Debutantka

Pátek, 4. října 1929. Slavnostní otevření Barrandovských teras je společenskou událostí sezóny. K tanci a poslechu hraje orchestr R. A. Dvorského, bratři Havlové, Václav Mária a Miloš, vítají přátele a prominentní hosty. Bouřlivá dvacátá léta vrcholí a zlatá mládež si je patřičně užívá. Když je večírek v nejlepším, třeskne na parketu výstřel. Noviny tento incident druhý den ráno vylíčí jako „Krvavý valčík“. Do řešení případu se krom policie pustí poněkud nevšední dvojice vyšetřovatelů. Emily Vavřincová, jediná dcera bohatého pražského podnikatele, a Edgar Hollander, nový komorník rodiny, kterého Emily vydává za slavného detektiva ze Scotland Yardu. Co na tom, že Edgar neumí ani slovo anglicky – hlavní je, že výsledky Emilyna pátrání bere policie konečně vážně. Stopy vedou až k americké prohibici, na které se rozhodl vydělat i Čech přezdívaný „Gatsby“… Atmosféra první republiky ožívá v příběhu vášně, osudové lásky, velkých snů a kamarádství na život a na smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434891/big_debutantka-hd9-434891.jpg 4.2100

Kniha Debutantka

Petass

Emily a její věrný "Saturnin" jsou fajn dvojka otravných amatérských detektivů. Prostředí mě bavilo, (komu by se první republika nelíbila), ale vůbec mi k němu neseděly dialogy. Takhle se tehdy nemluvilo. Nepřirozeně působily také sem tam "nenápadně" zmíněné "zajímavosti" dobových událostí, slavné osobnosti atd. Emily s komorníkem jsou jako lepidlo, které drží tenhle roztříštěný příběh pohromadě a mají s tím plné ruce práce. Benevolence policie a zmínka o Al Caponem jsou podle mě za hranou uvěřitelnosti. Na pláž, nebo pod stan dobrý, nic omračujícího nečekejte.

Nika.

Příjemná oddechovka:)

Terka1975

Detektivní román ze staré Prahy se sympatickou aktérkou všeho dění Emily a jejího akurátního komorníka, který si bravurně a s humorem sobě vlastním hraje na detektiva Scotland Yardu. Vlastně jen poslouchá a plní příkazy Emily. Nejdříve mi to přišlo bez šťávy, ale druhá polovina knihy byla už v jiném napětí. Souhlasím s tím, že je to trošku překombinované, ale až do poslední věty je na co se těšit. Dopouručuji k přečtení a nenechám si ujít další případ Emily a komorníka.

Avila

Kniha se četla velmi dobře a příběh mě moc bavil.... postava Emily i komorníka Edgar jsou skvěle vykreslené a též všechny ostatní účastníci příběhu. Období první republiky mě vždycky zajímalo a tato příjemná oddechová detektivka se mi perfektně trefila do vkusu a doufám že se můžeme těšit na další pokračování.

saez

Možná bych měla pár drobných výtek, ale četlo se mi to dobře, bavila jsem se a co jsem od knihy očekávala, to splnila. Docela se těším na další díly.

Ulala

Svižné a vtipné. Kromě toho moje oblíbená prvorepubliková atmosféra s řadou jmen, které známe z vyprávění. Vše to se spojilo v detektivku, která se dá číst. Jsem ráda, že autor pokračuje v této sérií a že se dočkáme dalšího šetření detektivních záhad slečnou Vavřincovou a komorníkem jejího otce.

Pepina19

Nebylo to špatné, líbilo se mi vydávání komorníka za detektiva ze Scotland Yardu.
Místy mi to přišlo zdlouhavé a vraha Gatsbyho jsem odhadla celkem brzy

Toňula

Příjemné překvapení v podobě čtivého příběh z doby, kterou mám ráda. Těším se na pokračování.