Nové povídky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo. Zdeněk Svěrák...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89002/nove-povidky-89002.jpg 4.4651
Žánr
Humor, Povídky, Literatura česká
Vydáno, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (146)

Kniha Nové povídky

Přidat komentář
jitka7326
27. října

Pobavilo. Hlavně povídka Nákup

lencin
27. září

Milé a vtipné.
(2013)


Jarek82
30. srpna

Luxusní povídky u kterých jde málokdy odhadnout pointa a jsou tak napínavé až do úplného konce. A navíc ten Svěrákův nevšední pohled na věci...

Kerberos
21. července

Knihy pana Svěráka ráda poslouchám,protože je namlouvá sám a to je přidaná hodnota.Tentokrát se mi nejvíce líbila povídka Nákup,kterou namluvila Daniela Kolářová.Určitě doporučuji.

Vakalik
12. července

Pro mě to byla odpočinková, nenáročná kniha. Líbí se mi vtipnost i reálnost povídek, to, jak malý detail na začátku je vlastně hrozně důležitý pro pointu celého příběhu.

Popelka76
23. dubna

Jen devět povídek, ale krásně poeticky napsaných. Každá jedna pohladí po duši a donutí k zamyšlení.

bookwoman
21. dubna

Tato knížka za mě určitě patří do skupiny knih, které když dočtete, tak je Vám to trochu líto. A to musím říct, že je přečtená hned, protože Zdeněk Svěrák nehraje na kvantitu, ale vždy na kvalitu. Jak už jsem zmínila, kniha se čte sama, nejvíc se mi na tom líbí, že povídky jsou z života kolem nás. Takže za mě Povídky i tyto Nové povídky rozhodně doporučuji (a to i pro lidi, kteří moc nečtou)!

LeKal
13. dubna

Pobavilo. Povídky moc nečtu, asi začnu. Splněno do výzvy z r. 2016

1 ...

Doporučujeme

Povídky aneb Nechci slevu zadarmo
Povídky aneb Nechci slevu zadarmo
Život, na který metr nestačí
Život, na který metr nestačí
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
Babičky
Babičky