simona8022 simona8022 komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Zpočátku si člověk musí zvyknout na styl psaní (moje první kniha této autorky), později ale velmi čtivé - jako seriál, kdy jste zvědaví na další odvíjení událostí, a tím pádem Vám to nedá přestat se dívat, ačkoli Vás třeba hlavní protagonisté za srdce moc nechytli.

12.02.2022 3 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Geniální, geniální, geniální! Asi jsem zaujatá (stejným koníčkem), ale čtu stále dokola v průběhu celého roku. Stále dokola prskám smíchy, podávám si s autorem imaginárně ruku a říkám mu: taky to tak mám! Jazyk Čapkův je dalším z pohlazení po české duši.

08.01.2022

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Mám tuhle dobu ráda, ale nějak mi celá kniha neseděla. Jako by autor studoval dobové reálie jen kvůli knize (vím že ne, ale přišlo mi to tak) a za každou cenu se snažil do knihy nacpat všechna v tu dobu profláklá místa, veřejně známé osoby a světové události, nicméně něco tomu prostě chybí. Možná mi vadil občasný závan naivity (hrdinky, komorníka, příběhu). S poslední větou jsem knihu odsoudila k pouhému přečtení a poslání dál. První republika jako seriál se mi líbila mnohem víc.

08.01.2022 2 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Po trilogii z Lewisu velké zklamání :( jako by to psal úplně jiný člověk. Naivní, nepochopitelné jednání aktérů, překombinované, absolutně nereálné. Škoda, těšila jsem se na dlouhou sérii od tvůrce geniálních detektivních příběhů z Lewisu, kde o vraždy vlastně v prvé řadě nešlo, člověk se k nim dostal až jaksi náhodou při rozvíjení barvitého líčení místní přírody, zvyků, povah a dávné historie hrdinů. Bohužel.

08.01.2022 1 z 5