Pán ohně

Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. První svazek série čínských thrillerů. Čínský detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku. Té noci, kdy vědec zemřel, došlo k dalším dvěma vraždám, které jsou s jeho smrtí záhadně spojené. Detektiv Li cítí, že musí hrát o čas a že mu tentokrát jeho čínská důkladnost nebude k ničemu. Nakonec neochotně požádá o pomoc Margaret, která je zkušenou odbornicí na uhořelé oběti. Jak odkrývají jednu vrstvu případu za druhou, odhalují pravdu, jež svou děsivostí předčí i jejich nejhorší noční můry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232529/pan-ohne-232529.jpg 3.8759

Čínské thrillery 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host

The Firemaker, 1999

Kniha Pán ohně

Gibis

Mě se to líbilo. Jasně, Ostrov Lewis je dokonalost a jen tak něco ho nepředčí, ale i tenhle úvod do čínské série mě hodně zaujal a bavil. O Číně nic moc nevím, samozřejmě jsem slyšela třeba o politice jednoho dítěte, ale nikdy nějak víc nezkoumala a tady jsem se nenásilnou formou dozvěděla spoustu věcí o životě v Číně a zase si připadám chytřejší :)
Zkraje jsem sice myslela, že si nezvyknu na čínská jména a budou se mi motat, ale za chvíli jsem si zvykla a orientovala se bez problémů. Audiokniha pěkně namluvená Janou Plodkovou a Martinem Myšičkou. Budu se tedy těšit na pokračování.

tinka1974

Z této detektivky jsem byla trochu rozpačitá. Čekala jsem něco víc. Prostředí Číny je dost neobvyklé, čínská jména mi splývala. Příběh chytil na akci teprve v závěru. Odepsat tuto sérii nechci, snad budou následující díly lepší.

jaroiva

Tohle byl zas trochu jiný May, než na jakého jsem byla dosud zvyklá. A musím říct, že tahle jeho poloha mě zaujala. Jen se mi zdá, že to není thriller. Nebylo to podle mě nějak zvlášť napínavé. Asi ani nebyl čas na napětí, protože to bylo svižné a rychlé.
Výborně popsaná atmosféra Pekingu. Připomněla jsem si tamější ulice a uličky, Maovu podobiznu na Náměstí nebeského klidu i Zakázané město.
Zpočátku jsem prostě nesnášela ty čínské móresy a zároveň nadávala na americkou vševědoucí nadřazenost. Až do té doby, než si to pěkně vzájemně Li s Margaret vyříkali :).
Docela mě zajímá, jak autor vybruslí v příštích dílech z toho tématu s rýží. Takže určitě se sérií nekončím.

eliska8413

Po sérii zatrpklých severských detektivek s vyhořelými detektivy byl tento román krásnou vzpruhou. Děj odsýpal rychleji než japonský Šinkansen, na zvraty se čekalo v řádech hodin, a nelogických momentů bylo jen pomálu. Příběh postav byl uvěřitelný a s ohledem na aktuální pandemii i dosti apokalyptický. Tuším, že se s Lim a Margaret nevidím naposledy.

Vlaďkaa4

Ze začátku se to neskutečně vleklo, od autora jsem přečetla dost knih, které mi přišly výborné. Tak jsem to nechtěla vzdát od poloviny to má úplně jiné grády.....

Rhodopis

Kniha mě bavila, nebyla to klasická detektivka, ale dobře se četla a dozvěděla jsem se i střípky zajímavostí z tajemné Číny.

Vevericka.eva

Na začátek série dobrá pecka. Už jsem si u Maye zvykla, že pachatele obvykle odhalím velmi brzy, ale stejně mě baví číst jeho knihy, hledat motivy, příčiny a důsledky. May je totiž výborný vypravěč, čtenáře obklopí světem, vůněmi, atmosférou daného místa. Je to skoro jako tam být.

13werka

Příběh není příliš akční - spíš než jako thiller bych ho označila jako klasickou detektivku. Od jiných detektivek se odlišuje zejména prostředím, ve kterém se odehrává, a střetávání dvou kultur. Margaret o Číně a životě v ní skoro nic neví a tak její spolupráce s Lim je z počátku plná konfliktů, nepochopení a nedorozumění, ale nakonec to mezi nimi začíná jiskřit. Díky této kombinaci se mi knížka četla docela dobře, jen konec mi přišel trochu přitažený za vlasy.