Výjimeční lidé

Sázka odstartuje pátrání biologa v nevyřešených francouzských případech v prvním dílu série Akta Enzo Deset let stará záhada — zmizení geniálního Jacquese Gaillarda, přednášejícího na elitní francouzské vysoké škole École nationale d’administration, vychovávající francouzské premiéry a prezidenty — se stane předmětem sázky. Enzo Macleod, který opustil Skotsko i slibnou kariéru ve forenzních vědách a nyní vyučuje biologii ve francouzském Toulouse, si ji nemůže dovolit prohrát. Doufá, že se mu s využitím nových vědeckých metod podaří zjistit, co se s Jacquesem Gaillardem stalo.Enzo přijíždí do Paříže, aby se tu setkal s novinářem Rogerem Raffinem, autorem knihy o sedmi slavných nevyřešených vraždách, mezi něž zařadil i případ Jacquese Gaillarda. Neidentifikovaná lebka v kufru nalezeném v pařížských katakombách Enza záhy navede na stopu rafinovaně ukrytých Gaillardových ostatků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233775/akta-enzo-vyjimecni-lide-iZm-233775.jpg 3.6457

Akta Enzo (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Extraordinary People (2006)

Kniha Výjimeční lidé

ArwenAragorn

Pěkný příběh. Enzo se mi moc líbí a bavilo mě luštění jednotlivých složitých indicií, vedoucích k odhalení vrahů. Jen úplný konec mi připadal trochu náhlý a možná přitažený za vlasy.
Ostrovní sérii jsem ještě nečetla, ale Výjimeční lidé jsou výjimečně dobrá kniha a doporučuji ji těm, kteří ji ještě nevzali do ruky. A celá tato série má vynikající obálky!

Enzo:
Noc už sotva mohla být jasnější. Jako pramínek kouře se po nebi táhla šmouha Mléčné dráhy. Tmou se propalovaly světelné body, jako by byla osázená drahokamy. Každý z nich byl sluncem a svou vlastní sluneční soustavou. Miliony sluncí. Možnost existence jiných forem života tam venku ve vesmíru mu připadaly bez hranic. A zároveň ho drtil pocit samoty.

Enzo: (vzpomíná na matku Sophie)
.......Sem šel tu noc, kdy zemřela. Tehdy neviděl důvod, proč dál žít. Stravoval ho zármutek a sebelítost, které ho táhly k propasti. Vše kvůli ní opustil a ona najednou už nebyla. Ale skoro jako by věděla, že bude potřebovat důvod žít, jeden mu po sobě zanechala. Maličký kousek sebe. Vřeštící uzlíček s růžovými tvářičkami a zalepenýma očima zavinutý do peřinek, který se Enzo skoro nedokázal přimět vzít do náručí. Tehdy v noci, když tu seděl a sváděl urputný boj se svými nejtemnějšími démony, představoval tenhle uzlíček jediné světlo v nesmírné černotě. Světlo, které ho táhlo z šílenství zpět k odpovědnosti, k životu.

avad

Docela dobrá kniha. Napínavý příběh.

harena

Jestli měl Peter May chuť napsat thriller stylem jako Dan Brown, tak to se mu k mé lítosti nepovedlo. Zdlouhavé vyprávění, dlouhé chození po Paříži a nic. Jen jsem pořád čekala, že teď to teprve přijde - je to přece můj oblíbený Peter May - ale ne. Na konci mi bylo už úplně jedno, jestli někdo přežije. Škoda, zkusím třetí díl, podle čtenářů by měl být lepší.

princesse

U mě naprostá spokojenost. Zase něco úplně jiného než byla trilogie Ostrov Lewis i než byl Ostrov Entry. Moc dobře se mi kniha četla a vůbec jsem nebyla zklamaná. Nečekala jsem, že to bude stejná "pecka" jako všechny díly o ostrovech, takže zklamání se nekonalo. Doporučuji a jdu na další díl.

grillica

Ostrovní trilogie je úplně jiná liga! Ne uvěřitelné, překombinované, z milostného románku mi bylo trapně. Bohužel jsem zklamaná. Je mi líto peněz, až tak...

trudoš

Pokus Petera Maye o konspirační thriller v duchu Dana Browna, kdy kromě luštění hádanek máme možnost nahlédnout i pod plentu historie té které památky. Ovšem slovo „pokus“ není na začátku komentáře použito náhodou. Tohle se totiž hrubě nepovedlo, ať už pro neskutečnou překombinovanost, směšnou linii vyšetřování nebo nefunkční klíčové postavy. Ona tu v důsledku neklapne ani zápletka, která je vpravdě na kokos postavená. Pročež jediné co jsem schopen ocenit, je autorova stylistika a kouzelná úvodní sázka. Ta se však odbude jakoby mimoděk, aby se vše mohlo soustředit na laciné psychologické drama. A to ani nemluvím o tom, že původní smysl sázky - tedy dokázat, že pomocí moderních metod se dá rozklíčovat jakýkoliv starý případ - ztrácí na logice v okamžiku, kdy jsou inkriminované techniky použity jen pro určení DNA. Zbytek je jen hromada dohadů a odhadů, učiněných na základě informací vyhledaných pomocí Googlu a na Wikipedii. To je Enzo Macleod, detektivní eso moderní doby. Smutný příběh.

irca3468

Připadá mi to jako variace na čínskou sérii (ta mě bavila), dostala jsem, co jsem chtěla:) Takže spokojenost, dobré počtení.

Mindy

Kniha vůbec není špatná. Na sérii z ostrova Lewis asi nemá, ale o to právě jde. Enzo není Fin (i když Macleod se jmenují oba). Francouzská slovíčka a názvy ulic a čtvrtí mi nevadily, správně navodily atmosféru Francie a Paříže.

Francie Skotsko IQ, inteligence podzemí

Peter May