Výjimeční lidé

Sázka odstartuje pátrání biologa v nevyřešených francouzských případech v prvním dílu série Akta Enzo Deset let stará záhada — zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole École nationale d’administration, vychovávající francouzské premiéry a prezidenty — se stane předmětem sázky. Enzo Macleod, který opustil Skotsko i slibnou kariéru ve forenzních vědách a nyní vyučuje biologii ve francouzském Toulouse, si ji nemůže dovolit prohrát. Doufá, že se mu s využitím nových vědeckých metod podaří zjistit, co se s Jacquesem Gaillardem stalo.Enzo přijíždí do Paříže, aby se tu setkal s novinářem Rogerem Raffinem, autorem knihy o sedmi slavných nevyřešených vraždách, mezi něž zařadil i případ Jacquese Gaillarda. Neidentifikovaná lebka v kufru nalezeném v pařížských katakombách Enza záhy navede na stopu rafinovaně ukrytých Gaillardových ostatků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233775/akta-enzo-vyjimecni-lide-iZm-233775.jpg 3.7608

Akta Enzo 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Extraordinary People, 2006

Kniha Výjimeční lidé

mataj

(audiokniha)
Příjemný začátek série, která je zaměřena na nevyřešené případy vražd a tentokrát je děj zasazený do francouzského prostředí. Enzo se (na základě nějaké podivné sázky) pouští do pátrání podle nalezených indicií, které se našli u ostatků oběti. A i když jsem jisté dedukce někdy "nepobrala", knize se nedá upřít čtivost a nápaditost. Jsem zvědavá jak se bude vyvíjet další vyšetřování.

Evaho73

(+ SPOILER) Úžasné opisy s navodzujúcou atmosférou, pri ktorej som mala pocit, že sa ocitám uprostred diania a sympatický hlavný hrdina.
Asi toto sú z môjho pohľadu najsilnejšie stránky tejto série.
Konkrétne v tejto časti ma trochu sklamal štýl vyšetrovania, zaslúžilo by si to trochu sofistikovanejšiu metódu, ako iba prevažné brúzganie po internete...
Dúfam, že Enzo sa v ďalších dieloch posunie aj v tomto smere a môj zážitok bude ešte dokonalejší. Originalitu námetu osobne nerieším, ťažko už vymyslieť niečo nové, zohľadňujem však spôsob podania, a ten mne osobne maximálne vyhovuje.

HynekBee

Ze začátku jsem se lekl, co to čtu, co odstavec to nějaké názvy, pojmy francouzsky. Trochu mě odrazovaly i popisy míst, kde se to odehrávalo. Chápu, ta místa existují. Ale v Paříži jsem nebyl, tak mě to nebralo.
Řekl jsem si ale, že se pokusím vydržet. A stálo to za to. Napětí se postupně zvyšovalo. Závěr příjemný pro složitost dnešní doby. Budu pokračovat!

tinka1974

K detektivce jsem se dostala na doporučení, a musím říct, že to stálo za to. Poslouchala jsem audio verzi načtenou Davidem Matáskem a velmi se mi to líbilo. Enzo je číslo, ale chvílema jsem se ztrácela v jeho myšlenkových pochodech. Někomu to holt pálí. Dávat dohromady všechny drobné detaily, posouvat se dál a nakonec uzavřít kruh. Ale abych ho nepřechválila, doma to má také zajímavé. Dvě dcery, které se neznají, jedna uražená, druhá s ošperkovaným kamarádem. Taková normální rodinka. Snad jsem moc neprozradila. Prostě a jasně, těším se na další díl.

janina66

Moc se mi tato nová série zalíbila. Enzo velký sympaťák, takže se těším na další knihu. Když mám už přečteny(vyposlechnuty) všechny knihy z Hebridských ostrovů (Skála až Šachové figurky,+ Ostrov Entry), tak mám další sérii před sebou. Též jsem poslouchala audio s D.Matáskem. Výborné čtení.

kubyrd

Má první kniha od autora. Neměl jsem velká očekávání po přečtení recenzí, ale chtěl jsem začít první knihou v sérii. Příběh dobrý, rozuzlení na konci slabé. V sérii dál pokračovat nebudu. Zkusím jiný román od autora - Skálu.

kofola33

Moje prvni setkani s autorem i Enzem. Jak tu pise spousta lidi, i mne napadla podobnost se Sifrou, coz mi zas az tak nevadilo, ale videla bych to na prumerny pribeh, zadne wow se nekonalo. Mam jeste dalsi knizky s Enzem, tak tomu dam sanci jak nebudu mit nic lepsiho cist a urcite se tesim na Lewis serii, co tu vsichni tak vychvaluji.

mol378

Sérii s Enzem člověk jen tak mimochodem vstřebává, ideální na cestu vlakem, není třeba extra pozornosti, nic to od vás nechce, zároveň neurazí. Tož dobře. O několik kvalitativních tříd níže než Skála. Ale dá se, nenáročné.