Ostrov Entry

Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci, jak utéct hořké směsi osamělosti a lítosti svého dosavadního života. Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do Zálivu svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sto třiceti obyvatel - a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen ve svém domě zavražděný. Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná - a to i přesto, že se nikdy nepotkali. Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho vede ke konfliktu mezi profesní povinností, kterou musí splnit, a vlastním osudem, jenž ho čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248257/ostrov-entry-zyJ-248257.jpg 4.3735
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Entry Island, 2014

Kniha Ostrov Entry

broskev28

U takovéhle knihy po dočtení následuje další lahůdka, a sice pročítání komentářů. Budu se opakovat, ale znovu to napíšu: právě tohle mě moc baví, porovnávat dojmy své a dojmy těch dalších čtenářů. Díky, databáze! A díky především komentářům miro.čtenář, bosorka, sioux, alef, jendoslav, Joges, ale třeba i Peleus nebo kap66.
Jak jsem u lewiské trilogie měla smíšené pocity, tak tady jsem na tom byla velmi podobně jako komentář Rade - i při vědomí nedostatků mě příběh zaujal, nadchl a skvěle se mi četl.
Takže čtěme, než zavane den a stíny se dají v běh.

"A Sima napadlo, že na tom byla přesně stejně jako kdysi on. Lhostejná k minulosti, nedbala o své kořeny. A tak jako on se zoufale snažila najít své místo ve světě, jenž žije pouze přítomností. Ve světě, v němž kultura představuje zbytnou komoditu bez ohledu na to, kolik generací ji budovalo."

Zelza

Kniha byla psaná ve dvou časových rovinách. Příběh prapradědečka hlavního hrdiny a doba drastického vystěhování ostrovanů z částí ostrovů a vyšetřování vraždy na ostrově v dnešní době. Kniha byla i pro mě poučná z hlediska historického.

ViolettaCh.

Původně jsem předpokládala, že jde o detektivku, ale vyklubal se z toho jakýsi kříženec detektivky a románu, kdy běží dvě dějové a časové linie, které spolu souvisí. Zpočátku mě docela rozčilovalo to neustálé detektivovo snění (na úkor napětí), ale tak po polovině se to docela rozjelo. Musím tedy uzavřít, že - přes toto nezvyklé propojení dvou literárních typů - to ve výsledku nebylo špatné.

Hanjimka

Krásný příběh který má něco z detektivky, něco z historie. Četla jsem ušima a hlas Jiřího Dvořáka tuto knihu krásně podtrhl.

Schary

Krásná knížka, jak už tu někdo psal, kolem detektivky šla velkou oklikou. Mě to teda vůbec nevadilo, v knize jsem našla kus dramatické historie, romanci a dobrodružství. P.May jsem timto zařadila mezi mé oblíbené autory.

marketa6511

Na detektivku skvělý přesah i do historie. Díky.

te-ssiinka3905
27.12.2020

Bylo to dlouhá kniha, už ani nepamatují kdy jsem naposledy četla knihu přes 2 měsíce.. Některé části bavily, ale spíše nebavily... Je to hodně slabé, asi nepochopím další fenomén a to jménem - Peter May... Detektivní práci moc nečekejte jen skuhravého 40tnika co jen nespí a když spí, tak se mu zdají docela zajímavý sny.. Toť vše a nic víc

MV111
15.12.2020

Další poodhalená část skotské historie na pozadí kriminální zápletky. Místy trochu neadekvátně emočně vypjaté, ale to se dá prominout.