Půlnoční slunce

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276518/pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 3.81054

Krev na sněhu 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

Mere blod, 2015

Kniha Půlnoční slunce

EliBla
25.12.2020

Čekala jsem, že bude kniha více navazovat na první díl. Musela jsem si připomenout, jak to v prvním díle skončilo a kdo byl hlavní hradina. Nakonec jsem se do příběhu začetla, ale přišel mi více romantický, než bych od knihy očekávala.

e-Čtenář
19.12.2020

Za mě o trošku slabší odvar prvního dílu, se kterým kromě pár postav, jenž jsou hodně okrajové nemá nic společného. Opět pohodové čtení bez větších dramat.

playada
06.12.2020

To bylo pěkný a na severskou detektivku překvapivě milý.

Mišátko
26.11.2020

Druhý díl jsem vnímala spíše jako romantickou vsuvku... romantický příběh "zlého" hrdiny .... ale všechna čest pohnutkám díky, kterým se do svízelné situace dostal. Je to zabiják nebo dobrák od kosti? Tak to jsem od Nesba opravdu nečekala, místy jsem měla pocit, že jsem sáhla po "Steelovce".

lencin
29.09.2020

Volné pokračování Krve na sněhu.
Výborné,jen moc krátké.
(2015)

Booksaddict
21.09.2020

Mně se styl psaní v těchto dvou knihách od Nesba moc líbil. Charakter hlavních postav opět nerozklíčujete hned na začátku příběhu, hlavní hrdina chlap s velkým CH a knížka přečtená za den. Spokojenost.

JanaO118
24.08.2020

Takový romantický příběh jsem vůbec nečekala! Sympatický hlavní hrdina - zabiják, který neuměl vůbec zabít a milá krásná vdova. Mezitím nějaká akce a dobrý konec. Já jsem s knihou spokojená.

Marek.Sc
20.04.2020

Toto pokračovanie krvi na snehu ma až tak neupútalo. Dej sa rozbiehal pomalšie, avšak posledných 50 strán už malo svoj spád. S novým menom "Ulf" sa hrdina dostane medzi lastediánsku cirkev a jeho snaha uniknúť nájomným vrahom bývalého šéfa sa zdá byť márna. Či zmení hrdinu láska alebo nové priateľstvo, uvidíte. Knihu fanúšikom JO NESBA odporúčam.