Záblesk života

Záblesk života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413960/bmid_zablesk-zivota-SWo-413960.jpg 4 498 166

Personál reproduktivní kliniky poskytuje péči každému, kdo projde dveřmi. Toho rána však dovnitř vtrhne zoufalý rozrušený střelec a zahájí palbu. Všichni přítomní se rázem stanou jeho rukojmí. Na místo přispěchá policejní vyjednavač Hugh McElroy. Nechá budovu obklíčit a spřádá plány, jak komunikovat s útočníkem. Když mu zavibruje telefon, oznamující příchozí zprávu, s hrůzou zjistí, že uvnitř je jeho patnáctiletá dcera.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Spark of Light , 2018

Pafča88
25.09.2022 3 z 5

Knihy od autorky mám ráda, ale do téhle jsem se nemohla začíst. Trvalo mi strašně dlouho, než jsem knihu dočetla. Celkem mi i trvalo, než mi došlo, že je kniha psaná zpětně a pak už jsem se ve jménech a příbězích postav ztrácela.
Autorka odhalila, jak v Americe vidí potraty, což bylo zajímavé, ale protože se to u nás tolik nerozebírá (neprotestují se jak tam), tak tento problém ve mě nezanechal ty podobně silné emoce jako u jiných autorčiných knih.

Pavlaj
02.09.2022 4 z 5

Obvykle se mi retrospektivní vyprávění, kdy na začátku je dramatická situace a my se postupně a pomalu dostáváme k tomu, co k ní vedlo (třeba Bůh maličkostí nebo Smolný rok), hodně líbí. Tady mě systém, kdy každá kapitola vypráví jednu hodinu, ale hodiny jsou seřazené pozpátku, takže na konci jedné kapitoly dorazíme na začátek té předchozí, spíš štval. Chápu snahu: postupně odhalujeme, kdo byla Olive, co stálo za motivací Janine. Ale první polovina byla zbytečně zmatená.
Jinak jako obvykle u Picoult – perfektně nastudovaný sociální problém, pojatý z obou stran a na čtenáři je, aby si z argumentů pro a proti vybral.

Holly.W
09.08.2022 1 z 5

Ne tohle fakt nešlo. Přečetla jsem zhruba polovinu knihy, ale dál už jsem nemohla. Jediné, co bylo na této knize zajímavé bylo téma potratu. Ani jsem netušila, že v Americe je takový problém jít na potrat. Tohle téma mě velice zajímá, ale tahle kniha se prostě nepovedla. Nudné povídání o životech hlavních postav. A co bylo úplně nejhorší a v čem jsem se totálně ztratila byl popis údalostí od konce na začátek.

Natyna3
01.08.2022 3 z 5

,,Zákony jsou černé a bílé. Životy žen mají tisíc odstínů šedi.“
Jedna z těch knih, které ,,nenadchnou, ani neurazí“… Autorka je skvělá spisovatelka a mnohokrát dokázala, že její příběhy dokážou mít pořádnou sílu. V tomto případě se to ovšem, ani přes silné téma, nepodařilo.

simcat13
18.07.2022 5 z 5

Ke knize jsem podle komentářů přistupovala tak, že je tam hodně postav, a proto jsem kladla větší důraz na zapamatování si jich. Hodně postav tam opravdu je, ale rychle se v nich dá zorientovat a spektrum těch lidí přidává na autentičnosti příběhu. Ani příběh vyprávěný pozpátku není problém. Kniha mě nadchla. Naservíruje vám všechny možné názory na potraty (zrovna dnes velmi řešené téma) a vše okolo nich a přitom vám žádný z nich nevnucuju, naopak vás nabádá k tomu, ať si na to každý názor udělá sám. Bavila mě do posledního zrníčka rozebíraná psychologie a myšlenky postav. Moc povedené dílo 5⭐️

Marusia666
08.06.2022 4 z 5

Kniha je psaná na přeskáčku, ale nijak mě to nevadilo jsem zvykla od Sapkowskeho.
Je pravda že tato kniha není jedna z nejlepších od Jodie, ale téma je super, probírá se tam potrat ze všech různých úhlu a myslím si že tato kniha Vas dovede k hlubšímu zamyšlení nad touto problematikou. I tak určitě stojí za přečtení :)

Liškarezavá
07.04.2022 2 z 5

Nevadil mi opačný sled vyprávění, přišlo mi to zajímavé. Příběh samotný nebyl úplně špatný, nicméně ani nebyl sám o sobě tolik silný, jako jiné příběhy od autorky. Co mi ale přišlo jako nejslabší strana knihy je to, že jindy se Jodi snaží o vyváženost, předkládá argumenty obou stran, nabídne příběh a čtenář ať si sám udělá názor na danou problematiku. I pozitivní postavy mají stinné stránky, naopak negativní postavy mají i své dobré motivy. Nicméně tady se této své linky pustila a kniha je psána velmi jednostranně - dobří vs. špatní, argumenty jen pro jednu ze stran, postavy málo plastické (doktor málem se svatozáří, odpůrci jsou vykresleni jako že neumí do pěti napočítat). Tohle se bohužel Jodi nepovedlo...

