simona8022 simona8022 komentáře u knih

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Pěkná, ač netypická Mayovka. Kombinace necitu a citu udržuje v napětí, nejen v tom akčním slova smyslu.

08.04.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff...

15.01.2024 4 z 5

Nejsem historik, být jím, možná najdu nějaké nesrovnalosti a dám o hvězdu méně, takto plný počet. Ač se mi při čtení nejednou otevírala kudla v kapse. Člověk ty dějiny zná, ale když je prožívá spolu s hrdiny knihy, je to takové víc autentické. A bolavé.

07.01.2024 5 z 5

S mlékem, nebo bez S mlékem, nebo bez Kamil Provazník

Ke knize jsem se dostala náhodou. Kavárenství a kultura okolo mne velmi zajímá, odvyprávěný příběh jsem doslova zhltla. Velké díky za upřímnost. Podobných knih je bohužel pomálu. Držím palce v dalším počínání :)

10.12.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Mrazivé, skvělé, bohužel člověk tuší, že příběhy nemůžou skončit pěkně.

06.12.2023 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

3,5 hvězdy. Zvláštní konec a v něm chování přitažené za vlasy. Jinak určitě kniha napínavá, zajímavá, určitě ještě od autora něco načtu.

06.12.2023 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knihu bych přeřadila do sekce Young Adult, tam se podobná naivita odpouští, ba dokonce cení. Jedna hvězda za napínavost, druhá za - řekněme - logické rozuzlení. Co se týká zaměření na vztahy a osobní životy zúčastněných, chce se mi říct, ze nerozumím dnešní době, ač se zase za tak starý ročník nepovažuji.
Nalákaly mě Beskydy, které se ale nakonec nepředstavily v žádné ze svých úžasných (i tajemných) stránek. Prostě se nekonaly. Autorka jen chtěla svůj příběh někam zasadit, tak proč ne třeba Beskydy. Fakt, že se vše mohlo odehrát v jakémkoli bezejmenném lese, nelze přehlédnout.

05.12.2023 2 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Já nevím, tenhle díl mě nějak za srdce nechytil, ač prostředí a námět byly skvělé. Nějak mi neseděly povahy a chování, jakoby se opakovaly z minulých dílů. Ale možná byla chyba ve mně, že jsem se nedokázala na tento díl napojit. Nicméně dost věcí mi přišlo neuvěřitelných, občas mi vadilo naivní, místy dost nelogické jednání hlavních protagonistů, v příběhu bylo až moc náhod.

04.11.2023 3 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Třetí v pořadí růžovek, jako oddechové čtení v průběhu léta, jako nalákání na podobnou pouť, jako fotokniha - splnila kniha i Lůca očekávání :)

26.10.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihy popisující dlouhá období nejsou úplně můj šálek kávy, ale tady musím smeknout. Jsem autorce neskonale vděčná za poctivou rešerši, na styl jsem si časem zvykla a už se těším na druhý díl.

26.10.2023 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

První půlka byla slibná, detailně rozváděné osudy všech zúčastněných, jak má autor ve zvyku (Trilogie, Ochráním Tě, Ostrov Entry, Umrlčí stezka), ale pak se vše zvrtlo v podprůměrnou detektivku s nelogickým jednáním hlavních protagonistů. Mrtvol bylo na pana Maye také nějak moc. Mě osobně nezaujalo ani prostředí drogových dealerů. Škoda.

27.08.2023 2 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Milovníci thrillerů musí sáhnout jinam. Toto je opět výborně a obšírně popsaný jeden nevýrazný příběh se svými historickými souvislostmi, detailně doplněnými reáliemi Vnějších Hebrid. Toto umění na Mayovi obdivuji.

23.08.2023 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Takové milé jednohubky pro lepší náladu :)

11.08.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Deprese z příběhů minulých i těch ze současnosti, skutečných i smyšlených. Nicméně Vás autorka nenechá vydechnout. Zajímavý styl psaní, zajímavě poskládané kapitoly.

05.08.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tak ta se povedla! Nanešla jsem žádné mezery v příběhu, zhltla jsem ji jedním dechem. Na styl autorky jsem si už zvykla, s žádnou z postav se nesmím moc sžívat, protože nikdy nevím, na koho přijde řada.

31.07.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další věrně popsané atmosférické místo naší vlasti. Opět 2 roviny, popis prostředí a života v něm, zároveň detektivní příběh. Doporučuji milovníkům Beskyd.

10.07.2023 4 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Pěkné, vcelku napínavé čtení. Překvapila.

25.06.2023 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Tak ta se četla sama. Výborné téma ztráty paměti. Samotná zápletka za mě trochu moc vykonstruovaná a závěr sentimentální, ale to na 5 hvězdách tentokrát neubírá (ač stále jedna skutečnost nehraje, nicméně nebudu prozrazovat). Hebridy a letmé zmínění hlavní postavy trilogie z Lewisu krásně s touto výbornou sérií propojují.

23.05.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha má dobře našlápnuto, ale příběh i popis prostředí jen kloužou po povrchu. Škoda, že se autorce nepovedlo vytvořit mráz po zádech, naježené chloupky na předloktí, strach dojít si večer na záchod, což od zvolených kulis a popisu historických souvislostí člověk tak nějak očekává..

13.05.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další příběh českého Bergmana v cizím prostředí, sever Norska jako kulisa velmi zajímavý, tento díl se četl moc dobře.

18.04.2023 4 z 5