Výjimeční lidé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sázka odstartuje pátrání biologa v nevyřešených francouzských případech v prvním dílu série Akta Enzo Deset let stará záhada — zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole École nationale d’administration, vychovávající francouzské premiéry a prezidenty — se stane předmětem sázky. Enzo Macleod, který opustil Skotsko i slibnou kariéru ve forenzních vědách a nyní vyučuje biologii ve francouzském Toulouse, si ji nemůže dovolit prohrát. Doufá, že se mu s využitím nových vědeckých metod podaří zjistit, co se s Jacquesem Gaillardem stalo.Enzo přijíždí do Paříže, aby se tu setkal s novinářem Rogerem Raffinem, autorem knihy o sedmi slavných nevyřešených vraždách, mezi něž zařadil i případ Jacquese Gaillarda. Neidentifikovaná lebka v kufru nalezeném v pařížských katakombách Enza záhy navede na stopu rafinovaně ukrytých Gaillardových ostatků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233775/akta-enzo-vyjimecni-lide-iZm-233775.jpg 3.7608
Série

Akta Enzo 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host
Orig. název

Extraordinary People, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (169)

Kniha Výjimeční lidé

Přidat komentář
mataj
03. května

(audiokniha)
Příjemný začátek série, která je zaměřena na nevyřešené případy vražd a tentokrát je děj zasazený do francouzského prostředí. Enzo se (na základě nějaké podivné sázky) pouští do pátrání podle nalezených indicií, které se našli u ostatků oběti. A i když jsem jisté dedukce někdy "nepobrala", knize se nedá upřít čtivost a nápaditost. Jsem zvědavá jak se bude vyvíjet další vyšetřování.

Evaho73
21. dubna

(+ SPOILER) Úžasné opisy s navodzujúcou atmosférou, pri ktorej som mala pocit, že sa ocitám uprostred diania a sympatický hlavný hrdina.
Asi toto sú z môjho pohľadu najsilnejšie stránky tejto série.
Konkrétne v tejto časti ma trochu sklamal štýl vyšetrovania, zaslúžilo by si to trochu sofistikovanejšiu metódu, ako iba prevažné brúzganie po internete...
Dúfam, že Enzo sa v ďalších dieloch posunie aj v tomto smere a môj zážitok bude ešte dokonalejší. Originalitu námetu osobne nerieším, ťažko už vymyslieť niečo nové, zohľadňujem však spôsob podania, a ten mne osobne maximálne vyhovuje.


HynekBee
17. dubna

Ze začátku jsem se lekl, co to čtu, co odstavec to nějaké názvy, pojmy francouzsky. Trochu mě odrazovaly i popisy míst, kde se to odehrávalo. Chápu, ta místa existují. Ale v Paříži jsem nebyl, tak mě to nebralo.
Řekl jsem si ale, že se pokusím vydržet. A stálo to za to. Napětí se postupně zvyšovalo. Závěr příjemný pro složitost dnešní doby. Budu pokračovat!

tinka1974
12. dubna

K detektivce jsem se dostala na doporučení, a musím říct, že to stálo za to. Poslouchala jsem audio verzi načtenou Davidem Matáskem a velmi se mi to líbilo. Enzo je číslo, ale chvílema jsem se ztrácela v jeho myšlenkových pochodech. Někomu to holt pálí. Dávat dohromady všechny drobné detaily, posouvat se dál a nakonec uzavřít kruh. Ale abych ho nepřechválila, doma to má také zajímavé. Dvě dcery, které se neznají, jedna uražená, druhá s ošperkovaným kamarádem. Taková normální rodinka. Snad jsem moc neprozradila. Prostě a jasně, těším se na další díl.

janina66
09. dubna

Moc se mi tato nová série zalíbila. Enzo velký sympaťák, takže se těším na další knihu. Když mám už přečteny(vyposlechnuty) všechny knihy z Hebridských ostrovů (Skála až Šachové figurky,+ Ostrov Entry), tak mám další sérii před sebou. Též jsem poslouchala audio s D.Matáskem. Výborné čtení.

kubyrd
23. března

Má první kniha od autora. Neměl jsem velká očekávání po přečtení recenzí, ale chtěl jsem začít první knihou v sérii. Příběh dobrý, rozuzlení na konci slabé. V sérii dál pokračovat nebudu. Zkusím jiný román od autora - Skálu.

kofola33
02. března

Moje prvni setkani s autorem i Enzem. Jak tu pise spousta lidi, i mne napadla podobnost se Sifrou, coz mi zas az tak nevadilo, ale videla bych to na prumerny pribeh, zadne wow se nekonalo. Mam jeste dalsi knizky s Enzem, tak tomu dam sanci jak nebudu mit nic lepsiho cist a urcite se tesim na Lewis serii, co tu vsichni tak vychvaluji.

mol378
24. února

Sérii s Enzem člověk jen tak mimochodem vstřebává, ideální na cestu vlakem, není třeba extra pozornosti, nic to od vás nechce, zároveň neurazí. Tož dobře. O několik kvalitativních tříd níže než Skála. Ale dá se, nenáročné.

1 ...