Rosana Rosana komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opět skvělý literární počin od Aleny Mornštajnové. Láká mě číst knihy s tématikou holocaustu, i když jsem z toho pak dost špatná. Nikdy v životě nepochopím mj. antisemitismus, a kde se v lidech bere tolik zla. Teď si musím dát nějakou oddychovku.

02.03.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další pěkný příběh z pera A. Mornštajnové. Knížka se dobře četla. A ta její čeština, slovní obraty, různá přirovnání, to je nádhera. Chválím též úplnou absenci chyb. Ale přála bych si, aby autorka taky někdy napsala knížku, kde se nebude otírat o politiku a prezentovat neustále tu svou zášť vůči "dřívější" době.

12.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla. Už se těším na další díly. Karin Lednická píše neskutečně skvěle, knížka měla spád a nedalo se od ní odtrhnout. Tak se pozná kvalitní knížka.

08.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvela a ctiva knizka, ktera ma spad a nejde odlozit. Velice doporucuji.

14.10.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Děkuji paní Aleně Mornštajnové za tak skvělou a od prvních vět velmi chytlavou knihu a perfektní hru s češtinou a jdu hned na Slepou mapu, Hanu, i Strašidýlko Strášu.

02.02.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá a velice čtivá knížka, která má spád a nutí k zamyšlení. Líbila se mi mnohem víc než Slepá mapa od Aleny Mornštajnové. A měla by si ji povinně přečíst dnešní mládež, jelikož jim zoufale chybí pokora, a nejen ta.

14.07.2019 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vynikající knížka a prostě typický Marek Eben:-). Mám moc ráda jeho humor a že je vtipný a kultivovaný. Knížka pro mě byla balzámem na duši a určitě i poučná. Rychle se četla díky krátkým kapitolám. Velmi doporučuji.

23.11.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první knížka od M. Klevisové a rozhodně ne poslední. Ovšem je potřeba tu knihu číst pokud možno bez prodlev, jinak se člověk snadno ztratí v událostech a postavách. Tedy aspoň mně se to dělo.

14.07.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělá knížka. Dobře se četla, měla spád, byla napínavá. Těším se na další případy Kim Stone a Angelu Marsons řadím mezi své oblíbené autory.

22.08.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krasna knizka. Moc se mi libila autorcina prirovnani k prirode a ke zviratum a Kyin vztah ke zvirecim kamaradum.

03.10.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvělá Alena Mornštajnová.

22.02.2019

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Skvělá knížka, i když hrozně smutná. Měla jsem co dělat, abych místy nebulela.

27.11.2016 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Pekny a ctivy, ale zaroven moc smutny pribeh. Nikdy nepochopim, jak se muzou rodice ci prarodice tak hnusne chovat k detem a lidi ke zviratum. Bylo mi moc lito, jak dopadla kocka Abby a slonice Pepper, a vubec co se delo se zviraty v cirkuse.

06.04.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvělá, čtivá, napínavá a neodložitelná knížka. Velice doporučuji.

31.01.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale nepodařilo se mi do ní začíst, prostě mě nechytla.

16.07.2019 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Skvělá knížka, která má spád a gradaci. Od prvních stránek mě chytla. Tak to má u dobrých knih být. Také se mi moc líbily různé výroky. Hned jsem si v knihovně zarezervovala pokračování "My proti vám ". A určitě si přečtu další autorovy knihy.

29.01.2022 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skvělá kniha, stejně jako byla skvělá Skála a Muž z Ostrova Lewis. To je neuvěřitelné, jak skvěle tento pán píše. Od jeho knih se nejde odtrhnout. Dát šest hvězd je málo, ale víc jich tu není:)

04.08.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět skvělá Michaela Klevisová. Ten závěr mě překvapil, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je pachatel. Tuto autorku velice doporučuji. Jdu číst hned další díl této výborné série a těším se na další skvělý zážitek ze čtení.

10.03.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moc pěkná knížka, skvělá detektivka, velice čtivá, měla spád a nedovolovala knihu odložit. Jsem ráda, že jsem objevila tuto autorku. A po přečtení této knihy říkám: kam se hrabe Alena Mornštajnová.

30.08.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opět skvělá knížka, doporučuji.

22.11.2022 5 z 5