Záblesk života

Personál reproduktivní kliniky poskytuje péči každému, kdo projde dveřmi. Toho rána však dovnitř vtrhne zoufalý rozrušený střelec a zahájí palbu. Všichni přítomní se rázem stanou jeho rukojmí. Na místo přispěchá policejní vyjednavač Hugh McElroy. Nechá budovu obklíčit a spřádá plány, jak komunikovat s útočníkem. Když mu zavibruje telefon, oznamující příchozí zprávu, s hrůzou zjistí, že uvnitř je jeho patnáctiletá dcera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413960/zablesk-zivota-SWo-413960.jpg 3.7284
Vydáno, Ikar (ČR)

A Spark of Light, 2018

Kniha Záblesk života

Barbara182

Opět zpracované další zajímavé téma - upřímně by mě nenapadlo, že i v současném USA mají tak zpátečnické názory na potraty (byť jen v některých státech), přišlo mi to jako z minulého století, a ne z 21. století :-( Jinak mě ale kniha na autorčiny poměry zklamala - absolutně mi totiž nevyhovovalo vyprávění couvající v čase de facto na začátek a velké množství postav taky zrovna nepomáhalo se v ději zorientovat. Měla jsem pak problém se do knížky začíst a nebavila mě tak, jak teoreticky mohla, kdybych ji začala číst od konce...

Mája_pbj

Kontroverzní téma početí a potratů, které mi Jodi přiblížila zase brilantní způsobem.

Po přečtení knížky (vlastně i během čtení) mi toto téma v hlavě neustále vyvolávalo otázky a v knize Záblesk života jsem na ně našla i odpovědi. Souhlasím, že čtení pozpátku nebylo ze začátku vůbec snadné a nějakou dobu mně samotné trvalo než jsem se zorientovala, ale snažila jsem se dostat do hloubky děje, co možná nejdřív, aby mi nic podstatného neuteklo a díky tomu jsem vyhrála. Po přečtení pár kapitol mi děj už smysl dával a já měla neustále potřebu dostat se k začátku a zjistit, co přivedlo všechny hlavní postavy na kliniku. I když jsem si ze začátku myslela, že mě během čtení nemůže už nic překvapit (když mi vše podstatné bylo řečeno na začátku), tak to Jodi Picoultová opět dokázala a nečekané momenty se objevily nejen na konci, ale i v průběhu děje.

Nemyslím si, že by se jednalo o nejlepší knihu od Jodi Picoultové, ale rozhodně stojí za přečtení a to i přes to, že se ze začátku nečte nejlépe.

whiolet

Příběh sám o sobě se mi líbil, ale styl psaní resp. nejdřív se dozvíte konec a pak celou pointu příběhu mi nesedl. Téma o potratech ,bylo pro mě jako matku, ale i ženu,co zastává svobodné názory, celkem těžké a diskutabilní.

SammSamm

Touto knihou mi Jodi opět potvrdila,jakou významnou spisovatelkou je. Úžasné téma. Kniha mne chytla od první stránky a až do konce nepoustila. Díky Jodi! ????

Saj Mon
28.12.2020

Velmi aktuální téma ve světě především u našich polských sousedů. U nejedné myšlenky jsem na chvilku přestal číst a zamyslel se nad ní. A tím pozitiva končí. Kniha mě nesedla. Možná kdybych četl od konce (tedy od začátku) bylo by to za víc hvězdiček. Bylo mě tak nějak jedno co se stane s hlavními hrdiny (teda v první kapitole se dozvíme co se stane... takže spíše co bylo s hlavními hrdiny) ... Trochu zklamání od Jodi. Po jejích knihách sahám jako po jistotě.

Eleanor-ka
27.12.2020

Ačkoli se jedná o knihu od Jodi, tak mě tady stylistika opravdu odradila od dočtení.

Páájinka
22.12.2020

Kniha se mi moc líbila. Příběh je psaný od konce, ale dávalo mi to smysl. Potrat je velmi silné téma, jsem ráda, že u nás nemusíme tohle řešit. U Jodi člověk nikdy nešlápne vedle.

mi-nul-o
13.12.2020

Jednoduchý příběh plný silných myšlenek, který ve vás zanechá stopy. Prostě Jodi Picoult. :)
Mimochodem - po přečtení recenzí tady jsem četla odzadu, tedy ve správné časové posloupnosti - doporučuju!!