduchosti je krása. Keby to tak pochopili aj iní severskí autori... Odporúčam. :)

Eremites
12. října

Skvělá oddechovka. Na rozdíl od takzvaných užvaněných a plytkých "bestsellerů" Nesbo skutečně psát umí. Je to mistr pera. Ani si nepamatuju, zda jsem si někdy tak moc oblíbila hlavního hrdinu, který má jako své povolání nájemné vraždy :-) Olav je prostě sympaťák každým coulem. Vlastně se mi to líbilo ještě více než příběhy s HH.

2veverky
10. října

Knihu jsem nedočetla,přišlo mi to,že je to o ničem. Byla to moje první knížka od Nesba. Všude narážím na to,jaké jsou ty knihy od něj trháky,ale za mě velké zklamání. Možná někdy zkusím ještě jinou knihu od něj. Uvidíme...

Dani25
21. září

Pripadala mi tato kniha akoby to nepisal Nesbo. Velke sklamanie

grizetka
17. září

Čtivé, rychlé, spádové :-) Vše, co od knihy čekám.. :-)

Karborund
14. září

Bohužel za mě nee.Vyprávění z pohledu hlavního protagonisty bylo ok , ale to je vše.Bez šťávy, napětí, sníh který nemrazil.Vraždit?to je jen taková zábava.

jarynek
13. září

Od Nesba jsem dosud nic nečetl, tak jsem nebyl zatížen potřebou tuto knihu srovnávat s HH a neměl jsem tedy možná nadměrná očekávání. Kniha se mi líbila – dobře se čte, má zvraty, mísí se tam pomalejší tempo s rychlejším. A nakonec to dopadne úplně jinak než jsem čekal.

DeathTheKid
09. září

To, co zde Krvi na sněhu místní čtenáři vyčítají, je způsob, jakým je kniha odvyprávěna, na rozdíl od Holeovek či Syna. Ich-forma totiž nabízí úplně nový pohled na svět v knize. Je více subjektivní, protože nám příběh sděluje sám Olav, nájemný vrah sympaťák, a ne vypravěč svou "objektivní pravdou". Tohle čtenáře sere, protože to prostě není Harry Hole. A taky fakt, že je dílo kratší a tak prostě není prostor pro detaily, avšak je ho tak akorát, abyste si zamilovali hlavního postavu od začátku do konce. Tohle na Krvi na sněhu bylo velmi příjemné, to jak jste se mohli přilnout k hlavnímu protagonistovi a fandit mu. Atmoška příběhu byla komorní, ale skvělá a závěr ce mně příjemně zabrněl.

MonicaMonique
31. srpna

Co říct k téhle knize? Naštěstí byla tak tenká, že když už jsem ji rozečetla, tak jsem ji i dočetla. Za mně zklamání. Jo Nesbø umí psát daleko lépe.

withoutchild
30. srpna

Jo Nesbo zkusil napsat něco jiného, a nevím popravdě, jestli se mu to povedlo. Hlavně jsem tam postrádal nějaký motiv hlavního hrdiny, proč se choval tak jak se choval. Kdyby byl na přebalu knihy jako autor uveden Olaf Olafson, tak jsem spokojený, ale Jo umí psát líp. Jdu si přečíst Půnoční slunce, a uvidíme, kam to s touhle sérií povede.

Kaka.cs
30. srpna

Knížka má spád. Příběh utíká rychle, ale zároveň v něm nechybí nic z toho, co na Nesbøho knížkách miluju. Líbilo se mi použití ich-formy. Konec byl naprosto nečekaný a ještě nějakou dobu po dočtení jsem o něm přemýšlela.

Ildi
23. srpna

Harry mi tam chýbal, ale čítalo sa to dobre...

krevetinka
23. srpna

Tak tohle bylo něco!
Olav Johansen možná nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává a je dyslektik, ale víte vy co? Pro mě je tenhle zabiják nejvíc citlivým a romantickým zabijákem, se kterým jsem se zatím setkala. Celá kniha byla úplně odlišná od série HH, že bych snad ani netipovala Nesba jako autora tohoto příběhu. Největší změnou pro mě asi bylo vypravování z první osoby, ale moc jsem si to užila. Konec jsem do poslední kapitoly nedokázala předvídat a upřímně jsem byla docela překvapená. SPOILER - Mrzelo mě, že to s Corinou nevyšlo, protože to ze začátku vypadalo tak nadějně, fňuk!

nikola2817
22. srpna

Za mě spíš palec dolů. Bohužel. Je to druhá kniha, kterou jsem od Nesboa četla, ale přijde mi, jako by to snad ani nepsal on. Sice na málo stránkách dokázal napsat detektivku se všemi prvky, co detektivka má mít...Ale chybělo mi víc napětí, bylo tam málo nečekaných zvratů a mělo to celkem předvídatelnou zápletku... :-/ Nesbo asi nebude muj oblíbený autor, a to je přitom všemi tak chválen...

