Půlnoční slunce

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Opět sedmdesátá léta minulého století, tentokrát však na dalekém severu Norska. Opuštěná vesnice Kåsund kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Desetiletý Knut a jeho krásná, čerstvě ovdovělá matka Lea, zastávající funkci kostelníka a zvoníka, nedostudovaný teolog Mattis a šamanka Anita. Záhadný cizinec Ulf, který tvrdí, že sem přijel z Osla na lov bělokurů, ale na lovce vůbec nevypadá, dokonce ani nemá pořádnou pušku. Nechce se mu ovšem nikomu prozrazovat, že jedinou kořistí, na kterou se tu bude pořádat hon, je on sám. Těžko totiž odhadnout, na čí straně budou místní stát a zda mu pomohou lovce setřást....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/276518/pulnocni-slunce-wOc-276518.jpg 3.9949

Krev na sněhu 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Kniha Zlín

Mere blod, 2015

Kniha Půlnoční slunce

lucievachovaxx
08. listopadu

Jednoduchý děj, asi lepší než první díl. Kniha mě bavila celou dobu, hezký konec - love story, ale čekala jsem složitější příběh.

jarynek

Děj asi trošku předvídatelný, ale příběh je psán takovým způsobem, že vás bez problému po celou dobu udrží při čtení. Kniha bez velkých odboček, možná překvapivě bez kupy násilností a mrtvých a pro mne tedy určitě překvapivě s love story. Dokázal bych si představit stejné story na větším rozsahu, ale pro tentokráte jsme byl rád za takovouto jednohubku.

Ookmalej

Oddechovka (alespoň pro mě). Četlo se to velmi svižně a byla to aspoň nějaká změna oproti "Holeovským" mrazivým příběhům.

hranina

Kniha se četla velmi dobře, tím že je tak krátká je děj svižný hned od začátku. Nejsou tam žádné zbytečné a zdlouhavé popisy, takže jsem neměla žádný problém se do knihy začíst. Musím se přiznat, že jsem do poslední chvíle čekala, že to skončí jinak, ale za happyend jsem vždycky ráda ☺️

Vesmich

A mně se to líbilo! Jednička mě přiměla spíše k zívání, ale dvojka mě v podobě audioknihy krásně provázela na nekonečné cestě z jednoho rozkopaného konce země na druhý, ještě rozkopanější. Pořád jsem čekala, kdy přijde nějaká zrada a stane se něco přemýšlivého, seversky osudového, depresivně alkoholického, či jinak pro noční jízdy nežádoucího, ale kdepak. Konec mě dokonce přiměl se usmát!

technik1965
02. říjnaodpad!

No strašná bieda, Nesbo sa asi zbláznil!!!

Ferry9

Jen malou chvilku trvalo než jsem se začetl a pak jsem to četl jedním dechem. Kniha se mi líbila, uvažoval jsem kolik jí dám hvězd, byl jsem přesvědčený, že 4, ale líbila se mi dost takže proto 5. Příběh to byl zajímavý a myslím, že obsah je i dost na zamyšlení. Co když něco nebo někdo tam nahoře opravdu je a řídí naše osudy. Kdo ví jak to je.

Alexxxka

Toto se mi četlo samo. Zhltla jsem knížku během pár hodin. Příjemná oddechovka :-)