simona8022 simona8022 komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Škoda, že pan Eben nepíše víc, třeba i jen sebrané fejetony, povídky..sedlo by mu to :)
Děkuji za nemálo zpříjemněných chvil s knihou!

18.03.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tak ta se povedla! Nanešla jsem žádné mezery v příběhu, zhltla jsem ji jedním dechem. Na styl autorky jsem si už zvykla, s žádnou z postav se nesmím moc sžívat, protože nikdy nevím, na koho přijde řada.

31.07.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Konečně mi bylo blízké prostředí a typ lidí, tak dávám o hvězdu víc, než minulým dílům. U Klevisové mám ten problém, že rozjíždí na intimnější rovině osudy v podstatě všech zúčastněných, takže až do konce nevím, s kým se ztotožnit, komu "fandit", koho brát jako "hlavního hrdinu". A to asi dělá její knihy tak chytlavé :)

26.02.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff...

15.01.2024 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihy popisující dlouhá období nejsou úplně můj šálek kávy, ale tady musím smeknout. Jsem autorce neskonale vděčná za poctivou rešerši, na styl jsem si časem zvykla a už se těším na druhý díl.

26.10.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Mrazivé, skvělé, bohužel člověk tuší, že příběhy nemůžou skončit pěkně.

06.12.2023 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další věrně popsané atmosférické místo naší vlasti. Opět 2 roviny, popis prostředí a života v něm, zároveň detektivní příběh. Doporučuji milovníkům Beskyd.

10.07.2023 4 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Geniální, geniální, geniální! Asi jsem zaujatá (stejným koníčkem), ale čtu stále dokola v průběhu celého roku. Stále dokola prskám smíchy, podávám si s autorem imaginárně ruku a říkám mu: taky to tak mám! Jazyk Čapkův je dalším z pohlazení po české duši.

08.01.2022

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Snaha začít autorku číst hezky popořádku vedla ke koupi dalšího dílu, což asi mluví za vše :)

20.11.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Čtu knihy od Zibury v dané časové posloupnosti a musím říct, že zraje po stránce spisovatelské (ač si samozřejmě volí svůj osobitý styl, který nemusí všem vyhovovat), tak po stránce lidské (=stárne). Čím starší a zkušenější, tím více pokory před světem i lidmi.
Tento díl byl pro mne takovým sladkým bonbonkem v trpkých a pošmourných dnech velmi pomalu odcházející zimy. Evropa a Evropané mi byli tak nějak blízcí, neznámě známí a pochopitelní, přestože každý z nich je odlišný.. Asi proto, že my Češi sídlíme tak nějak uprostřed toho všeho :)

08.03.2022 5 z 5

Nejsem historik, být jím, možná najdu nějaké nesrovnalosti a dám o hvězdu méně, takto plný počet. Ač se mi při čtení nejednou otevírala kudla v kapse. Člověk ty dějiny zná, ale když je prožívá spolu s hrdiny knihy, je to takové víc autentické. A bolavé.

07.01.2024 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha má dobře našlápnuto, ale příběh i popis prostředí jen kloužou po povrchu. Škoda, že se autorce nepovedlo vytvořit mráz po zádech, naježené chloupky na předloktí, strach dojít si večer na záchod, což od zvolených kulis a popisu historických souvislostí člověk tak nějak očekává..

13.05.2023 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Milé pohlazení po duši. Asi spíš po té dívčí než klučičí.

09.08.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knihu bych přeřadila do sekce Young Adult, tam se podobná naivita odpouští, ba dokonce cení. Jedna hvězda za napínavost, druhá za - řekněme - logické rozuzlení. Co se týká zaměření na vztahy a osobní životy zúčastněných, chce se mi říct, ze nerozumím dnešní době, ač se zase za tak starý ročník nepovažuji.
Nalákaly mě Beskydy, které se ale nakonec nepředstavily v žádné ze svých úžasných (i tajemných) stránek. Prostě se nekonaly. Autorka jen chtěla svůj příběh někam zasadit, tak proč ne třeba Beskydy. Fakt, že se vše mohlo odehrát v jakémkoli bezejmenném lese, nelze přehlédnout.

05.12.2023 2 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Takové milé jednohubky pro lepší náladu :)

11.08.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Deprese z příběhů minulých i těch ze současnosti, skutečných i smyšlených. Nicméně Vás autorka nenechá vydechnout. Zajímavý styl psaní, zajímavě poskládané kapitoly.

05.08.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první kniha od autorky, chvíli mi trvalo zvyknout si na styl psaní, nicméně 2 dny nemoci mi to pěkně zkrátilo. Neskončit ale většina osudů pozitivně, chytnu z nich depku ;)

03.03.2023 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Fajn čtení, občas trochu mrazí ze všech těch zvláštních osudů.

15.01.2023 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Po trilogii z Lewisu velké zklamání :( jako by to psal úplně jiný člověk. Naivní, nepochopitelné jednání aktérů, překombinované, absolutně nereálné. Škoda, těšila jsem se na dlouhou sérii od tvůrce geniálních detektivních příběhů z Lewisu, kde o vraždy vlastně v prvé řadě nešlo, člověk se k nim dostal až jaksi náhodou při rozvíjení barvitého líčení místní přírody, zvyků, povah a dávné historie hrdinů. Bohužel.

08.01.2022 1 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Třetí v pořadí růžovek, jako oddechové čtení v průběhu léta, jako nalákání na podobnou pouť, jako fotokniha - splnila kniha i Lůca očekávání :)

26.10.2023 5 z 5