Umrlčí cesta

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/big_umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4.2727
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Coffin Road, 2016

Kniha Umrlčí cesta

Leat

Nejsem milovník trillerů nebo detektivek, kde je moc mrtvých a kde jsou brutální vraždy. Tady se vražda stane, ale jde to. Detektivka pro ty, kteří nechtějí moc krve, vražd a brutalitu.

Schary

Kniha se opět dobře četla. Příběh má několik linek: muž, kterého vyplavilo moře, se záhadnou ztrátou paměti, protivná puberťačka, které zemřel otec a dokonce i starý známý detektiv Gunn, který se objevil i ve skvělé trilogii Ostrov Lewis. Navrch toho mrtvola na opuštěném ostrově, několik včelých úlů, nelítostné prostředí Vnějších Hebrid a pěkná detektivka je na světě

Pavouček2

Poslechnuto jako audiokniha, výborně načtená nádherným hlasem Jiřího Dvořáka, kterého už mám s tímto autorem velmi spojeného. Za mě zatím nejlepší kousek, strašně mě bavila a vím, že si jí opět někdy poslechnu.

Bakana

Dobré, ale ne výjimečné, takže si 5* nezaslouží.
Přesto se dobře poslouchalo, kniha měla spád s náboj a děj se netočí kolem vyšetřování brutálních vražd.

666Jitka

Moje první setkání s tímto slavným autorem jehož kniha se mi hodí do čtenářské výzvy za rok 2022. Kniha je napsaná velmi poutavě, zajímavá zápletka a postupná nečekaná odhalení stupňují napínavost příběhu, který se zabývá velice zajímavou problematikou na poli ekologie a potažmo obřích korporací, které často hýbou světem a jsou kvůli penězům schopni udělat leccos, i když jejich rozhodnutí mohou mít katastrofální následky pro celé lidstvo a celou Zemi.

Anie.M

už kolikrát jsem na jméno Peter May narazila a až tentokrát se konečně začetla. moc se mi líbil popis prostředí, ostrovní život a nevyzpytatelná příroda. musím vyzdvihnout i téma - výzkum včel a boj s korporáty). linka Neala a jeho ztráty paměti mě bavila, spolu s ním jsem měla možnost hledat odpovědi, kdo je a jakou roli v tomto příběhu hraje. napínavé, zajímavé, čtivé.

Kami33

První setkání s autorem. Podle recenzí jsem ale čekala ještě o trochu víc.

eliska8413

Pár volnějších konců tahle detektivka má, ale celkově má spád, nápad, motiv, rozuzlení a doufejme, že pro lidstvo i dobrý konec.