Umrlčí cesta

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/295917/umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4.3344

Coffin Road (2016)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Gingerveru

Knihu jsem četla v angličtine. Dobře se čte, zajímavá, od začátku do konce napínavá. Hezky napsaná. Nevím jaký je český překlad, ale líbila se mi moc.

morava

I tentokrat jsem si uzivala jak detektivni zapletky, tak i atmosfery a drsne prirody skotskych ostrovu, kterou muj oblibeny spisovatel zvlada vykreslit na jednicku :-)

sofi

Po přečtení knihy Útěk, kdy jsem si řekla - no tak to je bomba- jsem byla natěšená na další nevšední příběh. Kniha nebyla špatná, ale očekávala jsem trochu víc.

zuzana2599

Petr May mě okouzlil trilogií z ostrova Lewis, bylo to pro mě nezapomenutelné čtení. I Umrlčí cesta se mi líbila, ale trochu míň než trilogie.
Petr May má nezaměnitelný rukopis, jeho knihy jsou umocněny nezvyklou krásou přírody ostrovů, kterou autor umí tak sugestivně popsat. Určitě Umrlčí cesta není poslední knihou, kterou od autora budu číst.

pafčaodřeky

Měla jsem z dřívějška takový pocit, že May psát umí, když chce. Co však napsat k této "oslavě průměrnosti"? Kdyby to byla prvotina nějaké mladé slečny (pánové prominou, dámy to pochopí), tak ano, řeknu "je to blbý, ale snaha byla". Už jen ten nápad: proberete se někde na pobřeží polámaní se ztrátou paměti- a ne, nepůjdete do nemocnice si nechat zkontrolovat mozek a nahlásit se na policii-šťastnou náhodou vás někdo zavede "domů" a vy předstíráte, že se nic neděje, vyspíte se s ženou, protože ji asi znáte (cha! to byla beztak autorova oblíbená sexuální fantazie) a pak hádáte, kdo asi jste....ano, nedává to smysl, jak spousta dalších věcí, hlavní záporák je k politování postavička (hoďme to na toho nejméně pravděpodobného, jako vždycky přece!), ani tu ostrovní atmosféru už to nemá....Srdce milovníka detektivek zaplakalo

Dida86

Moje první kniha od P.Maye. Byla výborná, přečeteno asi za 10 hodin :) Docela ráda bych se někdy podívala na tu skotskou přírodu. Informace o včelách byly zajímavé. Určitě zkusím i dlaší jeho knihy.

esfinge

Tak opet May nezklamal. Kniha se mi libila, cetla se mi dobre a o vcelach jsem se dozvedela neco vic. Opet kniha pro mne umocnena mistem pribehu, Hebridy jsem navstivila a je to proste nadhera.

sarka45

Ano, tak tohle byl můj oblíbený Peter May. Jeho čínské knihy se mi nelíbí, jako kdyby je psal jiný člověk, ale toto je přesně můj šálek kávy. A ve spojení s uhrančivým hlasem pana Jiřího Dvořáka v audioknize je to velice příjemný zážitek.

petra1394

No, na to, jak jsem byla z Petera Maye nadšená po dočení trilogie z ostrova Lewis, přišlo docela zklamání. Téma se mi líbilo, ráda čtu o problematice včel, ale celé to bylo takové..nevím, jak to napsat. Hlavní záhada tkvěla v tom, že chlap si nemůže celou knihu vzpomenout kdo je a co tam dělá a na konci si vzpomene a celý problém vyřeší. Nějak mi to nešlo do kupy, lepší by bylo řešit buď jen ztracenou paměť a nebo ohrožení včel a nebezpečí kolem výzkumu, ale dohromady to bylo takové nesourodé. Nevím nevím, asi nemůžu doporučit ke čtení dál :(

Olous1

Tak to byla bomba...poprvé jsem zvolila formu audioknihy a musím říci,že jsem mile překvapená.Skvěle namluveno J.Dvořákem...úplně mě vtáhl do děje.Zápletka perfektní,děj super...za mě 100% doporučuji.

kokosek

A jsme zase zpátky na ostrovech. A pořád je jasné, že tady to má autor nejraději, že to tady zná a že se mu tady líbí. Čínské knížky mají taky něco do sebe, ale tohle je prostě lepší.
Mínus jedna hvězdička za "řešení celosvětové krize". Já tuhle berličku fakt nemám rád. To máte rýže v první čínské knize, poslední dvě knihy u Browna. Fakt lepší řešit nějakou malou lokální vraždičku, úplně to stačí.