kreira
14.02.2022 2 z 5

Těšila jsem se, autorku čtu ráda.
Tuto knihu jsem ale četla dlouho, nemohla jsme se do děje začíst, občas jsem se ztrácela.

hrosik3
24.01.2022 2 z 5

Tak to byla slabota. Hodně postav, nelogicky psané a nudné.

kikies
16.01.2022 4 z 5

Skvělé téma, budící vášnivé diskuze, jako obvykle. Ale ta retrospektivní forma mi nesedla. Na začátku jsem se vážně hodně ztrácela, pletly se mi postavy a po přečtení knihy jsem si musela první kapitolu přečíst znovu, abych si to konečně správně pospojovala.

veronika9143
11.01.2022 3 z 5

Zajímavě zpracovaná kniha, která se čte od konce. Chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvykla. Téma potratů je asi hodně diskutabilní a rozebírat zda je člověk zastáncem, nebo odpůrcem nemá cenu. Pro mě bylo velice zajímavé, až nepředstavitelné, jak to ve Státech funguje. Nedokážu si představit něco takového u nás. Asi je to mentalitou, vírou, výchovou, hodnotami, těžko říct...
K samotné knize, bohužel pro mě zatím nejslabší kniha autorky. Začátek mě trochu nudil a kniha se pořádně rozjela až ke konci. Kdyby byla takto psaná od začátku ( nebo od konce), byla bych z ní nadšená.
Přesto mám tuto autorku ráda a vždy mě překvapí velice silným tématem, nad kterým se musí člověk zamyslet. Mám vždycky pocit, že nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Co je vlastně správné? Vždy se musíme podívat na problém očima toho, koho se to týká a potom teprve jednat.

misssicccka
10.01.2022 3 z 5

Pise se mi to nelehko, ale za mne zatim nejslabsi kniha.
Od poloviny jsem se tesila, az doctu. Porad je to ale hodne dobre :), jen jsem u autorky zvykla na vic.
Jinak dobry napad formy psani, zajimave tema. Opet kontroverzni a emoce virici.

kachnat
27.12.2021 5 z 5

Jodi je mistr dramatu ze života.... Opět velmi diskutabilní téma, opět pro mě velmi dobře zpracované. Přečetla jsme za jeden večer (noc), nedokázala jsem knihu odložit.

tess.de.veles
06.12.2021 1 z 5

Tak tohle mě tedy vůbec nebavilo....Je to třetí kniha, co jsem od Jodi četla...(Vlk samotář a Čas odejít byly úžasný !!!) ...a přišlo mi to jako ztráta času....posledních padesát stránek jsem přeskočila a přečetla si až poslední kapitolu....Taky mi vadilo, že byl dej, až na vyvrcholení, popsány pozpátku.....Zkrátka noc moc !!! :-(

micha-ella
03.11.2021 2 z 5

Od této autorky jsem už četla několik knížek, na tuhle jsem se těšila, ale byla pro mě trestem! Trestem za to, že si opakovaně stěžuju na dvě střídavé nebo zpřeházené časové roviny. Pche! Tady je čas rozdrobený a vysypaný zpátky úplně nesmyslně a navíc je na začátku knížky hromada postav, snad jen aby čtenář tápal, kdo je kdo a pletly se mu jejich jména (Wren, Ward, Bex, Beth...). PROČ? Forma ne pro čtivost, ale pro zlost! Autoři už zkrátka nevědí ,,co by", čím by svá díla ozvláštnili. Dočetla jsem, ale nebavilo mě to.

hnilda3
24.10.2021 5 z 5

To byla síla. Vím, že u Judi člověk vždycky má očekávat těžké a diskutabilní téma, ale bylo to drsné. A ten konec mě dostal, i když mi to mohlo docvaknut, ale neee :-).

Kacatko86
18.10.2021 3 z 5

Z knihy jsem trochu v rozpacích... Kladně hodnotím téma i zajímavé osudy jednotlivých postav. Jako záporné vidím, že postav je tam příliš mnoho, takže je snadné se v příběhu ztratit a také retrospektivní vyprávění, ve kterém ještě probíhají vzpomínky do minulosti. Za mě trochu překombinované. Námět knihy mi zůstane v paměti, ale ke knize se s největší pravděpodobností nevrátím.

JJJ007
02.10.2021 5 z 5

Velmi zajímavé a náročné téma netradičně zpracované. S ohledem na poslední část knihy jsem se rozhodla dát 5 hvězdiček, před ní jsem váhala.

emve
23.09.2021 3 z 5

Upřímně se mi zatím od Jodi líbila nejmíň. Osobně mi strašně vadilo, že byl příběh takto nasekaný a vyprávěný pozpátku. U takovéto zápletky jsem přesvědčená o tom, že to ve všech směrech příběhu jen uškodilo. Ale opět plusové body za neotřelé a zajímavé téma z několika úhlů pohledu. Navíc jedno překvapivé rozuzlení na konci počítám taky k plusu. :)

NADEI
01.09.2021 2 z 5