simona8022 simona8022 komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Jo, opět super :) popis prostředí lákal sednout do auta a vydat se na ostrovy.

26.03.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Škoda, že pan Eben nepíše víc, třeba i jen sebrané fejetony, povídky..sedlo by mu to :)
Děkuji za nemálo zpříjemněných chvil s knihou!

18.03.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první kniha od autorky, chvíli mi trvalo zvyknout si na styl psaní, nicméně 2 dny nemoci mi to pěkně zkrátilo. Neskončit ale většina osudů pozitivně, chytnu z nich depku ;)

03.03.2023 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Konečně mi bylo blízké prostředí a typ lidí, tak dávám o hvězdu víc, než minulým dílům. U Klevisové mám ten problém, že rozjíždí na intimnější rovině osudy v podstatě všech zúčastněných, takže až do konce nevím, s kým se ztotožnit, komu "fandit", koho brát jako "hlavního hrdinu". A to asi dělá její knihy tak chytlavé :)

26.02.2023 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Klasická čtivost té povedenější části Mayova díla se ani této knize upřít nedá. I když zase v zásadě nejde o detektivku v pravém slova smyslu, napětí z ní sálá, a vy se nedokážete odtrhnout od paradoxně nijak povedeného osudu party "kluků". Nejsilnější části, jak už to bývá, přicházejí v závěru knihy.

19.02.2023 4 z 5

Vyšetřovací komise Vyšetřovací komise Dick Francis (p)

Kdo ví, co od Francise čekat, nezklame se. Velmi čtivé.

15.01.2023 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Skvělé čtení, pan Svěrák se nezapře, ať to znamená cokoli :)

15.01.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Fajn čtení, občas trochu mrazí ze všech těch zvláštních osudů.

15.01.2023 4 z 5

Hýta a Batul Hýta a Batul John Habberton

Srdeční záležitost. V překladu Antonie Malé jsem knihu zakoupila v antikvariátu v Jeruzalémské ulici, kde také byla 96 let zpět vydána nakladatelstvím Šolc&Šimáček. Vztah k ní je i vztahem k babičce, která nám ji v dětství předčítala.

23.12.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Hned v prvních stranách jistě velmi čtivá kniha, nicméně konec zklamal. Nepřišel mi logický, ani důvěryhodný. Další hvězdu ubírá téma, okolo kterého se kniha točí (gay komunita), ale to je čistě subjektivní hodnocení.

20.11.2022 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Snaha začít autorku číst hezky popořádku vedla ke koupi dalšího dílu, což asi mluví za vše :)

20.11.2022 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Po velkém zklamání Akta Enzo byl Ostrov výborným překvapením, opět styl trilogie z ostrova Lewis.

09.08.2022 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Milé pohlazení po duši. Asi spíš po té dívčí než klučičí.

09.08.2022 5 z 5

Dokud světlo nepohasne Dokud světlo nepohasne Agatha Christie

Každá jiná, jedna lepší, jiná horší, jedna ze života, jiná dost naivně vymyšlená, ale zajímavé jsou všechny. Nejlepší jsou doslovy na konci každé z nich.

06.07.2022 3 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Čapek ve vší své literární síle. Tak realisticky útrpné povídky, že Vám z nich mráz ze zad plíživě zaleze do každého kouta těla. Číst v podvečer neradno.

06.06.2022 4 z 5

Náruživý tenista Náruživý tenista Jerome Klapka Jerome

Krátká kniha povídek, které neurazí. Některým pasážím se nelze nesmát nahlas.

22.05.2022 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Jedna z těch lepších od autorky, avšak plný počet si nechávám na Černoušky, Vraždy podle abecedy a podobné.

12.05.2022 4 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

První rande s autorem. Jedním slovním spojením bych ho vystihla jako: Nesmrtelný Indiana Jones.
Knihu bych zařadila do 3 kategorií, pouze jednu z nich (naštěstí tu nejrozsáhlejší) jsem si užila. Mám na mysli perfektní propracování příběhu, reálie, historické události. Další dva obsažené žánry mě bohužel rušily, asi nejsem primární cílovou skupinou. Sci-fi (hlavně v závěru) a drama prezentované honičkami na motorkách a v autech, počtem mrtvých kvůli záchraně jednoho života (to mi vždy přijde jako paradox), popisem rozstřílených obličejů apod., to asi k tomu pravému napětí nepotřebuji, naopak, tyto pasáže jen v rychlosti přelétnu.

05.04.2022 3 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Čím "menší", obyčejnější a "venkovsko-angličtější" příběhy, tím více Agathě sluší. Vraždy na vesnici s propletenci rodinných i nerodinných vztahů s náhodně přítomným Herculem Poirotem s jejím stylem souzní daleko více než řešení světových krizí, vůdců toužících po vesmírné moci s využitím 'jistých', 'určitých' a 'veřejně známých' kompliců a prostředků.
Hvězda navíc, protože Christie.

16.03.2022 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Čtu knihy od Zibury v dané časové posloupnosti a musím říct, že zraje po stránce spisovatelské (ač si samozřejmě volí svůj osobitý styl, který nemusí všem vyhovovat), tak po stránce lidské (=stárne). Čím starší a zkušenější, tím více pokory před světem i lidmi.
Tento díl byl pro mne takovým sladkým bonbonkem v trpkých a pošmourných dnech velmi pomalu odcházející zimy. Evropa a Evropané mi byli tak nějak blízcí, neznámě známí a pochopitelní, přestože každý z nich je odlišný.. Asi proto, že my Češi sídlíme tak nějak uprostřed toho všeho :)

08.03.2022 5 z 5