Danago

Moc pěkně namluvená audiokniha. Opět skvěle vykreslené ostrovní prostředí a napínavá zápletka. Příběh se zabývá závažným tématem o nebezpečí výzkumu, který nehraje do noty některým velkým korporacím. Do toho ztráta paměti hlavního hrdiny.
Za mě opět skvělá kniha.

slecnapeta

Knihu jsem četla asi měsíc, chybělo mi víc napětí, až posledních (asi) 80 stran jsem dočetla za víkend. Příběh rozhodně zajímavý, některé pasáže předvídatelné, ale čekala jsem něco víc (SPOILER - třeba, že Nail/Tom ztratil paměť, protože dostal tu látku stejnou jako včely, které pak taky zapomínaly a ne jen to, že ho někdo přetáhl po hlavě).

evickakyticka

Peter May mně prvně okouzlil trilogií Ostrov Lewis, poté Čínskou sérií. Líbí se mi jeho styl vyprávění a popisy krásného prostředí. Tady to nebylo jinak. Za mě oddychové, napínavé, zajímavé a téma "včely" taky fajn. Super a těším se na další knihu.

Jaruš7

Citace : "Světlo v L.. je nádherné. Vane rychlý, ale příjemný vítr. Půda vsákla veškerou vláhu, kterou seslala včerejší bouře. Zdá se, že to dokáže donekonečna. Obloha je posetá modrými pásy prokládanými bílými vatovými mraky. Sluneční paprsky se odrážejí o nespočet odstínů tyrkysové na moři v odlivu, který dodává pláži stříbrný lesk." (Něco podobného jsem zažila - nemohla jsem se vynadívat.)
Příběh s vyváženým napětím poučný, na krizové téma, a opět intenzivní síla prožitků v ostrovní scenérii přírody.
P.M. je machr. :-)

čika

Ako si uz pri Mayovi zvykam, cita sa to dobre, ale je to taky tazko uveritelny konstrukts aktualnym eko kontextom - palec hore za celkom origo zapletku. Este ze pan autor to svoje remeslo tak dobre ovlada...

Evišťátko

Skvělé!!! V tom nepřeberném množství krimi ze severu je tento autor skvost! Navíc ekologická tématika, to můžu!

PetK

Hlas Jiřího Dvořáka mě okamžitě přenesl do atmosféry ostrovní trilogie, jedné z nejlepších audioknih, jaké jsem zatím kdy poslouchala. A ani tahle se nemusí stydět - za provedení ani za příběh. Ten je poměrně přehledný, propracovaný akorát a nepostrádá napětí. Jedna důležitá věc (nebudu spoilerovat) mi ale připadala nevysvětlená, tak nad tím pořád dumám. Důležitější ale je, že jsem se zase něco dozvěděla, tentokrát o významu včel pro lidstvo. I kdyby to byla jen z poloviny pravda, no tak teda wow. A nelze potlačit myšlenky na to, jak se chováme ke své planetě - a jak se nám to jednou vrátí?

babsi66

Peter May umí bezvadně rozehrát příběh, představit postavy, rozházet otazníky a vzbudit zvědavost čtenáře. Bohužel celé to počáteční nadšení trochu opadne, jakmile zjistíte, že je to další knížka, jejímž ústředním tématem je spiknutí nadnárodní korporace a ohrožení planety a lidstva. Osobně by mi k nastolené atmosféře a místu, kde se příběh odehrává, seděla nějaká komornější, ne tak okázalá zápletka.

lazarus

Výborné drama. Slabší než Skála ovšem stále hodně zábavné čtení

Johncze

Pro mě zatím "nejslabší" kniha autora. Nejslabší je v uvozovkách, protože není ani zdaleka špatná. Kromě příběhu na ní špatného vůbec nic. Příběh však oproti předchozím dílům autora nemá takovou hloubku a údernost. Jistě, zápletka dosahuje víceméně globálních rozměrů, ale o tom to není. Navíc po celou dobu jde vše téměř hladce a kromě motivu ztráty paměti, tam prostě ke konci nemá co překvapit, na co se těšit. Jako celek je to však velice dobře napsané a stále na vysoké úrovni.

