Ostrov Entry

Když detektiv Sime Mackenzie nastupuje na palubu letadla, ani se neohlédne. Cesta na ostrov Entry pro něj představuje šanci, jak utéct hořké směsi osamělosti a lítosti svého dosavadního života. Z montrealského letiště odjíždí jako součást osmičlenného vyšetřovacího týmu, směřujícího do Zálivu svatého Vavřince. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sto třiceti obyvatel - a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen ve svém domě zavražděný. Vyšetřování se zdá být pouhou formalitou. Důkazy nasvědčují vraždě ze žárlivosti, kterou má na svědomí pomstychtivá manželka. Ale vyšetřování Simovi zamotá hlavu poté, co se s hlavní podezřelou střetne tváří v tvář. Je si jistý, že ji zná - a to i přesto, že se nikdy nepotkali. Pronásledován tímto pocitem se potácí mezi nespavostí a podivnými sny o dávné minulosti na skotském ostrově vzdáleném tři tisíce mil. Sny, v nichž vdova hraje hlavní roli. Navzdory důkazům o její vině je přesvědčen o tom, že vraždu nespáchala. Jeho posedlost ho vede ke konfliktu mezi profesní povinností, kterou musí splnit, a vlastním osudem, jenž ho čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248257/ostrov-entry-zyJ-248257.jpg 4.3608
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Entry Island (2014)

Kniha Ostrov Entry

kadgam

Mám rada všetky Mayove knihy, zvlášť tie, ktoré sú situované na škótske ostrovy. Poznám krásnu a drsnú krajinu tam a zaslúži si opísanie aj napätie, ktoré do kníh vložil autor je autentickejšie ako v iných končinách.
Kniha sa dobre číta, je napínavá do konca. Trochu som tušila vraha, iba som si nevedela nájsť dôvod.

Honey19

Tesila jsem se napínavou detektivku a ze zdejsiho hodnoceni to vypadalo nadejne. Tahle kniha pro me ale nebyla dobrou volbou. Hlavni hrdina byl krajne nesympaticky a zapletka chaba. Navic hlavni pribeh doplnovala druha linie pribehu z minulosti, ktera me absolutne nebavila cist, od pulku knihy jsem tyto pasaze zamerne preskakovala. Rozreseni a konec pribehu byly pro mne zklamanim.

petula6844

Uzasna knizka, prvni od tohoto autora, urcite ne posledni! Nedokazala jsem se od ni otrhnout... Cekala jsem pouze detektivku, ale prekvapil me krasny a smutny pribeh z minulosti.

Restang

Zajímavá kniha, jiná než ostatní. Detektivka, kde se prolíná minulost s přítomností a vykresluje různé postavy a do toho všeho je zasazeno vyšetřování. Není to akční severský krvák, ačkoliv se děj odehrává na severu. Kniha má spíše poklidnější tempo a určitě stojí za to si ji přečíst.

princesse

Skvělé čtení, kdybych mohla dát více hvězdiček, ráda je dám. Naprosto úžasně čtivá kniha s krásnými popisy a vykresleními jak postav, tak přírody, podnebí a historických faktů. Mám za sebou v těsném sledu trilogii Ostrov Lewis a ta mě naprosto dostala. Byly to mé první knihy od pana Maye a již je můj nový oblíbený autor. Zcela určitě si přečtu i další jeho díla. Rozhodně doporučuji. Stojí za přečtení.

anna4865

Autora mám moc ráda, přečetla jsem řadu jeho knih, ale tahle mi tedy od začátku nesedla. Postavy mi lezly na nervy, hlavní hrdina Sime snad ze všech nejvíc. Většinu knihy se snad ani neřešila vražda, ale nějaká dávná rodinná historie, která pro případ celou dobu nebyla vůbec důležitá a pak se to najednou magický vyřešilo a všechno do sebe zapadlo... No divné, kniha mi zkrátka nesedla

krumlos

Za mě palec nahoru.

davaprd

Perfektní čtení, mám rád ty ostrovy.