Útěk

Román o tom, jak nás formují naše touhy a jak rozhodující, avšak proměnlivou roli hraje v našich životech přátelství. Je rok 1965 a pětice teenagerů pod vedením sedmnáctiletého Jacka Mackaye opouští své domovy v Glasgow a míří do Londýna. Jack nemusel přátele dlouho přemlouvat, aby utekli před svými nudnými životy a násilnickými rodinami a aby jako kapela vyrazili za slávou a štěstím. Jenže chlapci brzy zjišťují, že realita nemá s jejich sny nic společného, a tři z nich se do osmi týdnů od útěku vracejí domů s nenávratně poškozenými životy. O padesát let později dojde v Londýně k brutální vraždě a tři muži, nyní téměř sedmdesátníci, se musejí vrátit do města a čelit démonům, kteří je po pět desetiletí strašili a ničili jim život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295920/utek-IjZ-295920.jpg 4.2363
Vydáno, Host

Runaway, 2015

Kniha Útěk

jaromir2255

Trochu jiná než ostatní. Detektivka to byla až na konci. Jinak to byl útěk..... Příběh pěti kamarádů vcelku dobrý, ale málo pravděpodobný.

zuzi.d

Tentokrát detektivku nečekejte. Je to příběh dvou cest za změnou, svobodou... životem.
Příběh příjemně ubíhá a přechody mezi minulostí a současností jsou zasazeny na ta správná místa.

Mayaotzin

Bylo to velmi čtivé, utíkalo to velmi rychle, mělo to prostě spád :) Peter prostě umí :-)

iveta3689
15.12.2020

Remeslne je to napsane dobre, ale bohuzel neslane nemastne. Bylo mi jedno, jak to s postavami dopadne. A po nudnem deji nasledoval radoby prekvapivy zaver, bohuzel udelal z celeho pribehu naprostou slataninu. Skoda, autora mam rada, ale tohle se mu vubec nepovedlo.

3nitka
07.12.2020

"To je největší zločin, jakého se v životě můžeš dopustit. Bát se života. Máme jeden jediný a ty máš ještě pořád většinu před sebou. Tak jím neplýtvej. Věř mi. Nechceš se za padesát let ohlédnout a litovat, že jsi něco neudělal. Nic tě zevnitř nerozežere víc než lítost."

faba
22.11.2020

Opět téma Petera Maye. Současnost a minulost. Jak se mi líbilo téma minulosti ve Skále a Muži z ostrova Lewis, tady to bylo naopak. Víc mě zajímala současnost. Bylo to takové roadmovie (vlastně roadbook) na druhou. Trochu mi to ze začátku připomínalo film Staříci, nevím proč. Ale kniha to byla čtivá, jak se na Maye sluší a patří. A to je tak asi vše, co k tomu můžu napsat. Vracet se k ní nikdy nebudu. Kvalit Skály, ani Muže z ostrova Lewis nedosahuje ani po kotníky.

EvikU.
26.08.2020

Je to zvláštní jak si někdy člověk udělá podle jedné knihy obrázek. Po ostrově Entry jsem se na tuto knihu moc těšila. Další kniha od tohoto autora, jupí. Ale za mě teda trochu zklamání. Do 250 stránky to bylo na 3*. Konec už byl hezky čtivý, tak si vysloužil ještě jednu hvězdu. Ale na plný počet to opravdu není.

Ale na sérii ostrova Lewis se stále těším a chystám.

Sirael440
10.08.2020

Další dílko mého oblíbeného autora, které nezklamalo. Bavíte se a čtete jedním dechem.