Lotka

Napínavý příběh, rozuzlení není uspěchané, ale hezky nám to autor servíruje.

simona5r

Posloucháno jako audiokniha. Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek s touhou poslouchat knihu na 1 zátah a pak hned odjet do Skotska.

mirka71

Výborná kniha, ze začátku jsem se malinko ztrácela, ale pak jsem četla,a četla, dokud jsem nebyla na konci. Věnováno včelám - dobrý a určitě aktuální námět, pro mě velmi poučné, o včelách jsem nevěděla téměř nic. Opět dokonalý Peter May. Pane spisovateli, kam na ty skvělé nápady chodíte?????

Blafoun

Co byste dělali, kdyby jste se jednoho dne probrali na pláži jak vyvržený vorvaň a nevěděli kdo a kde jste? Jediné co v tu chvíli máte je špatný pocit z něčeho co se asi stalo. Půjdete na policii nebo budete pátrat na vlastní pěst? Hlavní hrdina zvolil druhou cestu....
Napínavé a tajemné, zvědavost se čtenáře drží celou knihu. Příběh postupně vyplouvá na povrch, je příjemně dávkován až do finále na konci knihy. Postav je relativně málo a jsou celkem ploché (v podstatě se o nich nic moc nedozvíte), ale není to potřeba a nechybělo mi to. :-)

marvarid

Prostě detektivka – ani špatná ale ani výjimečně dobrá. Konstrukt vědce, který ztratil paměť, mi připadal trochu přitažený za vlasy, ale jinak byl příběh napsán čtivě. Podle recenzí jsem nicméně čekala sofistikovanější thriller, proto tedy určité zklamání a jen 3*.

Dáma s hrnstjm

Měsíc jsem se trápila nad odbornou knihou o intenzivním zemědělství v současném světě (Farmagedon), kde jsem se mimo jiné dočetla i o problému se včelami. Mezitím mi přišla rezervace z knihovny na Umrlčí cestu - jaké bylo moje překvapení, když se mi obojí díky včelám propojilo! Nad knihou jsem si vyloženě čtenářsky odpočinula. Téma zajímavé, děj pěkně odsýpá, napětí všudypřítomné... leda k postavám bych měla pár výhrad. Ale bylo to fajn.

AlenaF

Po trilogii jsem zpočátku byla lehce rozpačitá. Potom to ale nabralo spád. Příběh zajímavý z ekologického pohledu. Celkově dobrý dojem, zklamaná jsem určitě nebyla, ale byla jsem trochu rozmlsaná z předchozích knih trilogie. Dala bych asi 4 hvězdičky.

Jančislava

Na knihu jsem se moc těšila, protože mě nadchla celá série z ostrova Lewis. Kniha se četla v celku dobře, ale trochu postradala jiskru. Námět je skvělý, styl psaní dobrý, ale něco málo to chtělo. Konec se mi líbil a tak jsem váhala mezi 3 a 4*. Jinak mohu knihu doporučit.

(audiokniha)
Starý, známý Peter May opět nezklamal! Poté, co jsem od tohoto autora přečetla Trilogii Lewis i Ostrov Entry - a byla nadšená, moc se mi líbila i tato kniha. Řekla bych dokonce, že je Peter May čím dál lepší, doslova zraje jako víno. Zápletka je zajímavá a čtenáře od začátku udržuje ve stálém napětí. Zase úchvatné prostředí, poutavý děj, jistá ponurost a nesmí chybět ani záhada z minulosti. To všechno - a nejen to - zde najdete. A také poselství, které je skryto v poučném pojednání o včelách a které vede k zamyšlení. Interpretace Jiřího Dvořáka jako vždy vynikající a atmosféru podtrhující - vřele doporučuji! :-)

ztráta paměti, amnézie včely genetické experimenty Skotsko

Peter May

Peter May