Ostrov Entry

Ostrov Entry https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248257/bmid_ostrov-entry-zyJ-248257.jpg 4 916 260

Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci, jak utéct hořké směsi osamělosti a lítosti svého dosavadního života. Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do Zálivu svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sto třiceti obyvatel - a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen ve svém domě zavražděný. Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná - a to i přesto, že se nikdy nepotkali. Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho vede ke konfliktu mezi profesní povinností, kterou musí splnit, a vlastním osudem, jenž ho čeká.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Entry Island , 2014

Italkaaa
Italkaaa
23.02.2024 5 z 5

Tahle detektivka mě chytila od první věty a nepustila až do věty poslední. Opravdu jsem si ji užila, to napětí, postavy i vykreslení míst, kde se děj odehrává. Vřele ji doporučuji kudy chodím.

girdi
girdi
13.01.2024 5 z 5

Ráda střídám žánry a na Ostrov Entry jsem se vydala na letní dovolené po dočtení jedné romantiky, takže to Skotsko mi skvěle sedlo. Příběh mě vtáhl, i když občas plynul pomalu, protože ta atmosféra (zejména historické linky) byla dechberoucí. Rozhodně zkusím i další autorovy knihy.

Marcik7
Marcik7
12.01.2024 5 z 5

Těžké životní podmínky obyvatel Skotské vysočiny v 19. století, divoká příroda a do toho vzpomínky na minulost a přítomná vražda. Simon stále řeší rozpad svého manželství a zároveň ho přitahuje žena podezřelá z vraždy.

markulina711
markulina711
11.01.2024 4 z 5

Sérii z ostrova Lewis nedosahuje, ale rozhodně se mi líbí víc než čínská série nebo akta Enzo. Má dvě docela nevyrovnané linie, ta slabší sleduje vyšetřování vraždy na ostrově Entry v současnosti. Druhá je mnohem zajímavější a zavede nás na Hebridy 19.století, postižené hladomorem a vlnami násilných vystěhování gaelského obyvatelstva.

Pisquosus
Pisquosus
13.11.2023 3 z 5

Četlo se dobře, bylo to poněkud přitažené za vlasy :)

mila2411
mila2411
28.10.2023 5 z 5

Typický May a opět výborná kniha. Hlavní hrdina se uvěřitelně trápí jak v životě tak v práci, nový případ mu zrovna moc síly nepřidá a pak - vše se komplikuje a velké tajemství z dávno minulých dob čeká na odhalení... Opět jako výborná audiokniha, kde stačí zavřít oči a nechat se zatáhnout do krásného vyprávění. Pěkné, moc pěkné.

Adelaki
Adelaki
14.09.2023 5 z 5

Peter May jak ho mam rada. Vice nez o detektivni pribeh slo o propojeni minulosti se soucastnosti, historicka cast me bavila nejvic, vzdy jsem se tesila na kapitoly predka, a cekala kam se pribeh posune.

Marek82
Marek82
13.08.2023 4 z 5

Z knihy mám zmiešané pocity. Historická časť je oveľa lepšia ako súčasná. Sime z 19. storočia je chlap, ktorý zobral osud do svojich rúk a rany nielen prijímal, ale aj rozdával. Sime zo súčasnosti stále kvôli niečomu trpí a narieka, ale čitateľ vlastne nevie kvôli čomu a tak nejak sa mu zdá, že si za to do veľkej miery môže sám. Ak však dám bokom tieto rozdiely, detektívna časť zo súčasnosti nie je nič moc a vyšetrovateľom sa riešenie skôr prihodí, akoby sa oň zaslúžili. Motív páchateľa je málo presvedčivý a jeho konanie chaotické Popisy ostrovov, počasia a historické súvislosti sú výborné. No práve kvôli nevyváženosti knihy na Lewiskú trilógiu nedosahuje. No kniha je za mňa lepšia ako Umrlčia stezka.

Péťa86
Péťa86
30.07.2023 5 z 5

Byla jsem nadšená, moje prvotina od tohoto autora. Mám moc ráda knihy, kde se propojuje historie se současností. A jako bonus je to super detektivka. Doporučuji!

NannyOgg24
NannyOgg24
14.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Líbila se mi detektivní i historická část, každá měla něco do sebe.

animovanej medv
animovanej medv
28.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Příjemná detektivka. Ale vrah se podle mě vůbec nedal odhadnout, což jí z mého pohledu ubírá na kráse. Dokazuje to i fakt, že ani detektiv netušil motiv vraha dokud mu ho sám neprozradil.
Taky bych chtěla vědět víc o tom, jak se vyvíjely postavy po tom. Zůstal Sime u policie?
A epilog je za mě hrozně depresivní. Jako chápu, proč tam je, ale tahle část příběhu se dala dát někam ke konci knížky ne do epilogu, tam bych prosila něco veselejšího když už příběh dopadl docela dobře...

uzivatel6305
uzivatel6305
18.06.2023 4 z 5

Poslouchala jsem po delší době již po druhé. Neuchvátilo mě to tak jako napoprvé, ale přesto jsem nebyla zklamaná. Pan May prostě umí. Obě dějové linky se krásně proplétají a na konec do sebe perfektně zapadnou. Část ze současnosti je také povedená a napínavá, i když není těžké uhodnout pachatele. Co miluju u Petera Maye je to výborně popsané Skotsko se vším všudy. Doporučuji!

VendulaB
VendulaB
12.06.2023 4 z 5

Mezi jinými díly autora se jedná o slabší kus. Detektivní část pro mě postrádala napětí a nedokázala jsem si zde vytvořit vztah k žádné z postav, historická část mi pak přišla v knize dost na sílu - jakoby autor narazil na zajímavé téma (vysídlování Skotska) a chtěl ho stůj co stůj použít. Neoslovilo mě to.

Arev122
Arev122
29.05.2023 5 z 5

Pěkná, čtivá detektivka proložená událostmi před cca sto lety. To bylo zajímavé.

Luigi1
Luigi1
22.05.2023 5 z 5

Moc dobře napsaná a čtivá detektivka

brndovka
brndovka
20.05.2023 5 z 5

Naprostá pecka. Opět, opět. Peter opravdu realisticky popisuje těžký život lidí na "ostrovech" Několik dní si musím dát oddych od čtení dalších knih a vstřebávám.

Rolada88
Rolada88
12.02.2023 5 z 5

Kniha se velice dobře četla historickou část jsem přeskakoval detektivka pěkně zamotaná a držela mě stále v napětí jak to cele dopadne dávám 100%

Luci19346
Luci19346
14.10.2022 5 z 5

V knize vypráví dva příběhy, první detektivní že současnosti a druhý cca před sto lety. Propojení časových rovin je zajímavé, až uklidňující, že smrtí člověka životní příběh nekončí. Mě osobně se více líbil historický příběh.

simona8022
simona8022
09.08.2022 5 z 5

Po velkém zklamání Akta Enzo byl Ostrov výborným překvapením, opět styl trilogie z ostrova Lewis.

Petronelka123
Petronelka123
29.07.2022 5 z 5

Po čase jsem si zase přečetla "mayovku" a bylo to fajn. Střídání dvou časových rovin mě bavilo a přiznávám, že ta historická rovina mě bavila chvílemi i víc.