Pán ohně

Příběh o děsivých vraždách, které spojuje ještě děsivější tajemství. První svazek série čínských thrillerů. Čínský detektiv Li Jen pátrá spolu s americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou po vrahovi vysoce postaveného vládního vědce, jehož děsivě ohořelá, doutnající mrtvola byla nalezena v pekingském parku. Té noci, kdy vědec zemřel, došlo k dalším dvěma vraždám, které jsou s jeho smrtí záhadně spojené. Detektiv Li cítí, že musí hrát o čas a že mu tentokrát jeho čínská důkladnost nebude k ničemu. Nakonec neochotně požádá o pomoc Margaret, která je zkušenou odbornicí na uhořelé oběti. Jak odkrývají jednu vrstvu případu za druhou, odhalují pravdu, jež svou děsivostí předčí i jejich nejhorší noční můry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232529/big_pan-ohne-232529.jpg 3.8790

Kniha Pán ohně

Arwen777
20.12.2021

Audiokniha
Dobře, souhlasím, že kvalit Ostrova Lewis to nedosahuje, ale zase taková tragédie to nebyla. Je to podstatně jednodušší, ať už co se zápletky týká tak i vykreslení postav. Je v tom kopec romantiky, takže souhlasím, že bych doporučovala spíše ženskému publiku. A na co autor vsázel, bylo zasazení do atraktivního a ne tak obvyklého prostředí Číny. Protože jsem v Číně nebyla, nejsem schopná posoudit, nakolik reálné prostředí i chování lidí je. V detektivní lince není nic tak překvapivého, příběh ubíhá pozvolna a stojí na paradoxní spolupráci dvou nepravděpodobných spojenců - čínského detektiva a americké patoložky. Doporučuji nepřemýšlet o tom, zda by to bylo možné.
Jako relaxace nebo poslech při nějaké nudné činnosti to nebylo špatné a něco nového se člověk také dozvěděl. Rozhodně na Petera Maye nezanevřu.

tonysojka
21.11.2021

Krásná americká patoložka a svědomitý čínský policista. Jeho moudrý strýček hrající čínské šachy a ještě moudřejší prodavačka čehosi na rohu čtoucí Descarta. Děj předvídatelný až běda, zkrátka kýč jak Brno. Brňáci ať prominou.
Knihu lehce pozvedává občasný popis hybridu komunisticko kapitalistické společnosti.

evismaior
09.11.2021

80% - Detektivka z roku 1999 a přitom tedy děsivě aktuální - geneticky upravená superrýže, kterou nenapadají škůdci a má mnohem větší výnosnost, takže nakrmí nejen miliardovou Čínu, ale může být odpovědí na hladomor i v jiných zemích? Kdo by po ní netoužil, že? Ale modifikace za použití neškodných virů už nemusí být tak neškodná. A pak se jistě najde někdo, kdo si namastí kapsu při vývoji léku. A nemocní za něj ještě budou vděční... Jako první jsem z téhle série četla až následující druhý díl, takže postavy americké patoložky Margaret a čínského detektiva Li už pro mě byly důvěrně známé. Ti dva tvoří při zkoumání tajemné vraždy upálením působivý kontrast americké nezávislosti a čínského konzervativního smýšlení, střet kultur mezi těmi dvěma pěkně jiskří a nejen ten. Opět zaujaly čínské reálie. Jen ten konec mi přišel takový useklý až odfláknutý, tak ještě že existují ty navazující díly.

VendulaB
14.09.2021

Výborná detektivka z daleké Číny, ve které je všechno. Dobrá detektivní zápletka, atraktivní prostředí, nahlédnutí do nedávné čínské historie, bohatý osobní život hlavních hrdinů - čte se jedním dechem. Stejně jako v případě ostrova Lewis skvělý popis atmosféry místa. Skvělý zážitek.

Corso
11.08.2021

Pocuvane ako audio. Neviem ci som cakal nieco viac alebo sa mi to len netrafilo do momentalnej nalady. Cakal som nieco... viac cinske? Mozno som len sklamany ze Mayova Cina je uz na nerozoznanie od Zapadu. Dalsie diely s radostou prenecham inym. V podstate, keby som prizmuril oci, tento pribeh by sa mohol odohravat trebars v Chicagu. V Mexico City nie, tam je to ozaj ine kafe. Uz len ta premisa ze by sa cinska policia spoliehala na zahranicneho vysetrovatela. Normalne... Gulikov Sudca Ti mi je viac uveritelny.
Inac celkom by som si precital nejaku detektivku original od cinskeho autora. (Ci sa nahodou tiez len neopicia po zapadnej krimi a zase by som bol sklamany.) Lebo napr. vo fantastike zaziaril Problemom troch telies Liu Cch Sin. A na toho nedam dopustit.

Gibis
21.07.2021

Mě se to líbilo. Jasně, Ostrov Lewis je dokonalost a jen tak něco ho nepředčí, ale i tenhle úvod do čínské série mě hodně zaujal a bavil. O Číně nic moc nevím, samozřejmě jsem slyšela třeba o politice jednoho dítěte, ale nikdy nějak víc nezkoumala a tady jsem se nenásilnou formou dozvěděla spoustu věcí o životě v Číně a zase si připadám chytřejší :)
Zkraje jsem sice myslela, že si nezvyknu na čínská jména a budou se mi motat, ale za chvíli jsem si zvykla a orientovala se bez problémů. Audiokniha pěkně namluvená Janou Plodkovou a Martinem Myšičkou. Budu se tedy těšit na pokračování.

tinka1974
27.06.2021

Z této detektivky jsem byla trochu rozpačitá. Čekala jsem něco víc. Prostředí Číny je dost neobvyklé, čínská jména mi splývala. Příběh chytil na akci teprve v závěru. Odepsat tuto sérii nechci, snad budou následující díly lepší.

jaroiva
31.05.2021

Tohle byl zas trochu jiný May, než na jakého jsem byla dosud zvyklá. A musím říct, že tahle jeho poloha mě zaujala. Jen se mi zdá, že to není thriller. Nebylo to podle mě nějak zvlášť napínavé. Asi ani nebyl čas na napětí, protože to bylo svižné a rychlé.
Výborně popsaná atmosféra Pekingu. Připomněla jsem si tamější ulice a uličky, Maovu podobiznu na Náměstí nebeského klidu i Zakázané město.
Zpočátku jsem prostě nesnášela ty čínské móresy a zároveň nadávala na americkou vševědoucí nadřazenost. Až do té doby, než si to pěkně vzájemně Li s Margaret vyříkali :).
Docela mě zajímá, jak autor vybruslí v příštích dílech z toho tématu s rýží. Takže určitě se sérií nekončím.