Umrlčí cesta

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4.3559
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Coffin Road, 2016

Kniha Umrlčí cesta

AnettO

Přestože akce se objevila až cca v poslední třetině knihy a do té doby se "nic moc nedělo", kniha se čte skvěle a napínavý děj nutí stále pokračovat. Navíc mám ráda detektivky s tématikou aktuálních problémů, takže za mě paráda!

Didi15

Jak bylo napsáno v komentáři pode mnou,k Mayovym knihám jsem se dostala až teď proto, že mě nijak nezaujala obalka(přitom čínské jsou tak krásné). Ale jak se říká, člověk míní, pánbůh mění :D
Teď Maye miluju a mám před sebou ještě dvě knihy a pak budu netrpělivě vyčkávat další.
Umrlčí cesta se mi líbila velice, bylo to zase něco jiného. A musím zmínit, že v každé knize se mi libila vždy nějaká prupovidka, která mě nahlas rozesmála. Tady se jednalo o trubce :)
Je to fakt bezvadný :)

TerezaJágrová

Skvělá kniha! Od začátku až do konce mě neskutečně bavila. Je velmi čtivá a napínavá. Moc doporučuji.

Gibis

Knihy Petera Maye jsem dlouho míjela a to z prostého, leč hloupého důvodu....nelíbily se mi obálky. A tak rčení "nesuď knihu podle obalu" pro mě získalo konkrétní podobu, protože tohle bylo moc dobré a napínavé čtení. K tomu téma vymírajících včelstev, které je v dnešní době čím dál aktuálnější a děsivější a v neposlední řadě krásně a barvitě popsané skotské pobřeží a pro mě neodolatelně tajemně působící maják na ostrově a já jsem nadšená :)

te-ssiinka3905

Peter May, věhlasný autor...

Než se pouštět do čínské série, tak jsem začala jednodílnou knihou a no... Jako dobrý, ale zase taková pecka to není

Dceruška mi byla prudce nesympatická, ale hlavní hrdina měl mojí plnou pozornost... správně je napsané, jak by vám bylo, kdybyste se ocitli na břehu a nic nepamatovali, tohle bylo suprově sepsané... a jak se to pak celé začne odkrývat byla paráda, sice moc komplikovaný experiment s včelami, ale jinak super, jen ostatní postavy se prostě nepovedly
Půjčím si ještě Ostrov Entry pro tu atmošku ostrovů, ale jinak Peter May je nějak přeceňovanej, aspoň za mě

iveta3689

Zajimave stridani vypraveni z pohledu vice postav. Stejne tak stridani ich a er formy, to neni tak bezne a hodne me bavilo. Samotny pribeh je napinavy a velmi ctivy.

keny

Maye mám ráda, ale protože moc nečtu detektivky, tak jen sem tam někdy proložím své čtení právě tímto autorem. Vím, že se v jeho knihách většinou dozvím jako bonus něco zajímavého, obohatím se informacemi buď o krajině, zemi, živočiších. I tady jsem byla zvědavá tentokrát na hlubší poznání světa včel. V podstatě jsem si přečetla, jen to, co už znám a obohacení znalostí se tím pádem nekonalo. Jinak děj celkem klasický, předvídatelný. Někdy jsem moc nechápala ,kdo je kdo a kdo se za koho vydává. Na dovolenou kniha akorát. Dala bych 3 a půl hvězdy.

AlenaF

Trilogie z ostrova Lewis se mi líbila víc. Ale tento příběh nebyl také špatný - krásná krajina, ponurá atmosféra, zajímavý a poutavý začátek, bezvadná zápletka. Ale přesto jenom čtyři hvězdičky.

Nervy
Nervy