Ownkai
19. srpna

Skvělá a promyšlená kniha s nepředvídatelným koncem, která mě donutila přemýšlet dlouho po jejím dočtení. Velmi se mi zamlouvá způsob, jakým Nesbø píše a mám chuť se hned vrhnout do některého z jeho dalších děl. Jediným (malým) mínusem je pro mě délka knihy - 151 stran, takže Krev na sněhu jsem přečetla téměř hned, ale samozřejmě platí, že každý čtenář je jiný.
Za mě 5 hvězd a doporučuji.

rimmon
17. srpna

Líbilo se mi to. je to zase z trošku jiného soudku než Harry ale výborně jsem se bavila. Musím říct že hlavní hrdina je veliký vtipálek a líbí se mi jak se příběh nakonec zamotal. Jako vždycky mě dovedl Nesbo dokonale oblafnout takže i když jsem předpokládala jak to celé dopadne, když jsem dočetla knihu zůstala jsem sedět s otevřenou pusou.
Jedním slovem paráda.

swayno
09. srpna

Pěkné, svižné, stručné čtení. Ale nějak mi ta zápletka přišla až moc jednoduchá, asi jsem zmlsaná z Harryho H. Proto 4 hvězdy.

magnolia
03. srpna

Příběh o hodném a citlivém zabijákovi (který se zamilovává), napsaný tak, že jsem v parném létě cítila ten chladný sníh (a skoro se zamilovala) ... Líbilo se mi to.

DoDidDone
27. července

Na to, jak je to krátké, je tam spousta zvratů a i překvapivý konec. Skvěle napsané s dávkou sarkasmu a super hlavním hrdinou. Na Harryho to nemá, ale rozhodně jsem se nenudil. ;)

kikies
27. července

Sedmdesátky v Norsku jsou zajímavým pozadím příběhu, který mně osobně až ta neoslovil.... asi jsem si už moc zvykla na sérii HH, která mi tedy přijde lepší, ale to je vskutku věc názoru. Je to ale čtivé a spíše kratší, takže to přelouskáte raz dva, jen si nejsem jistá, jestli mě něco podobného ještě opětovně zláká...

doctor_H
21. července

Skvělej hlavní hrdina, kterej mě fakt bavil, knížku přečtete za jeden večer, ale vůbec to nevadí. Rozhodně dám i druhý díl a byla to příjemná změna od serie s HH.

novina
20. července

Na 150 stranách se odehrává zajímavý příběh bez zbytečné omáčky okolo - přesto se dozvíte vše podstatné. Nečekaný konec je třešničkou na dortu.

MKrat
13. července

lehký ....ale je to přece jen Jo Nesbo..

tatruszka
12. července

Tato kniha mě bavila asi nejmíň ze všech Nesbových knih, i když jsem byla docela překvapená koncem :-)

simona5r
07. července

Posloucháno jako audiokniha. Kniha má rychlý spád, a proto mě překvapila předposlední kapitola, která se neskutečně táhne. Škoda, že autor nevydržel s rychlým tempem až do konce.

mirka71
01. července

Ke knížce mohu říct jen:
Ano, je to opět skvělý Jo Nesbo
Ne, není to Harry Hole
Ano je to napínavé
Ne, není to klasická detektivka.
Stejně jako u Lovců hlav pojato z pohledu hlavního, v podstatě záporného hrdiny. Poměrně krátké, jako audiokniha stačí jen na dva večery, ale nevadí. Jsem ráda, že jsem knihu slyšela. Rozhodně stojí za to.

NikolettaHole
28. června

Harry to není, ale četlo se to moc příjemně

Ereniss
27. června

Taková jednoduchá, příjemná jednohubka s děsně sympatickým hlavním hrdinou.

March
26. června

JN zbožňuji, ale z této knihy jsem byla zklamaná, asi HH nasadil laťku hodně vysoko.